• JMT

    jake komponenty by ste zvolili na svoje kolo snu . . . .

    0 0
    • rich  

      Chris King

      0 0
    • raceface  

      Race Face

      0 0
      • JMT  

        No ohledne toho race face-fakt myslis ze to je kult podle me uz to zacina bejt spis tajvan

        0 0
        • kolouš  

          ne zacina on uz se dela na vychode

          0 0
          • raceface  

            A kámo, mezi náma, máš něco od týhle firmy? Myslim, že i přesto, že se dělá na Tajwanu, je to stejně pořád totální highend!!! Jinak Deus, Atlas a Diabolus kliky by se stále měly dělat v Kanadě, stejně tak ostatní modely vyšších řad… Pro mě je to pořád maximální kult a především perfektně promakaný komponenty…

            0 0
          • Franta  

            Koukam ted dost leti ten omezeneckej nazor ,ze co je tw ,to je nekvalitni, atd atd…

            0 0
            • pelt  

              Omezeneckejch názorů je… třeba že globalizace je fajnová věc – představ si, že tomu sem tam ještě pořád někdo věří (neříkám, že pro pár procent populace planety to fajn věc není).

              0 0
            • steel is real  

              omezeneckej ? co takhle enviromentalni pristup asiiskych tovaren ? asi zadnej co, minimalni mzda – asi zadna co? zamestnavani deti ? nevim co omezenecky – samozrejme je spousta fabrik, ktery vyrabej v asii a vsechno tohle maji jako by osetreny,maji tam svuj managment, auditujou, ale do jaky miry – celekm zajimavy byl dokument na tohle tema na ct, nekdy pred pul rokem – bylo to o fake watch…

              0 0
              • vlk  

                hele a ten „enviromentalni pristup asiiskych tovaren“ možná by ses divil v tomtu ohledu některé továrny USA jsou na tom ještě hůř.„minimalni mzda“-a kolik si myslíš že dávají v továrných u nás-abychom se při srovnání ještě nedivili.Bych to neviděl tak černobíle.

                0 0
                • steel is real  

                  nevidel bych to tak zelenobile :-)) bude to urcite vic nez 30 dolacu na mesic – co myslis ? nechci generalizovat, samozrejme nektere tovarny v usa budou taky „hajzlici“, ale mrkni na web nekterych vyrobcu kol – doporucuji rocky mountain – certifikace iso, prispivaji na zivotni prostredi v okoli vencuveru atp…a myslim, ze i tem lidem plati slusne penize – ta kola jsou draha ,pravda, ale muze to byt jeden z faktoru, ktery rozhoduje pri koupi kola…ja si pro toto nekoupil konu :-))

                  0 0
            • cave  

              to není omezenecký názor, to je jenom názor, omezenecké je tvrdit, že nečí názor je omezenecký; nejomezečtěnější je potom někomu vysvětlovat co je omezenecké

              0 0
        • Hanz_Zlin_CB  

          ja nechapu co mate vsichni proti komponentum z vychodni asie az jednou pochopite ze tam je vse levnejsi a ze vetsina firem si dodava sve materialy tak to bude super

          0 0
    • Daf  

      Thomson, Chris King

      0 0
      • JMT  

        dela chris king i neco jinyho nez hlavovy slozeni?

        0 0
        • blue  

          jiste

          http://www.chrisking.com/

          0 0
          • JMT  

            Hmm ale uz mam Crossmaxy, potrebuju spis riditka, sedlovka, predstavec . . . .

            0 0
            • LUCCA  

              A co takto ExtraLite ? Je to talianska vahova bomba ako aj cenova :) Ale da sa, nie je s tym problem…

              0 0
          • LUCCA  

            Chris King je bomba, ale na Slovensku nezohnatelna (legalne). Raz som mal moznost kupi hlavove za rovnych 10.000Skk, samozrejme nove… Takze si myslim, ze ak to nezozenies cez net, tak mozes len snivat.

            0 0
            • rich  

              a aky je problem s netom? na US webe ho zozenies za 115 USD

              0 0
              • LUCCA  

                S netom nie je problem, prave preto som ho daval ako moznost…Otazne je, ci ti to za tych 115USD (+clo) stoji za to, alebo nie…

                0 0
                • blue  

                  bohuzel jsem ke svymu prekvapeni zjistil, ze i s netem problem muze byt a vlastnictvi VISA nebo MC karty jeste neznamena, ze nakoupis… objednaval jsem ve stejnou dobu na dvou shopech, jeden US, druhej kanadskej, z US mi zbozi prislo bez problemu, z Kanady ne…

                  jak mi bylo vysvetleno, tak to, ze e-shop akceptuje tvuj typ karty jeste neznamena, ze ti dovoli i zaplatit, protoze nedojde k overeni karty z toho duvodu, ze kartovy centrum, ktery pouziva obchodnik, se nedokaze dorozumet s kartovym centrem, ktery vydalo tvoji kartu

                  takze tak…

                  0 0
                  • rich  

                    ano tiez som to zazil a da sa to riesit priamo komunikaciou s bankou, ale skoro ma pri tom trafil slak! :-))

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    :) A to ze je stejny logo na tom kusu plastu nic neznamena? Nemelo by to byt treba zarukou kompatibility? To je fakt dobry. Mas visa, mas. Berou visa, berou. Tak jakypak copak, bych na ne uderil :)) A nemuze to byt taky tim, ze nektery shopy neakceptujou kreditky s trvalym bydlistem jejich majitele mimo USA (treba).

