• czertd

    Chtěl vědět, kde se Vám nejíp jezdilo (oblast) Předpokládám, že každý má nejoblíbenější své okolí, kde má naježdíno a kde je pánem a zná každý kořen. Mě by zajímalo něco kde není moc lidí, dá se tam jezdit např celý víkend a je tam stále co objevovat a hlavně kopce + pěkná příroda.

    0 0
    • Mox  

      Area 51

      0 0
      • Luka  

        Tam je priroda desiva a kopce jen okolo… tedy nic moc :)) Navic ten pisek neni pro bajk to pravy orechovy.. nici to veci :D

        0 0
        • scret  

          A neni to spis sul? Ale krajina je to takova romanticka, ze?:-)

          0 0
          • Mox  

            Ale jsou tam ufouni a treba ti daj mimozemskej bajk z neidentifiko­vatelne slitiny ktery vazi 1 kg :)

            0 0
    • Daf  

      Ja jsem si nejvic uzil v Beskydech. Objevovani, kopcu i prirody. Staci mit blbou mapu :)

      0 0
      • kOmE  

        Nebo ji mit vzhuru nohama /:-)

        0 0
      • MartinXC  

        Beskydy jsou asi nejlepší současné kopečky pro maratonské bikování v ČR. Nepotkáš moc lidí, spousty cest s různým povrchem, slušné kopečky, rozsáhlé území a hlavně minimum zákazů. Strávil jsem tam v sedle cca 15dní a ještě další plánuju.

        0 0
        • Daf  

          V Beskydech jsem si zabikoval zatim nejlepe v CR. Ty cesty necesty vedou casto kolmo na vrstevnice to je pak narez. Clovek tam docela nauci pracovat s tezistem pri vyjezdech a sedet na spicce sedla :))) Vazne luxusni a tezke tereny, ktere jsou narocnosti srovnatelne s Dolomitama.

          0 0
          • zirecek  

            tak, tak, prave Beskydy me naucily/donutily jezdit na spicce sedla velke krpaly, :-)

            0 0
        •  

          BESKYDY!!! skvele narocne tereny,sutry,ko­reny,parada…

          0 0
        • Psychlon  

          Naprostý souhlas, Beskydy jsou super. Byl jsem snad na všech vrcholech, ale stále je tam co objevovat. Další výhodou je, že jsou tam velice příznivé ceny – pivo 10tka kolem 15 Kč, obyč. jídlo v údolí cca 50 – 60 Kč.

          Zvláště doporučuji trasu Vsacký Cáb u Vsetína – Bumbálka, dále možno pokračovat přes Javorníky zpět, nebo přes Pustevny na Radhoš? do Rožnova.

          0 0
          • MartinXC  

            Hele, ty Javorníky doporučuju taky. Ze Vsetína přes Kychovou po jižním hřebenu na Slovensko a severním hřebenem přes Smrk zpátky. Ale chce to trošku přípravu :-)

            0 0
            • zirecek  

              rozhodne pro MTB Beskydy! Podobne i Javorniky. Ja, osobne, uz jezdim do Beskyd nejaky ten rok (mam je celkem blizko) a uz si radeji vybiram mene turisticky zatizene oblasti: zadni beskydy (od Horni Becvy ku Trincu). Hrebenovka Bumbalka-Solan-Roznov (-Bystricka) to je klasika nejklasictejsi, :-). A obdobne je i paralelni hreben Javorniku (Portas-Kohutka), ale ten je jeste o neco peknejsi, vyssi, mene stromu; v zime na bezkach nadhera,:o). Ale urcite v nasi zemicce je toho vice…

              0 0
          • lubos  

            A co bydleni ? Jde tam nekde parkovat na noc s bajkem vevnitr ? A ceny ?

            0 0
            • LukasX  

              Cha cha, ja se tam na podzim stehuju ;o) Jsem ted v praze a jednim z duvodu je prave i ten Bajkerskej raj! ;o) Velka Vsetinska podkova je uzasna. S bydlenim by nemel byt problem, je tam dost kempu, kde maj chatky.

              0 0
            • kovar  

              no treba hotel Horal za Velkyma Karlovicema – kolo primo na pokoji, ale cena vysoka – pres 500,–

              0 0
            • LukasX  

              Ja mam dobry zkusenosti z Hostynskych vrchu .. jsou super a levne sme tam sehnali bydleni v obci Rusava, maj tam chatky primo pod kopcama. Pekna chatka pro 2lidi s polopenzi v hotelu 160kc/den/osobu .. nemusi byt obsazena cela.

              0 0
              • zirecek  

                Hostyny taky pekne, jsou ale nizsi, mene drsnejsi nez beskydy. Ale hukot taky slusny, :-).

                0 0
            • MartinXC  

              No, my tam nebydleli – dojeli jsme ráno z Ostravy autem a večer zase zpět. Ale hotelů a penzionů je tam docela dost (doporučuju něco ve Velkých Karlovicích).

              0 0
              • zirecek  

                Urcite, radeji ubytovani vice v horach, takze radeji Horni Becvu nebo V. Karlovice, nez treba Roznov…

                0 0
      • aku  

        I love Beskydy. Moc a moc. Neustale me tam neco prekvapuje. Naposledy me prekvapila cesta z Ropicky na Prasivou a nasledny kamenity sjezd ( velmi vypeceny) na chatu Prasiva a dale do Komorni Lhotky

        0 0
    • jecnak  

      V Cechach je takovy misto docela problem najit, ale treba takova stredni cast Brd (Jizne od Jincu) je pres tyden prakticky liduprazdna. Pak je docela zajimava Sumava – okoli Prasil – ale jen pres tyden a mimo sezonu. Nejlepsi je ale Svedsko a Norsko a nebo nektere casti Alp – ne nakole.

