• Martin

    V poslední době hodně jezdím a docela nabírám sílu. Má to ale háček. Začínám totálně ztrácet dynamiku pohybu. Nejen na kole, ale i v dalších sportech. Poraďte co s tím?

    0 0
    • Volf  

      Hele neber si to špatně, ale s postupujícím věkem se většinou snižuje dynamický výkon na úkor vytrvaleckého a má na to vliv i nárůst svalové hmoty / tedy od určitý hranice /. Proto taky ve vytrvalostních disciplínách je mnohem víc ,, dlouhověkých ,, sportovců než u sprinterských disciplín /.

      0 0
      • Martin  

        To jsem zrovna nechtěl slyšet:-(((( Nedá se to nějakým způsobem zlomit?

        0 0
        • Otto  

          Jaxe tak dívám, vysvětlení je v kolonce věk. Je mi stejně, a také to pozoruji. Rychlý sprint na 4 km kopec je problém, celodenní 75–120 km nikoliv. Což takhle Geriavit Pharmaton – stařík v reklamě je hbitý …:o)

          0 0
        • Volf  

          Hele trochu tě uklidním. Je mi 41, už nikdy nebudu žádnej sprinter, ale na druhou stranu se to za posledních 10 let nijak výrazně nezhoršilo.

          0 0
    • Daf  

      Jakou kadenci normalne jezdis? Jestli jezdis tezke prevody tak se to vysvetluje.

      0 0
      • Martin  

        Jezdím spíš težší, ale zas ne extrémně. Takže začít podřazovat a rychleji točit nožičkama?

        0 0
        • Daf  

          Ja myslim ze jo. Pocitej ale s tim ze se ti bude jezdit hur nez si na to zvyknes a to muze trvat mesice. Kazdopadne ted po sezone je na to idealni obdobi. Tezko ale rict jaka kadence je idealni. Ne kazdej dokaze efektivne utocit 100ot, ale rek bych ze idealni je jezdit urcite nad 80ot.

          0 0
    • MARIN  

      V tech ostatnich sportech to muze byt taky zkracenymi slachami, strecink aspon me hodne pomaha

      0 0
    • SavaH  

      Nechci bejt zlá, ale řikam Ti to futr, že seš starej, ale Ty mi nevěříš. No a jak se můžeš dočíst od ostatních uživatelů B-Fka, maj na to stejnej názor. Naději vidim pouze v elixíru mládí=;o)

      0 0
      • blue  

        v jeho veku a starej? to okamzite odvolas! :-)))

        0 0
      • Volf  

        Víš, že se říká, že stárnou jenom ženský, protože chlapy zrajou ?

        0 0
        • SavaH  

          NEODVOLAM!!! Volf: a neni to náhodou naopak?

          0 0
          • Volf  

            Ne ikdyž se najdou vyjímky, které potvrzují pravidlo třeba moje drahá polovička.

            0 0
          • Martin  

            Neni. protože jak známo, muži nestárnou, i když jim léta nestojí......­....A vůbec, Sávinko, furt ti říkám, že bych vedle tebe omlád a ty nic:-((( Ale DOST, ta debata měla být o tom, jak mi pomoct!!!

            0 0
            • rock  

              No jo, ale savah Ti s jemným ženským taktem naznačuje, že Ti není pomoci …

              0 0
              • MartinXC  

                Sáva ještě asi nezná pravou cenu léty zoceleného chlapa :-)

                0 0
                • SavaH  

                  Doma vidím, že s přibývajícím věkem to jde u chlapů od 10 k 5. Táta začal „sportovat“ ve 38.

                  1. na kole vždycky mu ujedu kdykoli a kdekoli
                  2. když jdem běhat, zdrhnu mu a mám větší výdrž
                  3. o plavání nemluvim, táta udělá tři tempa a můžou ho záchranáři lovit.
                  4. v zimě mě nepřesvědčil ani o běžkách
                  5. další sporty jako kol. brusle, sjezdování, bedminkton či tenis jsou pro něho tabu.

                  A teď k ženám. Maminka nesportuje, pouze loni začala se mnou chodit na AE a má energie, že by jí mohla rozdávat, plave slušně, lyžuje suprově na kole vozila mrňavou ségru v sedačce a k tomu zastane veškeré práce doma. A na nic si na rozdíl od ta?uldy nestěžuje. Asi jste všichni pochopili, co tim chci říct. Ženský jsou prostě lepší, vytrvalejší, krásnější, víc toho vydržej a jsou futr mladý=;o) Uznávam, že se u chlapů najdou vyjímky, ale těch je málo…

                  0 0
                  • wroum  

                    vis jakej je rozdil mezi zenskou a zumpou?

                    0 0
                  • McBlacky  

                    teda teď jsi nás pěkně odepsala! Těžko někdo může za to že jsi všestranně schopná sportovkyně :-( Až mě předjedeš na kole, jdu se teda zastřelit…

                    To Martin, to je normální v průběhu sezóny přecházet na vytrvalostní výkon, kromě toho je pravděpodobný, že formu už máš za sebou, takže až zase příští rok :-) ale to budeš zase starší, takže to půjde zase hůř!