                    0 0
                    • blue  

                      evidentne stejny logo na karte vazne nic neznamena :-)

                      0 0
                    • blue  

                      btw. kdyz na webu maj dve verze transakce, jednu pro Canada residents a druhou pri International a maj vyjmenovany i dodaci podminky, tak nepredpokladam, ze bych musel mit kartu vydanou v Kanade, nebo tam dokonce bydlet

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Ja ti prece verim :) Uz dost. Ale stejne si myslim, ze kdyz bydlis v Praze, tak na tom uz hur bejt nemuzes, takze by ses pri prilezitosti koupe najakeho komponentu mohl i prestehovat :)

                        0 0
                        • rich  

                          :-) moze nastat este kvantum problemov:

                          1. ak im napises udaje karty a bydlisko uvedies odlisne (kam to chces skutocne dorucit – praca a pod) od toho, pod ktorym mas vydanu kartu kart.stredisko to zamietne =>ocharna proti zneuzitiu. Paradoxne niektore shopy s tym problem nemaju.
                          2. KB – vsetky karty su blokovane na internet.operacie (neviem ci aj embosovane), odporucaju ich specialnu kartu na tieto transakcie. Avsak asi su dva druhy platieb, aspon ako si to vysvetlujem ja:
                            1. obchodnikovi posles udaje z karty a on vlastne ako keby pouzil terminal pri kase, preveri kartu a blokuje si prasule.
                            2. zadas info cez stranku on-line a priamo tie udaje idu cez obchodnika do banky.
                          3. vyska jednorazoveho prevodu kartou
                          4. kontokorent – casto odmietnute
                          0 0
                          • rich  

                            myslim, ze Rasto by nam mohol s tmyto poradit.

                            0 0
                            • rasto  

                              ;-) ke kartam:

                              • po internetu se da platit jen s embosovanymi kartami (to jsou ty s vystouplym pismem). v 99% pripadu jde o VISA ci EC/MC;
                              • karty jsou pro platbu po netu zablokovane: jde o ochranu vlastniku, zlodeji by mohli napachat nedozirne skody;
                              • karta se da odblokovat (prekvapive za poplatek :-)
                              • poplatek se da obejit (tedy alespon v pripade KB): pri vydani nove karty je treba rict, ze nechcete bloklou;

                              ke kanadskymu kseftu: v pripade, ze karta neni zablokovana, tak si myslim, ze je chyba na strane prodejce. patrne ma strach ze zakaznika z Ceska resp. kradene karty :-/

                              0 0
                          • blue  

                            ad 2b) – ty udaje prave pres obchodnika nejdou, ty jdou rovnou do banky, ktera kartu overi a pak posle obchodnikovi jen souhlas/nesouhlas s transakci… ten system se jmenuje 3D-Secure

                            http://www.csas.cz/…/application?…

                            0 0
                            • rasto  

                              problem je v tom, ze 3D-secure neni moc ve svete podporovano. jine banky vyuzivaly listek s napsanym kodem = tzv. karta pro elektronicke transakce. dalo se s tim platit i v zahranici (VB). nejpouzivanejsi ale stale jsou embosovane karty.

                              0 0
                • rich  

                  ta hodnota je pod 6.000 Skk takze na clo a dph zabudni. neskusal som a nemam overene, pri tom pocte tam zijucich slovakov sa niekto najde komu to poslu a on to preposle ako sukromny balik…jednoducho posiela Ti pouzitu vidlu ako dar a malo (??) by sa to vyhnut clu a dph.

                  0 0
                  • LUCCA  

                    tak to mas dobre, ak tam niekoho poznas, ja bohuzial nie.

                    0 0
      • cave  

        hlavovky king určite !!! to je správný kult vyrábí se víc jak 20 let; kultovní jsou potom urcite joy division a sister´s of mercy :-))

        0 0
    • Tomcat  

      Chris King KookBros Salsa Tune Thomson Ringle ProfileRacing AtomLab 24cycles Syncros

      0 0
      • vlk  

        Thomson.To dáváš na kolo televizi nebo věž? :o))

        0 0
        • JMT  

          i ty jeden vtipalku he he he

          0 0
        • pelt  

          to nebo ti tam snad prebývá, ne?

          „To dáváš na kolo i věž?“ – nezní to líp?:)

          0 0
      • JMT  

        No jo ale kde v CR tyhle komponenty sehnat (asi to vyhraje ten thomson vim kde ho sehnat a kamos ma docela kladny skusenosti)

        0 0
        • LUCCA  

          Ahoj, ak chces elitu aj z pohladu vahy, tak mrkni na ExtraLite (pisal som o nom vyssie)…

          0 0
    • Manas  

      AtomLabs – pedaly, rafky Tune – kliky Syncros – riditka, predstavec, sedlovka RBDesign – naboje Jakos – vidle FUNN – stred

      ted nevim jakej Svycar, ale dela na objednavku brzdy … opravdu krasna a jedovata rucni prace :-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A Bob Sticha to neni? :) Nebo myslis ty se znakem musky? Ty se mi mooc libily. Ted jsem je videl i v nejakym ceskym mediu. Kdyz jsem se o ne zajimal staly cca 9000,–/kus.

        0 0
        • Franta  

          Musky nebo komara? To je pak Clag(Kleg, Glek?!) nebo tak nejak. Prej dost hrozny, aspon co se tyce testu. Ale myslim panove, ze pokud bude za rozumnou cenu na trhu v budoucnu hydraulika od Brembo tak jdu do ni hned. Ty vedi co delaj…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To mas pravdu a meli by se toho drzet. Bikovy brzdy jim moc nejdou :))) Ne fakt, ale od pohledu vypadaj dost humpolacky a tezce. Proste motorkove. Chybi tomu ta bikova elegance. A az ji budou mit…budou vypadat stejne jako ostatni bikove brzdy :)

            0 0
            • Manas  

              Kamarade, Brembo dela nadherny kousky. Jen se nemontujou na seriovky. Ale nejdokonalejsi brzdy dela Nissin … to je narez

              0 0
    • Vojtíšek  

      Shimano ??? :-)))))

      0 0
      • Vojtíšek  

        Tak ne, no.