      0 0
    • kovar  

      „Souhoří“ Beskydy-Javorniky-Vsetinske-Hostynske-Vizovicke vrchy. Priroda opravdu pekna. Podivas li se treba z nejakeho vrcholu Javorniků (treba Kohutky) , tak vidis zelene zvlnene more kopecku a kopcu jako by civilizace ani nebyla(nejkrasnejsi pohled na jare a na podzim). Daji se tam najit jak proflakle , tak liduprazdne cesty.

      0 0
      • MartinXC  

        Jejda tys to napsal pěkně, tak nějak tam vopravdu je. Dá se jet celý den a nikoho nepotkat. Dá se jet zabijácká trasa nahoru dolu i pohodovka skoro po rovině. Škoda jen, že to nemám za barákem …

        0 0
      • lubos  

        Ja tam chci :(

        0 0
      • Paja  

        Jeste se k tomu daji pripojit smerem na jih Bile Karpaty, mensi ale taky pekne.

        0 0
        • marapara  

          Souhlas. Bílé Karpaty jsou také docela rozsáhlé, dá se udělat hřebenovka po hranici. Krásné, docela těžké terény, festovní kopce. Žádné zákazy, minimum civilizace. Volně navazují od Strážnice na Javorníky a Beskydy.

          0 0
    • mastihuba  

      nedá mě abych nedoporučil moravský kras-od brna až na vyškovsko

      0 0
      • MartinXC  

        Je to pěkné, ale placaté, a taky dost lidí.

        0 0
        • RomanH  

          Jsem z Brna, takže v blízkém okolí Údolí Bílého potoka, Moravský kras (není placatý, jde jen o to, jakou trasu zvolíš – ale nejsou zde samozřejmě výjezdy delší než půl hodiny), Mariánské údolí. Jinak z naší malé republiky (kterou jsem už skoro celou projel) se mi nejvíce líbilo Jindřichohradecko, Novohradké hory (před dvěma roky parádně opuštěná oblast), Adršpach – trasa Sudet a okolí mě úplně nadchla, a nakonec se mi moc líbilo v Jeseníkách – byl jsem tam v říjnu, relativně málo turistů, skoro všude jsem na biku mohl a byly to krásné táhlé výjezdy a sjezdy

          0 0
          • MartinXC  

            Tos měl štěstí (po sezóně). Jinak je to lov na bikery. Já si je užil před 3mi lety, byly opravdu moc pěkný. PS k tomu brněnsku: dobrá je trase z Brna přes Kuřim na Drahanskou vrchovinu do Blanska a do Boskovic a zpátky třeba přes Adamov a Vranov. Tam občas kopce jsou :-)

            0 0
            • RomanH  

              Znám, máme chatu kousek před Letovicemi, takže tam mám takovou pěknu trasu přes ty kopce projetou

              0 0
              • mastihuba  

                nebo od jedovnic směr ruprechtov, ježkovice, přes račice a pístovice, přes les do olšan a odtud po modré přes malou říčku do bukovinky atd. velký kopce tam sice nejsou, ale když se trasa dobře vymyslí tak se dá jet cik cak nahoru a dolů. Když jsem přijel do beskyd a objel drtiče tak sem pochopil proč lidi z hor řikají moravskymu krasu placka.

                0 0
    • Pá-dlista1  

      Jizerky Bedrichov, Jested atd. Me se tam proste libi, ale chce to za spatneho pocasi ve vsedni den brzo rano nebo jeste lepe v noci. Quli turistum.

      0 0
      • Sirenna  

        Souhlasim, je to tam super :))

        0 0
        • vinca  

          Jo chce to ve vsedni den rano vyjet od nas z Jablonce nad Nisou do Jizerek mimo hlavni trasy, prejet je az do Harrachova ( treba i kus pres Polsko). Pak kousek pres Krkonosse, dat si sjezdik z Dvoracek do Jablonce nad Jizerou, vyjezd po sjezdovkach do Vysokyho nad Jizerou, pak do Navarova, kousek podel Jizery ( to uz je vlastne pro zmenu Ceskej Raj) a na zaver vyjezd pres Cernou Studnici a Kynast zpet do Jablonce nad Nisou. Ale jestli ses chces vyhnou lidem i o vikendu, tak doporucuju polskou cast Jizerek

          • viz :

          http://www.sweb.cz/…o/index.html

          0 0
      • J.A.V.  

        Nesmíš pořád jezdit jen pod lanovkou dolů kopcem :) Takovej Malej Ještěd, Vápený, Buk Republiky jsou k bikování jako stvořené a naprosto liduprázdné. Občas člověk potká pár turistů na červený hřebenovce, ale oproti davům na Bedřichově, či Ještědu je to celkem milé vyrušení z temných myšlenek „tamhle v zatáčce si ustelu a už mě nikdy nikdo nenajde“. Akorát je to trochu malý. Ale stejně to tady žeru :))

        0 0
    • Martin  

      Jelokož mám rád čisté borové lesy, moc rád jezdím a mohu vřele doporučit kraj mezi Českou Lípou, Mácháčem, Houskou, Bezdězem… Je tam moc pěkně, poměrně málo lidí a velmi dobře si tam zajezdíš. Terénově jě to taková všehochu? – hlavně pak lesy.

