• SELMIRA

    Ahoj Lidi. Včéra jsem už podruhé potkala na náměstí v našem městečku podivný úkaz – kluka asi tak 8 let, v teplákách, bez rukavic, bez přilby na Morati 1.1. Vzhledem k tomu, ze ten prcek vubec netuší, jaký má „poklad“ a že mu je to kolo hrozně moc velký, takže třeba sedlovku má zaraženou do rámu až po sedlo a na klikách má jeden pedál nášlapný a jeden plastový z Teska, domnívám se, že to jeho kolo bude čórknutý. Moratka je to 1.1, XTR, vidle červená – nějaký starý Manitučko, obutý to má závoďácký Hutchinsony Pythony… Tož jestli ji někdo nepostrádáte nebo neznáte někoho, kdo ji postrádá. Vždycky, když toho prcka potkám, tak se mi dělá špatně z představy, že by takhle dopadla moje Moratka a proto vám to píšu. Třeba to někomu pomůže.

    0 0
    • RapMan  

      Vy mate v Mnisku namesti?? :)))

      0 0
      • jakub  

        ja ji teda nepostradam ale zeptej se ho esli ji nechce prodat …

        0 0
        • jakub  

          jo doplnim esli zjistits jeji vir. cislo zkusim o ni neco zjistit..

          0 0
      • SELMIRA  

        No yasně!!! Tos nepoznal? I když…vlastně už ne. Udělali z toho jedno velký parkoviště. :o)

        0 0
        • RapMan  

          To samy u nas v Pribrami… :((

          0 0
          • SELMIRA  

            Chichi, promítám si v hlavě Příbram a marně pátrám po tom, kde tam asi bylo náměstí. Já myslela, že máte akorát Pražskou ulici. Jo, vlastně před Svatou horou je takový jako náměstíčko. Nebo myslíš ten plac s vietnamskýma stánkama u kostela? :O))

            0 0
            • RapMan  

              Prave ze vetnamciky od kostela vyhnali a udelali tam parkoviste…

              0 0
    • Pekáček  

      Snad toho prcka slušně zastavit a zaptat se ho, při pochybnostech zavolat policii…

      0 0
      • SELMIRA  

        Se ho přijeď zeptat sám. Myslim, že mu to rodiče koupili někde v bazaru a chudák prcek nic netuší. Co bys těm poldům asi tak řekl? Tohle kolo je čórknutý, sice nevim komu…

        0 0
        • jakub  

          ale to cislo by se dalo nak zjistit ne?? mrknul bych do evidence

          0 0
          • SELMIRA  

            jó, to jó. Jestli ho ještě potkám. Doufám ale, že ho moc nepoplašim, aby se s tou Moratkou pak někam nezašil. Vůbec ho totiž neznám, třeba je u nás jen na prázdninách.

            0 0
        • panaczek  

          ono – jestli to kolo, je kradeny (jako ze urcite jo – pochybuju ze tatinek dozavodil a nechal klucinovi bika na hrani), tak by ho policajti mohli mit v evidenci – kdyz mi ukradli starou plecku, tak sem na policajty ani nesel, ale kdyby mi ukradli moratku, tak urcite jdu…, ale chapu, ze se ti v tom angazovat nechce. taky me napada – plecky v bazarech se prodavaji za 500–100, tzn. ze to nekdo musel strelit do bazaru tak 300 kacek…a to je vpravde mazec…asi nejakej svatecni zlodej.

          0 0
          • RomanP  

            To si nemyslím. Možná, že sváteční zloděj nezná cenu biku a odchází š?astny s pětikilem, ale machr z bazaru, nebo zastavárny už cenu zná alespoň přibližně a myslím, že ten už si v tomhle případě jenom litránek nepřihodí.

            0 0
            • Luka  

              No.. vzhledem k tomu, ze nejaky borec v Karline v bazaru prodal RST Capa TL za vic nez ji koupis na krame. A oni ji ted prodavaji za 3000,– :))))) At zije znalec. Jo a taky tam maji crossmaxe na silnicku asi za 1000,– :D

              0 0
            • panaczek  

              …pochybuju ze lojza z bazaru zna znacku morati – tomu zasviti ocka, kdyz tam nekdo prinese pekne barevnyho authora – to je pro neho dobra znacka. vzhledem k tomu, ze ten prcek ho ma na blbnuti po meste, si myslim, ze rodice za nej vic jak 1000 nedali…jinak by mel neco ze supermarketu

              0 0
              • ddd - andy  

                Nechte toho, nebo tam zajedu a zahraju si na zlyho strejdu.. :-)

                0 0
                • panaczek  

                  …moratka za nanuka…to by bylo

                  0 0
                • SELMIRA  

                  Tak zajeď. Klidně Ti budu asistovat coby zlá teta. :o) Myslim, že kdyby ho měl po tatínkovi, tak by mu snad tatínek aspoň namontoval oba stejný pedály a ne jeden SPD a druhej z Tesko. A taky pochybuju, že by dítě závodníka jezdilo bez přilby a v teplákách.

                  0 0
    • rich  

      no a ak ma este na sebe titanovy ram na bryle, tak to su moje – na splave mi ich voda vzala… :-D

      0 0
      • SELMIRA  

        sakryš, neš?astníku. To teda nemá. Ale až v nich někoho potkám, tak mu je zabavim a čestně Tobě navrátím. :o)))

        0 0
    • haacee  

      O jednom postradanem morceti bych vedel. Vypadalo tak jak popisujes (krome toho plastovyho pedalu :o)), dalsi znameni napr. bila nalepka (CZ) na sedlove trubce ramu. A myslim, ze na ramu byl i napis „Zvonek“ neb to kolo potrilo memu kamaradovi Zvonkovi. Bylo mu ukradeno v Praze z jedne firemni garaze pred dvema roky. Napis kde se ten klucina vyskytuje a treba se tam zajedem podivat.

      0 0
    • haacee  

      Tak uz je to tri roky a na teto adrese je stale jeste kompletni popis te ukradene moratky: http://mtb.netbox.cz/show.php3?… Kdyby se ti zdalo, ze to aspon trochu odpovida, dej mi nebo Zvonkovi prosim vedet.

      0 0
      • SELMIRA  

        Ty vole! To je asi ona!!! No, já ho potkala například včéra na náměstí (u Alberta) u nás v Mníšku pod Brdy. A taky v pátek jsem ho potkala. Tamtéž. Vždycky kolem 19 h. Nedával to ten kámoš taky na Potlach? Jsem si říkala, že kdysi někdo psal v kradených kolech na Potlachu, že se mu ztratila Moratka z garáže. Co když ho zas dneska potkám? Mám mu to kolo sebrat bo co???

        0 0
        • blue  

          rozhodne bych ho nevyplasil recma, ze to je kradeny… asi bych radsi sel za policajtama, at to kolo zabavi, ze je podezreni na kradeny a pak at si to puvodni majitel uz vyridi, predpokladam, ze k nemu ma jeste papiry

          0 0
          • haacee  

            No papiry zrovna ne, ale svedku dost. Ono je to kolo ze Sporky, takze muzeme na policajty dovest jako svedka napr. Dlouhana.