        Co třeba MIDDLEBURN?

        0 0
      • blue  

        a co Kalloy Uno? :-)))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pro me nahodou jo. Bylo to na nedosazitelnem kole mych snu. Myslim Vision :) Ne tam vlastne byly Kore komponenty se zlutym predstavcem a sedlovka a riditka v cervenem eloxu. K tomu stribrny ram. Nam. To byly casy. Kalloy teda byl trochu niz, ale ja mel v te dobe sotva Kalin, tagze bych to taky bral.

          0 0
        • vlk  

          náhodou takový Uno ultra nebo ultralight nebo tak nějak měly označení ty jejich věci, nebyly vlbec špatný.představec i sedlovku od nich vozím dodnes, je docela lehké a vydrží to vše.V podtatě první sedlovka co u mě vydržela, ritchey comp, wcs, zoom a podobné se stále zohýbyli akorát-poslední kaloy vydržel.

          0 0
        • rock  

          Kalloy řidítka a představec mám doteď … poslední dva komponenty, co mi zbyly z prvního kola :-) …

          0 0
        • kolouš  

          To je spatny vtip Kalloy na tom bych nejel do obchodu ani pro rohliky …

          0 0
        • MARIN  

          kultovka to neni spis pravy opak ale stejne mi jejich predstavec (litte) slouzi uz pres 2roky dobre a je to nejhorsi komponent na kole :)

          0 0
    • Lister  

      Se mi líbí nové frézované kliky od Gebhardtu. Není to kult ale vypadají nádherně.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To bych docela jako kultovku oznacil. Kdyby byly 10 let stary :))) Myslim, ze jsou designove krapek… pasé.

        0 0
      • prodi  

        Jsou hezké, ale převodníky prý moc nevydržej.

        0 0
    • rock  

      Čto takíje „kultovní“ ? Někde jsem slyšel, že označní kultovní se dává produktům, které se málo lidem moc líbí :-) …

      0 0
    • MARIN  

      Brzdy Paul vcetne brzdovych pak a chtel bych zkusit tu jejich prehazku, kterou uz ale nedelaji. Kliky Kooka mozna Tune. Hlavovy jedine ChrisKing. Naby RBDesign nebo komplet kol od CraneCreek. Sedlovka urcite Thomsom (jak jinak kdyz uz ji mam :) Riditka Easton (uz je taky mam) Predstavec Thomson.

      0 0
      • náčelník  

        Kliky Kooka má kamarád. Jsou pěkné, ale měly křive nalisovaného pavouka. Taky má pár pěkných drobností od ControlTech.

        Taky za kultovku považuji starý rám Zaskar (6061 T6) v povrchové úpravě kuličkováním.

        0 0
    • McBlacky  

      Cane creek – kola, brzdy, hlava – není to kultovka, ale jsou to ještěrky :-) tune kliky zbytek Extralite vidli nevím :-( rám nejspíš něco Ti, nebo storck

      0 0
      • Pá-dlista1  

        By se mi libil na takovym kole treba ram deKerf. Jen se bojim, ze spis chtel poradit kam s penezma, nez ze bude skladat kultovniho veterana.

        0 0
        • Vojtíšek  

          DeKerfa Team jsem krátce vlastnil.

          Měl super custom zelenou barvu, kombinaci tmavých a světlejších javorových lístků a po nich lezli černí brouci.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To jsi docela pozitkar, co?

            0 0
            • náčelník  

              Nejdřív Breezer, pak Rocky Mountain, teď přizná DeKerf. Kam až to půjde ??? :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                S Garym jezdili na cruiserech :)

                0 0
                • Vojtíšek  

                  S Garym nepeču, já kamárádím jen s Joe B. :-)

                  Gary mi není sympatický ani jako člověk ani jeho biky.

                  Zítra bych už snad mohl do galerie přidat ETSX…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Moje rec. Teda az na ETSX :) Jsem zvedav na jeho freeridovy vykrik do tmy.

                    0 0
                    • Vojtíšek  

                      U mě se žádného výkřiku nedočká. Můj seznam zničených komponent je proklatě krátký, kola šetřím, devastuju maximálně tak sebe. Jinak ETSX je opatrně nazýván „all-mountain“ na freeride jsou jinší stroje. Mně bude stačit když bude dost pohodlný na kodrcání se v horských singlech a jistý ve sjezdu.

                      0 0
                      • rich  

                        takze uz finalizujes? mne ram prisiel a teraz riesim aku vidlu, potom to definitivne rozbehnem…uz mam v kosiku moooc prijemne komponenty :-))

                        0 0
                        • Vojtíšek  

                          Zítra by už mohl být hotový. Uvidím, jak se na tom pojede a pak se rozhodnu, jestli si ho nechám a nebo půjde o dům dál.

                          0 0
                          • rich  

                            tak to su radikalne rozhodnutia :-)) pri negativnom zazitku je aky dalsi adept?