      0 0
      • czertd  

        Tak přesně tady se pohybuji skoro celý rok a mám to tam moc rád. Ješte spíš směrem na Mšeno a Kokořín.

        0 0
        • dave  

          Jo, tohle okolí je hezký, ale všude hrozně moc písku na cestách (pískovcová oblast). To je asi jediný, ale hodně nepříjemný problém.

          0 0
          • czertd  

            Písek je jen kolem Doks a České Lípy. Jinak v na Mšeno nebo kolem vojenského prostoru od Bělé p. Bezdězem směrem na Ještěd ho moc není.

            0 0
        • Včelda  

          Tak to tady moc nerozšiřuj, a? nám tam nezačne jezdit moc lidí :-))) Jezdím Mšeno, Kokořínsko, Houska, Bezděz, Vrátenská hora a o kopce a těžké stezky tady rozhodně nouze není.

          0 0
      • Mamutt  

        Jenže to je fakt placka. Na druhou stranu je to lepčí (Lužičky), ale chce to dobře vybírat trasu. Čím víc to tu znám, tím víc mě to začíná nudit. Jo a ještě jedna pěkná trasa už je předkreslená na plánku Malevil cupu.

        0 0
        • Twisp  

          Tak to to tam asi moc neznas. Zkus vic jezdit i mimo znaceni a vic se ponorit do mapy. Cist z mapy je zaklad. Luzicky sou imho na bajk lepsi nez jizerky. Muzem se domluvit a ja te luzickejma protahnu.

          0 0
      • rimsey  

        Jo, Máchův kraj je boží…možná hlavně proto, že jsem z Doks:-) Ale léto je tu o ničem, nemám rád, když je moc lidí v lese.

        0 0
    • Gorbys  

      Pro mne je to Šumava. Do vesničky pod Kletí jezdím pravidelně už 15ou sezonu. Raději tam ale nejezděte, medvědi tam žerou nejradeji cyklisty a turisty. ;-)

      0 0
      • MartinXC  

        Tak tam někam se chystáme letos s celou rodinou (maličký do vozíku). Připomenu se mailem o trasy :-)

        0 0
    • BB  

      Souhlasím s již zmíněnou částí Brd, kdo byl u Padr?ských rybníků, tak ví o čem je řeč, neuvěřitelně krásně a přitom u Prahy. Další úžasné ježdění znám v oblasti Křivoklátských lesů, tam je vše, dlouhé sjezdy (na naše poměry), těžké kamenité pasáže, prudké výjezdy od Berounky. Taky jsou neuvěřitelně pěkné cesty v Bílých Karpatech v okolí Velké Javoriny. A v cizině jsem zatím nenašel lepší ježdění než v severní Itálii, oblast Gardy je sice pěkná, ale profláknutá, ale ještě více se mi líbilo na Fortezze Bike Tour, je to oblast Foglaria, kousek od Roveretta.

      0 0
      • RomanH  

        Jo, na Velko Javorinu jsem zapomnel – taky moc pekna oblast. Jen je skoda, ze je zavrena ta Holubyho chata (nebo alespon v loni na podzim jeste byla)

        0 0
      • blue  

        nemel bys k ty Fortezze Bike Tour nejaky podrobnosti? mas ICQ?

        0 0
        • BB  

          ICQ nemám, mám výbornou mapu Fortezze, fotky, mapu sesterské trasy K 100. Pokud si z Prahy, tak se můžeš zastavit, udělám ti kopii.

          0 0
      • PePu  

        Fortezze tour me take zajima. Jedine, co vim, je z webu www.fortezzebiketour.it/. jste tam sami nebo s cestovkou? CHtel bych tam jet letos,ale nemam jak se tam dostat. Z Prahy bohuzel nejsem, tak jedine tady,e-mail nebo icq.

        0 0
    • Žanek  

      Podle mých zkušeností se po našich horách pohybuje čím dál tím míň lidí (a to je dobře…)Jinak jak už bylo řeceno, Bílej potok je fajn, přidal bych k němu ještě údolí Oslavy, Jihlavy a pokud máš rád brody tak Chvojnici. A z hor mám rád Jeseníky. Když pojedeš mimo hlavní hřeben (Rejvíz, Zlaté hory..) nepotkáš v lese člověka. Akorát tam mají nějakej blbej zvyk zamalovávat turistický značky maskovací barvou..Byl jsem z toho volaký zmetěný…A hezky se mi jezdilo i po Orlických horách…

      0 0
      • RomanH  

        Diky Chvojnici jsem malem manzelce pred 4-mi lety zprotivel kolo. Asi 14 dni prselo, v patek prestalo a tak jsme v soboru vyrazili po silnici do Kralic. A protoze nas moc silnice nebavi, dohodli jsme se, ze to naspatek vezmem terenem. A protoze jsme Chvojnici neznali, vyrazili jsme po ni. Asi po 5-ti minutach nase lehke biky vazily pres 20 kg (lesnici se v lese poradne s lakatosem vyradili), a ty brody v rijnu nebyly zrovna nejteplejsi. Celou cestu az do Rosic mlcela (protoze nema orientacni smysl a nevedela, kde je). U Rosic (kde to uz poznavala) ale spustila takovy kolotoc nadavek, ze ji vydrzel az do Brna. Ted uz na to vzpominame z usmevem, mozna to v lete zopakujeme. Jinak ta Oslavka je taky moc fajn – projizdel jsem ji celou i v kombinaci Jihlavka – Oslavka.

