Pro brňáky: Půjdete za tři tejdny hlasovat v referendu?

54 nepřečtených
  • vlty

    viz odkaz

    http://www.brno.cz/…50/index.php?…

    já jdu

    0 0
    • davevi  

      jo pujdu.

      0 0
    • sluníčko  

      taky půjdu, už jen proto, že to ti darebáci z magistrátu schválně vypsali mimo termín voleb

      0 0
      • vlty  

        a taky to schválili už 7/9 a dneska jsem o tom slyšel prvně…

        0 0
        • sluníčko  

          no ČTK to zveřejnila hned ten den a druhý den to bylo i v tištěných novinách

          0 0
          • vlty  

            aha, tak to mně ulítlo, sem měl pocit, že se to snažej trošku udusit, aby vo tom moc lidí nevědělo/nedos­tavilo se.

            0 0
    • radek z BF  

      jdu, ale nedělejme si iluze, rozhodne se stejně – jako obvykle – v Praze :-) Tentokrát snad ku prospěchu věci…

      0 0
    • slou  

      Já bych šel ale nemám TP v Brně sic tady vegetuji 13let takže asi nemám možnosti hlasovat. Ale i tak, ta otázka je formulovaná jak kdyby se někdo škrábal pravou rukou na levým uchu :)

      0 0
      • davevi  

        přesně, hloupější otázku na konkrétní věc jsem ještě nikdy neslišel.

        0 0
    • Siddha  

      ja asi pujdu jen nevim, co zvolim…

      0 0
    • kimi  

      Stejnak musí být poloviční účast, ne?

      0 0
      • vlty  

        jo musí, a to bude asi ten problém.

        0 0
        • gomolka  

          no tak to je v prdeli … tolika brňáků se asi nesplaší ani na těchto stránkách :o))) ?!

          0 0
    • RomanH  

      Pujdu, a budu hlasovat, aby nadrazi zustalo na stejnem miste

      0 0
      • ivovi  

        Taky tak.

        Laicke reseni pro supervlaky kterym udajne nestaci soucasne polomery, rozmery a parametry stavajiciho nadrazi bych videl v nejakem nadrazi mimo centrum, neco jako Praha Holesovice, ale soucasne nadrazi zachovat a nepripravovat se o vyhodu nadrazi v centru a jeste za tolik penez. Rozhodne se ale jeste budu snazit zjisiti pred referendem dalsi informace.

        0 0
    • rock  

      Brňáci, jak se na to vlastně díváte ? Chcete mít nádraží tam, kde je, bez oprav, nebo na stejném místě, ale zrekonstruované, anebo přesunuté někam vedle Zvonařky ?

      0 0
      • RomanH  

        Na stejnem miste s opravami :o) Ja si myslim, ze pro osobni prepravu soucasne staci, jen by to chtelo opravit, vycistit od bezdomovcu a udelat tam lepsi (vetsi) prijezdovou silnici parkoviste. Pro nakladni vlaky bych upravil nejakou cast v okoli prumyslovych zon a netahal to do stredu mesta. Ale to je pouze muj nazor jako lajka.

        0 0
      • gomolka  

        můj názor je takovej, že nádraží patří tam, kde je! A nevidím důvod, proč by mělo být přesunutý … ty love se můžou nacpat někam jinam, kde jsou asi víc zapotřebí … ale asi za to někdo nezhrábne tučnou provizi :o) A? třeba začnou něco dělat s „priglem“, furt jen slibujou (město) a nic se neděje, v létě to vypadá, jako kdyby ve v té přehradě koupal Shrek a pustila z něj barva :o)))

        0 0
      • vlty  

        Nádraží by mělo zůstat tam, kde je. Cestujících ve vlacích pořád ubývá, rychlovlakama tady stejnak skoro nikdo jezdit nebude, na nový rolo by bylo určitě skvělý spojení, jako na zvonařku (z šaliny ještě půl kiláku skvělým nadchodem), peníze by se dali použít na lepší věci.