                            0 0
                            • Vojtíšek  

                              No on další adept už je na cestě a je to opravdu krasavec. Takže se budu hodně těžko rozhodovat, co si nechat a čeho se zbavit. Vzhledem k tomu, že ještě teď realizuju současně i obměnu automobilů, tak asi zvítězí prostá duše obchodníka a prodejnější poputuje k nějakému zájemci v západní Evropě. Ještě nevím. Jsem muž náhlých a rychlých rozhodnutí :-)

                              0 0
                  • blue  

                    se s Garym znas osobne? ;-)

                    0 0
                    • Vojtíšek  

                      Ne, ale co jsem od něm slyšel vyprávět od Joe Breeze mi stačilo, abych si o něm udělal svůj obrázek. Navíc se tak i potvrdil dojem, který jsem z něj vždycky měl.

                      0 0
                      • blue  

                        povidej a prehanej, zajimaj me drby :-))))

                        0 0
                        • Vojtíšek  

                          To je na dost dlouhé vyprávění. Asi na celý večer. Až někdy někde při pivu v osvěžovně :-)

                          0 0
            • Vojtíšek  

              Ano, to je myslím výstižný výraz.

              0 0
          • steel is real  

            jax mohl takovy ram vlastnit kratce? – takovou pikanterii bych tedy za „pouhy“ RM nemenil; to je jako vymenit fat chance za canona :-))

            0 0
      • kolouš  

        Extralite to je znacka nevite kde se da sehnat krome orig. dovozu z italie…

        0 0
        • McBlacky  

          bohužel v ČR to k dostání není :-( a ty ceny v librách… pěkný pálky, ale maj to zmáknutý zle.

          0 0
        • LUCCA  

          Jedine cez web, objednaval som si to takto a je to v pohode, platis EUR

          0 0
    • RomanH  

      Kliky Race Face Next LP, hlavove slozeni Chris King, sedlovka, predstavec – Thomson, naby RB Design

      0 0
      • Vojtíšek  

        Na RF Next LP je kultovní jenom cena. Jinak je to naprostý shit.

        0 0
        • RomanH  

          Ale na pohled jsou pekny :o) Co je na nich spatneho – samotne kliky nebo jen prevodniky ? Ja bych zase za sunt povazovat ty kliky TUNE. Moc se prohybaj a vzhedove se mi vubec nelibi, i kdyz jsou hodne originalni a lehke.

          0 0
          • Vojtíšek  

            Povrchová úprava, kvalita zpracování nápisů, ty nalepený karbonový imitace a tuhostí se taky zas až tak od průměru neliší.

            0 0
            • náčelník  

              Nalepený karbonový imitace ??? Já myslel, že kliky jsou duté a vyplněné pravým karbonem.

              0 0
              • Vojtíšek  

                Zřejmě jsem byl první, kdo se nebál je odloupnout :-) Hlavně se nad tím zamysli, jestli by to vůbec bylo proveditelné. Ta klika by byla jak žvejkačka.

                0 0
                • RomanH  

                  Nemyslem si, ze karbonovy kliky treba od Campy jsou zvykacka. Ty RF jsem nikdy nejel, ale od pohledu se mi moc libily. To, co o nich pises, me docela prekvapuje. Za tu cenu bych to necekal.

                  0 0
                  • Vojtíšek  

                    Jenže ta kampa bude podle mě opak, litinový základ obalený karbonem a nebo jen samotný karbon. Nevím nezajímal jsem se o to… Popravdě řečeno do Next LP jsem šel hlavně kvůli estetice :-)

                    0 0
    • JJ  

      Homemade komponenty Gulevator:) Uz se na ne chystam

      0 0
    • dalimil  

      nej nej kundovnější věc je sedlo Hardware co bylo na mém RM. To je bez přehánění sedlo snů.Taková biková noční můra…

      0 0
    • MMX  

      Pace, 5th Element, Cane Creek, Thomson, RooX.

      0 0
      • jezevec2  

        A co Syntace? Mo?ná se pletu, jen zkousim taky prispet do seznamu.

        0 0
        • Franta  

          Tak to musis vedet ty zda se ti zda Syntace kultovni. Me nikoliv, ikdyz je to svym zpusobem taky zajimave.

          Kdybych si mel stavet kultovni kolo tak ram by byl asi Lenz Sport, to me hlava nebere jak je to prekrasny. Co me desne mrzi ze uz neexistuje je Kooka, neskutecne husty veci. AC taky nedelalo spatny veci, ale kde je mu konec. Thomson ma prekrasnej novej DH predstavec i BMX model, fakt pekny. Vidlici bych si dal Avalanche Racing, jen pro pocit :-) Jinak je pro me kultovni vidlice Marzocchi Moto-A (Mister T co vozili jen vyvoleni Rocky Mountain Froriders okolo roku 99). Brzdy Brembo, sice je to v kolech novika a buh vi zda se to bude delat, ale ta firma sama o sobe je kus historie a dela skvely veci. Voditka MrDirt Gizmo to je jasna vec. Urcite bych si dal neco libit i od THE. Aspon blatnicek :) Mno atd…Proste bych si to poladil nehorazne :)

          0 0
          • r  

            vidli starou manitou rok tak 96–97 ted se mi ji podarilo sehnat v nechutne dobrym stavu a zdarma ten kluk ani nevedel co ma na kole , pude na ram KONA Explosif dobrý reynolds trubky

            0 0
          • Manas  

            od AC mam Downhill predstavec … nadherna vec , jen jsem to uz trosku podrel.

            0 0
    • prodi  

      Představec Pace- ten bych si dal hned na kolo. A samozřejmě ChrisKing, jen na něj ušetřit:)

      0 0
    • madcat  

      fat chance, airborne, ibis, chris king, klein do té doby, než ho koupil trek/gf, paul, tune,

      naopak syncros už je celkem sračka, dávno ne to co to bývalo… o syncrosáckejch klikách steel revolution se mi snad i zdávalo :-)

      0 0
      • Franta  

        sracka ⇒ copak, spatna zkusenost?

