• fousac

    predne: vim, ze tu tohle tema uz bylo, ale zaboha ho nemuzu najit… :( a navic opakovani je matka moudrosti… :)))

    takze: APOKALYPSA!!! fousacovi ruplo v kouli a koupil si silnicku… :)) coz po roce a 10kkm na enduro fullu povazuju za zaklad slusnyho pruseru… :) na nektery zvlastnosti uz sem prisel, treba ze kdyz mam (z mtb hlediska) hodne tezkej prevod, porad zbejva jeste jedna pila a pul kazety, na dualech se radi opacne prstama nez na rapidfiru (palcem dolu).. kolo neni tak nepohodlny jak by se mohlo na prvni pohled zdat.. jedna louze cloveka nahodi vic nez nekolik km bordelu na biku… :)))

    hlavne bych chtel pozadat vas zkusenejsi o nejake tipy, finty a varovani, na co si dat pozor a ceho se vyvarovat…

    dik fousac

    0 0
    • enjoy  

      vyvarujte se fousace:-)).az uvidite cloveka s bikovyma tretrama,helmou a oblecenim,tak to je on!:-)

      0 0
    • Volf  

      Nad tím už taky přemýšlím tak neprovokuj. Co bude určitě jiný tak brždění, zatáčky ve sjedech, máš níž střed, když je mokro tak můžeš i prohrábnout a většinou s následným pádem, ale ta rxchlost ta za to stojí.

      0 0
    • Beeda  

      Cau, a bude z tebe chrt!?:-)). Ja ji koupim bud na podzim nebo na jare a budu ziletkovat taky:-))B.

      PS: 1. Na silnicku by ses mel oholit(celej:-))

      0 0
      • fousac  

        dokazes si ME predstavit jako chrta??? ale vtip to byl dobrej… :)))

        add PS.. sem linej holit i hubu, este tak celej… a na zada si nedosahnu… :)))

        0 0
    • panaczek  

      …hlavne jezdi vpravo ;)

      0 0
      • panaczek  

        …jo a bacha – ty blikajici svetylka (zluta, cervena, zelena), to neni obdoba turistickyho znaceni…

        0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Taky si vem s sebou občas jídlo, aby se ti nestalo, že pojedeš domu vlakem, až nad sebou uslyšíš při hlaďáku brousit kosu :-)

      0 0
    • Bobo  

      Gratuluju, dobrej počin. Pochlub se, co máš za přibližovadlo. Je to něco se Sorou, že řadíš na duálech palcem?

      0 0
      • Vrci  

        Jestli je to opravdu sora tak vyhoď špalky. Nebrzdí a ničí rávka. Já sem v SORA i PRO Max brzdovejch čelistích (obojí stejná tragedie) vozil MTB kool stopy se závytem označený jako Thinline KS-TLTB

        0 0
        • Vrci  

          „…a ničí ráfky.“

          Prej tyhle špalky vozí i pár lidí v Durovej čelistích.

          0 0
          • fousac  

            jaky brzdy/spalky doporucis/dopo­rucite???

            0 0
            • Vrci  

              Dobře brzdí ty kool stopy, i když na silnici vypadaj divně.Já je vozil na dvou kolech bez problémů. Dobře brzdí i špalky z campy. Měl jsem i modrý Ritchey, ale do těch se chytaly špony stejně jako do shimano špalků.

              Sora čelisti nejsou vyloženě špatný nechat je tam klidně můžeš, ale otevři je jako bys chtěl vyndat kolo a utáhni lanko. Slyšel jsem že se to občas otevře za jízdy a pak nezastavíš. Vozí to tak leckdo http://grahamwatson.com/…framesetcall?…

              0 0
              • Vrci  

                Je třeba skočit na druhej obrázek kde je Ullrich

                0 0
                • Gatier  

                  Ten to ma len tak na pol. Inac ma zaujali prilby. Uz ich mozu jazdit? Budu asi nejak upravene z bezp. dovodov.

