Zkušenosti se splácením přes Cetelem

82 nepřečtených
  • PT

    Budu kupovat kolo zřejmě právě přes Cetelem,tak jaké máte zkušenosti?Abych se něco dozvěděl přímo na jejich stránkách,to nešlo.

    0 0
    • Pekáček  

      No já je moc rád nemám, kdysi jsem v nouzi využil jejich Aura kartu a příjde mi to jako dobrá lichvařina.

      0 0
      • HulkXL  

        já jsem přes něj kupoval bez navýšení 30% akontace a 7 splátek, všechno v pohodě občas dají nějakým dopisem vědět že ti děkují za splácení, pak v průběhu pošlou tu aura kartu a to je vážně zlodějna jsou tam dost vysoké úroky tu teda odmítám používat (nikdo tě nenutí ale jinak vážně není problém

        0 0
      • muff  

        Řadu věcí přes ně /nejen kolo/ a no problem. Karty typu AURA,OK ap. jsou hodně drahý – myslím tím úrokovou sazbu

        0 0
      • enjoy  

        zase,kdo te nuti?:-)

        0 0
      • Lanzinho  

        Ono ti to tak nej neprijde, me to taky nabizeli ale radsi sem se na ti vykvak

        0 0
    • preacher  

      kupoval jsem tak už dvě kola a bez problémů. Ale jak píše Pekáček kartu si můžou nechat.....

      0 0
    • Pavlos  

      Hele se ti tu prifarim a co essox?? Mate nekdo zkusenosti?

      0 0
      • Manas  

        Bez problemu, 40% hned, zbytek do 4 splatek bez navyseni. Jinak ten jejich 10% program taky ujde, ale prijde mi lepsi si pucit v bance. Krom teda toho prvniho pripadu.

        0 0
        • wroum  

          mam ten jejich 1/10 na cca 50 litru. Preplatis to o 10%, coz je vyhodnejsi a hlavne rychlejsi a jednodussi nez si brat pujcku v bance. Dokonce me osobne vyslo vyhodnejsi tech 1/10 nez platit 30% akontaci a pak dat zbytek v X splatkach taky u essoxu.

          0 0
    • los_tomanos  

      Hele mám s cetelemem celkem good skušenosti. Akorad jednou asi jim došla platba jinam než měla, tak to vyrěšily a pak se mi ještě omlouvaly :)

      0 0
    • MARIN  

      Nakupoval jsem prwes ne nekolikrat nabytek (IKEA). Vzdycky jen na 4splatky bez jakyhokoliv navyseni. Zaslanou AURA kartu jsen rozlamal a zneskodnil

      0 0
    • rasto  

      mno, pred podepsanim smlouvy zkus zjistit jake je navyseni. (RPSN, tj. vc. poplatku). pokud na 15%, tak to jsou lichvari. radeji zkus spotrebitelsky uver v bance?

      0 0
    • kafac  

      Kupoval jsem pres Cetelem uz dostkrat, hodne krat i s nulovym navysenim – velka spokojenost. Akorat Aurakarta je financni sebevrazda – vysoky uroky, poplatky za vedeni atd…

      0 0
    • lidumil  

      Přes Cetelem jsem kupavl kdysi v akci DVD přehrávač bez navýšení 30% akontace + 7 splátek po 10% – no problem (Aura kartu mám ve skříni). Přes Essox jsem koupil MX Comp – protože jsem V.I.P. zákazník prodejny, taky bez navýšení – 50% akontace + 10 splátek po 5%. Taky bez problému.

      0 0
    • Petr_67  

      Zkušenosti se splácením přes Cetelem mám dobré, nabízejí varianty bez navýšení, nebo různé akce typu 10% atd. Mám přes ně více věcí v delším časovém úseku, mohu říct, že jsou solidní. Akorád pozor na karty typu Aura nebo v mém případě OK. Je snadné je používat, ale jak vystřízlívíte, bude vám z těch úroků a poplatků špatně. Bohužel, můj případ :-(

      0 0
    • hroznejdort  

      Tak s nimi jsem skončil a zavolal jim,aby okamžitě smazali veškeré kontakty s mou osobou. Je to normální do… Nedopatřením jsem nepohlídal splátky a dopustil se hrubé chyby a to přeplatku jedné splátky. Tato společnost v tichosti nechala pracovat mé finance na svém účtě a po několika měsících mi oznámili,že došlo k přeplatku a místo poděkování,že využívám jejich služeb mi byl napálen cituji: POPLATEK ZA PŘEPLATEK a to hned 100,– Kč.Je to normální …nemůžu napsat byl bych bloknut.Takže PO­ZOR!