        0 0
        • r  

          k tomu syncrosu bacha, to co se davalo na GT nebyl pravej syncros, letos se sem začne dovažet pravej syncros – sice made in taiwan ale ty věci jsou stejne paradni jako kdysi, prijdte se podivat na sport life, a k tem klikam je fakt ze po 5-ti letech praskly, ale co nepraskne že jo

          0 0
          • náčelník  

            Ten tvůj „novej pravej“ Syncros je Ritchey :(

            0 0
            • Franta  

              Neni Ritchey, jen spada pod Ritchey. To je duvod k breku? Mno Ritchey nemam rad, fakt ne a vim jaky jsou ty jejich hlavovky ci naby, aspon z vlastni zkusnosti ale co jsem mel v ruce Syncros tak to zanechalo dojem asi takoveho rozdilu oproti jako je mezi SKodovkou a Jaguarem…Ber to ,ze proste nekdo ma hodne penez a koupi jinou firmu, nastesti ji ale jen plni penezma a nechava hrat na vlastni pisecku…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Z mnoha prikladu ovsem vime, ze se ty babovicky potom nejak nevedly :( Ale mozna se najde i vyjimka.

                0 0
        • madcat  

          vlastní zkušenost bohužel nee, takže to tak trochu vypadá, že odsuzuju něco, co jsem nikdy nezkusil, ale dost jsem různě po netu četl názory, že to je jen Ritchey s jiným nápisem a dávno ne ten pořádnej HC hliník, kterej vydrží na věky věkův amen… prostě už nic kultovního a unikátního, žádnej šperk, normální tuctovka, která je jenom trošku dražší než normální bikový komponenty…

          0 0
    • enjoy  

      proc polovinu lidi napadne malem jenom thomson a chris king??fakt to nechapu.uz mi tyhle dve znacky zacinaj list na mozek,kazdej kdo chce zamachrovat je musi mit.copak nemate fantazii?:-).a nerikejte mi ze je chcete protoze jsou nejlepsi:-))

      0 0
      • Mamutt  

        A ty bys nechtěl? Já už se na ně těším ;-) Jinak za největší fajnovku považuji brzdové páky Extralite.. Na ty se také těším, jen ještě stále zjiš?uji, kde se k nim doprosit :-(

        0 0
        • McBlacky  

          ty sou co :-) akorát s mojí frekvencí pádů, by je měl tak týden, 32gr jedna páka to musí jít po jemném drcnutí do hajzlu :-) a to pominu cenu přes 5000kč

          0 0
      • McBlacky  

        mě vynech jo… nebo prásknu že posloucháš ve walkmanu od vietkongů kazety emgeton :-)

        0 0
      • MMX  

        Tak pripojim nieco co tu este nebolo; USE (predstavec/ri­adidla/sedlov­ka) a FRM (co ja viem co by sa od nich dalo vziat? kluky mali pekne…)

        0 0
        • manzesman  

          Jj. USE ma krasne veci. Mam ud nich karbonovou sedlovku a je to nadhera. I predstavec Atom bych si nechal libit.

          0 0
      • prodi  

        Myslíš, že chrisking není v hlav.složení absolutní špička?

        0 0
        • enjoy  

          myslim ze nepotrebuju chrisking hlavu,aby by byla hezka a plne funkcni.

          0 0
          • prodi  

            To určitě ne, já sám mám Ritchey Scuzzy Logic Pro (cartridge) a jsem s ním spokojen. Ale tady se bavíme o „vysněných“ komponentech, o tuningu atd. I sedlovka Ritchey Comp je pěkná, je to držák, tak proč kupovat třeba USE, že jo…

            0 0
            • enjoy  

              protoze jeji zamek je na hovno:-).ale ne,delam si srandu.ja jenom nechapu ze kdyz si nekdo chce koupit neco peknyho a drahyho tak si vybira podle toho ktera znacka je uplne nejvic slavna.pritom by mnohem vic zamachroval s necim ne tak znamym ale pritom stejne dobrym a treba by to neznal kazdej,ale uz by aspon druhy videli ze se vyznas.ne jako tady,kde se dozvis co je jakoze dobry a pujdes si to podle navodu koupit.ja si proste radsi vyberu podle sebe.

              0 0
      • rich  

        to nie je o fantazii – jednoducho napis sem skutocne „nezavisle“ znacky s perfektnym designom a proklamovanou funkcnostou a teraz kto mi zaruci, ze budu skutocne preverene v terene ako prave CK, Thomson a pod?

        0 0
    • MartinXC  

      Když jsem si to pročetl, tak mi tu jako kultovka chybí ještě Nokon s jejich bowdeny.

      0 0
      • Fidla  

        Hochu, ty jsem ted koupil a myslim, ze to bude pekna lakyrka. A az prijedu mezi kluky, tak nebude dlouho trvat a nechaji se taky zviklat. Jen ta cena.

        0 0
      • rich  

        hmmmmm uz mam na ne zalusk :-)

        0 0
        • Fidla  

          Jak rikam, priprav si minimalne dva fialovy papirky!

          0 0
          • rich  

            viem uz som pozeral na cenu

            0 0
            • Fidla  

              Ja koupil černý, protože z těch stříbrných se prý loupe barva. A zlatý (co měl Hermida na Meridě) se údajně nedováží.

              0 0
              • MartinXC  

                Včera jsem je (zlatý) myslím viděl v Programcycle v Praze, a taky krásný červený – ty by mi šly k doplňkům :-)

                0 0
                • Meesha  

                  Ja tam byl dneska. Maj zlaty, cerny, cerveny a modry… Tak sem tam slintal a az na jare opadnou sra*ky tak du do modrejch!

