• dave

    Ahoj, prosím o radu, co všechno budu potřebovat za nářadí: Odešel mi na kole střed. Mám tam kliky XT 03 Hollowtech. Jaké klíče objednat? Je potřeba na kliky stahovák? Do historie jsem se díval, ale nějak moc moudrý z toho nejsem. Díky moc za radu.

    0 0
    • jakub  

      to se ti nevyplati, zajet si do servisu a prehod si to tam

      0 0
    • Aiax  

      Ja bych to bral jako investici do budoucna. Naradi je sice drahe, ale dlouhodobe se vyplati. neni na tom nic sloziteho. Potrebujes stahovak klik (mozna ne, nevim jesli XT 03 nema samostahovaci srouby, ja sam mam LX a ty je nemaji) – ja mam EXU www.exu.cz/…es/img67.jpg klic (tisicihran) na stredovou osu + k nemu stranovy klic. Neco najdes treba na http://www.ambike.com/…/lekce4b.htm

      0 0
      • kovar  

        XT maji integrovaný stahovák, takže na stáhnutí klik stačí imbus 10

        0 0
        • dave  

          To znamená, že na celou výměnu potřebuji pouze imbus 10 na kliky plus tisícihran na střed? Jinak vím, že dát to do servisuje je jednodušší, ale veškeré opravy na kole si dělám sám a vzhledem k tomu, že na kole jezdím opravdu hodně tak si myslím, že se mi to vyplatí víc. Zatím díky za rady !

          0 0
          • kovar  

            jen pak dej pozor, a? stahovák osy (tisíchran) pořídíš na oktalink, nebo? ten na Shimano čtyřhran nemusí nutně pasovat, pokud má malou díru (ale ta jde zvětšit – obrobit, ale zbytečná práce navíc)

            0 0
            • dave  

              Jo, na ten tisícihran si dám pozor, ale není mi stále úplně jasný: Ta osa, když je dutá, to ty výstupky na imbus jsou normálně zevnitř? Teď to kolo nemám před sebou, ale doma se mi zdálo, že tam žádný nevidím.

              0 0
              • kovar  

                v duté ose je zašrubovaný dutý šroub (na imbus 10), který není zvenku vidět ani ty výstupky na imbus moc vidět nejsou. Klíč nasuneš do díry citem, aby zapadl a pak povoluješ, napřed to půjde ztuha (povolení utáhlého závitu), pak lehce a pak zase ztuha (když začne zabírat „integrovaný stahovák“) a pak zase lehce.

                0 0
                • dave  

                  Díky moc!! Teď už je mi to jasný, tak bych to snad měl už zmáknout.

                  0 0
                  • biker007  

                    jo a na ten stahovak na osu budes pravdepodobne potrebovat klic c.32 mozna i trubku na povoleni.

                    0 0
                    • o.ndra3  

                      To je určitě největší problém. Při nejhoršim se dá použít větší hasák (správný výraz neznám).

                      0 0
                      • aku  

                        Kupodivu podle ceniku na internetu to vypada ze hasak je spravny nazev. (hasak primy, vyhnuty, svedsky…)

                        0 0
    • dave  

      To už je mi jasný, střed už jsem měnil několikrát, akorát jsem nějak nechápal ten systém povolení klik. Ale moc díky za radu!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.