      0 0
    • MirosPikos  

      Opravdu potřebuješ kolo tak nutně, aby ses kvůli němu zadlužoval?

      0 0
      • jIrI___  

        A kdo v dnešní době není zadlužený?

        0 0
        • nitraq  

          Záleží v jakým směru zadlužený. Dluhy typu dům nebo byt jsou ok, auto ještě taky, ale např. elektroniku nakupovat na splátky je nerozum.

          0 0
          • Mig_all  

            +1

            0 0
          • AsiJura  

            To ti říkal Kalousek? Promiň, ale s tím nemůžu souhlasit.

            0 0
            • nitraq  

              Omlouvat se nemusíš a ani nevyžaduju něčí souhlas s mým názorem.

              0 0
            • Japhy  

              Naopak, Kalousek by ho přesvdčoval přesně naopak, kdo nezadluží své děti a vnoučata, okrádá stát.

              Je mi vcelku sympatický přístup kolegy, ten si na pár dražších věcí do domácnosti bral spotřebák, ale zásadně bez navýšení (ať se zahojí na marži prodejce, jako zákazníkovi mi to může být fuk) a hlavně kvůli optimalizaci cashflow. Vždy mohl sáhnout pod matraci a poplatit vše najednou.

              Ale ani s těmihle argumenty si úvěr na kolo brát nikdy nebudu, to radši ještě do září vydržím se svou plečkou a do konce sezony budu mít našetříno na výprodeje skladovek.

              0 0
          • Tehu  

            rozhodne pochopim vic kolo a televizi, kde jen spokojene uzivas, nez auto !!! Auto je samoosobe obrovska investice do provozu a udrzby natoz jeste ho splacet !!! Samo pokud si clovek nejde pro nove ;-)

            0 0
            • honzzaq  

              Já bych teda řekl, že zadlužovat se kvůli kolu nebo televizi je totální nesmysl, stejně jako půjčovat si na cokoli jiného, co následně nezvýší tvůj příjem tak, abys to mohl splatit. Takže půjčka na auto, abys mohl dojíždět za lépe placenou prací, mi dává mnohem větší smysl než pořizování věcí, na které nemám a lze se bez nich obejít. Výjimkou je bydlení a zdraví (které ale řadím do investic zvyšujících příjem).

              0 0
        • Mig_all  

          já :-P nic nemám tak nemusím nic platit :-D

          0 0
        • honzzaq  

          ty jsi ve svém věku snad zadlužený?

          0 0
          • nitraq  

            Co ty víš, třeba má na krku hypotéku a manželku s prckem nebo dvěma:D

            0 0
          • jIrI___  

            Škola není zadarmo.

            0 0
            • ZuzicK  

              Při škole se dá pracovat :-)

              0 0
              • AsiJura  

                Prací platí ten tabák do vodáren, na školu už nezbývá:)

                0 0
              • jIrI___  

                Bez známostí se dá pracovat tak, ať pokryješ náklady na běžný život a ne už školné. A ani v tom mekáči to plánování směn nefunguje tak dobře jako popisoval Jirka v krůrůmu :D

                0 0
                • Frostty  

                  Na co brigáda, stačí když podojíš stařéky a prastařéky.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Kdyby bylo co nadojit, neváhám! Jednoznačně je to ta nejméně náročná cesta :)

                    0 0
                • honzzaq  

                  Dá se vydělat i na to školné. Živím se při škole sám a vždycky něco zbyde, případný slabší měsíc vyrovnávají vyšší příjmy z prázdnin. Akorát mám málo času a ani škole se nemůžu věnovat tak moc, jak bych někdy chtěl. Kolik platíš, jestli se můžu zeptat?

                  0 0
                  • nitraq  

                    Sice jsi se neptal mě, ale taky odpovím. ČZU Praha, jeden rok překročení délky studia a 12 tis. za semestr.

                    0 0
        • HonzaRez  

          Ten, kdo si kupuje pouze za své…?

          0 0
        • Dumbíček  

          Málo kdo. Hold blbců je většina.

          0 0
        •  

          Půjčovat si na něco co nutně nepotřebuje člověk k životu (byt, dům apod.) nebo na akutní záležitosti typu třeba pračka apod. ještě chápu. Ale půjčovat si na kolo, televizi a podobné věci které nejsou životně důležité je naprostá pitchovina.