                  0 0
                  • Pilot  

                    v proficycle je maj za 3,9 a uz se na ne nejakej cas chystam. bud je koupim pres web (v usa se daj sehnat za usd 110) nebo presvedcim reditele aby mi ne dal nejakou slevu :-)

                    0 0
                    • blue  

                      no a nez reditele zacnes presvedcovat, tak se nauc nejdriv spravnej nazev toho jejich kramu ;-)

                      0 0
                      • Pilot  

                        ses trochu vedle, tohle je umyslna zamena, cimz pravidelne reditele nasiram :-)

                        0 0
                    • Meesha  

                      3.9 asi myslis komplet razeni i vecka ne? Este ze mam kotouckovky – takhle to mam „jen“ za 1850 + asi praci, protoze nevim, jak se to sklada…

                      0 0
                  • enjoy  

                    modra?!bezim tam:-)

                    0 0
                    • Meesha  

                      jo jo, tobe by se tam taky vyjimaly! :-) Nech mi tam par valecku! :-))

                      0 0
                      • enjoy  

                        ja teda nevim k cemu by mi ty nokony zatim byly:-),protoze bowdeny zatim fungujoujak maj,ale… no podivat se tam urcite pujdu,stejne tam musim:-)

                        0 0
      • MARIN  

        jo to je taky pekna vec.Kdo to k nam dovazi a za kolik jsou radici a brzdove ?

        0 0
        • blue  

          vim jen o programcycle, presny ceny taky nevim, ale za jednu sadu zhruba od 1400,– nahoru, alespon co jsem videl na kramu… kdyz jim napises, urcite ti ceny poslou

          0 0
          • Fidla  

            Ceny jsou cca 1800 za radici a 1490 za brzdovy. Ale pry se to vrati pri treti ctvrte vymene. Meni se jenom ta vnitrni hadicka. A hrozne by me zajimalo, jak se to bude cistit. Je tam spousta tech malych clanku a az se pojede bahnem, tak bude zajimavy.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Me by se to zaplatilo asi pri 45. vymene pri koupi radiciho a pri 40. pri koupi kompletu. A to nepocitam investici do tech novych vnitrku a lanek. V tom pripade by se mi to dost mozna vubec nezaplatilo a hooodne prodrazovalo kazdou vymenou. Tomu rikam kultovka a mozna i trochu snobarny do toho :)

              0 0
              • MartinXC  

                No však Kultovka = Snobárna ne ? BTW, kdybys vozil mechanické kotouče(nebo V-čka), tak bys ty peníze do toho možná vrazil – ten bowden je absolutně tuhý a nepropružuje, dobře utěsněný, frekvence výměny vnitřku odhaduju tak 3× nižší než o pružinové klasiky. Ale praktickou zkušenost ještě nemám.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tj. ted vozim mechy, ale proc by se mely menit dele, kdyz na koncich je to stejne otevreny a bovdeny vozim v kuse?

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Jsou na koncích utěsněný a ta trubička je nějaká kvalitnější – dle cizách zkušeností. Já ani klasiku neměním cca 10tkm, jen když se to nalomí nebo nepomůže namazat – tak po 10tkm.

                    0 0
                • Tomcat  

                  No však Kultovka = Snobárna ne .. NE! Snob často zastává komerční high-end ,je duševně omezenej takže toho moc neví. Snob bude na 95% leštič (Moratko, Klein ,Cannondale, Cinely ,Colnago .....).

                  Pokud se jedná o bovbeny, vozil sem ten úchylně drahej bovden, potažéné lanko (bylo černý) a CNC koncovky na bovden s zatěsněním B-] a bylo to hodně znát proti klasice.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    hlavně v kešeni co :-)

                    0 0
                  • ddd - andy  

                    Tohle je dost divnej nazor – je kravina definovat kultovku – pro kazdyho je neco kultovniho z nejakyho duvodu…

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Pro me treba kola Medison… jakej je vlastne rozdil mezi kultovnim a okultnim? :))

                      0 0
                    • Tomcat  

                      Jak divnej názor? Kultovka není snobárna. Není to věc nedostupná finnančně ,ale tím, že to není jen tak pro někoho. Prostě snob je povrchní tak nebude jezdi Dekerfa , protože to není věc která je hned vidět. Pozná to je znalec a v něm snob bude vidět nebezpečí že má něco lepšího. Snob si vytváří svůj svět , značka kterou je přece střed vesmíru. Má svou pravdu a ve vztahu a ostatním…je takový Ubercmench…und Das Reich …pardo trchu mi to ujelo no je takojej nedřazenej.

                      0 0
                      • ddd - andy  

                        To mas sice z casti pravdu, ALE co znamena „neni jen tak videt“ – jak casto? kde? Kultovka neni snobarna a proto jsou vsecky komponenty PAUL a jim podobny tak levny… :-)

                        0 0
                  • vlk  

                    hele moc rychle odsuzuješ.Já snob nejsem, a leštič už vůbec ne.Zastávám názor, že kolo se nemyje jen čistí převody a řetěz.Na tom zbytku to opadá.A přesto jsem jezdil na rámu Klein, než mi teda prdnul.Ale zase jsem ho nekupoval nový, ale použitý od kamoše.

                    0 0
                  • MartinXC  

                    Někde jsem četl, že Klein je kultovka z USA … tak nevím. Že by byl snobárna-kultovka ?