        0 0
        • Žanek  

          JJ, kde úřadujou lesáci se kolikrát nedá projet ani tankem, natož na kole :o))). A pak že my, bikeři ničíme našimi plášti přírodu…Jinak když jsem jel poprvé bílej potok, tak bylo po véélkým dešti, z brodech bylo vody nad kolena…A dostalo mě to upozornění na tabulce KČT „Po cestě na Šmelcovnu je několik brodů“ několik – slovy 12 nebo 13.....A Oslavka je nádherná po žluté značce z Nové vsi přes Malou skálu na Ketkovák. Zvláš? na podzim..

          0 0
          • MartinXC  

            Top je pravda, těch klackodromů nějak moc přibylo, a nejen v přírodě – i na cestách.

            0 0
            • sharkcom  

              Já jezdím v okolí Slavskovského lesa a to po starých signálkách. Jsou to staré vymlácené asfaltové cesty, spíše už s úseky šotolin, kde byla dříve hraniční čára. Nádherná příroda nepoznamenaná lidskou činností. Spousta kopců a lesů. Dá se na tý cestě object snad celá republika a kolikrát nepotkám 50km ani nohu.

              0 0
    • zwwak  

      Já si nejlíp zajezdil ve Francii u Saint Tropez. Liduprázdný kopce. Na silnici potkáš auto 2× za hodinu. Serpentiny jedna za druhou, převýšení 400 –600 m, krásná jižní příroda a pak taky v Alpách ve Švýcarsku pod Eigrem.

      0 0
      • bikemanx  

        jo, jo to si může každý normální člověk hned dovolit :-) ale věřím, že to tam musí být super

        0 0
    • Kolík  

      Křivoklátsko – okolo Krakovce hromada cest s brody

      0 0
      • blue  

        souhlas… akorat predminulej tejden byla ta voda jeste precijen trochu studena :-)

        my jezdime kolecko po cerveny z Krivoklatu pres Rakovnik – Krakovec – Rozvedcik a Krivoklat, pokud mas nejakej konkretni tip na vylepseni ty trasy, tak sem s nim :-)

        0 0
        • Otto  

          Kurvá, to je trasa ! Jsem ze Zlína, nicméně v letě jsem tam jezdil, a údolí potoka z Krakovce k Berounce je jedna z nejhezčích tras co jsem kdy jel. U Rozvědčíka jsme byli denně.Byli jsme na chatě v Roztokách a od Rozvědčíka jsme jezdili přívozem s moc milou paní, nebo to přebrodili s bika ma nad hlavou :o)

          0 0
        • Kolík  

          Pro mě je asi nejlepší úsek co znáš – po červený z Krakovce údolím potoka Javornice k Berounce (zařekl jsem se že to budu jezdit už jen v létě – posledně jsem si 3× šlápnul do studený vody a pak mrznul v mokrých botách 4 hodiny než jsem se dostal do tepla!!) a po žlutý od Nezabudic (nad Rozvědčíkem) do Novosedel. Tady je taky hromada brodů. Ještě ujde druhé pokračování červené z Krakovce na Hradecko a cesta z Liblína po červené na Libštejn. Mám toho ještě tady hodně k projetí.

          0 0
    • BB  

      Zajímavý názor najdete na http://www.mtbreview.com/…ta/1724.html Nějaký američan žijící nějaký čas v Praze popisuje česko jako bikerský dosud neobjevený ráj. Vyzdvihuje dvě věci, jednak jsou všechny lesy ze zákona přístupné a jednak je celá republika protkaná značenými turistickými cestami, které jsou většinou na biku sjízdné. Možná ani nevíme, čeho si máme vážit. Mám trochu obavu, aby s novým zákonem o ochraně přírody a novými rezervacemi Natura, nezavřeli půl republiky pro biky.

      0 0
    • Jenda  

      oblast kacaku a povodi berounky od srbska proti proudu (az do srbska je moc lidi teda vlastne prazaku:-), na sever od plzne – rabstejn nad strelou, od rakovnika na jihozapad az do jesenice atd.

      0 0
      • P.B.  

        Souhlas s okolim Rabstejna, tam jezdim nejraději. Ale je to dost mala, ale hodne dobrymi trejly hustě pokrytá oblast. Doporučuju výlet tak na víkend, mimo prázdniny (dětský tábory).

        0 0
    • Cyril  

      Pohybuju se spíš po silnicích takže…, ale nádherný Bohem zapomenutý kraj je Nízký Jeseník. Čus.

      0 0
      • vicmac  

        Perfektní jezdění nabízejí Lužické hory. Máme tam chalupu a fakt to tam nemá chybu.

        Na silniční výlety se vydávám z okolí Mladé Vožice k Táboru.

        V Praze používám tzv. „Jižní koridor“ (kolem Jílového, Jesenice atd)

        Biku Zdar

        0 0
      • sailor  

        Souhlasím.Jsem sice z Val. Meziříčí, tedy denně můžu mířit do Beskyd,Javorní­ků,Vsetínských či Hostýnských vrchů,ale chalupu mám u Vítkova,takže tam vyrážím právě do Nízkého Jeseníku a cestičky kolem Kružberku či Slezské Harty jsou neuvěřitelně krásné,les střídá pole a minimum lidí(jen čundráci,co spí nadivoko a nějací chalupáři).Jinak je tam mrtvo,jak říkáš,bohem zapomenutý kraj-ale nádherný.

