• zdenek

    Sorry za hloupý dotaz, ale koupil jsem měrku a neumím s ní měřit. Strana bez zoubků má po nasazení vůli. Kterým směrem přitlačit? Který zoubek znamená výměnu řetězu? Poradí někdo?

    0 0
    • Tommy  

      Teda nevím, jak ta Tvoje měrka vypadá, já mám original Parktool a tam je hloubka „zasunutí“ těch zoubků značená. Rysek je tam asi 5, když Ti ta měrka zapadne úplně, je už většinou pozdě a odnese to buď převodník nebo nějaký ten převod na kazetě. Jak se měří ? nasadíš tu měrku vykrojeným (tou „vlnkou“) na řetěz a na druhé straně Ti zapadává zoubek s těma značkama. Jinak úplně jednoduše. Odměříš na posuvném měřítku (šupleře) 132 mm nasadíš na měření rozteče mezi články a roztáhneš na skutečnou míru mezi nimi – když je naměřený údaj do max. 132,6 tak je to dobré 132,8 je už nejvyšší čas měnit!!

      0 0
    • Lukin  

      Pokud ti zapadnou dva zuby lehce,tak zkus maličko přitlačit.Pokud pak zapadne i třetí zub, je řetěz přesně na hranici výměny. Pri lehkém zapadnutí tří zubů musí z kola pryč. Takto jsem se to dozvěděl v servisu při řešení stejné otázky.

      0 0
    • mosquito  

      ted mam 148mm na suplere a jezdim dal .. tak to delam stale, jednou za 6500–7000 km vymenim pastorek (jak zacne preskakovat retez) a samo i retez a jedu dal, samo se nici i prevodnik, a novy retez dostane hned co proto, ale stejne vydrzi tech 6500–7000km a pak na novo… cenove to vyjde vyhodneji takze tak

      0 0
      • Mamutt  

        To jezdíš na singlespeedu?! Takhle odrbané převody snad už ani neřadí?

        0 0
        • mosquito  

          ale radi a docela v pohode … razeni SRAM 7.0, kazeta taky SRAM, retez CONNEX – nejaky ten stredni, mazu cca co 100km WD40

          0 0
      • TinkTink  

        Nemeris nahodou 12 clanku?

        0 0
        • mosquito  

          ale ne :) proste je to tak natahly … je to dobre videt i na prevodnicich :))) :o/

          0 0
          • Speedy  

            To je kravina, měříš 12 článků, nemůžeš na 11 článcích natáhnout řetěz o 16mm. I na těch 12 je to dost.

            0 0
    • zwwak  

      Nezapomeň při měření řetěz natáhnout klikou ( za pedál ).

      0 0
    • zdenek  

      Právě, že ta „vlnka“, co se nasazuje na řetěz má trochu vůli, ptoto jsem se ptal, ke které straně (dopředu – dozadu) se ji snažit přitlačit?

      0 0
      • Tommy  

        Zaklapni do jednoho článku nebo na kolik je a ten měřený úsek natáhni převodníkem, jak, Ti tu už někdo radil – jinak je fakt nejspolehlivější „šuplera“.

        0 0
    • novas32  

      asi bych svuj dotaz nasmeroval sem, jelikoz si taky nejsem jisty, jestli merim dobre a pokud jo, jaky je vysledek…

      merku mam TB-3326, retez Sh CN 6701, ma natoceno +/- 1700km v rovinatem terenu, jsem srandacyklista, takze zabirat moc podle me nedostava.

      myslel jsem, ze merka do prislusneho clanku standartne zapadne a kdyz je uz vytahany, tak do nej nebude chtit vlezt. v mem pripade to ale vypada, jak kdybych mel jeste retez „vytahat“, aby vubec do clamku zapadla…meril jsem pri napnutem retezu (klikou). pro predstavu prikladam obrazek.

      0 0
      • pablosV  

        Při napnutém řetězu, když měrka zapadne, je po něm. Tvůj řetěz je OK

        0 0
        • novas32  

          jo aha, ja myslel, ze ma zapadnout a kdyz uz tam nejde, je retez vytahany…jak ale poznam, ze je tesne pred zapadnutim? nebo je v okamziku, kdy zapadne, cas na vymenu, aniz by to jeste melo „neblahy vliv“ na stav kazety?

          0 0
        • novas32  

          sakra, ted na tu merku koukam, je to na ni vyryte, a ja jsem se na to spatne dival…nebylo poradne videt, ze je to tak jak rikas. takze dotaz uz je jen, jak rychle vymenit retez pote, co do clanku merka zapadne? predpokladam, ze co nejdriv :) diky

          0 0
          • pepek  

            tak asi 200km předtím, než zapadne

            0 0
          • pablosV  

            Vyzkoušet na více místech a když zapadne nadoraz tak vyměnit co nejdřív.

            0 0
            • novas32  

              diky.

              0 0
              • Hornet  

                Kup si radsej subleru a budes to vediet presne, taketo „odhadovanie“ je na prd…132,8–132,9 je uz na vyhodenie retaze. Treba merat-ako pisu nado mnou- na viacerych miestach. Retaz nikdy nie je rovnomerne vytahana, mozu byt rozdiely aj 0,3mm. Takze jeden udaj ti povie nechat a iny uz naznaci ze vyhodit.

                Mierky by som bral len ako orientacne – rychle zistenie rozmeru.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Měrku mám jako divadýlko pro lidi.

      Jinak používám metodu přizvednutí řetězu na největším převodníku- kolik se ukáže ze zubu. Když je vidět už celej zub, tak je „hotovo“…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.