• CENZI

    Ahoj cyklisti

    Na svém starém horském kole 26er. Jsem totálně zrušil střed. Měl jsem tam náboj na šroubovací 7. rychlostní kazetu a z druhé strany 6 děr na upevnění kotouče kotoučové brzdy. Bohužel jsem tento nebo jemu podobný náboj nenašel aby měl i díry na kotouč. Jedna varianta je koupit normální střed s 8–9 rychlostním ořechem. Tak se chci zeptat jestli by se to dozadu vlezlo. Nevím jak je to moc odlyšné délkově. Kdyby tak přeměřím jak je široký ten zadek. No a druhá varianta je jestli náhodou někdo tenhle náboj nemá nebo nevím kde ho sehnat.

    Děkuju moc za rady :)

    0 0
    • Kalic  

      Pozor na hokej v pojmech. Střed není náboj a šroubovací sedmikolečko není kazeta. Ale k věci. Nevěřil bych, že se takový náboje někdy vyráběly a ani jsem nic takový ho nikdy neviděl. Řešení by mohlo být koupit 8/9 náboj, kazetu, řazení a asi i hazku, nemuselo by to stát majlant při nějaké low-end shimano sadě. Problém by mohla být šířka náboje, šroubovací bude mít 130, kazetový 8/9 135, ale mělo by se to tam dát narvat.

      0 0
      • CENZI  

        Paráda díky moc za radu. Omlouvám se za ty pojmy :D ale pochopil jste mě. Na bazárku se daj koupit komplet zapletený kola do 2k nějaká kazeta do 400 přehazovačku doma mám sice trochu zohlá ale na mojem mtb 29er šla pěkně to jsem tam měl 9 rychlostní kazetu sice menší problém byl v tom nahodit tam největší pastorek páč to šlo do špic ale při 8 rychlostní kazetě bych v tom problém neviděl. Podívám se teda na tom bazaru a objednávám :)

        0 0
        • nox159  

          ty jsi teda strelec :D

          ale jo hlavni je psat 29er to je moderni ale jinak placas pate pres devate…

          0 0
        • Kalic  

          ten rám je ocel nebo hliník?

          0 0
          • Kalic  

            jestli je to hliník tak by to možná nebyl úplně nejlepší nápad tam rvát širší náboj, ale třeba by šlo dát na osu užší šroubky nebo spacery. Další věc je jak na takový (jiný) náboj/kotouč sedne třmen kotoučovky.

            Takže zrady tam ještě být můžou.

            0 0
            • CENZI  

              Hliník to je. Taky jsem nad tým tak přemýšlel a říkal jsem si že s tým brzdovým třmenem to nebude asi nějaká paráda. prostě by se to muselo vyzkoušet a nebo prokonzultovat v nějaký servise.

              0 0
              • Kalic  

                nebo prostě vypůjčit zadní kolo s kotoučem a zkusit ho tam vrazit. Nevím, třeba je ten tvůj závitový náboj takový atyp že má 135mm.

                Btw lehce přes tisícovku máš použitelný zadní disc kolo funglovku.

                0 0
                • CENZI  

                  Dneska jsem to teda změřil a má to 135. Tak co by jste mi radil ? Zkusit koupit teda to zadní kolo s tým 8–9 rychlostním ořechem nebo zajít se poptat do servisu?

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak potom je to pohoda. Proste porid nejake kolo s klasickym orechem, klidne neco uz zapleteneho, remerx by neco takoveho mohl mit. Pod kazetu se da podlozka a znovu se seridi razeni. Tot vse.

                    0 0
                    • CENZI  

                      našel jsem si celej set http://cyklobazar.cz/…ke-kolo-26-/

                      co myslíte ?

                      tohle by šlo ?

                      0 0
                      • Vilém  

                        Tak slo. Jen abys zbytecne neznasobil cenu sveho kola.

                        Osobne bych tam dal nejaky Alivio ap, dvojitej rafek od remerxu, nebo podobne levnejsi znacky, 2mm nerez draty a mas vystarano.

                        0 0
                        • CENZI  

                          Tak myslím si že je to dobrá cena jako celek. Jestli by to teda jak říkáte šlo a pasovalo by to tam, tak bych v tom neviděl problém. Ten kotouč bych si dal na jiné kolo a dal bych tam levnější. Ale i tak si myslím že je to dobrá cena.

                          A díky moc že jste se mě ujal a pomohl mi a hodně mi poradil.

                          0 0
                          • Vilém  

                            Tak jako cena to neni zla. Pokud vyuzijes i tu kazetu, pripadne se domluvis na prodeji bez ni, tak proc ne.

                            0 0
                          • Kalic  

                            Nepíšou co je tam za kazetu. Jestli je to desítka a chceš ji použít na to kolo, tak ještě musíš dát balík za desítkovej šaltr a řazení. Řekl bych, že na takovým kole by to byly utopený prachy.