                  0 0
              • Mucha  

                To se mi stalo vcera :-D (asi kdyz jsem vynasel kolo z domu, pokladal ho na zem, tak jsem zachytil o tu oteviraci packu na zadni brzde) Ale pohoda, zjistil jsem to docela brzo a predni byla OK…

                0 0
              • fousac  

                sem to dneska brzdy poradne testoval, a nemuzu si stezovat… na predeni kolo to jde postavit a zadni je az skoro nebezpecna, hned flekuje… a s rozpojenejma brdama to taky porad brzdi jako drak… tak aspon ty spalky pristi tejden vymenim…

                0 0
        • Bobo  

          To máš jedno. Jestli je Fousáč starej biker, tak nechtě přerazí silniční ráfky o první díru :-)

          0 0
          • fousac  

            jj.. presne z takovejch veci mam strach, nevim kde je hranice co to snese.. predpokladam ze me zivot pouci…

            0 0
      • fousac  

        nevim, jestli se je cim chlubit… :) nebude to zadnej zazrak… http://www.fujibikes.com/road/bike.asp?…

        0 0
        • enjoy  

          jaktoze nemas slopingovej ram?to si rikas biker?:-)

          0 0
        • Děcko  

          Hmmm… paráda, pěkná žiletka :-). Takže moje rada: vyser se na trapný plechovkáře, vůbec se nesmíš nikdy naštvat, protože se některý z nich chovaj prostě uboze, ale to už všichni víme. Další rada: lepší je jezdit frekvenčně, ale to taky všichni víme, takže co já Ti tady budu do toho kecat viď? Hodně š?astnejch km. Jo taky mám silnici se sorou (sice to není trojpřevodník), ale mám na ní už skoro 30.000 a kromě nezbytností sem měnil jenom osu…

          0 0
    • Dejv  

      No mě take ruplo v kouli loni na jaře a koupil jsem ve slevě A5502 a musím říct že se ze mě stal nehoráznej žiletkář :-))).Pravda,ze začátku jsem byl vzhledem typickej biker na silničním kole,ale koupil jsem tretry a hadry a chrtim :-)).Co mě ale nejvíc dostalo,je to pohodlíčko a rychlost oproti biku,holt velký kola.A jestli si někdo myslí že je jednodušší jízda na silničce než na biku ,tak by si to měl zkusit :-).Na bajka jsem samo nezanevřel ,na km je to mírně ve prospěch silnice.Jo a take se mi pekelně zvedla kondice,v terenu si teď mnohem vice užívám.No jsou to spiše moje pocity než nějaká doporučení,jen jsem chtělu uvést trochu osvěty pro zatvrzelé bajkery tak mě prosím neukamenujte :-)))

      0 0
    • cabbage  

      co to je za pandemii? lempl jezdi na silnici a ted i fousac:-(. kdo bude na vyjizdkach pacifikovat chrty!

      0 0
    • Žanek  

      Vítej do klubu žiletkářů!! :o))) Najdi si nějakou skupinu silničářů a jezdi s nimi, tak toho nejvíc pochytíš. Jízda v balíku a tak. Jinak se obrň trpělivostí a nenech se vytočit od prvního řidiče – ****** kterýho potkáš(a že jich bude). Jo a pokud fouká a plánuješ kam na švih, tak doporučuju jet tak, aby ses domů vracel po větru. Jednou jsem to moc nevychytal druhou půlku švihu (80 km) jsem jel porti větru, myslel jsem, že umřu… A v/po dešti bacha, oproti bajku to docela klouže… A že zastavíš na několikanásobné vzdálenosti oproti bajku sis už určitě všiml…

      0 0
      • fousac  

        jj… krasnej pocit uhanet s vetrem v zadech 45kph po rovince a nezadejchat se… :))

        nastesti nebudu na silnici poprvy… uz sem delal i sezony na biku (se slickama :) z 80% asfaltovy…

        kdyby se nasli silnicari, ktery by vzali na vylet turistu-amatera sverazne povahy s odporem ke slapani do kopce (mnozi me znaji :))), nejlip jizne z prahy, necht se prosim ozvou.. :))

        0 0
      • Volf  

        S tím klouzáním máš svatou pravdu a vůbec nejlepší je vodorovné značení na silnici. Ta bílá barva je za mokra pro hladkej pláš? jak sklo jinak stejně jako koleje.

        0 0
        • fousac  

          mokrej prechod pro chodce je smrtonosnej i na biku a dokonce i na motorce… ti uz sem zkusil na vlastni kuzicku, takze maximalni obezretnost…

          0 0
          • Žanek  

            Nejen na biku nebo motorce, ale i autem. A vůbec nejhorší jsou ty, kde se střídá červenej pruh s bílým – celá plocha je pokrytá barvou – klouže to jako prase i za sucha. Viděl jsem, jak někdo v Golgu dobržďoval před tím přechodem a když na něj vjel (přitom brzdil a lehce zatáčel) tak ho to hezky rozhodilo…;

            0 0
      • blue  

        vitr ma bohuzel jednu moc zabavnou vlastnost… otoci se vzdycky tak, jak to zrovna nejmin potrebujes :-) a u 160 km svihu si neumim predstavit planovani podle vetru teda :-)

        0 0
        • Žanek  

          Njn, to už je zákon schválnosti… Ale občas se mi to podaří :o))

          0 0
          • onegear  

            Silnicni cyklistika je kdyz nemuzes, jedes do kopce, fouka proti a prsi . . .