                    0 0
            • JIRA  

              A kolik stojí ta vnitřní hadička a jak dlouho trvá to vyměnit? Není to práce spíš pro Popelku? Jak se z toho čistí bahno by mě taky docela zajímalo, protože kola na kterých jsem to v programu viděl asi bahno většinou nikdy nepoznají. ;)

              0 0
              • zac  

                no vratis se do detskych let a budes proste navlekat koralky… :) zalezi na zrucnosti jak dlouho ti to bude trvat. Cenu tech hadicek nevim ale zozhodne bude lepsi nez ty koralky. :)))

                0 0
    • JMT  

      No je to sice pekny co mi tu oisete ale spousta komponentu se neda cr sehnat . . . . .

      0 0
      • blue  

        no a? ten, kdo ma na kultovky a touzi po nich tak neodbytne, si je urcite dokaze sehnat i mimo CR, ne? svet uz dneska neni tak velikej :-)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja sem rikal, ze ti jde jen o to, aby soused zavidel a ne o to postavit si kultovni kolo.

        0 0
    • Gart  

      sedlo brooks a náby white industries z nostalgie.

      0 0
      • JMT  

        no sousedovi je pres 60 a vi toho vo kole co ja vo zemedelstvi v azerbajdzanu (vim vo nem kulovy…) ale chci si udelat radost . . . . (ale zase takovou aby to utahla penezenka. . .

        0 0
        • jack  

          já bych šel znovu do ráfků campagnolo k2.vydrží to neuvěřitelný věci.

          0 0
    • Jane  

      Konečně jsem se dostala na net. Takže kolo snů… Určitě titanový rám s geometrií na přání, řekněme Morati. K tomu Sida (Sid WC?) a ještě tu pevnou Morati vidli. A zbytek asi taková ta top klasika, netoužím po kultu. Kola na nábách Hugi, Mavic 717, DT Revolution, pláště asi Michelin WG Light, nebo snad Python či Black Jack od Schwalbe. Možná by nebyly k zahození Crossmaxy… Měniče, kliky nový XTR, řazení top páčky, V-brzdy Avid Ti, sedlovka Selcof Alu CNC (www.) – je to ta nahoře a mám ji na současným biku, řidítka, představec asi Ritchey WCS, sedlo určitě od Selle San Marco/Selle Italia… Rozhodně bych neinvestovala do klik Tune, čtyřhran považuji za přežité řešení spojení klik a osy, navíc podle testu ve Velu jsou stejně tak tuhé jako obyčejná Deorka. Otázkou je, zda tuhost klik člověk při jízdě pozná, nicméně u nových XT klik je na vysoké úrovni a jsem hodně spokojená. Představec Thomson se mi třebas nelíbí podobně jako představce od Eastonu… Do kultu bych ještě zařadila sedlovky z bílého karbonu/titanu od Selcofu, komponenty FRM, Soul Kozak, Kuota…

      0 0
      • ddd - andy  

        :-)))))))) Jane is back!!!

        0 0
      • vlk  

        tož to je kolos snů.A nechceš hodit na bikefor obrázek svého nynějšího kola?je tu na to sekce bikes.

        0 0
        • Jane  

          Fotka ještě delší dobu nebude. Sama nefotím, fotí rodiče popř. sestra na dovolený a pak se vždycky čeká na nějakou akci, kdy je vyvolání fotek i s CD levnější. Beztak je to zatím takovej myšmaš. Stačí si zobrazit Meridu mg Elite 04 (vel. 16), místo Skareba si představit pevnou šedou vidli a místo klik XTR jen XT, stříbrný představec v negativním sklonu, řidítka, rohy (ještě no name), žlutý sedlo Selle San Marco a na ostatním toho člověk z profilu už moc neuvidí…

          0 0
          • RomanH  

            ??? vyvolani fotek i s CD levnejsi ? Tak analog nebo digital ?

            0 0
            • blue  

              nejspis vyvolaj fotky z negativu a zaroven naskenujou na CD

              0 0
              • RomanH  

                Jsem si to myslel, ale prijde mi to docela neekonomicky, nechavat si to takhle delat v prodejne.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ja si spis myslim, ze myslela levnejsi jak vyvolani fotek, tak udelani fotek z CD (digitalnich). Ale to jsou jen domenky. Mentalita Jane je mi nepochopitelna :) Krom toho by nam stacila fotka v digitalni podobe. Mozna i z telefonu nebo treba naparovaci zehlicky kamaradky. Dneska uz je taky s fotakem kde co.

                  0 0
                • blue  

                  upadek papirovy fotky je asi znat, klasicky „analogovy“ minilaby musej nejak nalakat zpatky lidi :-)

                  0 0
      • prodi  

        Bílý karbon a kultovka? :(((

        0 0
        • Jane  

          No, otázkou je, co je kultovka. Já za kult považuji takový produkty, který se pohybují ve vyšších cenových relací a nedávají se obvykle na normální sériová kola. Př. kliky XTR jsou pěkné, relativně drahé, ale nepovažuji je za kultovní. Takový kliky od Tune nebo FRM jsou prostě jiné, méně okoukané, vzácné… Sedlovka z bílého karbonu od Selcofu stojí cca 6000 Kč a nebo ještě lépe sedlovka Carbon monocoque 10000 Kč – to si asi fakt na kolo někdo jen tak nedá…

          0 0
          • prodi  

            Kultovka by podle mého měla mít kromě ceny a nedostupnosti také nějakou historii a renomé značky. Bílý karbon, nevím nevím. A Selcof taky předtím vyráběl pouze levné věci.