                            0 0
      • Bedar19  

        vyrábělo to třeba Quando, Brácha to má takto na kole 7st kazeta na náboji pro 6 děr

        0 0
        • CENZI  

          Já tam dám asi ten náboj s ořechem a bude to fajn aspon teda doufám :) ale díky.

          0 0
    • blaf  

      sice se muj dotaz tyka 6sp., ale nove tema kvuli tomu zakladat nebudu

      dostal jsem za ukol koupit tchanovi kazetu na jeho kolo, ma tam 6 pastorku, tusim, ze nejaka sis prehazovacka, o tehle starych vecech nic nevim tak nevim co koupit, muzu koupit spatne, kdyz koupim nejaky sroubovaci sestikolecko? v te dobe bylo vsechno sroubovaci nebo ne?

      co na to budu potrebovat za naradi? mam naradi pouze na moderni system, to mi asi stacit nebude, ze?

      0 0
      • blaf  

        .

        0 0
        • Lišák  

          Budeš potřebovat tento stahovák. Má jiné „zuby“, než stahovák na kazetu. Když ho nasadíš, tak ho stáhni lehce upínákem (nebo matkami na ose) a celé to za něj upni do svěráku. Pak zaber za ráfek proti směru hodinových ručiček. Povolovat šroubovací vícekolečko klíčem (po několika letech provozu, zvláště pokud nebyl při montáži namazán závit, je zoufalost.

          0 0
      • iiki  

        Pro jistotu dej fotku.

        Kazeta a šroubovací Xkolečko není to samé.

        Náboj 6ti kazeta (docela pravěk :)

        http://www.paul-lange.de/…0–6NT-95.PDF

        0 0
        • blaf  

          ja netusim jestli tam ma kazetu nebo sroubovaci 6kolecko, myslel jsem, ze v te dobe byly jen sroubovaci xkolecka, asi se do toho nebudu cpat a necham ho at si to da do servisu

          0 0
          • Vilém  

            .

            0 0
          • iiki  

            Rozdíl je v konstrukci.

            Kazeta, na pravo šroubovací 6tikolečko.

            Na druhé fotce je pod kazetou nejmenší 11 zub + závěrná matice.

            Svěřit to servisu asi bude řešení.

            0 0
    • juricmir  

      a co koupit norální kazetový náboj a 7sp kazetu ??? :)

      0 0
      • Jakobo  

        Proc to delat slozite? Proste koupi 6ti kolecko za 2 stovky, stare odsrubuje, nove nasrubuje a jede se dal.

        0 0
    • Maxbike Malawi  

      Zdravim chci se zeptat, mam orech 6 st a kazetu 7 st, kdyz oddelam posledni pastorek tak kazetu dotahnu matici ale na tom predposlednim pastorku vuci kteremu dotahuju matici nejsou drazky.Vadi to? Diky

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Malawi? Ty nehovořit jazykem mého kmene!

        Opravdu 6sp ořech se 7sp kazetou (Shimano CS) a nikoliv 7sp vícekolečkem (Shimano MF)? (Jak by napovídalo to, že nedotahuješ až přes poslední pastorek závěrným dutým šroubem, nazývaným obvykle matice.)

        0 0
      • Vilém  

        sp orech sem teda nikdy nevidel a doted nevedel, ze existuje. Zbytku nerozumim, foto by reklo vic.

        0 0
    • Maxbike Malawi  

      Mam naboj fh-rm 30,na kterem jsem menil orech.Ten novy orech je kratsi nez stary, takze nedotahnu kazetu.Kdyz vyhodim posledni pastorek na kterem je ozubeni pro matici a kazetu dotahnu pres pastorek kde neni ozubeni, vadi to?

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Vadí, bude se povolovat. Starý ořech byl 8–10sp, nový je 7sp, tedy podstatně starší.

        Na obrázku máš 8sp kazetu, ale náboj je asi jen 7sp, na ten patří 7sp kazeta. Nejmenší zlo by bylo dočasně vyhodit předposlední pastorek, ale zase bude velký skok mezi převody. Případně místo 11t posledního pastorku sehnat od někoho nějaký třeba 13t s příslušným ozubením a nahradit jím oba stávající malé.

        7sp kazeta

        0 0
      • iiki  

        Abys mohl dát 8 kazetu (po ubrání jednoho pastorku, je jedno jestli nejmenšího, nebo po odbroušení spojovacích nýtů kterěhokoliv, včt. vymezovací podložky) je potřeba přidat před nasazením kazety podložku na vymezení šířky. 7 kateta má 33 mm, 8 –1 má 31,5 mm, jsou nepatrně jiné rozteče mezi pastorky. Lze použít třeba podložku ze staré kazety #, má lehce nad mm, stačí to.

        Na utažení (když nebude nejmenší pastorek) použít větší závěrný šroub # ze silniční kazety (12, 13 z), má větší přírubu, foto.

        # poptej v servisech v okolí, třeba někde budou mít.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.