                    0 0
                    • SavaH  

                      Na Tebe se hodí bod 3;) A tebe na kole asi jen tak nepředjedu:( Bych musela si hóóódně trénovat a ani to by nestačilo

                      0 0
                  • McBlacky  

                    a jěště něco, počkej na ten sraz v Bloku, mám pocit, že půjčujou lezačky, budeš mít možnost to nám starším nandat na bouldrovce :-)

                    0 0
                  • rock  

                    Jasně, ženský jsou krásnější (ostatně taková, co by nebyla krásnější, než třeba já, by na tom byla docela smutně). Ale co se vyjímek týká … BF je jich určitě plné :-) …

                    0 0
                  • Volf  

                    Je fakt, že jsem někde četl, že 60 letá ženská má pořád snad 80% síly 20 letý ženský, kdežto stejně starej chlap má jen 40 % síly 20 letýho.

                    0 0
                  • Beeda  

                    A jak muze byt tata sportman, kdyz zensky chodej na AE,ski,run, party a on musi stihat vschny domaci prace.:-)) B.

                    0 0
                  • MartinXC  

                    Upřímnou soustrast tvému tátovi. Vyřiď mu, a? ale nevěší hlavu, že drtivá většina ženských na světě naštěstí nejsou jeho dcera(y). ;-)

                    0 0
                    • SavaH  

                      Táta má tolik dcer, kolik si jich udělal – 3;) No a sory, že to musim tak napsat, ale on se chodí domů jen nažrat a vyspat… A s tim fin. zajiš?ovánim. Mně finančně rozhodně nezajiš?uje, jak je to se zbytkem rodiny už nevim – radši.

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Hmm, tak to je úplně jiné téma. Nechci nijak komentovat. Ozvi se, až budeš chtít dostat „na prdel“ na biku od staříka nad hrobem, aby sis srovnala názor na střední generaci ;-) (Vemu si na služebku bika)

                        0 0
                  • Martyss  

                    Nemyslíš, že je celkem rozdíl sportova od 40 let a třeba od 15 nebo 20?.....btw třeba naše hlava rodiny prezentuje názor, že je v 41 na vrcholu sil:-))

                    0 0
                    • McBlacky  

                      jo to je možný, ale mému tatíkovi je 54 a už mě nedá ani náhodou (kolo, běh, běžky,…) a to byl reprezentant ČSSR na běžkách, prostě už je starej :-)

                      0 0
                      • Martyss  

                        Neříkam, že je to pravda. Jenom to on to tvrdí:-) Vzhledem k tomu, že tak 15 let už nesportuje, tak se to těžko zjiš?uje. Ale nevím jak v silových sportech, ale ve vytrvalostních sportech bych ho asi určitě nadrbal. On by totiž každou půlhoďku musel dělat přestávku na kouření:-)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          tak by to zcela jistě projel :-) ale právě spíš by tě měl dávat na vytrvalosti, na intervalech plné zátěže už by jsi měl ty, pokud jsi trénovaný mít navrch (příklad pro cyklistiku).

                          0 0
                          • Martyss  

                            ono je to taky dáno sporty, co jsem dělal – chytání ve futsale,kolo, přes zimu občas lyže. Nejsou tom moc silové sporty a navíc tomu odpovídá taky moje postava 171/64…

                            0 0
    • MartinXC  

      Hodně ježdění… relaxuješ taky odpovídajícím způsobem ? Když člověk neregeneruje dostatečně, svaly se zkrátí, šlachy ztuhnou a dynamika jde paradoxně dolů. Ve svalech převládnou silová vlákna nad švihovými (nebo jak se to odborně jmenuje). Znám to, potřebuju tak půl hodiny pomalu zvyšovat zátěž na zahřátí, pak můžu jet pár hodin v pohodě, ale radší jezdím silově na těžkých převodech, než kmitám nohama. A jak zastavím na víc jak 5minut, ztuhnu a musím to zase chvilku rozjíždět pomalu. A když dojedu domů a zasednu, po půl hodině se skoro nepohnu, pak je nutná skoro exhumace :-) Chce to svaly důkladně protahovat a nechat občas regenerovat.

      0 0
    • Martin  

      Jsem smutnej. Za všechny moje problémy může, že jsem starej:-((( Přijdu se aspoň s váma mladejma v pátek opít na boulder:-))

      0 0
    • HoralFanda  

      Zařadit do tréninku i strečink, třeba půl hodinky každý den. Jak se zkrátí šlachy, tak jde rychlost dolů, ale to je dané i tím věkem. Kde jsou ty časy, když jsem udělal rozštěp nebo provaz :o((

      0 0
      • Volf  

        Provaz udělá každej, ale většinu lidí do původní polohy vrátí až doktor.

        0 0
    • BH  

      zarad i intervalovy trenink(kratke useky na maximum s prestavkama), vice opocivej a nesnaz se drdit maximalni objemy. temi ziskas vytrvalost ale na ukor dynamiky.Musis si vybrat.Dobry vytrvalec nema spurta.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.