• PT

    Ahoj.Mně se poslední dobou nedaří se běžně dostat nad 180tepů,to už to bolí jak blázen,i když dřív(to jsem asi ještě neměl moc natrénováno)(teďka to ale taky není žádný zázrak),to nebýval problém.Když jsem slyšel,že Sosenka jezdí časovku na svém tepovém maximu,u mě 200,tak to nechápu,jak tam vydrží, a vůbec,jak překoná tu obrovskou bolest?Jak vy?

    0 0
    • Lada1  

      a co te boli ?

      0 0
      • PT  

        no nohy.

        0 0
      • PT  

        A taky bch řekl,že pokud jedu frekvenčně,teda dokud mi stačí převody,tak se mi mnohem snáze jezdí na vyšší tepy,než když jedu třeba 15 a na 39/25 je to už na hraně.

        0 0
        • Meesha  

          Frekvenci slapani je narocnejsi na obehovej system a srdce nez silovy slapani.

          0 0
          • lubos  

            Jenom nez si svaly zvyknou. Jinak je to stejny. Kdyz mas jednou stejnej vykon a tep je imho jedno jestli jedes 60 nebo 90 kadenci.

            0 0
    • Thorn  

      ja mam (odpozorovane) maximum cca 200, isiel som 7 km casovku do kopca priemerne 190 uderov, ale to bolelo hodne. bezne mavam priemer cca 155, v ‚normalnom‘ kopci tak 170–180, nad 190 to uz je dost neprijemne, ale v lese v nejakom vyslape to nemam problem kratkodobo vytiahnut.

      0 0
    • Tominec  

      Je možné mít max. tepovou frekvenci mezi 215 až 218?

      0 0
      • Thorn  

        ak si kralik, tak ano :-)

        0 0
      • MartinXC  

        Je – když mi kdysi dávno bylo 18let (to jsem vrcholově sportoval) tak nám to měřívali a chodili jsme krátkodobě (5–7minut) až k 220. Teď by bylo po mě, max pod 180.

        0 0
      • vozejk  

        co je na tom nemožnýho,znam dost lidí kteří mají max. kolem 220tepů

        0 0
    • pipinX  

      Neschopnost dostat se na max. TF je jednou ze známek přetrénování. Jinak nejlépe zjistíš MaxTF při běhu. Stačí běžet cca 5km a posledních 500m zrychlovat do maxima. Mě je 33 let na kole se dostanu max do 195, průměr na závod 155, ale když běžím tak mám průměr 165 a MaxTF při intervalu do kopce 203. Takž běhat a běhat …

      0 0
      • sharkcom  

        No já jsem před nedávnem nafasoval prášky na tlak. Tep jsem nedostal nad 80, už. Jsem nemohl doject ani na zahradu. Ještě že jsem dostal jiný..

        0 0
        • TinkTink  

          Takovej vomezovac rychlosti, co? Husty…

          0 0
          • sharkcom  

            Takovej malej antidoping. Kuňa už vím jak na soupeře!!! No ještě že závody nejezdím…

            0 0
      • Coudy  

        Len jednu malu poznamku, pri behu mas vyssiu maximalku ako pri kole a na nom mas zase vyssiu maximalku ako napr. pri plavani, vsetko zavisi od poctu zapajanych svalov pri praci. A samozrejme ti potom ani nesedia aerobne a anaerobne prahy pri roznych sportoch.

        0 0
    • Daf  

      Pokud je telo jen trochu unavene tak to jde ztezka. Vetsinou staci dva dny odpocinku a jses zase na svych tepech. Opravdu velmi pochybuji ze se casovka jezdi v max tepech. To se proste neda. Pokud vim tak se jezdi tesne pod hranici AnP.

      0 0
      • lubos  

        No ano, zavodnici maji AnP velice blizko maximalke :) Ale hobici, to je jine.

        0 0
        • PT  

          Tak to zase pochybuju.Už jen proto,že při ukázce tepů na TdF to bylo jasně vidět,že mají ještě min 15tepů nad AnP.

          0 0
    • Beeda  

      Cau, no a meril ji si maximlku nekdy predtim? Pokud ne, tak muze byt ta maximalka mirne nad 180, coz ale neznamena, ze je to spatny, (napr ja mam 183tep a 27let). Navic jak postupne v sezone trenujes, tak pro telo je stale tezsi ject na dannych tepech, ale vykon na danych tepech je mnohem vyssi, cili jedes rychlejc… Samostatnou kapitolou je pretrenovani… Casovka na maximalku nepojedes celou, na max. tep jses schopnej ject cca x10 sec. B.

      0 0
      • pitelboy  

        Tak sem dal na radu nekoho od sud. 2 dni sem odpocival a dnes sem byl BEHAT. Na zacatku a ke konci behu sem si dal hustej kopec (na biku jezdim vetsinou na nejlehci), a nedostal sem ze sebe vic nez 182 tepů. Na testech mi namerili max. 201 t. Na kole pri zavode ze sebe dostanu tak 185 t.

        0 0
        • Beeda  

          Na zacatku jses mel nejdriv rozbehat, pak postupne zvysovat tempo a na konec dat vybehnuti…cili jsi to dal uplne opacne..B.

          0 0
      • PT  

        Maximálku mám dosaženou při vyšetření 200.A fakt to asi bude únavou,dám si pár dní odpočinek.

        0 0
      • PT  

        Sosenka v televizi ale říkal,že to jede na maximu.Třeba myslel na AnP,třeba ne.Já vydržel na max tak minutu,pak jsem odpad.

        0 0
        • Beeda  

          Sosenka je trochu showman, ale umi to podat/zatraktivnit sirole verejnosti…asi tim myslel, ze se fakt neflaka, ale na max. tep nejel 60min :-) B.

          0 0
    • Baxx  

      Vysvětlíte mi někdo co je to AnP

      0 0
    • ddreamon  

      Na maximalni tep se neda jet, vole! To je fakt hustej dotaz… Uz jsem to cet asi desetkrat ve vsech nasich uzasnejch casakach. Maximalni tep je naprosto individualni a vubec nic nevypovida o trenovanosti nebo forme a ani se nemeni treninkem, maximalni tep je uplne zbytecna velicina. Dulezity je znat svoje aerobni a anaerobni prahy, a pokud ti jde o trenink, tak s nima pracovat, sledovat je atd… Porad stejna pisnicka. A este lepsi je dobre se ****** a po navratu z vyjizdyk vsunout jedno poradny chlazeny.

      0 0
      • PT  

        To snad víme všichni,že max tep nic neznamená.Šlo mi o to,jak je schopný se takhle vyždímat a vydržet tu zátěž.Klídek:)

        0 0
      • McBlacky  

        je to jen na to abys věděl jak moc se už tavíš, když máš třeba rozdíl anp-max 30 tepů tak je rozdíl jestli jedeš 0–5 nad anp nebo 20–25 nad anp… alespoñ teda mě to jedno neni jestli jedu rychtu 180 nebo 190 a oboje vydržím docela dlouho max mám 201 anp někdo okolo 175…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.