• Coudy

    Pouzivate niekto zimne tretry? Ake, za kolko, kde ste ich kupili? Neopren mi totiz nestaci… Diky.

    0 0
    • ddd - andy  

      Nepouzivam. Neopren mi bohate staci na to abych po treninku mel „uvarenou“ nohu.. :-) To v nich chces podnikat pesi vylety a stve te, ze se neopreny zouvaj pres spicku , nebo je ti fakt zima?

      0 0
      • Glum  

        Tri duvody proc zimni tretry ano:

        1. neopreny se trhaji (driv nebo pozdeji, v terenu vcelku brzo)
        2. v cerstvem snehu se cpe ten snih otvorem pro kufr dovnitr (nepodnikam pesi vylety, ale bez slapnuti proste nejedu – zkus v hlubokym snehu v neoprenech chvili kolo tlacit)
        3. pohodli – nebavi me nazouvat tretry a pak neopreny (teda, da se to zkousnout, ale teple a vodovzdorne zimni tretry by byly lepsi)
        0 0
        • Coudy  

          Ake mas tretry? A za kolko?

          0 0
          • Glum  

            Ted Northwave Hydrogen za asi 2800 (?). S neoprenama v nich neni zima (teda vetsinou), v tom problem neni.

            0 0
        • Matts.  

          Myslel som si, že po snehu sa jazdí na lyžiach a nie na biku.

          0 0
          • rock  

            Jak kdo; já na lyžích neumím ani stát, takže každou zimu vedu v našem lesíku boj s běžkaři o každou pěšinku (když tu stezku nerozryju včas já, tak se tam o pár dní později objeví běžkařská stopa a tu už je mi přece jen trochu blbý jim ničit)

            0 0
        • ddd - andy  

          Poucovat o vyhodach a nevyhodach me nemusis. Dejme tomu ze sem par zim na biku i silnici uz stravil.. :-)

          0 0
      • Coudy  

        Skusal som tenku, hrubu aj neoprenovu ponozku, na to neoprenovy navlek ale aj tak mi je pri teplote dajme tomu –3 stupne po hodine kosa…

        0 0
        • pit  

          Ako sa ti ocvedcili membranove ponozky? Ja mam od Sensoru,ale este som v nich nebol, takze zatial neviem…Mate aj ostatni nejake skusenosti s takymi ponozkami?

          0 0
          • rock  

            Ty Sensorácký se mi nějak neosvědčily … asi byla příliš zima nebi jsem byl venku příliš dlouho, ale prsty na nohou se mi pak ve sprše rozmrazovaly stejně bolestivě jako jindy …

            0 0
            • pit  

              To si ma nepotesil :-( No, uvidim sam ze co a ako…

              0 0
            • Volf  

              To taky může být problém těsnejch treter. Já teda nejezdím ve sněhu nebo alespoň ne cíleně, ale snažím se jezdit co nejdýl a nohy řeším nefukovejma návlekama / teď Etape /, tretry Diadora Geko a nějaký funkční ponožky. A když je hodně velká zima, tak navlíknu na tretry pod návlek ještě tlustou vlněnou ponožku s dírou na kufr a ještě jsem nezmrznul.

              0 0
        • ddd - andy  

          To je divny, ja mam navleky (nic spesl, klasika neopren) ve kterejch sem jezdil v –5st. silnici, treba 5hod. svih a prijel sem s propocenou ponozkou..

          0 0
          • blue  

            na tom neni nic divnyho… mate proste kazdej uplne jiny termoregulacni schopnosti a jinak dokonalej krevni obeh… ja se treba doma v pokoji muzu vedrem zblaznit, ale moje holka mi bude tvrdit, ze tam je zima

            0 0
            • jizby  

              Ta moje mi to tvrdí taky. Ženský maj pomalejší metabolismus od přírody, ale ještě si ho často zpomalujou hladověním a že se nehejbou. To chce pohyb. Moja se už do něj po 15 letech moc nutit nedá :-((

              0 0
          • Glum  

            Ja teda ponozky nepropotim, ale teplo mi je vetsinou dost (tretry + neopreny). Na silnici je to OK, tam nacvaknu a jedu, nikde moc nesundavam nohu z pedalu. V terenu ale ne. Do navleku se cpe snih dirou na kufr, pak se i trhaji. Zimni tretry by to resily: koukam po Gaerne Polar Comp, nicmene krome internetovych obchodu jsem na ne v kamennym obchode zatim nenarazil. Nabizeli mi, ze mi je privezou, ale chteli vedet konkretni cislo (rad bych ovsem boty za 5 kkc vyzkousel predem).