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Ono bily karbon vubec… :)))

          0 0
          • ddd - andy  

            jen se tesim jaxe tu zas rozpouta nejaka megadiskuse.. :-)))

            Jinak pekna parici fotesa na freeridu.. ;-)

            0 0
            • Manas  

              To je vubec husta fotka, Padlista vypada jak kdyby mel zacpu a prave ucitil teply strevni produkt, a borec uplne napravo asi breci :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak ti dik :) Sem si rikal, kdyz to blejsklo „doufam, ze se nepovedla“. Obsahove sice ne, ale ostra je dost, tak to hned nekam soupnul had jeden. Ja to celkem chapu. Ono je tezky nezverejnit moji fotku :) Nicmene uz jsem mel na webu i trapnejsi.

                0 0
          • Vojtíšek  

            Třeba na US e-bay jsou za kultovní věci většinou považovaný takový, který už se většinou ani nevyrábí a nebo se jedou v ve velmi malých sériích. Komponent Thomson nebo Thompson či jak se tomu nadává je tam tři (I), takže o nějakým kultu nemůže být řeč. Ale třeba YETI, Fat Chance, Serrota, PAUL to jsou jednoznačně kultovky.

            0 0
            • norman  

              Sice silniční ale taky kultovní jsou duralový náby na strojních ložiscích, který v době komoušský nouze vyráběl můj bratranec. Chodily ( a chodí) líp než campy record.

              0 0
            • Mamutt  

              K rámům Yeti dávám čárku, některé kousky jsou úžasné.

              0 0
              • Vojtíšek  

                Za kultovní spousta lidí označuje něco, co bylo ve své době oblíbené (a? už všeobecně nebo jen individuálně) hlavně pro svou dobrou funkci a spolehlivost a teď se na to v dobrém vzpomíná, protože už je to nesehnatelné nebo jen špatně a ani současné nejnovější komponenty se tomu nemůžou vyrovnat

                Pár příkladů, co je považováno za kultovní v SRN:

                . XT SIS řadící páčky . KONA cantilevery . GT Zaskar první generace . XTR sada M900 (první generace) . původní Syncros představce . Ringle upínáky . Tioga Psycho pláště . většina komponent Salsa . Race Face Turbine LP DH kliky . Manitou 2–4 vidlice . ZOOM představec (ne ahead) . Dura Ace sady starší než 90. léta . ONZA rohy . MD sady od Suntouru a už velmi vzácené ATB sady od Campy

                0 0
            • Franta  

              Mno Yeti :-) Kultovka to je, neni pochyb jen ti to vyvraci to, ze kultovka je napr. neco co se jede v malych seriich protoze z Yeti produkce jde 80% kol do USA a malo jich nedelaj (ne 30kousku rocne :-)

              0 0
          • JMT  

            Karbon je modní ale ne kultovní (no mozna race face riditka . . .)

            0 0
      • 2-czech  

        hele Jane a jela si ty kliky Tune??? Testy jsou jedna vec, ale kdyz je pak projedes tak zjistis ze srovnavat to s Deorem je hodne mimo! Ty kliky jsou super tuhy, vazej 500g s prevodnikama a v neposledni rade vypadaj uplne nadherne..hold jen cena je vyssi, ale taky je nema kazdy druhy…co se tyce ctyrhranu, uznavam ze bych taky volil radsi ISIS ale zas plno lidi preferuje prave klasiku…

        0 0
        • steel is real  

          v klidu to byl test casopisu Velo :-)), je fakt, ze tady prevlada nazor, ze tune je predrazena nemecka hovadina, ktera nic nevydrzi – uvazoval jsem o sedlovce od tune, ale protoze jsem lakomec koupil jsem si roox s4, nicmene tune povazuji za jedny z nejlepe provedenych komponentu – tedy po starym syncrosu – predstavec mi slouzi do dnes

          0 0
    • Azagthoth  

      Kult je podla mna Marzocchi,aj ked maju modely od 11000sk do 63000Sk,alebo Hanebrink Team WFO vidla za 3200$,dost huste.A s tym MR.Dirt Gizmo uplne suhlasim,to by ratez tak lahko nepadla,ale 9000Sk za napinak… :-(((

      0 0
    • kandik psi zub  

      nezvolil bych to ale kult je treba XTR 94

      0 0
    • grafik  

      No jako opravdu kultovni dil na kolo bych videl dratovej kryt na prehazovacku, ktery byl ve sve dobe coool jak svina. Kdyz jsem dostal ve 13 letech sveho 1. bika kolem roku 92–93 zn. Velamos tak tam tento kryt byl a to je podle mne KULT KULTU !

      0 0
    • kolouš  

      Spengle

      0 0
    • panacea1  

      jojo, starý dobrý XTR 1994, mám doma novej šlapák…na EBAY se dá sehnat skoro všechno…koukám Vojtíšek je znalec!!! Kliky KOOKA tam jsou za cca 80USD nový, kliky Syncros revolution prodány za 4500,– kliky Syncros hlinikové s vyraženým nápisem syncros nové v krabici za 3000,–Kč, rámy Dekerf, Fat Chance, SUNTOUR XC Pro, XC Expert – nejlepší systém řazení SIS páčkami !!! ikdyž jen max. na 8mi kolo :-), kliky Suntour XC pro, White industries, Paul, Ringle, HOPE, vše ale do cca 1997, pak to stojí za h…o, náboje Paul, máte už novej BikeExtra z Německa 2006 ? jsou v něm taky hustý věci, třeba náboje BRUNN to jsem ještě neviděl, nádhera !!!!! stavim kolo a kupuju jen samý kultovky :-) mimochodem Syncros je teďka dost bídnej stejně jao RF a kdo tady psal, že ty nový kliky se dělaj v Canadě tak asi ulít z višně…je to taiwan!

      0 0
    • goofy  

      Jelikoz se mi to tu nechce cele cist, a nikde sem to tu listujic nevidel, tak pridavam jedno: Marzocchi… :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.