          Jako klidně si můžou lidi půjčovat na kokotiny, mixery, sluchátka, klidně i na žvýkačky to je jejich věc. Ale ten kdo se takto zadluží je u mě negramotny a dokazuje to malou míru jeho inteligence, normální jak finanční.

          Největší problém je v tom, že to většina lidí bere jako samozřejmost, že se zadluží. A to je celkem na *****.

          0 0
    • Miksabiker  

      Já jsem od nich loni bral kolo a předloni telefon, vždycky to vezmu tak, že položím 10% částky a pak to dám v 10 splátkách.

      0 0
      • Dumbíček  

        A vyhodíš deset procent. Proč vyhazuješ peníze oknem?

        0 0
        • jIrI___  

          Kde dávají půjčky bez úroků?

          0 0
          • Dumbíček  

            Nikde. Ptáš se špatně, máš se ptát, opravdu si potřebuju peníze půjčovat?

            0 0
          • vlk123  

            Viz moje vlákno dole. Nebyla to půjčka, ale prodej na splátky a 3× jsem nepřeplatil ani korunu. Zřejmě náklady nese prodejce nebo si to nedovedu vysvětlit. A taky to nebylo letos, ale v roce 2007, 2008 a 2011. A pokaždé jiná společnost. Scénář vždycky stejný. Vybral jsem si 1× motorku, 2× kolo, jdu ke kase, ptají se jak budu platit a prachy mám hotově v kešeni. Já co mi nabídnou. Oni vždy že zkusí splátky a trvalo to 15 minut a hned jsem dal příkaz do banky a nepřeplatil ani korunu. Dokonce silniční kolo os Šírera jsem vzal celé na splátky.

            0 0
      • Adela Blažek Hrivnáková  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
        0 0
    • dvorák  

      Lidi,mějte rozum..

      Bez urážky,to co máte na krku je určené k přemýšlení…

      0 0
    • vlk123  

      Já kupoval na splátky 3×. Pokaždé od jiné firmy (HC, Cetelem, Essox). Pokaždé mi prodejce splátky nabídl a pokaždé to bylo „bez navýšení“. Hledal jsem v tom nějaký fígl, ale nenašel. Na motorku to bylo 170 tisíc, dal jsem 100 tisíc hotově a 10×7 tisíc doplatil. Zbylo mi na hadry, vybavení atd. Silničku od Šírera jsem měl za 10×4 tisíce a Stumpíka za 10×7 tisíc. Vždy to bylo až při placení, takže nechápu v čem na mně vydělali? Je to možná jako chapadlo a při dalším úvěru už bych platil jak mourovatej. A samozřejmě kreditky jsem házel do koše.

      0 0
      • Honz8t  

        A ptal ses u té kasy kolik by ti slevili, kdybys to dal hotově?

        Mimochodem, není vůbec těžké udělat z různých důvodů při splácení chybu. A člověk už se veze.

        0 0
        • vlk123  

          V případě motorky jsme se dohodli ještě před placením na ceně –20 tisíc, takže jsem se na další slevu opravdu neptal. To byla moje první koupě na spátky v životě. Byl to krásnej kousek co jich u nás moc nejezdí a v podstatě nikde jinde nebyl k mání.

          U kol jsem se na žádnou další slevu neptal. Jejich konečná cena byla srovnatelná s konkurencí. Obě to byly náhodné koupě, šel jsme kolem krámu, kolo mi padlo do oka, došel vybrat hotovost, kterou jsem pak nepotřeboval a za 30 minut jsem si kolo vezl…

          0 0
          • Honz8t  

            Já si jen říkám, že prodejce by mohl být spokojený s tím, že bude mít prachy hned a ne až za několik týdnů.

            0 0
            • vlk123  

              Žádná banka ani pojišťovna není dobročinej spolek. Sám si nedovedu vysvětlit, proč jsem to odstal „bez navýšení“. Jedině tak, že při první půjčce nastaví pěkné podmínky a při další by mne stáhli. Ale další už nebylo a doufám, že nebude. Taky zřejmě prodejci mají od společnosti provizi. Obě kola už jsou dávno zaplacený a motorka taky. No nic, venku je parádně, běžím se „vyvětrat“. Třeba mi to tu ěnkdo vysvětlí, jak jsem naletěl. Ale u těch kol moje konečná cena srovnatelná s jinými prodejci ± nějaká ta stovka.