            0 0
    • zirecek  

      navleky mi dostacuji, byla by to pro mne zbytecna investice…

      0 0
    • TinkTink  

      Nemam, ale doporucuju…chtel bych je, ale investice do nich nyni neni v mych moznostech (proste upravy a staveni novych bajku jsou prednejsi…)…

      …naprosto se hodi napriklad v zime na zavodech – jako priklad- Valasska zima ci jak se to jmenovalo – x kilometru chuze…(minimalne 2 :))…po lede apod…tam se proste v navlecich nedalo…lidem se svlikaly…boty mokry po prvnich 3 km jizdy…pak dalsich 40 promoceny nohy…tak dlouho jsem jeste nerozmrzal :)

      Mne zmrznou nohy pokazdy…asi je mam blbe prokrveny :)

      No..a k tomu nakupu – najdi si slevy…zimni tretry se moc neprodavaj, takze byvaj docela slevneny, ale projdi si poradne testy v nemeckym bajku – pac jenom velmi malo z nich jsou opravdu funkcnich…

      0 0
      • blue  

        za spatny prokrveni nohou muzou castecne prave tretry, ktery ti tu nohu „skrtej“, takze na zimu do snehu bych videl spis jako lepsi variantu nejaky outdoorovy boty, i kdyz cenove si s nima nijak nepomuzes, na druhou stranu maj univerzalnejsi vyuziti

        0 0
        • TinkTink  

          Staci normal teplejsi tenisky a kvalitni ponozky…ale on chce mit hlavne asi spd, ktere ja v zime az tak moc nepouzivam…

          K tomu prokrveni – me mrznou nohy vsude…v normal botech, v lyzacich, v tretrach…a prave ted u pocitace taky, ale za to si muzu sam…mel jsem si dat aspon papuce :o)))

          0 0
          • metronom  

            To ja bych prave na zimu SPD sundal a dal tam platformy. Loni sem jezdil v normalnich botech a taky to slo. Sice bylo blby, kdyz se tlacilo a byl mokrej snih, ale nejak moc to nevadilo. Kdyz pak clovek vyjede na asfalt tak se chvilku probehne vedle kola a je zase dobre

            0 0
      • Glum  

        Kdyz to pocitam: rekneme, ze mi tretry vydrzi 5 zim, tedy 5 x prosinec az brezen, tj. cca 3000 × 5 = 15000 km. Naklady na zimni tretry jsou cca 5000 Kc, kdyz budu jezdit v letnich, ojedu je za tu dobu taky (3000 Kc) + zlikviduju za pet zim minimalne troje neopreny (ale spis vic),tedy 3 x cca 600 Kc. Takze je to stejny. Navic kdyz si koupim zimni, koupim je aspon o cislo vetsi a bude pohoda. Je to jasny – ted jen KDE a JAKY koupit. Outdoorovy boty mi nevyhovuji, jsem uz moc zvykly na SPD.

        0 0
        • Daf  

          Ted si byt jen jistej ze v nich bude opravdu tepleji nez v letnich s navlekama, protoze zimni tretry+navleky se zas tak moc nevyplatej :)

          0 0
        • TinkTink  

          No…takhle to vychazi na tebe, akorat jsi cenu zimnich treter mohl napocitat na 3000,–, protoze se daji najit takovy i kvalitni…

          No…pro me to vychazi jinak…jedny letni tretry vcetne pouziti v zime = 2 roky = 3000,– na dva roky + navleky 800,–…to mas vybavu na dva roky za 3800,–

          V zime najedu na XC bajku od rijna do brezna asi 1000km a aby se mi na to vyplatily zimni tretry, musel bych mit naky…naky…nevim jaky :o))…

          Na snehu se obcas mnohem lip pouziva bajk na blbnuti – viz fotky mych bajku zde – ma sirsi plaste, je mensi a hlavne – do snehu paradni – nema SPDcka, ma derovace nohou :)…na todle pouzivam normalni tenisky (takovy docela hodne teply a daj se do nich dat dost ponozek) a naklady jsou 0,–…

          takze tobe doporucuju, sobe zatim ne. :)

          0 0
          • RomanH  

            To ti teda tretry moc nevydrzi. Ja mam Diadory Chilli u treti rok a jsou porad skoro jako nove (pri celorocnim provozu). Taky zde nekteri psali, ze maji SIDI pres 7 let a meni akorat prezky…

            0 0
            • TinkTink  

              No nevydrzi no :)

              Vetsinou je po 2 letech davam na odpocinek…ale ted vozim uz 1,5 roku NW a po reklamaci mam novy, takze uvidime jak tydle :o)

              0 0
    • jihra  

      V zimě mi bylo na nohy pořád zima, vyzkoušel jsem všecko možné a nakonec jsem došel k tomuto řešení – pořádné platformové pedály a na nohy sněhule (kdo neví, co to jsou sněhule, tak oficiálně to jsou tzv. „odpočinkové boty pro lyžaře“). Je v nich super teplo a jsou až pod kolena, takže hluboký sníh není žádný problém. Sice na biku vypadám s těmi sněhulemi jako idiot, ale účel světí prostředky.