        0 0
        • zirecek  

          Kruzberk a udoli Moravice je pekne, hodne individualni, tezko podobny styl hledat nekde jinde… :-)

          0 0
    • jakub  

      Teplicko – adršpašské skály, Broumovské stěny = the best (u nas)

      0 0
    • Hadilow  

      Nedá mi to, abych jako patriot nedal Středohoří. Asi to není tak monumentální jako Beskydy, ale má to svoje kouzlo. Převýšení kopečků je tak 400 m, ale jsou to vyhaslé sopky a tak sklon je značný :-). Krásné je zdolat Milešovku nebo Lovoš a ta druhá strana Labe je doslova famózní. Úsek mezi Litoměřicemi a Ústím je bikerský nářez. Tvrdý výjezdy a padáky lesními pěšinami k Labi nemají chybu. Mimochodem zde vede trasa maratonu Rock Machine Středohoří. Prostě doporučuju!!!!

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jo tam to neni spatny. Rovina ze ktere trci kopce. Vyberes si presne jestli do kopce chces nebo ne. Tam se mi taky libi.

        0 0
      • BB  

        můžeš doporučit nějakou značenou trasu KČT, nebo to tam musí člověk znát ?

        0 0
        • Hadilow  

          Tak já mám oblíbenou trasu z Litoměřic po asfaltu do žitenic, kde uhneš doleva do Skalice. Začínáš stoupat. Za Skalicí vjedeš na šotolinu a stoupáš na Dlouhý vrch 6km, +400 m. Na vrcholu zahneš doleva a frčíš přes náhorní planinku plnou luk a super výhledů pod Varhoš?. Od parkoviště vede cca 1,5 km stoupání pod rozhlednu. Těsně pod vrcholem uhni pěšinkou padákem doleva a následuje krásný sjezdík do Tlučně. V Tlučni přejedeš asfaltku ze Sebuzína a frčíš za vesnicí nahoru. CCa 400 m za vesnicí odbočíš po modré dolů a opět sjezík do Sebuzína. V Sebuzíně jedeš po státovce do Ústí cca 300 m a zahneš doprava pod tra?. Následuje stoupání na krev okolo potoka do Čeřeniště. Ten smr?ák se jmenuje Rytinská soutěska. Doplazíš se polomrtvý do Čeřeniště kde po asfaltu doleva a jedeš směr Rýdeč. Po cca 4–5 km po asfaltovém sjezdu dojedeš na křižovatku, doleva Ústí doprava Litoměřice a ještě jenou doprava nenápadná asfaltka do lesa. Tak tou se dej a vyjedeš na rozcestí nad Staňkovicemi tam po zelené opět smrtelný stoupák na Dlouhý vrch. Přesvištíš vrchol a už známou cestou si užíváš zasloužený sjez zpět do LTM. Má to celé tak okolo 50 km a převýšení odhaduju tak +1500 m. Vem si turistickou mapu Středohoří a tam to vče najdeš!!! Užij si to

          0 0
          • czertd  

            Taky bych klidně hodil doplacu oblíbenou trasu. Co na to Admin? Už jednou se to tady nakouslo – sekce TRASY. Já bych to jen uvítal a potkávali by jsme se na trasách.

            0 0
            • admin  

              Pokud me poslete nejak slusne zpracovany popis tras budu jen rad. Urcite bych to nahodil na web B-F.

              0 0
      • jarda mb  

        Jo, Středohoří nemá chybu. Doporučuju teď v zimě vyšlápnout si na Boreč, nejlíp když hodně mrzne a na kopci je ušlapaný sníh, nemá to chybu. Nahoře je několik průduchů ze kterých se po celou zimu valí teplá pára, měřil jsem to – venku bylo –13°C, u děr +15°C, a čím je mráz větší, tím víc to z těch děr fučí. Okolo roste spousta mechu, viděl jsem tam i nějaký brouky. Pára na keřích a větvičkách stromů okamžitě namrzá a vytváří něco úžasného – to se nedá popsat, to se musí vidět.

        0 0
      • Kolík  

        Chceš říst žes vyjel na Milešovku? Pak smekám. Já tam o velikonocích vytlačil kolo od tý asfaltky pod kopcem po červený. A stačilo mi to! Sjezdík po modrý jsem si už ale užil.

        0 0
    • Maskyč  

      Vrchovina – hluboký lesy bez lidí, kopce a příznivé ceny. Paráda !

      0 0
      • McBlacky  

        Moje řeč, máme chatu kousek od čtyř palic, právě ve Ždárských vrších, které jsou z celé Vrchoviny nejvyšší. Trasy super, lidi málo, bikeři skoro nikdo. Dá se jezdit i 50–80 km jenom lesy. Ceny: pivo 11,50, hotovka 45…

        0 0
        • admin  

          Taky tam mame chatu (vesnicka Krizanky) na kolo je to tam parada :)

          0 0
          • kankrlicek  

            My zase na Františkách – mohli bychom to někdy dát dohromady

            0 0
            • admin  

              akorad ze ja na ty chate bejvam tak tejden max dva za rok. na Frantiskach to je kde presne?

              0 0
              • kankrlicek  

                Frantisky jsou na silnici mezi Hlinskem a Polickou, blize Krouna a Borova. Na vrsku mezi tema dvema vesnicema.