              0 0
              • Honz8t  

                Vůbec si nemyslím, že jsi naletěl. V situaci, kdy máš dost hotovosti a zdá se ti jako dobrý nápad si vzít půjčku bez navýšení s tím, že ti tvé peníze pracují jinak. To všechno doplněné určitou mírou sebekontroly, aby sis počet a objem takových úvěrů nenechal přerůst přes hlavu, ignoroval nabídky na „výhodné“ kreditky a pod, a uhlídal, že platíš včas a přesně. V takovém případě se nemáš čeho bát – nejsi typ klienta na kterého ty společnosti cílí.

                Ale běda, jakmile si neuhlídáš splátky, necháš se nalákat na jiné nabízené produkty, vezmeš si úvěrů více než je zdrávo, bez toho, že bys měl dostatečné likvidní rezervy…

                Z čeho je to financované – já bych řekl že jde o mix promo nabídky (finanční společnosti chtějí získat více oveček a zaháknout drápek na další produkty – takže to financují ze svých marketingových rozpočtů), cashflow (možná prodejce zboží dostává peníze klidně až se zpožděním několika měsíců – viz nákupy kreditními kartami, používání stravenek či jiných poukázek, …) a nějaký ten poplateček by mohl být i na straně prodejce za to, že nabídne zákazníkům další atraktivní možnost financování.

                0 0
                • habby  

                  Je to jak píšeš, prodejce nese náklady na nulové navýšení na sebe. Podle výše akontace a do by splácení to může být až 15%. Tedy čím méňe zaplatíš hned a čím déle budeš splácet, o to víc to prodejce bude stát. On ale prodá věc člověku, který na ni v 90% aktuálně nemá a odešel by. Také z tohoto důvodu nejsou splátky bez navýšení obvykle nabízena

                  na kola v totálních výprodejích.

                  0 0
                  • Honz8t  

                    Díky, v tom případě bych se o to víc, po nabídce financování na splátky bez navýšení snažil prodejci říct – hele, díky za nabídku. Co bys mi nabídl, když ti tady a teď zaplatím v hotovosti. Vyděláš na tom ty, a já bych si také rád na něco přišel.

                    Pokud bereš na splátky a máš dostatek prostředků, tak jediné, co ti splátky bez navýšení přinesou je to, že nepřijdeš o možnost aby ti tvé vlastní peníze přinesly nějaký zisk. A pokud je neinvestuješ jinak než někde v bance, nebo fondu a pod (typicky cca do 5% ročně), tak při 50 kolících získáš nějakých 1200–1500 (odhad – nijak jsem to nepočítal) a přiděláš si starost s tím, abys zaplatil všechny splátky včas. A ještě při nákupu vypadáš jako, že na to kolo ani nemáš.

                    A myslím, že když budeš mluvit přímo s majitelem a ten nebude úplně blbej, musíte se domluvit na oboustranně výhodném řešení. Proč byste měli živit nějaký HC, Cetelem a podobné lumeny.

                    0 0
                    • bochov  

                      Ja sam přemyšlím si koupit silničku na splatky nejlepe podle mne vycházi merida splatky přes ESSOX na AXIT BIKE porovnaval jsem to s českou spořitelnou.Jinak od cetelem jsem bral kdysi videokameru a vcelku to šlo hlavně nesmíš přistoupit na žadne kreditky od jakekoliv banky to je cesta do finančního pekla.

                      0 0
                      • Dumbíček  

                        Polož si otázku, opravdu tu silnici potřebuji teď hned? Není lepší počkat, až na ní hotovost našetříš? Za ušetřené peníze dokoupíš tretry, nebo něco na sebe. Samozřejmě za předpokladu, že se dokážeš ovládat a ty peníze našetříš a nerozházíš za kraviny. V tom případě si už tuplem nepujčuj. :-)

                        Vyjímkou by byla opravdu jen půjčka bez navýšení. A i tam se musíš spoléhat na své morální vlastnosti a nevynechat žádnou splátku!

                        0 0
                        • bochov  

                          Jo v tom maš pravdu ja vždycky vystřízlivím když jedu z práce autem a vidím rozbite krajnice u cest zatím jsem to vyřešíl tím,že mam na HT dvoje kola.

                          0 0
                          • Dumbíček  

                            Bavím se o finanční stránce. Jinak žiletka je prostě ta TOP cyklistika. Žádné plahočení na těžkém bajku co nejede. .-)

                            0 0
                            • nox159  

                              a kdybych mel lehciho bika nez ty tu svoji silnici a neplahocil bych se na nem tak je ta TOP vyklistika tam MTB? :D

                              0 0
                            • Frostty  

                              Tož o tom žádná, kór v Práglu – kde je to samé asfalt :D.

                              0 0
              • martin100  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
                0 0
    • martin100  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.