      0 0
      • jizby  

        S mejma botama od běžek si můžem si podat ruce:-)

        0 0
    • Glum  

      Koupil jsem nakonec Lake MXZ 300 (na MTBReview maji 4.46 bodu z peti moznych). U tech Gaerne Polar Comp me odradila neochota prodejcu dovezt boty, ktery jsem si chtel vyzkouset a nesliboval jsem, ze si je koupim (co kdyby byly uzky) + uziti svrchniho zipu (zamrza). S Lake zatim 100%spokojenost, ale uz se tesim na vetsi mrazy, rannich minus dva je jeste neproveri.

      0 0
      • Lada1  

        Kde si je koupil ? Ja jsem v Ostrave nasel http://www.northwave.cz/detail.php?… s cenou pry 3800Kc. Ta mi pripada dobra. Ta bota je sice dosti mohutna – neco jako snehule a vrsek je cely z GoroTexu. Myslim, ze je to takovy ideal. Ten Lake je s neoprenem ne ?

        0 0
        • Glum  

          Ty Northwave Celsius vypadaji skutecne dobre, i cena se mi zda dobra. Pokud je koupis, docela by me zajimala tvoje zkusenost po nejakym case. Nevim jak goretex bude fungovat v soli. Ty Lake jsem koupil v Praze (Velointest), za cca 3600 Kc (mam tam ale zakaznickou slevu), normalne jsou snad za cca 4100 Kc. Lake je s neoprenem (na kotniku), dole kuze. Na hodnoceni je zatim brzo, ale: teply asi budou dost i hluboko pod nulou, je fajn si je koupit o neco vetsi (system prezek tretru perfektne upne). Na MTBReview varovali, ze jsou uzke – nezda se mi, jsou maximalne pohodlne. Pokud maji nejake minusy, pak 1) nejsou zcela vodovzdorne (ale ktere jsou), 2) obuti chvili trva (tkanicka a tri prezky).

          0 0
          • Paja  

            Tak to je cena na bikecentrum.cz 2990Kc trochu mimo!? Maji ty MXZ 300 nejaky zatepleni (thinsulate apod.), nebo je to jen celokuze s neoprenovou „ponozkou“?

            0 0
            • Glum  

              Ta cena na bikecentrum podivna: MX81 za 70 USD tam stoji 1690 Kc, MX303 za 160 USD pak 3690 Kc, zimni MXZ300 stoji 190 USD, takze by to bylo dost nelogicky… Ale vsechno neni logicky, zkus to, treba je to nejaka promotion akce. Jo, ty MXZ300 maji pod tou kuzi thinsulate. Tretry maji dva sroubovaci spiky ve spicce), potesilo me, ze maji kovovy konec (u Northwave jsem plastovy zahy obrousil), a u bot v krabici jsou ty spiky hned ve dvou sadach kratsi a delsi).

              0 0
              • Lada1  

                V katalogu na letosni rok je u nich uvedeno taky 2990 Kc. Proste te dost oskubaly

                0 0
                • Glum  

                  Nechava me to v klidu… Rekneme, ze jsem si priplatil, aby mi privezli dve velikosti, ze kterych jsem si nezavazne vybiral. Tu cenu bych ale overil, nema logiku, aby o tricet dolaru levnejsi MX303 staly o sedm stovek vic. Ale treba je to nejaka sponzorovana akce typu „na biku se nejvic vyblbnete ve snehu“. Pokud cena plati, pak je doporucuju – nekupte to, kdyz je to tak levny!

                  0 0
                  • Gatier  

                    Skusal si ich aj v trochu vlhkejsom prostredi? Su aspon trochu nepremokave??

                    0 0
          • bajkr  

            normálně sou ty MXZ 300 za 3.990 Kč :)

            0 0
    • zubus  

      Ak Ti nestaci neopren, tak moja skusenost: damske silonove podkolienky + ponozky od Lasting model TKH ci ako( na outdoor), velmi husto tkane. Spodna cast aj predna ma votkany nejaky elastan ci co. Ja takto chodim v letnych tretrach do 0 st. C.

