SPECIALIZED EPIC - máte někdo tohle kolo?

60 nepřečtených
  • JIRA

    Zkoušel jste někdo letošní modely? Je v tom tlumiči nějaký výrazný rozdíl? Je to citlivější? Jsem zvyklý na houpání a mám trochu strach, že mne budou bolet záda jelikož to bude otvírat až pozdějc' než bych si přál…

    0 0
    • lubos  

      No jestli nema moznost tu srandu vypnout (ten brain), tak citlivejsi asi nebude.

      0 0
    • ivano  

      Mám Epica už rok, teraz som vymenil brain za regulovateľný. Ten rozdiel je citelný, ale stále to nie je full. Hore kopcom sa to správa ako hard, je to pevné. Pri nerovnostiach sa brain odblokuje podstatne lahšie ako predošlý, ale určitý náraz tam je stále cíti?. To asi inak nejde, inak by sa to odblokovalo aj pri výšlapoch a stratilo by to význam. Ak chceš jemného, pohodlného fulla na pohodové jazdenie tak epica nedoporučujem, ale na maratóny je ideálny.

      0 0
      • JIRA  

        No právě, že každý má tu hranici pohodlí někde jinde. Teď mám kolo u kterýho tlumič vypínám z řídítek. Je ale jednočep z 96týho a trochu se to kroutí. Budu to muset někde vyzkoušet jenomže je jich málo ale měl jsem slíbený zapůjčení testovacího kola z 69ky, tak uvidíme. Třeba to fakt funguje jako na www.it-knows.com. :)

        0 0
      • lubos  

        Ja som vedel, ze ta to prilaka :) Dik za prispevok. Ja som kedysi inac mal tiez taku ideu, zatvarania tlmica do kopca, ale odkedy som zistil vyhody odpruzenia pri jazde do kopca v terene, tak by som to nechcel. Ale ked sa clovek postavi do sedla, tak je lepsie mat tlmic zavrety (alebo maly zdvih a nafukany).

        0 0
      • rich  

        a co si urobil s tym starym tlmicom? vymenil Ti ho spesl za novy s nizsou cenou alebo ho puzivas v zahrade na kosacke? :-))

        0 0
        • ivano  

          Zatiaľ ho mám doma. Možno sa niekomu pokazí a predám ho. Ten nový brain bolo príliš veľké pokušenie… A kosačku mám bez odpruženia…

          0 0
          • lubos  

            Tak to si zavahal s tou kosackou. A mas na nej aspon 2.3" gumy ? :)

            0 0
            • visby  

              kosacka je robena na vahu, 1.75 to isti:-)

              0 0
              • lubos  

                Tzv. zavodna XC kosacka :) Tusim niekde v USA aj robia nejake zavody takychto kosaciek.

                0 0
          • LUCCA  

            Ahoj, ako sa ti podarilo kupit novy tlmic, ked sa oficialne neda kupit ako samostatny kus?

            0 0
      • pepek  

        Zdar, máš nšjaký plánek nebo obrázek, jak se to ovládá? Mám ten starý, neregulovaný a chtěl jsem se poučit. Kolik stál ten nový tlumič?

        0 0
        • ivano  

          Plánik ani foto nemám, ale mohol by som to odfoti? a posla? Ti to, ak chceš, napíš mail. Ale asi by si to našiel aj na nete. Je to jednoduché, pribudla na tom nástavci len jedna páčka, ktorou sa to nastavuje. Na cenu sa ani nepýtaj, je to veľa, 19 tis. Sk, a naviac sa dá len veľmi ?ažko zohna?.

          0 0
          • JIRA  

            Dá se to nastavit plynule nebo to má stupně 0,5 pak 1 a 1,5? Je vůbec znát rozdíl, když se to přepne? Pořád mě zajímá, jestli se to otevře na třeba kostkách. Zatím vím, že do kopce ne. Podle reklamy čím agresivnější je jízda, tím lépe to chodí. :)

            0 0
            • ivano  

              Dá sa to nastavi? plynule, medzi najtvrdším a najmakším je výrazný rozdiel, ostatné je niečo medzi tým. Bohužiaľ som to až tak veľmi netestoval, /cca 70 km v teréne/, teraz je u nás sneh a jazdím na zimáku. Na kockách – takých horších – sa otvorí aj brain bez regulovania. V princípe sa ochotne otvára keď spadneš s kolesom dolu, trochu horšie je to pri náraze kolesa smerom hore na prekážku, keď nie je už predtým odblokovaný, tam je cíti? ten náraz. Ale to sa nedá takto popísa?, to treba otestova?, každý by mal na to asi iný názor. Ak prejde niekto na epica z hardu, zdá sa mu to určite komfortnejšie, ako keď niekto na to prejde z pohodlného fula. A to v tej reklame to vystihuje úplne presne, musíš maka?, aby si mal pohodlnú jazdu a čím rýchlejšie ideš, tým lepšie to funguje.