            0 0
            • blue  

              a aspon nejakej protokol? hlasili ste kradez? jenom s ustnim svedectvim, byt od Dlouhana, to bude asi tezky, bych rekl

              0 0
          • SELMIRA  

            no, než seženu u nás policajty, tak mi ten kluk zase zmizí. Nic! Kolo sebrat, třeba i s klukem a jít za poldama. Yo. Jsem si na 98% jistá, že je to ono.

            0 0
            • BiSon  

              To bych nedelal, s tim by mohl byt peknej pruser. Nejedna se o trestny cin (mohl kolo koupit v dobre vire) a nikdo nema pravo zadrzet nekoho jineho, nejde-li o zabraneni trestnemu cinu. Fakt nejdriv sehnat policajty a PAK teprve jednat. Mozna i za pritomnosti puvodniho majitele.

              0 0
              • SELMIRA  

                Nebudu držet kluka. Budu držet kolo, aby s nim nezdrhl a zavolám poldy, ne? Nebo co. Nebo se na to můžu taky vykašlat, já mam mojí Moratku doma. Tedy doufám. :o)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To nemusis drzet. Zamkni ho ke sloupu a dobre se kryj obema rukama :)

                  0 0
                • motylekmodry  

                  no to bude pruuuuuuser!!!! ten kluk je tezko zlodejem toho kola, chtel bych videt tebe /a to jsi dospela/ jak by jsi se tvarila kdyb te nekdo sejmul z kola privazal jej ke sloupu a pak teprve sel pro cajty. jestli ti ten kluk rozbije necim hlavu tak bude v pravu a ty muzes skoncit na aru a jeste z obvinenim…HODNE STESTI :))

                  0 0
            • vlk  

              vem si nějaké kamoše jako posilu,Co kdyby jich bylo víc. :o)) Jinak se připrav, že ten kluk bude řvát že jste zloději.

              0 0
            • blue  

              a co ho zkusit sledovat, kam s tim jede, kde bydli? pak si tam s tema policajtama muzete v klidu dojit kdykoliv

              0 0
              • vlk  

                to už je složitější.Domovní prohlídka-to je moc papírování.Kdyby ho chytli venku spolu s poldama, tak jsou v klidu.

                0 0
                • wroum  

                  chytit venku je samozrejme asi jediny mozny reseni. ale je dobry vedet kde bydli.

                  0 0
        • haacee  

          Na Potlach jsem to daval asi ja. Rikal jsem si, cim vic lidi si to precte, tim lip. Jestli ho este potkas, tak si ho jeste jednou prohlidni a dej mi vedet (haacee zavinac centrum.cz) jestli je to ona. A jestli ano, tak Vas prijedem navstivit.

          0 0
        • vlk  

          to bych neriskoval.může mít poblíž rodiče a ještě tě obžalují z napadení.Pokud bude mít ty char znaky co tu psal haacee tak sežeň nejdřív policajty a seber mu to kolo až za asistence policie.Ono pokud by se Vám nepodařilo mu to kolo sebrat na poprvé,kak by ho hned dali někomu z rodiny nebo někde prodali, prostě by se najednou ztratilo.Nejlepší bude kdyš tam bývalý majitel přijede, nejdříve omrkne jestli je to ono a následně zavoláte policajty.Hodně štěstí.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Nejsem odbornik, ale pri letmem pohledu ze zidle, myslim, ze to souhlasi. Aspon nektere komponenty jsou si vic nez podobne.

        0 0
        • SELMIRA  

          Yo, yo, XTRko sedí, pláště sedí, myslim, že je to ona! Uplně se mi z toho klepou ruce. Jestli to dítě ubohý dneska zase potkám, tak na Moratce dojezdil.

          0 0
          • haacee  

            No byt tebou, tak ho jeste chvilku necham jezdit. Prece jen je to tvoje mesto a ty tam dal budes muset s nima zit. Kdyby slo do tuheho a sebrali bysme mu to kolo my, tak nas v republice uz dost tezko vypatra. Ale tebe…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A co mu ho vyčejnžovat za lizatko nebo nejaky barevny kolo z Tesca? Treba chudak kluk nema tuseni o co jde a bude najednou bez kola. Me je ho skoro lito, ale zase na druhou stranu… urcite si brzo obstara neco podobneho :(

              0 0
            • SELMIRA  

              Hm. Moje město to je, nebo spíš přes 20 let bylo. Shodou okolností se koncem července stěhuju. :o) A i kdybych tam měla žít dál, tak by mi vůbec nevadilo, že by lidi povídali, že kradu prckům kradený kola. :o))) Toho kluka vůbec neznám a jak už jsem psala, třeba je u nás jen na prázdninách a tak může třeba zítra zmizet jak se objevil.

              0 0
              • Luka  

                co ho od nej odkoupit? kluk rad dostane par penez ne?? A kdyz neda, tak policajty…

                0 0
          • vlk  

            Zkus ho někdy sledovat, a? spoň víš, kde ten kluk bydlí.

            0 0
          • Air  

            No, vem si s sebou to cislo S 96046 19“ a jestli ho potkas, zavolej mestaky, at prijedou, zes mozna nasla kradeny drahy kolo… ten kluk o tobe nemusi vubec vedet. Jen jed za nim, dokud neprijedou ti policajti, dej jim to cislo a zbytek je jejich prace.

            Ale ses fakt moc hodna, ze jsi to sem napsala. Dobry lidi jeste nevymreli ;)

            0 0
            • SELMIRA  

              No jo, já ho vždycky potkám když jdu navečír z práce. Tudíž jsem pěšo a utíkat se mi ta nim nechce. Navíc v botech, v kterých chodim do práce se blbě utíká. :o) A kluk vždycky krouží po náměstí a za chvíli je zas fuč. Vytiskla jsem si ten popis a příště to skouknu dle něj a případně něco ztropim. Spíš bych byla ráda, kdyby pan okradený majitel mohl prokázat, že to kolo bylo ukradený jemu. Páč jestli taky nemá papíry ani nic takovýho tak nakonec budu za blba yá… Ale řikám, jsem si skoro jistá, že je to ono. Dle popisu a toho, co jsem viděla.

              0 0
    • Roman  

      Možná by stálo za to, aby majitel i s papírama od toho kola šel za tatíkem toho klučiny, vysvětlil mu o co go a nabídl nové kolo ze supermarketu…

      0 0
      • Air  

        myslim, ze pokud tatik toho kluka je v tom nevinne, tak by asi majitel rad dal 1500 Kc za novy kolo ze supermarketu pro chudaka kluka… A bejt tim tatikem, tak jdu do bazaru a pozaduju penize zpet… nevim, sice jestli je na to pravni narok (predpokladam, ze v CR asi ne), ale aspon bych to zkusil a toho bazaristu poradne sjel… myslim, ze v takovych 80 % moc dobre vi od koho kupuje a jaky ma ta vec puvod.

        0 0
    • haacee  

      No puvodni majitel se prave ted registruje a asi prevezme diskuzi protoze ja musim na kolo. Mejte se.

      0 0
      • zvonek  

        tak kamarad mi akorat napsal, ze kdesi jezdi nekdo na dost podobnym kole, jako jsem mel.. taky uz tam napsal odkaz na popis. Je tam cislo atd. To kolo ma zcela jasnej puvod uz od vyroby, akorat jsem to nikdy nehlasil policii a taky si myslim, ze by moc nepomohli. Kdybys „Selmiro“ dokazala rict podle popisu, jestli je to ono, tak bych se tam rad… zajel podivat. Dik zvonek

        0 0
        • SELMIRA  

          Mno, tak to je teda průšvih. Tys ani nehlásil krádež? Šmankote. Tak to sorry, to se s nim o toho bika asi prát nebudu. Ale omrknu to tentokrát už pořádně. Zkusim nějak ne-ná-pad-ně.:o) Ale už teď řikám, že jsem přesvědčená, že to sedí.

          0 0
          • blue  

            tak to nejdriv zajdi na policajty konzultovat, jakej zvolit postup, ani jim nemusis treba rikat, o jaky kolo se jedna… nebo pockat, co na to mistni bikeforista policajt Jakub, urcite bude mit taky nejakou radu, co s tim

            0 0
        • SELMIRA  

          jo, to sedlo je červený? Nebo červeno černý? Už nevim přesně. A například ten pedál někde na obrázku nemáš? Nebo celý kolo.

          0 0
        • vlk  

          jo chlape, to máš blbý.Policajti Ti teď asi neuvěří, že je to Tvoje kolo, když ho nemají hlášené jako ukradnuté, a teď už to nahlásit dodatečně nepůjde.A když ještě k tomu nemáš ani papíry tak to je dost blbý.Legální cestou ho nazpět asi nedostaneš.A pokud tě chytí, tak budeš za zloděje pravděpodobně označen ty. Jinak hodně štěstí.

          0 0
        • SELMIRA  

          a vůbec, nechceš si ten vejlet udělat? Máš to z Práglu po dálnici 1/2 hodiny (30 km). Nebo sockou ze Smícháče seš tam taky hned. Posedíš na náměstí v hospě na zahrádce a můžeš vyhlížet svý kolo. :o)

          0 0
        • SELMIRA  

          a když budeš mít štěstí, tak tě čeká pěkná bikovačka dom, jinak se zas svezeš tím, čís přijel. Hezky jsem Ti to vymyslela, viď? :o)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tý vole. Držim palce a? je to vono a a? ho chytnete… :o))

      0 0
      • zvonek  

        Tak s kamaradem policajtem jsem o tom tehda mluvil a poradil: seber to a o nic se nestarej. A asi jde o to ze ten, kdo ho ma ho neukrad. Kazdopadne bych to kolo zase bral… a nejradeji i zjistil kdo ho vzal, (ze zamceny a zakodovany garaze v praci). Nemohla bys mi napsat nejakej kontakt na: zmitko@d2-consult.cz, uvidime co pujde a nepiste tam prosim vsemozny nesmyslny poznamky. Dik zvonek

        0 0
        • wroum  

          docela ti drzim palce a asi bych udelal presne to co ti radi kamarad policajt. toho kluka je mi lito – on za to nemuze ale u kola z tesca by se mu to nestalo :-)

          0 0
          • martt  

            no ja teda neviem. To by sa dalo kvalifikovat ako lupezne prepadnutie – pruser jak hovado.

            0 0
            • wroum  

              zeptej se cikanu co kradou kola kolik jich ukradli a kolik meli pruseru. cesi sou v tomhle zvlastni narod – za zadnou cenu se nemichat do toho co se me osobne netyka, takze asi ani nehrozi ze po tobe nekdo pude. navic si myslim ze v pripade pruseru by to dokazal celkem obstojne obhajit – zmirnil by tim nasledky sveho protipravniho jednani.

              0 0
              • Air  

                to by sice zmirnil, ale porad by to bylo protipravni jednani! bohuzel soudce nepouziva srdce a rozum, ale pouze literu zakona…

                0 0
                • vlk  

                  v našem státě bohužel ani tu literu zákona.Většinou spíše to kdo dá víc.A pokud nikdo nic nenabízí, tak mám pocit že rozhodnutí je spíše náhodné.

                  0 0
        • blue  

          ten kdo ho ted ma, to mozna neukrad, ale stejne tak on muze nahlasit kradez a pokud nedej boze bude nejakej svedek, co te uvidi a zapamatuje si treba znacku auta nebo neco, muzes si zadelat na peknej maler… pokud to ovsem tvuj kamarad nemyslel tak, ze to da pak doporadku :-)

          0 0
        • Luka  

          Asi bych se fakt zkusila domluvit. Proste za nejaky drobny to stoji, podle myho lidi maji jeshte obcas rozum. Jen se nezminuj kolik to kolo stoji v realu, jinak ho uz taky nemusish nikdy videt, kdyz to budou svine.

          0 0
          • blue  

            tohle je podle myho sazka do loterie, protoze nevis, co to je za cloveka… treba si muze bejt naprosto dobre vedomej, jakej ma to kolo puvod a treba dokonce v tehlech vecech muze dost dobre umet chodit, nebo mu muze bejt uplne jedno, ze to je kradeny a nedomluvis se s nim… bal bych se, ze ho tim zajmem spis vyplasim a to kolo pak zmizi nadobro… i kdyz zase je fakt, ze puvodni majitel vlastne ted uz asi nema co ztratit

            0 0
        • Air  

          no nebudu ti psat snad nesmyslnou poznamku kdyz ti reknu, ze bys mu ho „brat“ ve smyslu kradeze nemel, ale mel bys mu ukazat, ze mas cislo ramu i konkretni popis a melo by tam byt i to tve jmeno. Kdyz si vezmes jeste nekoho jako svedka, ze to je tve kolo (a ze ty jsi ten Zvonek), tak by to nemel byt problem. Tomu chudakovi klukovi bych to rozhodne nekradl bez reci, ale vysvetlil to tedy jemu a popripade jeho otci. Pak bych kolo vzal a odesel. Musis jim to dokazat a myslim, ze ani cajty nebude treba volat. Ale moc radosti jsi neprojevil, na to ze se objevila stopa na kolo, ktery te muselo stat tak 150 klacku…

          0 0
          • ddd - andy  

            S timhle resenim celkem souhlasim.. Akorat nevim co na to ten otec.. :-/ A urcite bych celou „akci“ udelal najednou a ne jeden den tam prijet a ptat se (cimz nechci pochybovat o Selnmirinych schopnostech..:-) a druhej den se to kolo snazit dostat do ruky..

            0 0
            • Air  

              na toho otce jit psychologicky, ukazu mu, ze to je tak a rict, ze nema cenu se jeste prudit na stanici s caaaajtama, kdyz je to jasnyyyy (odkud by vedel cislo, ma svedky ze to je jeho kolo, na internetu ten popis uz je taky nejakou dobu (coz se da zjistit jak dlouho tam je), na ramu je jeho prezdivka… Muze taky dolozit nejake podrobnosti o kole, ktery zna jen on (jak treba mluvil o jasnem puvodu ramu… – to by nikdo jiny krome vyrobce a jeho kamaradu nemohl vedet). A kdyz by nepovolil, tak cajtum muze dolozit dosti dukazu…

              0 0
            • Darkson  

              taky souhlasim. nejdřív bych to zkusil po dobrým a nabídnul mu třeba až 5 tisíc na nový a pak až strašil policajtama atd.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Mě napadlo eště třeba když není ten protokol tak se podivat po nějakejch fotkách – jistě se najde fotka kde sedíš na kole taková, že bude poznat o jaký kolo de a že seš to ty… to by třeba cajti vzali aspoň jako podnět k zadržení toho kola.

            0 0
            • zvonek  

              no dokonce i fotku jsem nasel, znalec kolo pozna, ale eventuelni policie??? je to asi 10km pred cilem sudet, no me snad poznaj :-)) uvidime, a napisu sem jak to dopadlo. diky

              0 0
              • vlty  

                no nevím zvonku, jak dokážeš, žes to kolo normálně někomu neprodal, když to nemáš nahlášený, jako krádež…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  no jo, to je pravda… ale na druhou stranu, jak dokáže ten bazarman, že ho získal legálně… ovšem dokazování bude asi na zvonkovi, pravda.

                  0 0
              • slou  

                Přeju Ti at se s nim o5 shledáš, ale je mi divný, teda pokud sem to dobře pochopil, že Ti ho čorli ze zamknuty a zakodovany garaže v rabotě a Ty jsi nic nehlasil policajtum? Hmm?

                0 0
                • Luka  

                  Nemluve o tom, ze si nepouzil narok na jednu malou vymozenost. Zamestnavatel ti musi zajistit bezpecne misto na kterem si dopravni prostredek muzes odlozit a za ten ti potom plne ruci, toto se netyka automobilu a myslim ze ani motorky, ale na kola se to vztahuje. Jsou tam jeshte nejake podminecky a drobnustky, ale vim jiste ze to tak je. U nas u prace ukradli kolegovi auto a tohle mu rekli i policajti i pojistovaci, ze by mu nepomohlo ho ani mit v garazi firmy aby mohl zadat po firme nejaky penize. No, jasne, ted uz s krizkem po funuse. Preji zdar s ziskani kolecka zpet.

                  0 0
                • vlk  

                  mě to tak nepřekvapuje.Znám tak bohaté lidi, že krádež nějaké věci za 150tis by jim nestála za to obtěžovat se na policajty.Já bych to teda určitě nahlásil.

                  0 0
              • MARIN  

                Teda Zmitas stat se to me tak uz sedim nekde na tom namesti a cekam. A eventuelne bych i nabidl nejakou nahradu alaTesco. Jinak pocitam ze ty papiry ke kolu by urcite Dlouhan jeste nekde sehnal.

                0 0
                • rich  

                  trefne – bud tie papiere dodatocne vyrobit = „sfalsovat“ alebo poziadat vyrobcu o nejake dodatocne vydanie dokladov, teda v pripade, ze Ta maju aspon evidovaneho ako kupcu…ked som kupoval spesla tak to fungovalo a funguje na tejto platforme…a uz celkom tusim preco.

                  0 0
                • zvonek  

                  tak koukam, ze uz se tu objevil nekdo kdo by to kolo asi taky poznal…, ze by Litvinov.. :-) a debaty o zbytecnejch 150 tis, jsou asi zbytecny. aneb pokazdy kdyz mi neco nekde ukradli tak policajti nepomohli ani trochu a podle informace to jde i zpetne, kdyz se da dolozit puvod toho kola, coz jde.

                  0 0
          • ivaneck  

            Existuje ještě jeden způsob. Pokud s ním někde zaparkuje, tak mu ho zamknout, pak klidně zavolat policii, že mi někdo zamknul kolo, i když tam muj zámek visí ;o)

            0 0
        • Vejdel  

          hele, az budes nekam psat svuj mail, tak @ zamen napriklad za (at) nebo neco takovyho, takhle ti rychle zacne chodit spam

          0 0
          • Vejdel  

            hmm, tak sem to docetl do konce a az ted sem si vsiml data no :-(

            0 0
    • JohnLee  

      Tak tohle je hustej pribeh,drzim palce a jsem zvedavej jak to dopadne…

      0 0
      • matra  

        Presne, hustotka. Taky drzim palce! (jo a kdyby nekdo trebas videl klucinu na Kona Pahoehoe 00 se Z2 Atom…)

        0 0
    • SELMIRA  

      Hm, tak včera jsem ho nepotkala, :o( ale věřim, že se zas objeví! Aspoň jsem se pořádně rozhlídla po náměstí a uvědomila si, že nám vlastně přestěhovali policii, takže teď je máme přímo na tom náměstí! Hehe, chodim kolem toho každej den a nedošlo mi to. Takže potkat toho prďolu, co na tej Moratce teď jezdí, tam, tak to máme k poldům blízko…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Není v Mníšku koupálko? Esli nebyl capart na náměstí, bude na koupálku… jinam v létě caparti nechoděj.

        0 0
        • SELMIRA  

          To je pravda. …no, rybníky tam máme. Navečír se ale slejzaj s kolama v parku u kostela. Ale tam včéra nebyl…

          0 0
          • Man  

            no len ci chalan nechodi na bike-forum a teraz je doma cely vystraseny :-))).

            mohol sa kludne doma vecer sparat v nose. ked ten bike nema zakazany, tak ho to mozno az tak moc nebavi, kazdy vecer chodit niekam do parku na namestie. hlavne ked nie je odtial a nema tam ani vela kamosov.

            0 0
      • ravel  

        Hele fakt bych zkusil resit to dohodou. Brat to kolo nadrsno je stejny jako kdyz ho ukradli poprve. Ten prcek (resp. jeho rodice) mu ho pravdepodobne koupili v dobre vire (oni nevedej co je to morati ani xtr) a Ty jim to chces stahnout? Vzdyt to kolo uz muze mit 5-tyho majitele. To si fakt koledujes vo maler.

        Rozumnej postup je – zvast kdyz nemas nic co bys pouzil jako dukaz, ze to je kradene (a ne prodane) kolo – zajit za rodicema, dat nejake prachy. Je blby ze si budes svoje kolo kupovat znova (i kdyz lacinejc), ale aspon si nas vsechny vyucil – ze kdyz se to stane vyplati se to hlasit.

        Pavel

        P.S. Jo jestli to kolo zpatky nechces tak ten deal udelam ja ;-)

        0 0
        • martt  

          myslim si, ze najlepsi postup je zistit kto ten krpec je a potom prist s policajtami.

          Nam ked ukradli bike a moj syn ho objavil, tak som mu zakazal (telefonom) sa k tomu biku hlasit a rovno som tam zavolal policajtov. Zlodejovi sa bohuzial podarilo utiect. A mozno nie bohuzial ale nastastie lebo by sa mi kvoli tomu biku nechcelo chodit po sudoch.

          0 0
          • Air  

            na tyhle by asi meli pri uteku strilet a ne na chodce co jdou na cervenou jako ted v Plzni psychous jeden

            0 0
            • vlk  

              to mi něco uteklo.Teď se na správy nedívám.On opravdu v Plzni nějaký policajt střílel na někoho kdo šel na červenou.A střílel do vzduchu nebo po něm.

              0 0
            • vlty  

              podáváš to jak Nova… ten policajt na něho střílel, protože neuposlechl výzvy k zastavení a pak začal zdrhat. takže to že to do něho chtěl našít bylo správný, protože ten policajt nemohl vědět, jestli to není někdo hledanej na útěku. ale zas neznám situaci a jestli tam bylo okolo plno lidí a aut tak nevím… každopádně nikdo na někoho nestřílel kvůli tomu, že šel na červenou!!!

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ale nijak policistu neohrozoval, prej. Tagze priste polda uvidi na Vaclavaku kapsare, kterej zacne zdrhat a vystrili pulku namesti.

                0 0
                • vlty  

                  však on po něm nestřílel v sebeobraně ale proto, že ten borec chtěl zahnout ne? a cajzlů je beztak dost ne? tak nějaká půlk náměstí se ani nepozná :-)

                  0 0
                • pepino  

                  No jo,ale kdyby ten polda nic neudelal,tak tady ted budete debatovat,jak je policie na h…o.Jeste ze jsme treti nejinteligentnejsi rasa na Zemi,hned po bilejch mysich a delfinech:-)Jinak majiteli preju,at se mu kolo vrati,ale nenahlasit ztratu veci za 150.000,–?Nehlasit to,pac policie nic nevyresi?Tak nebudeme hlasit vrazdy,loupezny prepadeni atd.,pac to policie stejne nevyresi?sakra to jsem se rozjel:-)

                  0 0
              • Air  

                no ja jsem to prave podal jako CT1 a Prima! To jak to popisujes ty to podala KUPODIVU jedine a pouze NOVA. I kdyz ji nemam moc v lasce, za tohle ma u me bod. Omlouvam se za mlzeni a polopravdy, me se to nechtelo psat cely a takhle to lip vypadalo, ze tady mame tupy policajty :))) coz si stejne nemyslim sam :) Je pravda, ze on zacal zdrhat ale dyt ten policajt malem toho skodovkare zastrelil!?! Ho mel dohnat, od ceho maji mit tu fyzicku… zacal na nej strilet hned, na ulici plny lidi. Aspon mel poradne mirit, dyt jak mohl udelat psychotesty?

                0 0
                • vlty  

                  aha tak to sory, já to četl na netu takže nevím, co která televize vysílala. a jak jsem psal, jesli tam střílel po někom v davu lidí tak je fakt přinejmenším divnej.

                  0 0
                  • Air  

                    ne v podstate mas pravdu, ze „jsem to podaval jako Nova..“ ale v tomto pripade to byla vyjimka potvrzujici pravidlo. Driv jsem si myslel, ze CT je 100procentni, ale neee… vsechny tri TV zpravodajstvi jsou u nas tak napul… nektery vic a nektery min. Ale Nova se kvalitou trochu povytahla.

                    0 0
                    • vlty  

                      je pravda, že úroveň zpravodajství na ČT1 pomalu ale jiste klesá… bohužel

                      0 0
              • vlk  

                tak to nevím.Stejně mám pocit neměl právo po něm střílet.Teď mě docela stuhla krev v žilách.já kdysi taky újížděl policajtům na kole.Úspěšně.

                0 0
              • blue  

                az budes mit treba na usich walkmana a policajt na tebe bude zezadu kricet, taky se mozna budes divit, az ti proleti kulka hlavou… i kdyby ten clovek byl buhvi jakej padouch, tak strilet odpoledne na plny ulici lidi a jeste k tomu smerek, kam nemuze videt, je fakt uchylarna hodna naseho policejniho sboru

                0 0
        • zvonek  

          dolozit puvod kola neni vubec problem, me by totiz taky a hlavne zajimalo, kdo ho tenkrat slohnul, mel totiz docela vyber…, takovej spesl FRS, uplne novej a nezamcenej vedle myho zablacenyho sedyho a dost pouzivanyho kola byl o dost vetsi lakadlo, a to tam jeste stalo nekolik zcela anonymnich authoru. Ale podle informace od policie existuje i legalni moznost, nez toho kluka okrast, pokud to teda nebude syn zlodeje…

          0 0
    • Otto  

      Tož co, už? Su napjatý…

      Spěchejte, nebo tam zajedu, parchntíkovi to zeberu,nebo vyměním za tesco Leopard (full za 3000kč) a bude klid.

      0 0
    • malko  

      Tak co ? Deje se neco..taky me to zajima. Nebo vas uz pozavirali za loupezne prepadeni :-)

      0 0
      • střewo  

        taky jsem zvědavej, jak to dopadlo ??? Je něco nového ???

        0 0
        • malko  

          ja prostě nechcu aby se ten thread propadl do neznáma !!!!

          0 0
    • Staenly  

      Tak kde to vazne?

      0 0
    • RD33  

      Tak koukam ze to asi vychladlo do ztracena.:((

      0 0
      • Volf  

        Hele já nevím. Kdosi psal, že blbej bazarista radši skočí po barevným Authorovi než po Moratce, protože tomu nerozumí. Znám pár bazaristů a to by jste se divili jak se orientujou. Spíš si myslím, že by po barevným Authorovi skočil ta?ka toho kluka. Ono pro naprostýho laika je titanová Moratka asi dost ošklivý kolo z hlediska právě třeba barevnosti nebo obecného náhledu co je pěkný kolo. No a potom se mi moc nezdá, že někomu čórnou kolo za cca 150 litrů a on to nehlásí.

        0 0
    • Mike.2  

      nechci nejak neslusne nalehat ale jen ze zvedavosti. Nevite nekdo jak to dopadlo?

      0 0
    • bikerak  

      tak dnes sem tuto diskuzi cetl poprve-zajima mne jak to cele dopadlo!!!

      diky

      0 0
      • Darkson  

        mě taky:)))

        0 0
      • Meesha  

        Me taky! Zajima me, jestli mam jit chlapecka hledat… :-)

        0 0
        • pos3k  

          bacha na to, za rok vyrostl a zesilil :-)

          0 0
          • Meesha  

            Nedejboze aby zjistil co ma za kolo a zacal na nem jezdit tak jak se na Moratku patri! :-) To uz bych ho ani nedohnal!

            0 0
            • JMT  

              ehmmmm sem to datum nako nedokouk…ale stejne…

              0 0
      • MARIN  

        co jsem slysel tak Moratka se k puvodnimu majiteli nedostala

        0 0
        • Tomcat  

          no tak říkej tak tahle „telenovela“ dopadla?

          0 0
          • MARIN  

            dopadla tak jak jsem psal – zvonek to proste nechal jak to je

            0 0
            • bikerak  

              to ji jako nechal tomu klukoj??!! ani ji nezkousel nak od nej koupit?vzit mu ji? tomu jako nevadi ze mu cornou kolo za 150 o on to tak necha?? nechapu

              0 0
              • MARIN  

                k tomu by sew musel vyjadrit zvonek sam – pisu jen co jsem od nej nekdy v kvetnu slysel

                0 0
              • Jenda  

                no vzhledem k tomu ze tu kradez tenkrat ani nehlasili na policajty tak je to cely takovy divny takze me neprekvapuje ze to tak nejak vysumnelo:-)

                0 0
    • Meesha  

      Tak ze by vikendova vyjizdka do Mnisku spojena s lovem?! :-D

      0 0
      • vrazdit  

        lovu zdar…ale mir na kluka at neponicis kolo… :)))

        0 0
      • bikerak  

        jestli tam nepojedes tak tam jedu ja-dam mu za nej 10.tis a mam novy morati!!
        :-))

        0 0
    • 0v0ce  

      no nech bejt…sice by ho jeho nebo rodice asi trklo kolik, ze za to hodlas das penez na druhou stranu pokud by se ti to povedlo byl by jsi kral. A nechapu (absolutne) Zvonka, ze to takhle necha…ja bych hodne resil kradez kola dejme tomu za 20K natoz za takovejhle ranec.

      0 0
    • Divoký Vlas  

      Tak jsem v pátek 11.8. jel na kole na chalupu a při průjezdu Mníškem v 17:15 jsem v kopci toho kluka potkal. Běžně pokukuji po okolních kolech no a najednou v Mníšku cca desetiletý kluk bez helmy na moratce. Popis kola i kluka odpovídá, takže klučina si dva roky spokojeně jezdí…

      0 0
      • pos3k  

        no uz jsme skoro zapomneli

        0 0
      • raceman  

        to nechapu, proc pro to kolo nezajel, kdyby uz tak si na neho pockat s kuklou na hlave na nejakem odlehlejsim miste, shodit ho z kola a ujet s nim treba autem.

        0 0
    • dada  

      presne takhle vybavenou moratku sem videl pred nedavnem na vitisce byl tam na ni dospely asimajitel

      0 0
      • MARIN  

        Je celkem mozny ze tenhle asimajitel to opravdu byl mam zato ze si poridil Moratku novou a u Vitisky dost casto popiji :)

        0 0
        • dada  

          byla mooc hezká…závidim

          0 0
          • MARIN  

            Si tam na nej nekdy pockej zpihodonemoty a ujed s Moratkou – evidentne je mu jedno kdo na jeho kole jezdi :)

            0 0
    • favorit.  

      ze bych jim naidnul par tisicovek za kolo? Docela by koukali

      0 0
    • pos3k  

      a ja se tak tesil

      0 0
    • madcat  

      to je docela dost smutnej konec (?) příběhu, na takovým kole má jezdit majitel a nadšenec, kterej tomu rozumí, a ne nějakej desetiletej kluk, kterej ani neví, co má za poklad… no ale třeba se to ještě zvrtne…

      0 0
    • panacea1  

      sakra proč jste se na to vyprdli? máte fotky, očité svědky kdo potvrdí, že to kolo je jeho tak čeho se bojíte?? Být vámi nafotím to kolo jak na něm ten hajzl jezdí, identifikuju aby jste si byli na 100% jisti že to je to kolo a dál kluka odchytnu, zavolám MP nebo Policii a celou věc začnu řešit. Když nebude svolnej k vydání, je to jednoduchý – podat trestní oznámení pro krádež (vloupání), policie to kolo MUSÍ zajistit jako důkaz (stopa věcná) a kolo už Vám pak nikde nezmizí (jako že by ho prodal a pod.) a pak se celá věc může v klidu řešit u policie. A nevadí, že trestní oznámení podáváte po 2–3 letech, vysvětlíte to…, hlavní je to aby ho policie chňapla za ruku a on změkne a vypadne z něj kde k tomu přišel ale hlavně policie to kolo musí zajistit, pokud ihned učiníte trestní oznámení o krádeži toho kola :o) tak honem dotoho !!!

      0 0
      • maxtor  

        Tos asi nemyslel vážně, že?? Pokud by policie neměla hlášenou ztrátu Moratky včetně sériového čísla, dokazovala by se nějaká krádež těžko. Spíš by si koledoval ten, kdo takové trestní oznámení podává.

        0 0
        • hanz  

          to jakože po třech letech to už není kradené a je zločinec ten kdo po třech letech teda řekne že mu ho ukradli? to zas nemyslíš vážně ty asi? kolo je kradený, pokud majitel má jak prokázat že je jeho a že mu ho ukradli tak jen musí vysvětlit proč to hlásí až ted, v podstatě se nic nemění. Spíš podle toho jak to tu sleduju tak to smrdí už od majitele.

          0 0
          • mr.antik  

            Kdyby chtěl, tak s drzostí ho prostě obere. Kdyby volali policii, kluk a rodiče nemůžou doložit původ kola a ale on jo. S policií by se to akorát komplikovalo…

            0 0
          • maxtor  

            Jek můžeš z někoho dělat automaticky zloděje?? Ty víš na sichr, že ten kluk tu Moratku ukradl? Představ si, že jedeš na svém kole, najednou potkáš někoho, kdo začne histericky křičet, že to kolo je jeho. Podle tvých názorů by bylo asi správné, kdyby ten člověk zavolal policii, kolo ti vzali a tys pak musel prokazovat, žes to kolo neukradl?? Co by se stalo, kdybys ztratil doklady??

            0 0
            • maxtor  

              Abych myšlenku dokončil: kdybych narazil na něhoho, kdo jede na kole, které mi ukradli (naštěstí se tak doposud nestalo) a byl si sto pro jistý, že to kolo je moje (napříkad já nevozím sériovky, tak to není problém), bez pardonu ho chytnu a kolo zloději seberu popř. zavolám policii.

              Jít ale po ulici, uvidět kluka na drahém kole a volat policii proto, že si myslím, že takové kolo ten kluk nebo jeho rodiče jistě museli ukradnout, to zavání trestným činem křivého obvinění (§ 174 Trestního zákona) v případě, že se domělá krádež neprokáže.

              0 0
              • Santus  

                bacha na to, vem si, ze ten clovek to kolo treba koupil prez bazar, kde ma paragon a ty mu ho seberes. Bylo by lepsi zavolat polise.

                0 0
              • panacea1  

                já netvrdím, že to kolo ukradl ten kluk, vzpamatuj se !!! ale jede evidentně na kradeném kole a je jedno jestli o tom ví nebo ne. Pokud majitel může doložit, že kolo je jeho (doklady, svědkové, fotografie,…), tak nevadí ani fakt, že to je již cca 3 roky staré a že to hnedka nehlásil policii, akorát to bude déle vysvětlovat, ale spousta lidí věci neoznamuje, protože si myslí (a většinou tomu tak je) že policie nic nenajde, u kol to platí taky, protože se kradou na objednávku, popř. vozí za hranice anebo rozprodají na díly. Pokud má majitel doklad o koupi i s výr. číslem, popř. si prodavač na něj vzpomene kde to kupoval, není problém. Policie prostě ze zákona musí přijmout každé oznámení, a TČ není vyjímkou. Pokud by ten kluk na něm jel, a já ho viděl, snažil bych se ho zastavit – což nebude problém, když je mu 10–11 let a pozdržel ho do příjezdu policie. Policie má taky zájem objasnit TČ když se najde kradená věc – mají čárku a pachatele, když se najde. Nejde o to udělat z kluka pachatele, mohl to od někoho koupit, ale to už bude zjišťovat policie, nám jde přeci o to aby majitel dostal kolo zpátky!!!! Já bych do toho hnedka šel, pokud má majitel zájem, jsem pro a ať mi napíše.

                0 0
                • maxtor  

                  Počkej, ale tady nebyla řeč o tom, že to kolo potkal majitel, ale že uživatel BF viděl kluka na Moratce a ptal se, jestli někomu nechybí. Tys reagoval tím, že měl jít na policii. V tom případě bych jej bez pardonů zastavil. Jinak je to nesmysl. Věř mi, v právu se trochu vyznám a tohle bych nikomu neradil.

                  0 0
                  • panacea1  

                    v právu se trochu vyznám s prominutím také…já jsem psal, že by si musel majitel být na 100%jist že je to jeho kolo a potom by se v tom něco dělalo. Přece nevadí že to viděl někdo z BF. Majitel by musel být u toho aby se předešlo omylu. Nikde jsem nepsal že bych někoho přepadal, mlátil a já nevím co ještě, když někoho na ulici zastavíš, není to TČ. A pokud máš podezření že má kradenou věc, tak už tuplem ne…

                    0 0
                    • maxtor  

                      Tak pokud se v právu vyznáš, tak jistě víš, že máš právo někoho zadržet pouze v případě, žes jej přistihl při páchání trestného činu jinak ne (§ 76 trestního řádu). Z praxe znám případ, kdy byl člověku ukradnutý mobil, on na to číslo zavolal a dohodl se se zlodějem, že se sejdou a za prachy mu ten mobil vrátí. Pochopitelně udělal to, že jej chytl a odtáhl na policejní stanici. I když na to neměl právo (bohužel to tak fakt je), tak se tím nikdo ani nezabýval a problém měl jen zloděj. Kdyby ale neprokázal, že ten mobil je skutečně jeho, měl by poškozený na krku omezování osobní svobody jak vyšije.

                      PS: Příště si nech od cesty výrazy typu „vzpamatuj se“ nebo „seš naivní.“ Z tvých příspěvků jde vidět, že by ses měl vzpamatovat sám.

                      0 0
                      • panacea1  

                        když bys toho kluka potkal na kole a viděl že někde stojí s kolem, zavolám policii a čekám, popř. se sním dám do řeči, nemyslím že bys ho držel pod krkem… zase takovej problém někoho zdržet do příjezdu policie není že? A pokud se nepletu, tak ten kluk jezdí na kradeném kole čímž se dopouští NEUSTÁLE trestného činu neoprávněného užívání cizí věci dle TZ a tudíž se na něj ten §76TŘ vztahuje a může ho kdokoliv zadržet :o) i teď, pokud na tom kole pojede nebo jej má u sebe. Asi tak :o)

                        0 0
                        • maxtor  

                          Když už ses pustil do právních kvalifikací, tak věř, že TČ neoprávněného užívání cizí věci se nemůžeš dopustit na věci, kterou předtím ukradneš ty nebo někdo jiný. Objektivní stránka u TČ užívání cizí věci spočívá v tom, že pachatel věc přechodně užívá s úmyslem ji později vrátit – § 249/1 TŘ (to je právě ten rozdíl od krádeže) A navíc trestní odpovědnost zaříná dovršením 15tého roku života:-)))))))

                          Ale buď v klidu, jako právník se denně setkávám s lidmi, kteří nemají moc vysoké právní vědomí a vysvětlit jim něco je naprosto nadlidský výkon. Když si někdo něco umane a myslí si, že je v právu, je to fakt těžké.

                          Klidně ale to, cos popsal, zkus. Přeji hodně štěstí. Ave.

                          0 0
                          • panacea1  

                            právní kvalifikace není přece dogma, může se i změnit v průběhu šetření. Ale to by spočívalo přece na policii ČR. Maximálně by nešlo o TČ a věc by se odložila. TČ ikdyž jej spáchá nezletilý tak se vyšetřuje, potom se sice odloží, ale také se to oznamuje na úřad a příp. do školy. Přeci nemůžeme přehlížet když někdo z náctiletých ukradne drahou věc, tak jen proto že nedovršil 18let ho necháme být? Netvrdím že kolo vzal ten kluk, ten o tom nemá asi ani šajnu…, šlo o to uspokojivě obhájit příp. pozdržení kluka na místě do příjezdu policie. Určitě máš větší právní vědomí když jsi právník, já právník nejsem přestože jsem výkon práva prováděl :o), základní znalost TZ a TŘ mám. Tak se Ti za své popudivé poznámky typu vzpamatuj se a spol omlouvám, nebylo to míněno ve zlém…

                            0 0
                            • maxtor  

                              Já taky nechci, aby to vypadalo, že se tady hádáme. Alespoň z mé strany je všechno v pohodě. A taky se omlouvám za nemístné poznámky. Bohužel to ale v praxi chodí trochu jinak a pokud narazíš na idiota policajta tak nakonec můžeš mít problém ty sám. Proto bych tohle nikomu nedoporučoval. Spíš bych radil nejdříve kontaktovat majitele. Jak už tady někdo poznamenal, majitel dostal prachy od pojišťovny a těžko bude mít zájem situaci řešit. To je pochopitelné. Samozřejmě pokud by to kolo bylo moje nebo kamaráda, tak toho kluka odtáhnu na policii klidně za vlasy a na trestní řád seru.

                              Jen doufejme, že se tohle nikdy nebudeme muset řešit. Kdyby mi lohli bika, tak asi dostanu infakt a kdybych zloděje chytl, tak byh za sebe fakt neručil…

                              0 0
                              • panacea1  

                                .. :o)) můžeš narazit na poctivýho policajta kterej je rád, že může něco objasnit a pomoci anebo natrefíš na blba, kterej musí zase něco dělat a nechce se mu a ten potom hledá všemožný výmluvy jen se toho zbavit a nic nedělat, ono je to totiž dost papírování…, ale majitel se neozývá, asi ví proč, nevěřím, že dostal peníze od pojišťovny pokud by to nenahlásil, ale to už tady padlo. Tak na to taky dlabu, sám toho kluka nahánět nebudu, vzláště kdyžý nevím odkud je a jak vypadá.. :o)

                                0 0
              • hanz  

                nikdo tu nepsal že bych začal křičet „zloděj zloděj“ a o kolo když kolo není moje jde o to že se našel majitel a ten by měl jít na policii(klidně po třech letech, nebo po pěti když by věděl kde to kolo je)..nikdo tu nechtěl dělat žádnýho zora

                nechce se mi to tu pročítat celý ale majitel to podle všeho má na párku, wroum dole píše že mu kolo zaplatila pojištovna ale ta by to asi nezaplatila kdyby to nebylo nahlášený na policii ne?…nevím je to divný

                0 0
                • panacea1  

                  máš pravdu, pojišťovna by Ti nezaplatila ani korunu pokud by neměla protokol od Policie, že kolo bylo ukradeno a odkud a po překonání jakých zábran…takže od pojišťovny nemohl dostat ani korunu, maximálně že by se to svezlo v jednom oznámení o vloupání do tý garáže, ale to by to kolo bylo již hlášené v tomto protokolu a tudíž i oznámené :o), pokud není uvedeno ani v tomto zápisu, nebylo hlášené a muselo by se to oznámit teď. Ale v tomto případě pojišťovna nic vyplatit nemohla..!