            0 0
            • jarka  

              ..a čeká tě stoupání po dlažebkách.Budeš vyhrkanej jako moped.

              0 0
        • ddd - andy  

          Pri kazdym treninku premejslim jak to udelat abych se vracel po vetru a jelikoz okoli Prahy docela znam, taxe mi to docela dari.. :-)

          0 0
        •  

          Ja si spojim predpoved pocasi se znalosti „lokalnich“ podminek a na 85% mi to vzdy vyjde.

          0 0
    • fousac  

      jeste me tak napadlo, co je to FLIGHT DECK???

      0 0
      • Thorn  

        Cyclocomputer od Shimana, ktory ukazuje napr. zaradeny prevod (komunikuje s kompatibilnymi packami) a tym padom kadenciu (bez nutnosti spec. senzoru) a podobne…

        0 0
        • fousac  

          jestli je to obdoba bikovyho/crossovyho CI decku, tak fajt netusim, kam se to zapojuje… :)

          0 0
          • Bobo  

            Nejlíp je to vidět asi tady: http://www.shimano-europe.com/…/SM-6501.pdf Ale že by to byla úplně nezbytnost, to zas ne. Jen je někdy o hubu, když se zrovna koukáš mezi nohy, co že tam zrovna máš (myslím jako zařazeno :-) ) a přehlídneš nějakou díru. Jinak, manželka má na silničce taky Soru, přišlo mi to pro ni docela slušný za ty prachy a zatím si nestěžuje. Copavá tam máš za kazetu? Shimano dělá u toho CS-HG50 tuším pět variant od 12–21 až 13–26.

            0 0
            • fousac  

              tak takhle to fungluje… no porizovat to stejne nebudu…

              kazeta??? zuby sem nepocital, ale papirove 12–26.. a vepredu 52/42/30… vivat trojprevodnik… :)))

              0 0
    • fousac  

      cim svitite???

      skoro pokazdy se z vyletu vracim za tmy a ted nevim cim svitit.. na fullu sem mel 3-LED smarta a bez problemu stacil… cestu clovek videl a jestli na ni neco bylo (obrubniky, kanaly, klady), me nebralo… no a na silnicku to proste nestaci… tak bych potreboval tip na nejakou malou kompaktni svitilnu (LED) s hodne vysokou svitivosti a malou spotrebou.. co vozite vy???

      0 0
      • Vrci  

        Sigma Elipsoid, čtyři tužkový akumulátory o kapacitě 1600 mAh a vydrží svítit asi 2 hodiny. V baterce je samice pro dobíjení, takže nemusíš baterky vyndavat. Pozor nejde na OS řidítka.

        0 0
        • fousac  

          elipsoid je zrudnost… :) mam verzi na 5×AA (1900mAh) a kdo se stim ma tahat??? sviti bezvadne, to jo, ale vydrz.. :( a nejde na OS riditka… ja mel na mysli spis neco s LED, vim ze tu lidi vozi cateye a i jiny…

          0 0
          • Vrci  

            Tak mi to nedalo a po roce jsem se kouknul dovnitř. Mám taky na 5*AA (1850 mAh). Se 2 hodinama vystačim. Teď ji ale budu muset vyměnit, protože jsem měnil berany a forbec, proto vim že nejde na OS :-(.

            0 0
      • Siddha  

        dobry je, jestli se vracis treba jen tesne pred tim, nez se seri, takovy maly shitny diodky s gumkama, nahaknes na kolo kde a kdy potrebujes a je to hrozne malinky… na zimaku mam normos blikacky, ale v lete jen supnu tohle do kapsy a jedu bez starosti z jizdy za sera, jak rikal jeden znamej starej cyklista, sviti to jak *****…

        0 0
        • Siddha  

          aha sem si spatne precet, ty chces dobre videt, no tak na to ja rezignuju, hlavne aby bylo videt me…

          0 0
        • Jogador  

          Jo vyrábí je artur a ještě někdo, a od nich to mám, ale až nato že přední svítí na všechny strany i nahoru mě do očí, a že to nemá rádo prach a vibrace, takže mě po vyjížďce nefunguje a musim jí rozebrat a vyčistit, tak jsou báječný:)

          0 0
    • Eila  

      koukam ze v tebe maj vyslovene duveru:-) silnie je v pohode, posor na diry a at si nekde nestrejchnes v zatacce, jo a na odraniny je paradni takovej mastnejs zelenej sprej, jmenuje se to myslim dermo-chlorophyl:-) to budes potrebovat:-)

      0 0
      • Beeda  

        Dobrej je i takovej zlutohnedej – Jodosil, tusim:-)) B.

