Jaké nářadí pro výměnu pláště

23 nepřečtených
  • aitim

    Rád bych věděl, čím sundáváte pláš? z ráfku a kde to koupím. Nerad bych ho sundaval šroubovákem, nebo klíčema od bytu :)

    Díky.

    0 0
    • Pavlos  

      ono na to sou takove monterpacky jedna asi6–8kc

      0 0
    • lubos  

      rukama

      0 0
      • mastihuba  

        bez mont. pák? jaký máš pláště a jaký ráfky? už jsem to párkrát slyšel, je na to nějakej grif?

        0 0
        • Daf  

          Ja jsem vetsinou sundaval plaste take jen rukama bez naradi. Treba hutchinson, michelin, Continrntal mi sel bez naradi. Ale treba s novyma rubenama jsou problemy i s montpakama. Figl je v tom ze se musis snazit na te strane z ktere zacnes plast sundavat dostat patku plaste do zlabku uprostred rafku. Pak akorat v miste u ventilku tahem nahoru a k sobe pretahnes patku pres rafek.

          0 0
          • mastihuba  

            jo ty mišeliny to by mohlo byt ty sou dost volny, ale třeba Ritchey + Ritchey sem musel koupit kovový mont páky. Ted mám Mavick x222 + Zmax a stačí jedna plastová. Jednou sem byl svědkem u nasazování no name plaště na nějaky remerx. jeden chlapík servisák z bajk šopu druhej jezdí na kole min.15let žádní žabaři. Když to ten servisák cvaknul potřetí tak mu to majitel chtěl předvíst a cvaknul ho taky třikrát.Pak tam teda dali jinej pláš?. Kdo neviděl neuvěří. ( tím sem chtěl říct " někdy to prostě nejde") Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

            0 0
            • zirecek  

              u Z-maxe jsem uz nekolikrat ohl sroubovak a zrusil tak dve montpaky…

              0 0
          • M@rtin  

            Přesně tak. S Hutchinsonama to jde dobře i bez montpák. S Maxxisama jsem měl neustále problémy (nahoru i dolů)

            0 0
          • blick  

            Plně souhlasím s Dafem. Záleží na pneu. Většina pláš?ů s kevlarovou patkou jde sundat rukame, ale vyjímky se najdou.

            0 0
        • lubos  

          rafky Ritchey Rock OCR, Mavic X517 plaste IRC XC Mythos, Continental Explorer/ Twister/Escape, Schwallbe Fast Fred. Nektere lepe, nektere mirne hur.

          Grif je jednoduchy, je nutne stlacit plast a posunout do stredu rafika na jedne strane, tim se zvetsi misto na strane opacne a sundas ho.

          Poznamka: vsechny plaste jsou kevlarove. Dratenen jsem zatim nezkousel.

          0 0
        • MartinXC  

          Hutchinsony v kevlaru jdou docela dobře rukama nahoru i dolu z ráfků X517 .

          0 0
    • Vincent  

      Plaste nesundavam, a kdyz jo, tak sroubovakem.. je zbytecny utracet za naky ptakovinky :]

      0 0
    • enjoy  

      kup si montpaky,ale radsi plastovy.jsem si kdysi koupil ocelovy a skoro vzdycky si poskrabu brzdnou plochu rafku a to zadnej moula nejsem. no a nebo rukama,pokud ti to pujde.

      0 0
    • fousac  

      zuby nehty…

      0 0
    • Meesha  

      Montpaky, ale kdyz je zlomim, tak se nseru a vlitnu na to sroubovakem. To pak odserou cerny rafky a sem nasranej este vic…

      0 0
    • kovar  

      jedna plastova montpaka za necelou desetikorunu by mela stacit, pokud je vse O.K. Pokud je to mene O.K. jsou treba dve plastove montpaky. Pokud se plastova montpaka zlomi a jsou treba brutalni dlouha pacidla, tak uz neco neni v poradku – bud spatny obvod rafku (typicky Obiko) nebo divny rozmer plaste

      0 0
    • P.B.  

      na klíče se určitě vykašli, už jsem takhle jednu duši procvakl a nikomu bych to nepřál. :-(

      0 0
    • náčelník  

      Kdysi jsem zlomil plastovou montpáku a šel si koupit novou:

      já: „Jednu montpáku.“ prodavač: „Prodáváme pouze v balaní po třech“ já: „Proč po třech. Chápal bych po dvou,
      ale po třech?“ prodavač: „Výrobce to balí po třech, kdybyste
      jednu zlomil.“

      Výrobce prostě věděl, žo dodává šmejdy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.