Hayes Hydraulic HFX-9 XC...prestaly brzdit..HELP

33 nepřečtených
  • M1R3K

    aHoj, moc se v kotoucovkach jeste neorientuju, ale asi se mi ted na brzdach skloubilo vic problemu..ten hlavni bude asi zavzdusneni..IMHO – brzdove paky musim zmacknout vic, nez zacnou brzdit..jeste to neni uplne doraz na gripy, ale i tak mi to pak moc nebrzdi a musim mackat vetsi silou nez driv – je to zavzdiusnenim? jak to odstranim? zvladnu to sam bez specialniho naradi nebo radeji servis? nestaci pouze povolit nakej sroubek nebo tak neco? Dalsi problem bude mozna mastnej kotouc..kdysi jsem ho uz zkousel umejvat, ale mozna spatne..mate nakej dobrej typ jak nejlip? A jeste by me zajimalo po kolika km mate sjety desticky? ja mam 2000km (jsou tam stale originalni od vyrobce)..tak nevim, jestli to neni i tim…je mozny, ze kdyz jsou desticky sjetejsi, tak ze potrebuju packy vic zmacknout? nebo tohle ani nemuzu takhle poznat? btw proc se to vlastne zavzdusnilo??? diky za jakoukoliv pomoc. neni nejlepsi s tim jit do servisu? vite kam v praze? a kolik za to asi budou chtit? thx

    0 0
    • ROpa  

      mam velmi podobne brzdy ale zatial asi tak tyzden takze prakticky ti moc neporadim ale podla toho co som sa zatial docital mas podla mna zodrate dosticky, ved sa pozri v akom su stave a ci uz ich nemas celkom zbrusene da sa to vybrat pomerne lahko. Ak chces odmastit kotuc mozes trebars isopropylalkoholom ale neviem ci ti to pomoze lebo ak mas mastne dosticky tak je to aj tak v pytli. Zaberanie pacok sa da dostavit srobovakom v packe je na to skrutka pozri sa z boku na packu a zbadas to… po 2000km ale budes mat skor tie dosky v haji… zavzdusne by si to mal vtedy keby zabrzdis silnejsie aby sli kolesa do smyku a aj tak by packy este sli stlacit dalej…

      0 0
    • Lada1  

      U zavzdusnenych brzd jdou packy mackat mekce a az ke gripu. Po 2000km uz asi budou desticky jete -zkus je zmerit. Na cisteni a odmastovani pouzivam Motorex Power Cleaner – je to zatim nejlepsi vec na cisteni jakou jsem poznal. Cistim s tim vse – retez, prehaz., presmyk, kazetu, razeni. Nahradi – kartac, hadr, benzin, pracku na retez.

      0 0
    • Roman  

      Já je mám 2200km a furt dobrý. Seřízení a vycentrování jsem provedl po cca 150km a od té doby o nich nevím… Jezdím hodně v bahně, ale to nečistím – prostě to vojedu bržděním. Pokud to zamastím olejem, tak sprayem na brzdy (ten spray má trysku)stříkám do prasátek a na kotouč – 1 zabrzdím a OK.

      Mě to připadne, že to máš asi zavzdušněné, nebo sjeté na kov?

      0 0
    • hanz  

      Dle mého ihned skontroluj desky, ja mam na hfx9 najeto cca 1000km, převážně teda v marastu a desky jsou tak na 40%. U těhle brzd když včas nevymněníš desky může dojít ke zničení prasátek-vysvětlím: Na prasátku je takovej čudl kterej zajíždí do destičky(pod to perko)-jestliže desky ojedeš na dno tak ten čudl vyleze z tý desky ven(čudl je v místě kde není chráněný kovem na destičce)a dojde k jeho ulomení o kotouč což má za následek že nové desky v brzdě pak nedrží. Doufam že jste to pochopili jak jsem to myslel-kdo má hfx9 tak asi jo. Takže ihned zkontroluj desky.

      0 0
    • Jogador  

      No, podle mě okamžitě vyměn destičky, jestli jsou mastný ( Ty nikdy neodmastíš, už vždycky brzdí blbě po namazání:() a navíc po tolika kilometrech, to bude i to stiskávání, šlo by to doladit, ale nemám stejný jako ty, tak nevim jak. Ale když koupíš nové desky tak podle mě bude hned vše OK.

      0 0
      • ROpa  

        Chlapi ja mam problem ze som kupil tie hayesy aj s bajkom len model 2003 a ani predajca to nedokazal tak nastavit aby od novoty dosky slabo alebo obcas nesuchali o kotuc… vraj sa to po nejakych 400km vysucha a bude to ok… zatial som najazdil asi 120km z toho ani nie polku v terene kde sa brzdi, zbytok na ceste kde ich prakticky nepouzivam a zda sa mi to byt lepsie… trebars dnes som presiel asi 2 km a nesuchol kotuc o dosky ani raz a skusal som ist na volnobeh aj dobre zabrat do pedalov nema to na to ziaden vplyv… ale zastavil som rozbehol alebo vybral poriadnu zakrutu a uz zacne niektore suchat obcas aj obe… s citom zabrzdim a zasa prestanu… som z toho puk ale lepsi sa to…