                0 0
                • McBlacky  

                  my máme nad Svratkou jak je tam ten zámeček Karlštejn… ale taky tam bývám tak týden dva do roka :-( ale určitě tam pojedeme na podzim doufám, že s Fousáčem a Enjoyem, tak pak to sem hodíme a můžem se tam potkat

                  0 0
                  • pavitas  

                    zdar, tag jaky to tam bylo, s fousacem a enjoyem? vyslo to? ;-)

                    0 0
        • Pietro  

          ZDARSKE VRCHY – VYSOCINA Jsem z Ostravy a chatu mame v Beskydech, ktere jsou asi fakt nejlepsi. Pred tydnem jsem byl s kamosem ve Zdarskych vrsich v obci Milovy sice jen na tri dny ale bylo to super. Jezdili jsme po turistickych znackach a byli jsme nadseni, krasne pesiny, super sjezdy-vyjezdy, narocne traily (koreny, kameny) a krajina jak z obrazku. Ja osobne tu oblast pojmenoval male Beskydy. Taky je tam sposta zpevnenych lesnich cest takze pro rodinou dovolenou jako stvorene.

          0 0
    • carlos  

      Doporučuji oblast Čekého ráje a Podkrkonoší. Ačkoliv je zde poměrně vysoká hustota turistických značených cest, málokdy na nich potkáte pěšího turistu, natož bikera. Všichni totiž jsou buď v „profláknutých“ oblastech skalních měst nebo v Krkonoších. A přitom se zde dá najít tak rozmanitý terén pro biking. Například svižná jízda po udusané polňačce mezi pastvinami, kde vám jedinou společnost dělá rozptýlené stádo krav v dáli na louce, po chvíli vystřídaná prudkým sjezdem lesní svážnicí, anebo naopak technickým výjezdem mezi kořeny a balvany. To vše se dá najít v oblasti, tvořenou trojúhelníkem mezi Trutnovem, Dvorem Králové a Hostinném. Anebo kraj kolem kopců Zvičiny, Kumburku, Tábora a Kozákova, ty také potěší, (ale i dostatečně unaví:-). Anebo hřebeny Staropackých hor, Kozinec, Hořický a Mlázovický chlum.Pokud chcete toto území opravdu dobře poznat,doporučuji začít hlavními turistickými cestami (které například spojují uvedené vrcholy), potom zkusit krátké „spojky“ (např. docela výživný je kamenitý technický sjezd po zelené přes zříceninu hradu Kozlov – pozor, pokud tam pojedete poprvé a sami). A nakonec je dobré nebát se prozkoumat neznačené cesty a pěšiny, kde jsou často ukryty skutečné lahůdky. I tyto „zvířecí“ stezky jsou poměrně přesně vyznačeny v mapách KČT č. 19 a 23 (měřítko 1:50 000). Já v této oblasti jezdím přes 10 let a stále mám co objevovat…

      0 0
      • czertd  

        Tady je opravdu pěkně. Potřeboval bych poradit cestu (sjezd) z Tábora, když ho vyšlápnu směrem od Železnice tak se dolů spouštím po ošklivé kamenné cestě pro auta. Není tam nějáká pěkná pěšina lesem? (směr Kozákov, příp. Lomnice n. Pop.)

        0 0
        • carlos  

          Nejlepší je sjezd z Tábora dolů po křížové cestě (začíná přímo u rozhledny). Po ní se dostaneš přímo do Lomnice. Anebo můžeš odbočit zhruba v polovině (tuším, že poté, co napočítáš osmý křížek – to ještě upřesním) u velikého osamělého stromu na cestu loukou doleva, která Tě za chvíli dovede do lesa, kde se napojíš na tu kamenitou cestu, po které jezdíš Ty, ovšem už takřka dole. Potom můžeš pokračovat rovně dolů a přes silnici přes Košov dál na Kozákov, anebo ještě v lese odbočit doleva na žlutou, která Tě dovede kolem pramenů Cidliny na cestu, po které jsi zřejmě vyjel na Tábor (taková široká, která začíná dole u silnice za železničním mostem).

          0 0
          • carlos  

            Tak už jsem to konečně prověřil: Ta odbočka je až na konci červeně značené křížové cesty. Křížky jsou sestupně číslované, takže se to nedá přehlédnout. Po průjezdu porostem s technickým úsekem pokračuj po cestě loukou až k velké lípě po pravé straně cesty a tam doleva, jak je uvedeno v mém předchozím příspěvku…

            0 0
    • aamaslo  

      inu pekne se to cte. Ja bydlim v Kyjove na malebne Jizni Morave.Kraj je to vazne pekny a urodny,ale ne na KOPCE. Rovina kam az dohlidnu. Zavidim vsem co maj za barakem kopec. Uz i kvuli zimnim radovankam:((

      0 0
      • admxx  

        …ej…kasli na to…az se vratim z dovci tak farime neco sjet:-))))..treba hostyn;-))))…

        0 0
    • stanley  

      Já to nám v pohodě. Preferuji Jeseníky. Moje bydliště jsou Králíky, což pro mě znamená asi toto: Dostupnost Jeseníků cca 1h jízdy. To znamená za 1h jízdy od baráku jsem v 1200m.n.m.(Sviní hora, Podbělka,Sušina, Uhlisko, Králický Sněžník.Za 2,5h jsem na Pradědu… Dostupnost Orlických hor cca 0,5 – 2h tj. na Šerlich. Polská strana Jeseníku taky za naoment. Prostě si nestěžuju. Akorát tu chcíp pes a lištičky dávají dobrou noc … PS A tem hnusnej kyslík…

      0 0
    • sedlis  

      No -ja byl vloni v tak trochu zapomenutych Orlickych horach. Na kolo pekny trasy. Hlavne XC. Zapomenuty rikam proto, ze turistu je tam minimum a za ubytovani jsme dali 200kc i s polopenzi!!

