• cesar

    koupil jsem si nove kolo. Zaboha na nem ale nemuzu seridit presmykac.Vejska mi prijde OK revnobezne k prevodnikum taky je. Ale neustale mi retez skrta pri velkem prevodniku a malem kolecku o presmylac. Kdyz to seridim dostelovacim sroubem u riditek tak aby to nedelalo, tak zas pro zmenu neprehodi retez na nejmensi prevodnik a tak porad do kola. Jsem z toho vyslovene na nervy.Nevim jestli to muze bejt i tim, ze mi trochu hazej prevodniky. Neni to moc , ale hazej takze ten retez skrta vlastne vzdycky jen v urcite casti otacky. V obchode (servisu) mi bylo receno, ze hazeni prevodniku je bezne. Sice s tim pujdu na garancku a pocitam ze mi to vystelujou, ale stve me, ze to nejsem schopnej udelat sam. Navic tam jdu az cca za tejden a to s tim opravdu jezdit nechci. Muzete mi poradit?

    0 0
    • Pekáček  

      Jaké jsou na tom kole kliky, přesmyk a řazení?

      0 0
    • Žanek  

      Převodníky zkus srovnat (je na to takový udělátko, ale stačí sikovky nebo dřevěněj špalík + kladivo, ale s citem..). Jinak tohla mi dělalo, když jsem měl přesmyk moc vysoko.

      0 0
      • cesar  

        nemel bych to srovnani nechat raci na lidech v servisu? :)

        0 0
    • chorvat  

      treba mas spatne utahly lanko, myslim jako ve spatny pozici – moc povoleny/utazeny.

      Na riditkach se to da jeste trochu doštelovat.

      0 0
      • cesar  

        jj, na riditkach to steluju a pak to teda na tom nejvecim prevodniku neskrta, ale kdyz to tak udelam, tak to zas but zacne skrtat na strednim a nebo to neprehazuje ze stredniho na nejmensi

        0 0
        • chorvat  

          prehozeni na nejmensi talir bys mel prave spravit spodnim dorazem(sroubkem) tim ze ho trochu povolis, zrovna vcera sem si to steloval na novych LX klikach, presmyk Deore.

          0 0
    • saly  

      Ahoj, mam presmyk Shimano Deore (prevodnik Deore 440) a dela mi to taky. Teda delalo kdyz to bylo novy. Nastavil jsem presmyk tak, aby kdyz je na velkym taliri, byl co nejvi vpravo (a aby jeste neskrtal o kliku). To bylo asi tak vsechno, co jsem pro to mohl udelat. No ale stejne kdyz na 3–9 prevod opravdu zaberu, skrtne to vzdycky pri zaberu pravou.

      Pricitam to nedostatecny pevnosti prevodniku, ktery se tou silou malinko vychyli z osy (treba 1mm) a uz to skrtne.

      Predtim jsem mel jakysi kliky od Suntouru (hlinikovy) a delao to taky. Tak jsem si myslel, ze to Deore bude lepsi a ono asi ne.

      Jo, a presmyk uz niz dat nemuzu, protoze pak pri nekterych prevodech by skrtal o zuby prevodniku…

      0 0
    • jecnak  

      Uz se to tu nekolikrat resilo, tak zkus vyhledavani nebo:

      http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • cesar  

        dik, tu adresu samozrejme znam. Problem je prave v tom, ze nastaveny to mam (aspon podle me) dobre. No i kdyz asi ne, kdyz to skrta. Ale jak pise saly, i kdyz to jaks taks vyladim (ale neni to k me spokojenosti) tak pri zaberu (vstanu ze sedla a slapu) to stejne skrta sxvina.

        0 0
    • Thapsus  

      Jestli nebude problém v přesmykači Deore,mám s tím úplně stejné trápení.Už jsem rezignoval a při nejbližší příležitosti koupím něco pořádnýho,za ty nervy věčný seřizování nestojí.Navíc jak se na něj dostane trochu bahna na malej pastorek ho musím přemlouvat.Jaký jsou zkušenosti s přesmykačem Sh LX?

      0 0
      • Thorn  

        Taky Deore – taky na hovno. Uz som si na to zvykol, ma vakel ako svina, drie o retaz pri 2 prevodoch – pockam, kym sa rozpadne a kupim novy…

        0 0
        • enjoy  

          pockej,tobe dre voditko o retez pri dvou prevodech z 27?to mas nejak moc dobre serizeny,na to bych si nestezoval:-)

          0 0
          • Thorn  

            ;-) pri 3–9 a 3–8 (prevodnik-kazeta), presnejsie :-)

            0 0
        • Žanek  

          Přesmyk Deore jsem měl a i přes příšernej vakl (spíš mě rozčilovalo to cinkání…)fungoval dobře, ale po 15 kkm přestal spolupracovat tak jsem pořídil LX downswing. Ten díky silnější pružině řadí líp dolů. Na druhou stranu je ta silnější pružina znát při řazení nahoru – páčka klade větší odpor;

          0 0
    • hanz  

      Na jednom kole asi před 2-mi lety mi to dělalo taky-nešlo to seštelovat ani boha Koupil jsem jinej přesmyk a byl klid.

      0 0
    • Mucha  

      A jak je napnute lanko pri nejmensim prevodniku a nejvetsim kolecku? (myslim jako kdyz je to nastelovane tak, ze chyta pri nejvetsim prevodniku a nejmensim kolecku) Pokud je volne, vykasli se na stelovani na riditkach, povol imbus na presmyku, a lano poradne napni (nejlip tak, ze povolis spodni doraz, utahnes imbus, a spodni doraz zase trochu dotahnes).

      0 0
    • Roman  

      Po dobrém seřízení dle návodu, následují kombinačky a blicky – to jsem obkoukal od starých „bikeorlů“.

      0 0
    • cesar  

      a to hazeni tech prevodniku je „normalni“ nebo neni? Ja jen abych vedel, na cem mam trvst pri garancce.

      0 0
    • Mamut  

      Hadzanie tanierov je „normalne“ pri pleckach do 8000. Taketo kluky by uz hadzat nemali.

      kolieskom na radeni sa steluje iba pozicia na strednom tanieri. Maly aj velky by sa mali stelovat dorazmi. Na malom tanieri vobec nevadi (obcas dokonca pomoze) ak je lanko TROCHA povolene.

      Pokial ti to skrta len pri jednom prevode, kt. aj tak pouzijes iba raz za tyzden, tak sa na to vykasli.

      0 0
    • Vrci  

      A máš rovnoběžně vnitřní nebo vnější část vodítka? Nevim jak deore, ale silniční se směrem dozadu rozšiřujou a rovnoběžnou dávám vnitřní část. Zatim nikdy mi smyk neškrtal ani celkem gumová kombinace sora smyk + cyklone kliky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.