Presmykac Deore, LX, XT... rozdiely

30 nepřečtených
  • ROpa

    Ahoj bajkeri, dufam ze ma tu hned zo zaciatku niekto nesprdne za blbu otazku ale zaujimalo by ma ake su realne rozdiely vo funkcnosti… Idelane keby mohol odpovedat niekto kto uz vsetky tri mal, zaujimala by ma predovsetkym ta funkcnost, zivotnost… Mam deorkovy 03 presmykac a rad by som vedel ci ked tam hodim LX alebo XT 04 ci aj realne daky rozdiel pocitim…

    Dik, ROpa.

    0 0
    • pitelboy  

      Určitě to pocítí tvoje peněženka …

      0 0
    • vlk  

      používám lx horní tah ten nižší, co nezavazí druhému košíku-teď nevím jak se jmenuje.Je spupr.Akorát řinčel,tak jsem tak předepnul tu pružinku a je to zase ok.Kamoš měl deore stéjná typ a nadával na něj hned se vyglajdal a bylo tam lanko chycený ne rovnou u šroubku ale přes takouvou jakoby kolíbku a pak až šroubek.Dostával se mu tam bordel a vydávalo to divné zvuky a vychodilo se to tam.Vzal bych z fin hlediska zase to lx.já ho měl za 850 dnes bude možná i levnější.

      0 0
    • Volf  

      Myslím, že to nepoznáš. Pozná to však tvoje okolí.

      0 0
      • ROpa  

        na sucasnom presmykaci sa mi nepaci najma preradovanie zo strednej na velku pilu… okrem toho cele to pri tom radeni vydava take zvuky ze sa mi to rohodne moc nelubi… ako ked prejdes okolo kosacky na kombajne asi tak…

        0 0
        • wroum  

          tak ho zkus seridit jinak – pokud sem mel problem s presmykacem, vzdy pomohlo toto – vycistit a namazat. seridit dorazy. zkontrolovat vzdalenost od pil a rovnobeznost voditka s pilama. pokud se udela vse co jsem napsal a porad nic, tak pomahaj kleste (sikovky nejlepe) a pozorne oko – pak uz staci jen koukat co to dela kdyz radis a ohybat voditko klestema podle toho (kdo delal v servisu to urcite zna)

          jinak sem mel LX a ted mam XT (oboje horni tah) a jedinej rozdil je v cene a v hmotnosti. ve funkci nikoliv. to LX i vydrzi skoro stejne jak XT. deore sem nemel, ale vseobecne je to rada na kterou se nadava (nejvic kvuli vydrzi). kdyz bude vse novy tak to bude +/- stejny. cim jetejsi tim vetsi rozdil.

          0 0
          • ROpa  

            akurat sa s tym hram, ramienko mam rovnobezne s retazou a vzdialenost kluky od ramienka (v mieste priblizenia) je 1 mm a retaz mi skrta o ramienko na najvacsej pile kua…

            0 0
            • ROpa  

              este skusim poposuvat cely presmykac hore dole lebo na ramienku zvnutra je daky vystupok/prelis akurat v tom mieste…

              0 0
    • MARIN  

      Rozdil bude ve vaze,pouzitem materialu,napisech a cenach :) Ve funkci od sebe nerozeznam presmykac XTR 2001 a LX Exage500 z roku 1992, tak ze si dovolim napsat ze funkcne to bude stejne i dnes

      0 0
      • jack  

        rozdíly moc velký nebudou,ale já jezdím jenom xt a dá se sehnat za 880kč,což si myslím,že není tak strašný.

        0 0
        • pitelboy  

          Nejlepsi presmyk na kerym sem kdy jezdil byl LX z roku asi 96 v kombinaci s razenim ze stejneho roka.

          0 0
          • Tommy  

            Tak to Ti dávám plně za pravdu – čím novější, tím horší a dražší – teď mám LX 03/04 – zatím rozdíly nepoznávám, ale brzy budou – podezřele rychle si to sedlo – to znamená provozní vůle se zvětšují neúměrně ceně. No a odpověď na dotaz – rozdíly: barva, váha, cena /nové XT má vložkovaná pouzdra nýtů, ale čím víc blbostí, tím víc se toho může podělat / – jinak smyk je přeci spotřebák…tak proč to řešit??

            0 0
    • bajker  

      Rozdíl je jen v ceně a ve vzhledu mezi LX a XT 50kč, vem ten nový tip 03 nebo 04 co jdou z hora. Starší tipy ala kobra nebrat.

      0 0
    • Hanysek  

      Docela dobry je, ze XT 04 je mozne koupit pro univerzalni prumer sedlove trubky a univerzalni tah.

      0 0
      • pitelboy  

        Dej si na kole JEDNOPŘEVODNÍK a máš po problémech !!

        0 0
      • lubos  

        Vcelku dobry je ten presmykac. Ma len jednu vadu. Vazi cca 170g. Hroza a des :(

        0 0
        • pitelboy  

          Tak sundej objímku a nakru? tam kus drátku !!

          0 0
          • wroum  

            lepsi budou plastovy zip-pasky :-)

            0 0
          • lubos  

            Ta objimka nevazi moc, o nic vic nez puvodni. Ta vaha je jinde :( Krom toho treba ve srovnani s mym starsim LX nema ani sroubek na rozpojeni klece na retez, kdyz nemas rychlospojku, parad. Ted tam dali nit. A jeste jedna sprostost tam je. Uz si ji ale nepamatuju.

            0 0
            • biker007  

              myslil logo shimano?:)

              0 0
              • lubos  

                Nene :) Uz jsem si vzpomel. Na starym LX je takovej sroub, dve polohy kterym se steluje pritlak pruziny. Ten zmizel.

                0 0
          • TinkTink  

            Zacinas byt horsi nez Padlista…tvy prispevky uz nemaj v 50% hlavu ani patu…

            0 0
        • mastihuba  

          mě připadne,že udělaly bytelnější vodítko + ten obojetný tah.

          0 0
    • SunBiker  

      Mám LX, zatiaľ to šlape, lebo má za sebou iba nejaký ten pol rok jazdenia – čakám, že časom sa niečo objaví. Bodaj by nie. Zatiaľ mám tam len jeden problém – po nastavení a vyladení sa to rýchlo rozhodí – neviem čím to je, všetko dostatočne silno do?ahujem, a extra zá?aži to nevystavujem – tak či tak to po chvíli opa? začne cuka? rapča? vrča?… Neviem čo s tým k sakru!

      0 0
    • Air  

      presne ti neodpovim, ale ja jezdim razeni + smyk Deore a docela me sere, ze ty levnejsi Acery ap. chodi s mensi silou (i kdyz to neni tak hezky na pohled), no ale pak jsem zkousel 2002 XT + XT a rozdil je dost znat – chodilo to lehoucko, na to my Deore musim oproti tomu tlacit jak debil (uz od novoty). Myslim, ze rozdil mezi LX a XT neni tak velky, aby to stalo za rec. Ber XT, ta stovka navic te nezabije a IMHO by LX urcite nemelo byt lepsi nez XT ze stejneho roku…

      0 0
      • biker007  

        a nebyl ten acerackej smyk topswing a tvoje deorko klasicka konstrukce? ten lehci chod je snad jedina vyhoda topswingu. jinac ja mam razeni(rapidfire) a smyk oboje XT (klasika) a nahoru to chce vetsi silu nez brachovo kombinace acera+altus.

        0 0
        • Air  

          nevim co to je, ale je to zrovna to blby, co brani namontovat druhej kosik. Uchyceni je nahore, je to tedy topswing?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.