      0 0
      • jakub  

        tak si taky trosku prihreju polivcicku doufam ze me nevyfakujete (malinkatoulinka reklama) . v blizskosti teplickoadspaskych skal budujeme mini penzionek zamerenej primo pro bikery a horolezce ( i s dilnickou pro biky) bude to tak pro pet az 7 lidi – max. za super cenu a garantuju supr pojezdeni – hlavne hranice z druhy strany – tedy polska je uplne uzasny a lidi tam je fakt minimum svezeni uplne uzasny jak pro XC tak pro FR kdo zna Sudety, tusi o cem tady mluvim. V polsku tomuhle moc neholdujou ale nevedi o co prichazej … doporucuju vazne i bez toho ubytovani…

        0 0
    • Tomcat  

      Okolo Jizery až k soutoku.

      Lysá nad Labem kopec Šibák.

      0 0
      • blue  

        uz aby bylo jaro, na Sibak bych se rad podival, vypada to pekne a ne moc narocne :-)

        http://sweb.cz/…e/pano01.jpg

        0 0
        • Tomcat  

          No hezký panorámko, kromně toho, že někdo zase zklidil palety tak to je i kompletní. Jinak pokud není sních, Šibák je funkční celoročně.

          0 0
          • blue  

            a da se tam nekde kolem jezdit i normalne? predpokladam, ze tam nebudu travit celej den a ze se mnou budou i lidi, co se na takovejch vecech moc nepovozi a nepobavi…

            0 0
            • Tomcat  

              Normálně je co? Pohoda lesní singl , agresivní XC až do DH. Nebo hltat kylometry? Jak dlouhá je normální vyjížďka?

              0 0
              • blue  

                kdyz ja zas nevim, co to je to agresivni XC :-)))

                no normalni jezdeni, nevim, jak to definovat… jako ze nejakej treba 50 km dlouhej okruh po turistickej znackach i mimo nebo proste odnekud nekam, klidne celej lesnim singlem, takovej normalni vylet na celej den v peknym terenu :-)

                0 0
                • Tomcat  

                  Agresivní XC = enduro. 50Km? Přes Šibák? Jo to by šlo

                  Začlo by se v Mladý Boleslavy u hlavního nádraží > podle Jizery (pravej břeh, levej je voničem) až do Benátek nad Jizerou > Tam na motocrosku ve Kbely (jezdí se tam Márosana)> Odtamtud přes VP Milovice-Mladá do Milovic na bikrosku > Z bikrosky v Milovicích na Šibák > potom na nádraží v Lyse nad Labem. Opačně to je víc DH

                  to máme 2× hrad (jedno je zřícenina) 3× zámek X krát přírovní památka terén vs silnice = 75% vs 25% příroda, klídek, pohoda.

                  0 0
              • kolombo  

                Délku vyjížďky má přeci každý jinak. Ideální délka je, když jedeš v pohodě a baví Tě to!

                0 0
    • monsat  

      jako rozeny Jihocech jsem drive jezdil na silnicce (bika jsem jeste nemel)v oblasti Netolicka (smerem do Budejovicke panve to byla uplna placka – idealni na najizdeni objemu, na druhy smer se zvedaji kopce Posumavi, treba Libin u Prachatic cca 1100m n. m., s minimalnim provozem po silnicich) v soucasnosti ziju v Moravskem krasu, kde hlavne bikuji (takovy prujezd jeskyni Jachymkou nebo Kostelikem stoji fakt za to ;), se silnickou hlavne v oblasti vymezene Blanskem, Vyskovem – je tu mensi provoz

      0 0
    • muff  

      Oblast St.Moritz/Pon­tresina – od běžné cykloturistiky až po takovej sjezd z Lagalbu nebo – pro silničáky – průsmyky s kvalitním asfaltem a ohleduplnejma řidičema /nejmužnější a s nejmenším provozem je Albula,hl. zezdola od Predy/. S těmahle terénama se nic u nás samožřejmě nemůže srovnávat.

      0 0
      • pitelboy  

        sem z Krkonos , ale tady u nas se mi asi nejvic libilo v Beskydech

        0 0
    • norman  

      Ač původem plzeňák nedám dopustit na Karlovy Vary a okolí. Když je času málo, stačí lázeňský lesy. A jinak dál pusto, prázdno, krom vrcholné sezony minimum lidí – Svatošské skály , Loket a pak dál do Slavkovkého lesa, případně směr Tepelská vrchovina, podél Rolavy do liduprázdných Krušných hor s drahým pivem, kolem Ohře po proudu, Doupovský hory ( Bacha, vojenský prostor – pokud probíhá cvičení tak se do něj nedostaneš, jinak riskuješ odchycení civilními zaměstnanci takže občanku s sebou. A nejde tam mobil, takže v případě držkopádu riziko smrti na místě bez pomoci). A nakonec směr Bochov – Žlutice a okolí Střely.

      0 0
      • moody  

        Jseš moje krevní skupina, není nad Vary, parádní bajkovačku mám 5 minut za barákem a v Krušnejch horách nikdo neprudí !