        0 0
        • Jester  

          Mne teda prijdou rychlovlaky jako super vec. A rekl bych, ze jestli to pujde dal jako v normalnich zemich (Francie, Nemecko, …) tak jima bude jezdit cim dal tim vic lidi. Ja teda radeji jedu do Praglu ECckem nez busem. I kdyz to trva o 20 minut dele. A v budoucnu by to melo byt kratsi. Doufam. Jinak jsem taky proto, aby zustalo nadrazi tam kde je. Ze museji rychlovlaky pri vjezdu na nadrazi zpomalit, mne vubec nevadi. Stejne tam asi nebudou vjizdet rychlosti 160km/hod, ze. Jak by tam potom zastavily? :-)

          0 0
          • vlty  

            Mám pocit, že EC Brno-Praha stojí jedna cesta kolem 160,– a autobusem obě cesty 160,– tak to mně moc super nepřipadá. Jo a to zpomalování je fakt, akorát nevím, jestli jsou ty pendolína dělaný na stání v zatáčkách, aby nám to tady nepopadalo nabok :)

            0 0
            • Jester  

              Autobusem je zpatecni za 160? To neznam … Ale mne to stejne plati firma …

              0 0
              • vlty  

                beru zpět, dřív býval autobus Brno-Praha o půlku levnější, než écéčko, teďka už to asi tak není. dlouho jsem tím nejel.

                0 0
      • Bobo  

        Určitě zas proti sobě budou nesmiřitelně stát plechovkáři, co jeli vlakem naposledy před deseti roky a ostatní, pro který je vlak aspoň občas nutností. Vsadím se, že ti první budou hlasovat pro vyšoupnutí nádraží nejen do Heršpic, ale radši až někam do Modřic. A copak by na tom místě chtěla radnice mít? Zase nějakou další tržnici anebo radši obchod s hyperpředra­ženejma superluxusníma hadrama? Jo, to je určitě to, co je tam v těch místech nejvíc potřeba. Nechápu, co do toho pořád ti úředníci z magistrátu pletou nějakou nákladní dopravu. Nákladní nádraží jak prase je přece v Židenicích, to, o kterým je řeč, má přece sloužit pro osobáky a nechápu, proč by to nemělo jít nějak rozumně zmodernizovat, jestli je to vůbec potřeba. Měli by ti dege z radnice bejt rádi za tak strategickou polohu. To jsem se zas nas*al, fakt je škoda, že už v Brně nebydlím, já bych jim to tam v tom referendu přišel rozsvítit!

        0 0
    • mastihuba  

      Mě to nejde do hlavy. Lidí jezdí čím dál míň, vlaků taky, náklady jezdí vesměs po silnici, tak kde se stala chyba že je potřeba větší líp obslužný nádraží?

      0 0
      • kovar  

        to máš jednoduché, oni si na tom novém nádraží někteří pěkně namastí kapsu.

        0 0
        • MartinXC  

          Hele, další brňák :-)

          0 0
          • kovar  

            brněnské nádraží sem tam použiju, a jestli mi ho kamsi odsunete, tak mě pěkně naštvete.

            0 0
            • vlty  

              tak teda dobře, chtěl jsem ho nechat odsunout, ale kvůli tobě budu teda hlasovat ano, aby ses nám tady ve štatlu neztratil :-)

              0 0
            • MartinXC  

              Ty bikuješ i po kolejích ? :-)

              0 0
            • JohnLee  

              Tak v tom pripade jdu taky hlasovat za neodsun…:))

              0 0
        • slou  

          :) jo a když se bude přestavovat a rekonstruovat staré tak si kapsu nenamastí? A? tak či tak ten kdo si bude chtít namastit kapsu si ji namastí vždycky. Jen a? se to pěkně nahustí všechno víc ke středu města. Co takhle ještě šoupnout Zvonec vedle Hlaváku :) . No nic.

          0 0
      • gomolka  

        … prostě nejakej frajer na radnici potřebuje vylepšit svoji finanční situaci, prostě podmáznout … a? mi někdo vysvětlí, že jde o něco jinýho !!!

        0 0
        • vlty  

          já myslím, že chcou v prvé řadě dobro pro svoje občany :-))))))))

          0 0
        • mastihuba  

          já už se lekl, že to starý nestačí. Letos v létě jsem jel vlakem ze Žďáru do Brna a byl jsem spokojenej. Takovej strejda v modrým mundůru mi pomohl naložit kolo, já si sed do kupéčka a za hodinku jsme byli v Brně. Tam mi ho zas vyožil, prostě vše OK.
          Akorat jak píše RomanH netuším jak vylepšit dopravní situaci kolem starýho nádraží. To bych viděl jako jediný důvod přesunu. Nadruhou stranu kdo jezdí kolem M paláce tak ví že jeto z bláta do louže.( má to být někde tam ne?)

          0 0
          • RomanH  

            Vylepseni dopravni situace : vyhodit asiaty z prostor pred starym Tescem – parkoviste by mohlo stacit. A pridat jeste jeden pruh kolem Zvonarky a Koliste s lepsim najezdem na ne (treba pres tu zatravnenou plochu za starou budovou CSAD, o kterou se uz leta vede spor).