              0 0
          • lubos  

            To je vela ? Su aj drahsie tlmice. Aj ten novy Manitou SPV co montuju na Meridy je tusim drahsi.

            0 0
    • alfons007  

      To co se tu píše je rok a půl starý. Přemýšlím o Epicovi – chvalte nebo rozmlouvejte, zajímají mě praktické zkušenosti, poruchovost, údržba atd. atd. Chci to na maratony.

      0 0
      • rich  

        mozem posluzit so skusenostami s regulovatelnym brainom ohladom dlazobnych kociek – funguje bezchybne, tlmic reaguje dost citlivo (cesta od smichovskeho nadrazi k andelu :-)

        0 0
        • alfons007  

          Díky. A jak je to se seřizováním a údržbou? Trochu se toho bojím, nejsem moc technický typ a jezdím bez ohledu na počasí.

          0 0
          • rich  

            tlmic nastavis ako bezny tlmic od foxu (v MBAction pouzili trochu sofistikovanejsi postup, ale nepamatam si ho :-) – tlak podla tabulky, spatny utlm „by brucho“ :-) a doladis podla chuti. v navode pisu o SAG-u co ma prekvapilo (myslel som, ze to ma byt bez ponoru – ak sa pokusas na to vesat vahou tela bez nasadnutia napr., co by sa dalo vyuzit v cirkuse), ale v zasade po nasadnuti sa pohne o cca 1cm. kazdopadne to s tymto nastavenim funguje :-) na braine mas mini packu na ovladanie citlivosti – nejake jemne medzihodnoty teda nie som schopny pocitit, ale tie dve krajne plus streda uz rozdielne su.

            0 0
    • pegal  

      Tady bych potreboval poradit s velikosti. Merim 192 cm, jakou velikost by jste mi doporučili. Nebo nevite kde se da najit obrazek geometrie epica? Nasel jsem akorat na www.specialized.cz s rozmery, ale ja anglicky umim jenom koukat .. :)

      Diky ..

      0 0
      • pegal  

        Toho nikdo nejezdi??? .. :(

        0 0
        • rich  

          jazdi ho dost ludi :-) vacsina nazorov potvrdi, ze je to dlheeeeee kolecko takze z jihlavy to do prahy (pripadne blizsie), pri kupe takehoto biku, nemas daleko. preto jedina rada – vyskusat!

          0 0
          • pegal  

            Jo urcite ho prvne vyzkusam :), ale chci jenom vedet kolik kdo meri a jakou ma velikost (myslim kola) a jeste nekde uvadi velikost v palcich 18", 20"…, jakym velikostem to odpovida?

            A jeste jakej problem by bylo tady odsud http://www.dornellas.com/…tDetail1.asp?… … to prestehovat do nasi republiky?

            0 0
        • PePu  

          Sice Epica nemam, ale zkousel jsem se projet na Epicu Comp 05 a M bylo na mne male (184cm), take jsem sedel na nejakem 04 XL a to uz zase bylo dlouhe. Vyuzil jsi uz moznosti otestovani www.specialized.cz/…estovani.htm? Preklad tabulky je nasledujci, pismena v zavorce patri k obrazku geometrie na http://www.canyon.com/…ometrie.html?b=48 Stand Over Height=vyska kola (K,nejspis to meri jinde nez Canyon) Top Tube Length=delka horni trubky (G) Head Tube Length=delka hlavovky © Head Angle=uhel hlavy (D) Seat Angle=uhel sedlovky (B) Wheel Base=rozvor (M) Chain Stay Length=delka zadni stavby (F) Stem Length=delka predstavce H/B Width=sirka riditek Crank Length=delka klik BB Height=vyska stredu Seat Post Length=delka sedlovky

          0 0
          • pegal  

            Supr diky. Na akci „otestuj si sveho Spesla“ jsem se ptal, bylo receno ze ty kola vozi na zavod, ale musis se snima predem domluvit a tam se muzes projet nebo ze ho do 14 dnu dovezou do obchodu a tam se pred obchodem muzes projet, nebo je to jinak? Me to prijde jako akce vicemene „na hovno“ .. :)

            0 0
            • LUCCA  

              Ahoj, na tvoju vysku by som Ti odporucal velkost L.

              0 0
              • pegal  

                Diky …

                0 0
                • LUCCA  

                  Nemas za co…Ja taktiez vlastnim EPICa a je to super maratonsky stroj…A co sa tyka pohodlia, plne subjektivna zalezitost, ale kto sa dlhsie nevozil na EPICu, nemoze hodnotit.

                  0 0
              • lubos  

                A aku velkost na vysku cca 176 ?

                0 0
        • ivano  

          Mám EPICa už tretiu sezónu. POzri si toto: http://bikemagazin.sk/index.php?… Teraz som s tým absolutne spokojný. Ale bez tej úpravy je to moc tvrdé aj s tým nastavovaním. Meriam 188 cm a mám veľkos? XL.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.