        0 0
      • robero  

        jako rodily Varak nemuzu nez souhlasit, k prvnimu solidnimu krpalu do lesa to mam cca 2min. (a to bydlim ve stredu mesta!) a pak uz jen hura do toho poradne dupnout… :-) Nejblizsi okoli Varu je uplne prospikovany lazenskyma cestickama, na kterych krome exponovanych tras kolem rozhledny Diana, hajenky Linhart a Tri krizu, malokdy nekoho potkam. Pricemz je to porad jen nahoru a dolu a nahoru a dolu… parada Co se tyce trasy Svatosske skaly – Loket, oblibil jsem si trasu ne podel reky, ale hrebenem nad udolim, ktera zacina tesne za visutym mostem (pozor neprejizdet na druhou stranu reky na norm. cykl. stezku) – cca 5 km krpal vzhuru, kdy nevidis nic, ale pak se rozevre nadherny panarama Loketskyho udoli s rekou tak 300m pod tebou, konci to technickym sjezdem v Lokti za porcelankou). Jinak mam rad oblast od Stanovicky prehrady az ke Zluticim (nejen kvuli vybornymu kancimu gulasku za 55,– v Dlouhy Lomnici :-)) Krusny Hory (v mem pripade oblast od Jeleni az po Medenec) jsou kapitolou samo pro sebe – nekonecne cest, staci se neztratit.

        Mimochodem jedna poznamka k vojenskymu prostoru v Doupovskych horach – nadherny pojezdenicko, nikde ani zivacka, supr vyslapy, skvely sjezdy… jen je tu toho adrenalinu trochu vic – nejen ze sveho vykonu, nejen pri unikani ze sparu vojakum, ale taky i z hledani cesty zpet… Sice mam vojenskou mapu tohohle prostoru, ale po par kilometrech v hloubi mistnich lesu by cloveku bylo platny jedine GPS! Ve skutecnosti je tam vojensky technice asi tak 5× vic cest nez na mape! Ted uz to tam trochu znam, takze pohoda… :-) ale stale nemuzu zapomenout na to, jak jsem se pred 4 rokama v lete ztratil v sedm vecer a pri hledani cesty zpet se smotal v jedny zatacce – vysledkem byla osma na zadnim takova, ze jsem pomalu nemohl vytahnout ani kolo z ramu… a mobil tam fakt nefachci! :-() Nastesti jsem cestu z prostoru nasel jeste pred setmenim.

        0 0
    • climber  

      Jednoznačně okolí Žiliny. Z tohoto místa jsou dosažitelné následující terény – Malá Fatra (v části kde to není NP nejsou žádné problémy s ochranářema a je to hardcore), Súlovské vrchy (mám tam najetej naprosto unikátní okruh), Javorníky (hřebenovka je moje velmi oblíbené), Kysuce (a real jungle biking). Zabajkuješ tam naprosto luxusně. Problém je pouze ten, že je třeba trochu znát trasy i mimo turistické značky. Když budeš chtít namejluj na pavel.skranka@mazars.cz a můžu ti dát podrobnější popis na jednotlivý trejly (4 roky jsem tam žil).

      0 0
    • beavis  

      Jednoznacne Ceske stredohori. Konkretne okoli Litomeric. Je to tam fakt SUPER! Z niceho nic stoupani jak krava a po vyjezdu zaslouzeny prdaky dolu! A k tomu krasna a nezhuntovana priroda:-)

      0 0
    • wendak  

      Jednoznačně západní podkrušnohoří a západní cíp Krušných hor, skoro nikdo tam není, v lesích je cesta vedle pěšinky a naopak, všechno je to prudký jak nahoru, tak dolů technický sjezdy a výjezdy, pohodový cesty a taky velmi prudký klesání a takový údolí Svatavky kolem Oloví a Hřeben a vůbec nebo si jezdit kolem Špičáku a Komářího vrchu (dolů to sjede jen pár lidí)na Bublavu a Stříbrnou, Přebuz atd.. Je to tu to nádhera, můžeš se motat na fleku celej den a vždycky najdeš ještě lepší a výživnější sjezdík, techničtější nebo úmornější výjezd, je tu dobrý pivo, holky, brody a všechno kousek od sebe :DDD. A taky mám rád Slavkovskej les mezi Loktem, Slavkovem, Mariánskýma Lázněma, Lazama a Sokolovem. Sem ani do toho našeho podkrušnohoří a západních Krušných hornikdo nejezdí, protože to tu nikdo nezná a tenhle kraj je šmahem označován, jako průmyslovej, špinavej atd., naopak je to krásná krajina a pravej bikerskej ráj… a to stačí ;-)

      0 0
    • mr.antik  

      Budu šetřit dredama a myslim že to sem patří – prosím všechny znalé – kde je nějaká zachovalá veřejně dostupná BIKROSKA nejblíže k Liberci? V jablonci starou bikrosku pohltilo fotbalové hřiště a liberci se to bikroskou nazvat nedá. Hlavně nemyslim žádné dirtoviště, ale klasickou bikrosku.

      0 0
    • fcelak.majak  

      Jakožto místněpříslušný (OVA), doporučuji Beskydy, konkrétně Těšínské Beskydy (páč to nemám daleko, cca 40min. autmo). Když zaparkuješ na Morávce, kde lze v okolí bydlení vcelku v poklidu najít po hotelích, penzionech, v bungalovech, autokempech, v soukromí, …, tak si můžeš dávat celý den do těla, můžeš se vydat i na Slovensko, vysápeš-li se na Bílý kříž a máš pak před sebou náádherné panorama kopců a kopečků, hor, z Lysé, když máš kus štěstí a taky síly a odvahy, uvidíš dechberoucí panorama Tater na obzoru, směrem na Těšín je to taky bájo výlet. Jinak po Beskydech (všeobecně) lze jezdit celý den a vybírat si trasy dle náročnosti, nemusíš potkat živou duši a za týden toho nesjedeš ani „mrť“. Faktem je, že pokud se nikomu nepoženeš přes soukormý pozemek na jeho chatě, tak jsi pánem svého času, všehomíra a hor kolem tebe, jsi „frí“. :-)) Yarda.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.