            0 0
            • rock  

              Parkoviště u starýho Tesca (nebo K-Martu – nebo Prioru; dál už mi pamě? nestačí) nevyhovuje už teď. Odpoledne se tam hledá místo den ode dne hůř …

              0 0
              • vlty  

                no to hledá ale dá se tam přece postavit parkovací barák na auta ne? (za ty ušetřený peníze)

                0 0
                • RomanH  

                  Asi tak. Navic to asi kvuli Vankovce budou muset stejne rozsirit.

                  0 0
    • MartinXC  

      Po nikam nevedoucích diskusích o městském okruhu (který mi povede před barákem) s větrnými mlýny nebojuju. Někdy se na ně dívám, a když se mi opravdu nelíbí… jedu na biku jinam :-)

      0 0
    • rock  

      Otázka pro brňáky (ale vlastně nejen pro ně) č. 2: Opravdu myslíte, že by docela složitý a komplexní problém, zahrnující v sobě i takové chu?ovky, jako jsou potřeby vlakové dopravy na dalších xy (řekněme 50) let dopředu, možnost napojení na infrastrukturu města, další využitelnost prostor a? už stávajícího nádraží (když k přesunu dojde)nebo toho nového (když nádraží zůstane na svém místě) a spoustu dalších nesmyslů měla řešit laická veřejnost nebo raději tým odborníků, co do toho alespoň trošku vidí? Já jsem naštěstí v pozici, ve které mi to může být úplně jedno, akorát se mi nelíbí princip všech referend …

      0 0
      • kovar  

        a jak kdo má vědět, zda ti odborníci a lobbysti do toho opravdu vidí? Máš nepočítaně kauz a valstně se to stává pravidlem, že vidí jen do své kešeně. TAkže jak?

        0 0
        • rock  

          Má poněkud zidealizovaná představa se zakládá na odbornících najatých volenými zástupci lidu. A ty si volíme sami, tak co se jim do toho s*át …

          0 0
          • JohnLee  

            mno,ja ti nevim,moc tomu neverim,ze rozhodujici slovo v takovych otazkach maji odbornici…videl bych to spis na lobisty atd…

            0 0
            • martt  

              tiezsi myslim, ze za kazdou podobnou stavbou su hlavne lobbysti.

              A som uz dost stary aby som videl realne odhady odbornikov na niekolko desatroci dopredu. Este si pamatam prognozy na rok 2000 tak spred tridsiatich rokov – vacsinou sa toho moc nesplnilo.

              0 0
        • slou  

          No ale jak poznáš že do toho nevidí? Je třebe trocha důvěry, ale na druhou stranu když to sou odborníci tak a? za to dostanou pořádně zaplaceno, ale a? mají taky odpovědnost za to když se to posere a? platí. A ne jak naši posranci…já nic já muzikant, šak on to nějak lid zkousne a zahákuje.

          0 0
      • RomanH  

        No, castecne mas pravdu. Treba s Temelinem by me to ani nenapadlo, protoze tomu opradu nerozumim a rikam si, ze snad nahore nebudou takovy blazni, ze by to schvalili, kdyby to melo byt nebezbecne. Ale u toho nadrazi – prinos z osobni dopravy je v porovnani s nakladni minimalni. V okoli Brna je dost starsich nakladnich nadrazi a i kdyby zadne nevyhovovalo, prijde mi z laickeho pohledu jako levnejsi a jednodussi reseni stavet v okrajovych castech u prumyslovych zon , kde je i lepsi silnicni sit. Brno podle me opravdu potrebuje vice vycistit prehradu vcetne pritoku a take uz chvili nevrtat ve stredu mesta.

        0 0
      • vlty  

        bohužel, Kovář má pravdu. nehledě na to, že ty jejich odhady jsou opravdu jenom odhady…

        0 0
    • johny  

      Pozor, ten kdo chce hlasovat PROTI odsunu musí odpovědět na tu otázku ANO. Dávejte si pozor a hlavně zatrhněte to ANO,ta otazka je pěkně blbá a jako nesouhlas se musí označit právě ANO. Není jedinej rozumnej důvod to nádraží přesouvat. To a? raději vrazí peníze do vyčistění přehrady, z turismu by pak měli daleko víc peněz. Proto volte ANO abyste řekli NE odsunu. :)))

      0 0
    • Vondra  

      Nevim co resite?Je potreba 13mld a stat je neda, a kdyby tak sem slysel maximalne o trech mld.

      0 0
      • RomanH  

        No jo, jenze neco jeste pujde z projektu Phare, mesto se zadluzi (urednikum to bude jedno, hlavne ze jim neco za projekt kapne) a taky si nejsem tak jistej, ze stat neda vice – socani si budou chtit ziskat volice.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.