• fish

    mam otazku ,jazdim hardtail xc ram(aj ked skor agresivnejsi,lebo je dost kratky a ma aj urcity(vacsi ako maju klasicke xc biky) sloping) a mal som tam 80mm vidlu, pred asi polrokom sa mi podarilo lacno kupit kvalitnu 125mm vidlu(jednokorunka) a dobre sa mi s nou jazdi a davam aj mensie dropy(do 1m),ale pocul som ze vyssia vidla na aku bol bike vyrobeny moze vyrazne oslabit ram a vies aj k jeho prasknutiu, co je na tom pravdy?kedze ram nebol urceny na taketo veci a po troch rokoch ma toho zasebou naozaaj hodne, tak chcem vediet, ci nie je inteligentnejsie, znizit zdvih aspon na 100

    0 0
    • rodriguez  

      otázka co máš za rám..jesli je to vyloženě závodní XC což asi není 8-)) ..ono snížit ten zdvih na 100 bude asi nejoptimalněj­ší..protože ta 125ka už dokážě pořádně změnit geometriu kola na které bylo designované.takže pak je mizerjne přenos síly apod…neřku li to namáhaní v krku

      0 0
    • TinkTink  

      Nemas ty nahodou Psylo? No jestli mas, tak bud v klidu…to ti to nezlomi…leda ten ram pretizis tak, ze by se to zlomilo i s 80mm…mit ram 3 roky je ale docela hodne – mas ocel nebo dural? (nepredpokladam karbon, titan ani nic takovyho…

      0 0
    • Daf  

      Ten samotnej zvysenej zdvih ramu prilis vadit nebude. Je treba si uvedomit, ze prestoze vidle je uz skakaci tak ram je porad na XC takze neni na skakani! Az ti prdne tak to nebude tou vidlici, ale nevhodnym ramem :)

      0 0
      • fish  

        mam fox vanilla,ram je klasicka 7005ka,geometria sa zmenila,ale jazdi sa na tom dobre.ram je robustnejsi,mal by to vydrzat,lebo ajtak nerobim nejake brutality,hlavne ma zaujima ci to moze zlomit krk, alebo nieco v tej oblasti

        0 0
        • Daf  

          Ramy praskaj v oblasti hlavove trubky celkem bezne i kdyz mas vidlici s idealnim zdvihem. Krk vidlice za normalnich okolnosti podle me nemuze zlomit. Ciste teoreticky bude hlavova oblast namahana vice protoze se zmensi hlavovy uhel a zvetsi paka ktera ktera na to pusobi. Myslim ze to ve vysledku bude zanedbatelnejsi nez kdyz na to kolo posadis treba o neco tezsiho bikera.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.