        Dnes som mal moznost chvilu jazdit Scotta z Racing rady a ten mal Magury Marty… poviem vam ze mam z toho asi take zmiesane pocity ako z tych mojich hayesov. Ma to model 2002 tusim, brzdy su mensie a packy su total odlisne su to take ohnute ucka hrube asi ako plech ale predcizne prevedene, chod o nieco lahsi ako na Hayesovi vola pacok mensia. Proste nemecka preciznost. Hayes su oproti tomu typicky americke motorkarske brzdy aspon co sa pacok tyka a robustnosti samotnej brzdy… co sa tyka vedenia hadic a samotnych hadic tak to ma hayes daleko lepsie podla mna, minimalne je to nenapdnejsie ani nevies ze tam daka hydraulika je… na magurach ma kovove hadice asi ako vyskotlaka hadica na traktore taka z povrchom kovovym zapletanym a na rame su na to navarene dost nechutne oka v ktorych to drzi co sa mi teda vobec nelubi, ale vravim funkcnost dobra chod pacok jemny precizny. Brzdi to asi odhadom o 20% lepsie a zda sa mi ze tichsie ale tazko povedat malo som skusal. Pocitam ze ked tie Hayesi celkom zabehnem ze sa to priblizi k tym Martam… co je zaujimave chlapik povedal ze jemu sa tie kotuce tocili bez suchania od novoty ale potom dodal ze niekedy ked fest brzdi tak mu potom zvyknu chvilu suchat…

        Zatial co mal s nimi problem tak boli prave tie hadice ktore menil ale uz neviem koli comu a musel dolievat olej lebo zahadne zmizol a bolo ho tam malo.

        Ked to mam zhodnotit su to o nieco lepsie a prepracovanejsie brzdy aspon podla mna ale stoja stoja myslim okolo 13.000Kc a hayesky okolo 8.000 ak sa nemylim… Neviem ci 5.000 rozdiel je ozaj ak v kvalite myslim ze nie tak o 2.500–3.000 su lepsie ale o 5.000 nie.

        Rasto

        0 0
        • hanz  

          Cinkání u hayesů je normal-měl bys slyšet hayes na 203 kotouči. Co se týká brzdy jako celku tak si myslím že má nejlepší poměr výkon/cena. Mě taky cinkaj- toho se nezbavíš úplně nikdy Jestli na nich máš najeto 120km a to většinou asfalt tak věř že se ještě rozbrzděj. Já bych je neměnil. Jinak na dh mam hope m4 a jezdil jsem ješte xt2003,magury-julie2002, avid mechaniku. Jsou to dobré a spolehlivé brzdy.

          0 0
          • hanz  

            myslím tím teda ty hfx9 magury julie tada rozhodně ne

            0 0
          • rhuman  

            xt2003 brzdily jak?

            0 0
            • hanz  

              Absolutně bez výčitek, jen si myslím že tenhle hayes brzdí stejně a to s polovičním počtem pístů Páky neměli takovej vakl a necinkala-asi vlivem jinak řešených perek. Je to taky dobrá brzda ale už za jiný prachy. Možná trošku težká ale na to nehraju. Obrovský pozitivum jsem viděl hlavne v tom že super sedla páka vedle řazení(xt), ten hayes tam tolik nesedí a musím mít řazení trochu víc vyklopené-ale nic kuli čemu bych ho prodal.

              0 0
          • TOMM  

            A jak bys hodnotil ty mech Avidy (160 kotouc)?

            0 0
            • hanz  

              Brzí líp jak spousta hyder, mezi mechanikama absolutně nejlíp, maj praktické nastavování obou destiček a jsou spolehlivé. Jediné jejich mínus je cena, na netu se daj sehnat za cca 3000,– kus, připočítej dobrou páku, solidní bowden a lanko a jseš tak cca 3500,– za kus. A za cca 3600 se daj už sehnat HFX9 což jsou hydry-líp se dávkujou. Tož tak. Do bazarovýho avida bych klidně šel, jsou to dost robusní brzdy co hodně vydržej.

              0 0
        • Meesha  

          Zkus vindat kolo, zatlacit prasatka jakoby od kotouce, nasadit kolo a zmacknout paku. Meli by se „vycentrovat“

          0 0
      • Meesha  

        Nekdo tu radil, ze desticky muzes nechat vypect v troube. Ja sem si jednou mazal retez a jak mazu, tak koukam, ze to strikam i na kotouc… :) Misto brzdeni to delalo nepredstavitelnej bordel, ale asi po 5km brzdeni a soucasnyho slapani se to vypalilo a brzdili v pohode.

        0 0
    • Yann  

      Pripojuju se k podezreni na desticky… Kdyby jsi ale chtel menit chod paky tim malym cervikem, tak si dej bacha a nervi to silou. Vim o cem mluvim, uz jsem to zkousel, vzal jsem za to a krup a hlava cervika se rozloupla – je tam moc malo materialu na to aby to vydrzelo nejakou brutalni silu.