      0 0
    • jizby  

      V zimě toho moc nenajezdím, tak je mi líto peněz na nějakou spešl výbavu. Zjistil jsem, že jde jezdit s botama na běžky. Mám starý rozšmajdaný kotníčkový Alfy na odpis, na kolo s klipsnama jsou ještě dobrý:-) Zima v nich není, vejdou se tam tlustý ponožky a dá se v nich i chodit. Jednou se mi do nich zakousl pes a uhryzl kus šněrování. No nechránit mi kotník, nevím nevím. Ale samo, že ten pes moc dobře věděl, kam hryže a nechtěl na mě bejt zase tak zlej:-)

      0 0
    • jihra  

      Teď jsem si vzpomněl na jeden zajímavý nápad, který jsem před časem četl tuším v Cykloservisu. Borec použil jako zimní návlek na tretry „vnitřní botu“ ze starých lyžařských přezkáčů. Vyndal ji ven, tuším že na ni nějak přidělal suché zipy na „zapínání“ a velice si to chválí. V podrážce samozřejmě vyřízl otvory pro kufr. Po bazarech se válí starých poškozených přezkáčů v cenách od 50 Kč dost a dost, takže investice minimální. Sem tam se i něco válí u popelnic.

      0 0
      • Daf  

        Toho borce nahodou znam a uz jsem ho v techto navlecich dlouho nevidel :)

        0 0
      • MartinXC  

        To je dobrý nápad, já vloni sháněl vojenskou vložku do kanad jako zateplení neoprenů. Tohle by šlo taky.

        0 0
        • Coudy  

          Kruh sa uzavrel. Nakoniec som si kupil zimne tretry Gaerne Eskimo MTB model 2006 na www.zweirad-stadler.de, za tusim 160 eur po 25 percentnej zlave. Tested on animal, cize na mne. v –5°C som v nich v pohode vydrzal 2 hodiny, viac ma to v zime nebavi, v –9°C ca 1,75 hodiny, potom mi uz bola kosa na celeho cloveka. Po prichode domov uz nekricim bolestou pri rozmrazovani noh v sprche. Oproti tretram s navlekami som sa citil ako v tropoch. Vrelo odporucam!

          0 0
          • rasto  

            taky jsem to vyresil. uz jsem musel. ± osm zim jsem prezival v navlecich. letos uz bych nemohl… koupil jsem na KD NW Grizzly. vyhoda je, ze clovek v nich promrzne za mnohem pomalejsi dobu nez v letnich (s navleky) a ne tak „do kosti“. takze potvrzuji, taky uz neskucim bolesti, kdyz se zuju :-)

            0 0
            • Gatier  

              Mal (mam) som zimne Shimana, no za tu cenu sa mi v nich celkom potila noha. No a spotena noha= kosa, ak sa clovek chvilu nehybe. Vode odolne tiez moc neboli. Pokukoval som po tych NW, avsak zatial nie su peniazky, takze neopren :)

              0 0
          • Gatier  

            To sa mi zda byt celkom dost, ale hlavne ze ty si spokojny.. V blave maju NW Celsius GTX za nieco cez 5000. Mate s nimi niekto skusenost?

            0 0
    • lubos  

      Na zimu jsem nahodil pinove pedaly + normalni zimni topanky. Ale i tak mi nekdy mrznou prsty .. chce to vic chodit, aby se prsty hybali.

      0 0
    • vlkouš  

      Už dvě sezony používám na bajkovi tretry Adidas (kotníkový, vypadaj jak El Moro – nejsou čistě zimní, ale jsou silnější než klasický El Moro) koupený ve výprodeji za cca 1300,– o číslo větší. Do nich funkčí silný fusky od Vavrysu a na to neopren od NW. Celkem to vyšlo na 2100,–. Odzkoušený do –10, na suchym sněhu bez problémů, při mokrym po cca 2 – 3 hodinách chlad, ale ne krutá zima… Na silničce jezdim jen kolem nuly na suchý silnici, na to starý silniční tretry Diadora, přes neopren a ty samý fusky. Hlavně musí ponožka větrat, boty nesměj bejt těsný. Největší kosa je kolem nuly a vysoký vlhkosti, suchej mráz tak nevadí. V.

      0 0
    • Mamut  

      Neviete niekto o sirokych zimnych tretrach? Mam siroku placatu nohu, takze uzke spicate tretry mi nesedia (Sidi, Diadora, Adidas, NW ani Sh.). Letne tretry mozem mat jedine od Specialized alebo Pearl Izumi (na inu siroku znacku som nenarazil). A este by to mali vyrabat aj vo velkosti cca 47.

      0 0
      • Coudy  

        Ja mam tieto Gaerne Eskimo www.zweirad-stadler.de/…ormation.php?…

        Mozno by ti mohli sediet, kupoval som ich ale priamo v Norimberku, mali tam asi 5 roznych znaciek, z kazdej velkosti x kusov, takze som ich vsetky vyskusal a tieto mi teda padli perfektne, su vyborne. Maju ich momentalne za 160 EUR.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.