Ktery system tlumicu je lepsi? Manitou SPV nebo FOX Pro Pedal?

18 nepřečtených
  • vratan

    Dik za postrehy…

    0 0
    • lubos  

      Hlasujem za Fox SPV :)

      0 0
    • kungpao  

      Zišli by sa, a bolo by mi to jedno ktorý mám, z toho čo som ale čítal v tom majú vo foxe trochu jasnejšie. Navyše Manitou spv tlmiče a vidle trochu tečú, ale nie som si istý tým či je to konštrukciou, materiálom alebo blbým systémom.

      0 0
    • blick  

      Tlumiči Manitou SPV spíše odpovídá FOX Terra Logic i když oba pracují najiném principu odtržení – SPV – vzduch působý na píst na oleji a jeho tlakem můžeš regulovat moment odtrhu,zatímco u TerraLogic je závažíčko na pružině tlačené na trysku – vlastně Epic Brain. ProPedal je něco jako jednodušší „SPV“ a má při počátku zdvihu přiškrcenou trysku, takže se tlumič při šlapaní skoro nepohybuje, ale když vlítněš do díry naplno se otevře. Co je lepší těžko říct, je to na individuálním výběru každého z nás…

      0 0
      • vratan  

        Takze ProPedal je jednoduchsi system, z coho vyplyva ze je menej nachylny na poruchy. A co sa tyka spolahlivosti je na tom Fox asi podstatne lepsie ako manitou…

        0 0
        • blick  

          Já mám na Stumpym FOX Triad, t.j. funkce lock,open a ProPedal,který používám nejvíce a nemůži si ho vynachválit. Zkoušel jsem Epice, ale byl na mě moc tvrdý i když ve sjezdech je lepší než Scalpel. Přece jenom jsem zarytý fullista. Na SPV jsem se projel na Giantu, ale jen kousek po kostkách, takže nemůžu moc hodnotit. Osobně jsem spokoijenej s možností v težším sjezdu ProPedal vypnout – změní se mi tím i geometrie – ale nový 05 SPV bych si rád určitě vyzkoušel. Jo letošní SPV trochu kopou při otevření, což PP nedělá.

          0 0
          • vratan  

            hej – triad je fajn tlmic. kamo ho ma tiez na stumpikovi. riesenie by mozno bol Fox Float RP3 2005. ma tri druhy nastavenia ProPedalu. orientacna cena 389 USD

            0 0
            • blick  

              A nebo šlohnout FOX Septune ze Stumpyho 05 – sedm druhu nastavení.. :o))

              0 0
              • vratan  

                uz sa vidim ako za jazdy riesim, ktoru polohu si nastavim. a ci vobec bude medzi susednymi polohami nejaky rozdiel…

                0 0
    • Ondrej  

      srovnavat nemuzu ale podle tech strachu co se tu resej s SPV, tak sem rad, ze mam FOX float krom toho, ze byl z vyroby bez vazeliny, s nim nejsou problemy jednoducha udrzba, tak 1× za 1500km rozdelam vzduchovou komoru, vycistim namazu, tak na hodku se vsim vsudy touhle pravidelnou udrzbou se vyrazne prodlouzi zivotnost quadringu s funkci sem spokojenej, lockout pouzivam minimalne

      0 0
      • vratan  

        na to rozoberanie je treba nejake specialne nastoje + nadmernu sikovnost? nie som sice rovno nesika, ale pred rozmontovavanim vidlic a tlmicov mam trochu respekt…

        0 0
        • Ondrej  

          je to uplne jednoduchy staci sverak a vazelina a nenasypat si tam bordel navod je na webu i v manualu na netu maj vlastne i instruktazni vi­dea

          mel sem taky respekt, ale nakonec vidle marzoka vpohode a fox uplnej luxus – maj to dobre vymysleny

          0 0
          • vratan  

            zverak nemam, takze servis doma asi nehrozi…

            0 0
            • lubos  

              Zverak kupis, dvakrat servis a prachy sa vratia :)

              0 0
              • pitelboy  

                ja zkousel ten svuj fox float rozdelat a vubec to nejde. na jedny strane na pevno v sveraku a druhou tocim. tocim jak debil a nic. muzu tocit na kerou chci stranu, ale proste to nejde sundat ""

                nevite nekdo co s tim?

                0 0
          • croscountry  

            Aka je stranka na nete na servis tlmiča Fox?

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.