Nový řetěž chroupe na prostr.převodníku!Help.

26 nepřečtených
  • Včera jsem měnil novej řetěz HG73 a kazetu XT a po nandání mi to nějak chroupe „pouze“ na prostředním převodníku LX (vypadá dobře,pouze 2500km). Co s tím,sedne si to, nebo to bude na výměnu tácu? Dík za rady.Ahoj

    0 0
    • MARIN  

      No v podstate sisi odpovedel sam. Bud si to sedne nebo to bude na vymenu

      0 0
    • Paja  

      Mozna ho zkus jeste poradne prozkoumat (jestli tim chroupanim myslis lehke zachytavani retezu na prevodniku) a prip. otlaceny material opilovat. Me vydrzel LX/XT stejne jako deore cca 6500–7000km, po opilovani obcas namotaval dal, ale postupne to vypadalo, ze si to po par desitkach km asi sedne, nakonec jsem neriskoval a koupil 2XM, funkce velmi dobra – vzhledem k ocekavane zivotnosti vynikajici:) p. Sevcik, co mi 2XM poslal tvrdil, ze jemu LX vydrzel cca 1500km a ten jejich 2XM 12000km, nepusobil na me dojmem, ze si vymysli kvuli nejake reklame:)

      0 0
      • Otto  

        Zlehounka jsem při podobné závadě opiloval…a při záběru řetěz přeskakoval na prostředním převodníku…takže to šlo pryč.

        0 0
      • kovar  

        to neni reklama, to je fakt. Neznám nic životnějšího než ocelové převodníky 2XM.

        0 0
        • Pavlos  

          ocel je ocel

          0 0
          • Aiax  

            neni ocel jako ocel

            0 0
            • kovar  

              jo jo, když si vzpomenu na „ocelove“ Suntour převodníky, tak to se asi spletli, to asi bylo olovo, ne ocel.

              0 0
              • Pavlos  

                nevim nevim ono suntour ma celkove asi potize s kvalitou kazeta mi odesla po cca 1200km:)

                0 0
              • McBlacky  

                SR převodníky mi daly tak 4000km, což za cenu 670kč (kliky + převodníky) považuju za adekvátní…

                0 0
        • vlk  

          taky používám ocelové.Ještě STX.Ale až se mi zničí tyto poslední tak možná půjdu do tech 2XM.

          0 0
        • Paja  

          Rad verim, ze neni a uz se na tesim na ty desetitisice:)

          0 0
    • kovar  

      jak říkali předřečníci. Ony ty hliníkové převodníky (malý XT, střední LX ( = XT)) jsou velice špatné. Mám s nimi ty samé problémy (sice po více kilometrech, ale na tom nesejde). Ono by to sedlo, ale na to už nemám trpělivost.Takže raději jakmile s novám řetězem začnou problémy, měním převodníky ( za 2-XM malý atd..). Možná ty shimano převodníky jsou určeny pro jeden řetěz, nový nesnesou – takže natočit na tom, co se dá, měrka neměrka, až se to rozpadne a pak vyměnit vše. Někteří to tak praktikují.

      0 0
      •  

        Prosím o nějaký odkaz, kde seženu převodníky 2-XM a kolik stojej.Dík. Ahoj

        0 0
        • kovar  

          tady najdes: http://zlin.wz.cz/2xm2003.xls ale pozor. MAlý převodnik je vynikající, téměř nezničitelný. Středni samosebou taky, ale jelikož nemá takové ty vybouleniny, tak se díky tomu může zasekávat řetěz mezi malým a středním, pokud tomu nepřizpůsobíš trochu řazení přesmykem.

          0 0
          • Paja  

            Trosku jsem se toho obaval (po tom, co to tu bylo parkrat zminováno), ale zatim se mi nic takoveho nestalo ani jednou. Mozna by to delalo pri razeni v zaberu, ale to ja nemam rad:)

            0 0
            • kovar  

              tak to je perfekt. Mi to dělalo jen velmi vzácně. Abych pravdu řekl, na Shimano převodníkach se mi řetěz zasekával mnohem častěji, ale z jiných příčin. Už se těsim až ojedu Shimano střední (to bude velmi brzo :-) a šoupnu tam i střední 2XM. Malý 2XM už tam dávno mám.

              0 0
              • Paja  

                Subjektivne mi pripadalo razeni na shimano prevodnicich o neco hladsi, ale vzhledem k cene a predpokladane vydrzi to je jen nepatrne plus:)

                0 0
          • Honzin  

            koukam na to blbe nebo opravdu nedelaji velky prevodniky?

            0 0
            • kovar  

              to nevim, ptal jsem se u nich na malý a střední a tak poslali tohle.

              0 0
              • Honzin  

                Dik. Zkusil jsem se teda zeptat u nich a obratem mi napsali, ze momentalne maji skladem jenom male a stredni. O velkych ani slovo. Jo, poslali mi aktualni cenik a ceny jsou furt stejne jako v tom tvym.

                0 0
    • Chlupatej Bobr  

      Oživuju, tenhle thread z důvodu, že je to přesně problém, který mě teď trápí. Po ujetí necelých 1500 km jsem měnil řetěz a od té doby se nový řetěz sukuje na prostředním převodníku (LX). Neříkejte, že po půl roce ježdění na novým kole budu mustet kupovat nový „tác“? Určitě už se za ty dva roky od založení tohoto threadu vymyslela nová převratná technologie kterou mě potěšíte. Díkes.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.