      0 0
      • M1R3K  

        odmastil jsem kotouc – snad, desticky vypadaj jeste v poho, dotahnul jsem paky tim „cervikem“ a mozna to bude ok…jeste jsem to neprojel, ale kdyz jsem to zkousel rucne na balkone, tak jsem z tech brzd mohl mit lepsi pocit…ale na nesilenou jizdu to snad bude stacit. thx

        0 0
        • ROpa  

          pozri sa je to easy, ak mas dobre dosky a kotuc ( to znamena nezosuchane, nemastne) a mas tam dost kvapaliny bez bubliniek :-))) tak to proste brzdit musi. Ja som najazdil zatial 150km a mam este model 2003 z toho hadam viac ako polku po asfalte a s kazdymi 10km badam male zlepsenie brzdneho ucinku… uz teraz to brzdi ako svina a pritom tak s citom ze si neviem predstavit ako to bud ebrzdit po 400km… alebo po vymene dosiek za sintrovane…

          ROpa

          0 0
          • M1R3K  

            tak to bych se na tom tvym chtel proje…me to jak svina rozhodne nebrzi a nebrzdilo. ale nevim, co presne je pro tebe jak svina…kdyz jedu terenem s kopce (pomalinku) ale s brzdama skoro na doraz, tak ty obe kola do smyku jdou. ale kdybych ten kopec jel rychleji, tak nevim…ale to je asi blbej priklad

            0 0
            • ROpa  

              myslim si ze u mojich je prebytok brzdneho ucinku dost velky zatial vzdy ked som to skusal tak som dal do smyku obe kolesa na akomkolvek terene s pouzitim jedneho – dvoch prstov… porovnanim z normal brzdami ktore som jazdil predtym na inom bajku tlacim na packy tak polovicnou silou…

              Rasto.

              0 0
              • M1R3K  

                hmm…co mas za kolo? ja ma Konu Calderu 2004…

                0 0
                • ROpa  

                  GT Avalanche 0.0 model 2003 takze aj brzdy su model 2003 este so 160mm kotucmi…

                  http://www.epinions.com/…_~full_specs

                  Este ma napada, ze by mohol byt rozdiel v hmotnosti… ak by si bol vyrazne tazsi ako ja mohlo by sa to prejavit…

                  Rasto

                  0 0
                  • M1R3K  

                    lol a nebo mas strasne silny ruce :-)…ja vazim 75kg

                    0 0
                    • ROpa  

                      hehe skor nie :-) obcas leziem, horolezectvo a tak, zeby z toho zvyk ? :-)))

                      Rasto

                      0 0
        • M1R3K  

          tak uz jsem to projel..ze zacatku jsme myslel, ze ohluchnu a nijak se to nelepsilo…pak jsme se chvili snazil „nepistet“, protoze jsem jel kolem lidi…a pak uz to bylo jako driv :-) brzdej! brzdej jako driv…doufam, ze az sjedu ty desticky a koupim agresivnejsi, tak budou brzdit jeste lip :-), thx

          0 0
          • M1R3K  

            o vikendu jsem to projel trochu vic a ke konci jedny projizky mi zas paky sli skoro nadoraz ke gripum a zpet se moc nechteli vracet..teda ani je neslo zatlacit zpet do puvodni polohy (mel jsme na prsty mito jen minimalni)…pak jsem teda zas tocil tim snekem a vratil to zpet…po kratsi projizdce to vydrzelo stejny, ale nechapu jak se to mohlo predtim zas tak posunout…je mozny aby se ten snek sam tocil???

            0 0
            • Yann  

              Me to delalo podobne veci – reklamoval jsem, po 2 pokusech o opravu (odvdusneni, vymena kapaliny a buhvicojestes­timdelali) mi brzdu nakonec vymenili. Rikali, ze technik od Vokolka to detekoval jako neopravitelne. To vse se odehravalo v kamenne casti akcebike.cz, kde jsem kolo koupil.

              0 0
      • Pá-dlista1  

        Chod paky se neda u HFX-9 menit, ten zavisi jen na objemu kapaliny v systemu. Tim cervikem akorat nastavujes vzdalenost paky od riditek.

        0 0
        • ROpa  

          presne tak, pokial je tam kvapaliny akurat a vsetky tesnenia tesnia tak je to super bomba spica bezudrzbova vec.

          Ja som si napriklad vsimol ze v zadnej brzde budem mat tej kvapaliny asi malinko viacej ako v prednej lebo ked dam dole dosticky a zatlacim predne piestiky nadoraz tak tam krasne zostanu ale ked chcem to iste urobit zo zadnymi tak tie uplne nadoraz oba nedostanem lebo sa zacnu „pretlacat“ hehe asi je tam tej kvapaliny viac. Pre rejpalov ohladom hydrauliky upozornujem ze to nie je vada a je to info pre toho kto uz aspon tie piestiky raz videl :-))

          Rasto :-)

          0 0
          • Yann  

            He, tak ja jsem se s tema zadnima seznamil vcera – porve jsem v nich menil desticky. A delo se presne tohle. Je nejaky postup jak na to – jenom ze u desticek je to popsane ale nejak mi to nedava smysl.

            0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse