• berus

    Ahoj, mam dotaz dokaze mi nekdo jednoduse vysvetlit co je to sloping. Porad to vsude slysim, ale netusim co to je? diky Tomas

    0 0
    • blue  

      v podstate to znamena, ze horni ramova trubka neni vodorovna, ale ma vetsi ci mensi sklon, vetsinou smerem dozadu k sedlovy trubce… na silnickach se obcas dela i negativni sloping, tedy horni ramova trubka ma sklon smerem dopredu k hlavovy trubce

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Svazujici se horni ramova trubka smerem k sedlove.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      je to náklon horní rámový trubky, a to jak směr k hlavový trubce tak směr opačnej, to jest k sedlový trubce :-)

      0 0
    • rb  

      Na Moravském Slovácku občerstvovací stanice…

      0 0
    • aku  

      Taky pridavam svuj dotaz. K cemu je sloping dobry? Je to jenom trend nebo vyrazne prispiva k jizdnim vlastnostem kola?

      0 0
      • blue  

        udajne to prospiva tuhosti ramu

        0 0
        • sis  

          a lip se pracuje s těžištěm, taky to dobře vypada (podle mě)

          0 0
          • blue  

            to druhy uz je ciste otazka osobniho vkusu, me se treba silnicky se slopingem absolutne nelibi :-)

            0 0
            • Bobo  

              No to musím potvrdit, že na silničkách to vypadá hnusně. Já sám mám Meridu 903, takže to znám na vlastní oči a na pohled je to fakt divný. Ale jezdí se na tom kupodivu docela dobře. Jen mě štve, jak musím všem odpovídat na jejich vtipný odborný dotazy, jestli mám kolo po mladším bráchovi (když je sedlovka venku tak 20 cm). Ále prdím na ně, co se tuhosti a jízdních vlastností rámu týče, jsem nadmíru spokojenej.

              0 0
              • TinkTink  

                Se mi to treba libi…a sedlovka 20cm venku je v pohode…ne? :)

                0 0
                • Bobo  

                  No, je to fakt věc názoru, předtím jsem měl silničku s rámem obvyklé geometrie a napohled mi to přišlo mnohem hezčí. Ale preferuju vlastnosti před vzhledem. Teď abych investoval ještě do nějaké pořádné sedlovky, když už je to tak vidět :-)

                  0 0
      • Pavlos  

        mensi nebezpeci natluceni si …

        0 0
      • TinkTink  

        Myslim, ze i pak ramy muzou byt univerzalni..

        A myslim ze vypadaj leep :)

        0 0
        • KM  
          • vetsi skladnost
          0 0
          • m.s.k  

            Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli se u jednotlivých velikostí kol mění i sloping? Jinými slovy, jestli je sloping stejný u velikosti např. M a XL. Konkrétně se mi jedná o kolo Scoot Aspect 10. Díky.

            0 0
            • maajkee  

              to rozhodně není, leda bys dělal u každýho kola vyšší hlavovku, nebo dával na každou větší velikost vidlici s vyšším zdvihem :)

              třeba velikosti kolem 20" už maj sloping většinou hodně malej, 22" už téměř žádnej.

              0 0
            • MavasH  

              Sloping se samozřejmě liší, je závislý na geometrii rámu. Tady se můžeš podívat, že hlavová trubka je v XXL o 7cm delší než u XS, délkový rozdíl sedlové trubky je ve stejném případě 25cm. Z toho vyplývá, že sklon horní rámové trubky se s větší velikostí rámu zmenšuje.

              0 0
    • Smazaný účet  

      to si nekupuj, to nepotřebuješ :-)

      0 0
    • gazman  

      Sloping je fyzikální veličina označující množství chlastu,které vyslopeš za večer.

      0 0
      • Smazaný účet  

        to je pak název činnosti, fyzikální veličina musí bejt 1 slop :-)

        0 0
        • gazman  

          1 Slop je fyzikální jednotka veličiny slopingu, název činnosti je slopání:-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.