        0 0
        •  

          Tak spis napiste v jakych situacich nejcasteji padate. Ja jsem vylozene pad (tuk tuk tuk) jeste nezazil. A taky bych zavedl takovy pravidlo, a to je offtopic. Tema je Silnice-tipy a triky a vy se tu bavite hrozne dlouho o osvetleni…pak si clovek najde tema a z toho co chce se nedozvi nïc

          0 0
    • fousac  

      ozivme si svoji mrtvolku.. :) no nic..

      po pohovoru s jednou slecnou (cau Eilo :) a pribyvajicich kilometrech vlastnich zkusenosti mam na mistni obec cyklistickou nekolik kontrolnich otazek:

      1. jak casto a jakym zposobem defektite??
      2. opravdu silnicni rafky radi praskaji??? co rekne takova obyc silnicka rekneme na 30cm dropik z obrubniku??
      3. co silnicka a „plna polni“, tzn. na nosici 20kg bagaze??
      4. jaky vozite plaste?? (pripadne charakteristika par slovy)
      5. jak opravit potrhany omotavky riditek?? (ja za to nemuzu, ten nakladak na me zautocil ze zalohy…)
      6. jak merite tlak v gumach nemate-li pumpu s manometrem??
      0 0
      • Pavlos  

        Clovece neco mi rika ze sis mel radsi koupit nejake enduro:)

        0 0
      • Bobo  

        Defekty skoro žádný, stačí do těch gum natlačit, co to jde. Jo, a jezdit po asfaltu a ne po lese. Bez manometru se to poznává blbě, že už je to tak akorát, leda snad napoprvé od někoho vypůjčit pořádnou pumpu, změřit, osahat a příště to podle toho zkusit rukou a až to bude jak šutr. Na takový to běžný poježdění (tak 6–8 kkm/rok) mám Viktorky Rubino, nejsou drahý, dost vydrží a můžeš si i vybrat barvu, božínku. Ale kdybych chtěl začít pořádně chrtit, určitě bych investoval do nějakejch lepších. A jestli silniční ráfky rády praskají? Tak tento rok se u mě urodilo, vzadu už jsem dvakrát měnil. Ale to všechno bylo jen a jen mou vlastní blbostí. Když skáčeš opatrně – rozuměj v nouzi přes díry a přejezdy, z 30 cm obrubníku bych takhle na silničce nikdy dolů nešel – tak to vydrží dost. Právě že hrozně záleží na tom, co je to za kola – ráfky, výplet i náby. A jestli chceš vozit i těžkej bágl, kouknul bych se po nějakejch lepších zapletenejch. S omotávkama neporadím, já, když mám hlaďák, tak žeru listí, neokusuju omotávky, takže tohle jsem ještě neřešil.

        0 0
      • Žanek  

        Takže popořadě: 1, Letos jsem ještě nedefektil, vloni jednou, zajímalo by mě, kterej ktetén ten rýsováček na silnici položil. 2, Ještě mi žádnej nepraskl. Řekne „křup“, co řekneš ty až se zvedneš ze silnice popisovat radši nebudu… 3, Není to zrovna optimální, většina silniček ani nemá návarky na nosič (proč asi??)ale u ocelovýho rámu bych to riskl. 4, Schwalbe Stelvio – super, ale dražší… 5, Přilepit ty cáry k řidítkám chemoprenem, popřípadě terapie izolačkou.. 6. Blbě…;

        0 0
        • Uža  
          1. defekty: letos nula, loni jeden.
          2. rafek jsem znicil jen jeden, ale nepraskl. Ovsem jezdim pres prejezdy,… pomerne citlive. 30cm obrubnik se mi zda vysokej i biku:-)
          3. nemam zkusenosti
          4. ted continental sport 1000 (zatim pres 2000km a vypada jako novy), predtim najaky kevlarovy panaracery (vydrzeli snad 7000km, uz presne nevim), jeste pred tim michelinky, pirellky, jedinou vyslovene spatnou (i kdyz pomerne historickou) zkusenost mam s barumkama – furt jsem defektil
          5. odrenou a pretrzenou omotavku jsem ted resil na bratrove kole. Ovsem bylo to u brzdove paky, tak jsem to ustrihnul, prilepil izolepou a sikovne navazal a zakamuflovat pod gumu brzdove paky. Neni to vubec poznat. No tak jsem se pochlubil, jak jsem sikovnej, ale asi jsem moc nepomohl, co?:-)
          6. bez tlakomeru merim pohmatem palcem prave ruky:-)
          0 0
    • McBlacky  

      Ty vole, Fousáči, chvíli jsem pryč a už takováhle divočina? To jsi nevyreklamoval rám, nebo co? Proberem to v tejdnu u koní, co ty na to?

