• BB

    marne hledam nekde na netu popis zajimavych bikerskych tras. Narazil jsem na popisy cykloturistickych tras, ale typicky bikersky nikde. Asi by to musel byt dost podrobny popis, pokud by trasa zrovna nekopirovala turistickou znacku. Sam hodne jezdim udoli Vltavy od Cimic po Kralupy a vim co se tam da najit za nadherne sjezdy, ale clovek to najde po delsi dobe. Kdyby existovala nejaka databaze tras, rad bych tam sve trasy popsal, abych dalsim usnadnil zivot. Nevite o necem ?

    0 0
    • fousac  

      co na to admin??? to by mozna slo spichnout nejakou databazi… taky bych mel nejaky tipy z druhyho konce prahy(berounka, brdy)…

      0 0
      • admin  

        TO zni zajimave pokud byste do databazi prispivali nebyl by to vubec spatny napad.

        0 0
        • lobik  

          nacpu ti tam vše co znám kolem Brna.

          0 0
          • admin  

            to by bylo super

            mozna byste mohli trasy zpracovat a poslat me je mailem ja to nahodim na web.

            Jelikoz je konec mesice tak mam min casu takze to vidim az na pristi mesic :(

            0 0
        • BlickM  

          něco podobnýho už tu bylo, ne? jako je odkaz „povídky“, byl i trasy, nebo oblíbené trasy, ale moc tam lidi nepřispívali

          0 0
    • Krab  

      Zrealizovalo se tohle nejak?

      0 0
      • t29  

        pěkná archeologie :)

        tady na fóru asi ne, předpokládám že nejlepší bude cykloserver nebo vygooglit mtb trasy.

        EDIT: Brněnská sekce tu má vlákna „MTB bonbonky“, něco odjinud se taky najde

        0 0
        • scoty  

          Ale tak třeba do Č.ráje jsou mapy v běžném rozlišení k prdu..na 10m začínají třeba 3 údolí..i satelit se pletl a kreslil hřebeny do údolí atd.

          Možná by bylo zajímavé dostat do e podoby mapy pro orientační běžce vždy pro danou lokalitu.

          Mně se to třeba při vyhledávání historických stezek v Č.ráji velmi osvědčilo…lepil jsem je do požadovaného rozsahu lepidlem..

          Taky mi pomohli kluci z Jičínského klubu OB, kteří mi poskytli mapy z 80let m.st…

          0 0
        • Gondo  

          Já plánuji trasy tak, že hledám zajímavé na

          http://www.cykloserver.cz/

          http://www.bikemap.net/

          http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp

          http://www.ivelo.cz/cyklo-trasy/…

          a podobně.

          Pak si trasy upravím u mapy podle sebe, případně spojím dvě dohromady a tak.

          0 0
          • scoty  

            Ono významně záleží na tom, co jezdíš.

            Pokud máš rád pěšiny/singly/chod­níky/stezky, které nejsou značeny, tak jsou ti podobné servry na nic…

            0 0
            • Gondo  

              Mám rád delší vyjížďky, takže nehledám ani moc podle typu povrchu. Plánuji to prostě po lesních a polních cestách, po turistických nebo cyklistických trasách.

              Až budu mít potřebu jezdit singly, tak vyrazím do Jizerek jezdit furt dokola po 20 km okruhu. :-)

              0 0
              • scoty  

                Singlů je všude habakuk…

                V Brně v každým lese a v Praze taky. Akorát často nejsou v mapách, protože je tam nikdo nezakreslil, pokud to nejsou TZ.

                Ale kdybys měl potřebu se někdy projet po singlu, který je vybudován tam, kde žádný nebyl, kde ho chtěli a kde si ho tedy nechali postavit, tak se klidně zajeď podívat třeba do těch Jizerek.

                Já jsem tam ještě nebyl, ale myslím, že tam toho má být brzy víc. Asi jsou spokojeni.

                0 0
    • BB  

      Tak to koukám, sedm let. Zase se mi potvdilo, že problémy mají tendenci se řešit sami. Nástup GPS to vyřešil dost dobře. Mraky serverů se stopama. Má to ale jedno ale. Je tam trasa, někdy nějaký ten popis a kategorie (MTB, trekking, atd.) Marně hledám server, kde bych hledal trasu přímo na mapě a to takovým způsobem, že bych skládal segmenty z projetých tras a z toho si dělal trasu svojí. Takhle to musím pracně řešit v mapsource. Server by při ukládání trasy musil vyhodit již někým jiným uložné části trasy a zanamenat pouze nové části. Nevím jestli jsem to popsal srozumitelně, ale pokud mi rozumíte a znáte takový server, tak dejte vědět.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.