                  0 0
                • wroum  

                  jestli si pamatuju tak nejakymu vyrovnani doslo – kolo bylo ukradeno z uzavrenych firemnich prostor a vztahovala se na to pojistka a pravdepodobne bude kolo na PCR evidovane jako kradene, jenze jaksi proste je pro minuleho majitele soucasny stav lepsi nez kdyby se kolo oficialne naslo.

                  BTW: kdyz ti slohnou auto a pojistovna to po obstrukcich zaplati, tak to nejhorsi co se muze stat je to, ze ti auto najdou…

                  0 0
                  • panacea1  

                    já vím ,jenže to tu můžeme potom brečet nad každou krádeží jak je to hnusný a nic jsme proto neudělali ikdyž jsme mohli !!! Takhle těm hajzlům jen nahráváme !!! Pro majitele by to možná bylo nahouby, jenže jinak se těchhle „dobráků“ co nám pomáhají od kol nezbavíme… Já bych byl pro to dotáhnout do konce. Jenže pokud majitel nebude mít zájem a spíš by to hatil, bylo by to těžký… pokud je však v tom sepsaném protokolu i to kolo s výr. číslem, bylo by to sakra dobrý a šlo by to vyřešit.

                    0 0
                    • wroum  

                      puvodni majitel povazuje vec za vyresenou a nehodla se v tom dal babrat. ten kdo na tom ted jezdi zcela urcite neni ten zlodej – ten to kolo „vlastnil“ par minut. a proti tem „dobrakum“ se muzes branit tak ze si kolo nenechas ukrast a ne ze zpetne budes resit cizi zalezitost starou nekolik let…

                      0 0
                      • panacea1  

                        seš naivní, on ho měl taky zamčený v garáži a stejně ho šlohli, ty ho máš připoutaný na sobě když spíš?? Já ne… a ikdyž si dávám bacha, tak ti stačí aby tě jednoho dne někde u pivka, v lese při svačince, nebo i ve městě obstoupila skupinka spoluobčanů a ty jim to kolo vydáš dobrovolně o tom nepochybuj !!! A jsem zvědav co potom budeš říkat…

                        0 0
                        • wroum  

                          nejsem naivni, sem realista. kdybych byl naivni, tak si budu myslet ze tim ze nekde tamhle v Mnisku skopnu malyho kluka z kola za 100 000 (o kterym ani netusim jak k nemu prisel), tak ze tim bojuju proti kradezim… ale protoze sem realista, tak mam kolo v pokoji a ne ve sklepe ci na balkonu, nenechavam ho bez dozoru a vubec se proste snazim eliminovat riziko na minimum (i kdyz nikdy neni rovno 0) a taky se neseru do veci, do kterejch mi nic neni :-)

                          PS ale jinak mas vlastne pravdu – obcas sem NA i V NÍ :-P

                          0 0
                • maxtor  

                  Tak to, že se majitel našel jsem nějak nepostřehl (a to jsem se snažil tento thread přečíst), sorry. Určitě, pokud to pojišťovna proplatila, muselo to být nahlášené. Moc se mi to ale nezdá. Někde se tu už řešilo, že kolo není součástí vybavení domácnosti a pojištění domácnosti se na něj nevztahuje. Přímo pojištění kola proti krádeži prý neexistuje a je to problém. Možná se ale pletu – bude to už skoro rok, co se tady o tom psalo.

                  Jinak při krádeži Moratky (předpodkádám, že škoda dosáhla 50 000) je promlčecí doba 12 let.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Někde se tu už řešilo, že kolo není součástí vybavení domácnosti a pojištění domácnosti se na něj nevztahuje. Kdyz nic jineho, tak je to sportovni potreba a na tu se pojisteni domacnosti snad vztahuje. Tusim do vyse 10% celkove castky.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Mrkni třeba na tohle – mě se to nechce číst:-(

                      www.bike-forum.cz/…6/forum.html#…

                      Myslím ale, že se někde psalo, že je rozdíl, pokud by ti to kolo ukradli doma a pokud by ti ho lohli někde v terénu. V prvém případě se na něj nějaké pojištění domácnosti vztahuje, ve druhém nikoliv a nedostaneš ani korunu.

                      0 0
          • wroum  

            myslim ze tu bylo napsano, ze pojistovna kolo zaplatila a puvodni majitel je uz smiren s tim ze o kolo prisel a nekolik let uz jezdi na novem…jinak receno uz to proste nechce resit, nestoji mu to za to a ja se ani nedivim – vzdyt to kolo je osklivejsi nez nejosklivejsi Author :-D

            0 0
            • panacea1  

              ..no tak to je potom pasé…, nevím co by v tomhle případě dělala pojišťovna, třeba by chtěla peníze zpět :o(, hmm, ale sere mne i fakt, že ten kluk nebo jeho táta můžou bejt potenciální pachatelé..sakra!

              0 0
              • wroum  

                …no spis to koupili nekde v bazaru za par litru a ted to kluk „dodelava“ na chate nebo tak neco. pravdepodobny pachatel si pravdepodobne prohnal vydelek hrdlem ci automatem …

                0 0
              • wroum  

                puvodni majitel tady vystupuje jako „Zvonek“ – zkus to procist – me se nechce, ale matne si zapletku pamatuju

                0 0
              • hanz  

                no ale pojištovna by asi neproplatila kolo na základě „čestě prohlašuju že mi to kolo šlohli“..taky to muselo bejt někde nahlášený ne?…je to nějaký čudný a znova to pročítat se mi taky nechce

                0 0
                • mr.antik  

                  Tak pokud je to původnímu mejitelovi jedno, tak zkuste někdo z místních to kolo za rozumnou cenu koupit nebo vyměnit…

                  0 0
                  • panacea1  

                    jo a co potom budeš dělat s kradeným kolem he? stačí aby tě na ulici zastavili MP nebo policie a opsali si tvou občanku a výrobní číslo toho kola, pak to prolustrujou a jseš hádej kde…v řiti, protože ikdyž to bude trvat třeba měsíc, mají tvé doklady opsané a potom už jenom zazvoní u tebe doma … :o((

                    0 0
    • panacea1  

      ..pokud by byl zájem a bylo to poblíž Prahy abych se tam měl jak dostat (nemám auto) tak klidně přijedu a pomůžu s tím to dotáhnout do konce, hlavně musí chtít původní majitel kola…

      0 0
      • Vymi  

        mas v jistem smyslu pravdu… otazka je jen jestli majitel chce… taky uz je to nejaky ten rok… jinak si myslim ze zase tak jednoduchy to neni… taky jsem kdysi potkal svoje kradene kolo… a nez jsem neco udelal bylo zase fuc… ikdyz jsem si byl na sto procent jisty ze je to ono… neudelal jsem nic… asi proto ze jsem dostal prachy a koupil nove a taky proto… co kdybych se spletl…

        0 0
    • Venda  

      Moc jsem toho nečet, ale každopádně jestli majitel za něj něco od pojišťovny dostal, tak ho chápu, že nechce angažovat. Za peníze koupil kolo nový, takže je už stejně nejspíš nemá a kdyby se mu to starý kolo vrátilo musel by je nejspíš vrátit a kde by na to vzal? Prodej jednoho kola by to asi už nepokryl, takže by na tombyl nejspíš hůř než teď.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.