      0 0
    • quassar  

      Taky mam mensi dotazek. Praska mi vyplet, chci poridit novej (komplet) a kdyz uz jsem v tom tak i novej rafek (a asi i plast). Co rikate na Remerx Stormy? Nepotrebuju gramy dolu, ale hlavne aby drzel. Jo a co ktomu za dvacitkovej plast??? Diky za rady.

      0 0
      • Bobo  

        Stormy má manželka, bylo to asi to nejlepší z těch laciných ráfků, co u nás běžně měli. Jedno přední kolo jsem od ní chvilinku měl půjčený a vydrželo bez úhony i skákání přes železniční přejezdy, takže za ty prachy… Ale proč zrovna dvacítkovej pláš?, když ti odchází výplet (předpokládám, že díky mizernejm silnicím)? Jestli nemáš 50kg i s postelí, tak bych na ten náš český asfalt vzal nejmíň 22, nebo spíš 23, kde je větší výběr.

        0 0
        • Žanek  

          přesně, rozdíl ve valivým odporu mezi 20mm a 23mm je minimální, ale rozdíl v komfortu je značnej;

          0 0
          • quassar  

            Takze rikate triadvacitku? Ok, rad si necham poradit? A jakou teda? Nechtel bych za to dat vic nez 30–450. Vyplet odchazi jednoduse kuli tomu ze uz je starej. Mam tam jeste pozinkovany draty :)

            0 0
            • Bobo  

              No to je těžký, jakou. Spousta lidí je spokojená s Hutchinsonama, ale já už bych je podruhý nebral. Teď to moje prasácký zacházení snáší Vittoria Rubino, mám na nich někdy od dubna 5kkm a už taky moc nevypadají jako nový. Fakt dobrý jsou Schwalbiny, ale ty jsou o trochu dražší. Takže je otázka, jestli se nevyplatí si radši malinko připlatit.

              0 0
              • quassar  

                no asi to tak dopadne, muzes mi rict konkretni typ, abych moc netapal? letos asi jeste jednou naposled koupim ty levny rubeny co vydrzej tak 2000 km, ale pristi rok do silnicky zainvestuju… zaslouzi si to…

                jeste jeden dotazek… budu menit asi po 12 tisicich konecne retez :) tzn. nejen retez ale i pastorky a zrejme taky prevodniky a kliky, mam stary 105 kovy shimano (jestli vam pomuze mam sirera kupovanyho v 96), nevite jestli na tuhle 105kovou prehazku a packy (sis) pujde osmikolo? dalsi dotaz, videl jsem nekde stary 600kovy (ale jinak uplne novy :) kliky, bylo to tenkrat kompatibilni? nerad bych ty kliky koupil a zjistil ze to skace a tak.....

                sorry za tyhle lamersky dotazy, ale naposled jsem poradne jezdil (a zajimal se o to) nekdy v 99. no a od ty doby jsem vsechno zas zapomnel

                0 0
                • Bobo  

                  Stelvia anebo i Blizzardy, to považuju za 1.ligu. U toho Sh105, jestli máš ještě sedmičkovou kazetu, tam ti bohužel moc neporadím.

                  0 0
    • fousac  

      dalsi „genialni“ dotaz.. :)

      jakej obvod kola mate nastavenej na tachometru??? (plaste 23–622) to porad nejak nemuzu vyladit..

      0 0
      • Bobo  

        Nastav si tam 2400 jako všichni ostatní, a? se taky můžeš chlubit nejvyšší maximálkou a průměrama :-). Já mám 2135, jednak to bylo v jakýchsi tabulkách jako přibližná hodnota pro tenhle rozměr, a pak, kdysi jsem se snažil okutálet to kolo o jednu otáčku a pak jsem měřil na silnici vzdálenost. Stejně to je ±, stačí, když si míň nahustíš a už jedeš po menším obvodu.

        0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.