• Otaku

    co je lepsi a proc? Merida treba tvrdi: „rámy vyráběné pomocí automatického systému svařování jsou mnohem přesnější a spolehlivější“

    0 0
    • Daf  

      Ja osobne rucnimu svarovani neprikladam nejak velkou vahu. Podle me je to vcelku jedno hlavne u beznych seriovych ramu. Verim tomu ze robot klidne muze svarovat stejne dobre jako clovek. Kdyz trochu odbocim tak jsem vlastne docela rad ze nam auta varej roboti a ne lidi podle toho jak se vyspali :)

      0 0
      • biker007  

        jo, kdyz sme u tech aut. kamos co dela v Ml. Boleslavi rikal, ze nejvic poruchovy auta byly vyrobeny v patek a pondeli.. ze by se i roboti tesily na weekend ;-)

        0 0
        • ravo  

          Tohle je obecné pravidlo, kterré platí všude a ve všem, pokud jde o lidskou činnost:-)

          0 0
    • kovar  

      no ze by zrovna Meridy praskaly mene nez ostatni ramy, to se mi nezda.

      0 0
    • lubos  

      Kdyby tedka merida nasla velice levnou pracovni silu na Marse, cetl bys pak tohle: „rámy vyráběné na Marsu Martany jsou mnohem přesnější a spolehlivější“; :-))))

      0 0
    • TinkTink  

      Svarec muze a nemusi mit svuj den…ze jo…robot se nastavi a jede a jede…klidne na tri smeny…rucni svarovani mi ale nevadi – ale musi to byt renomovana znacka s kvalitnima reklamacema :)

      0 0
    • HonzaV  

      Svarovani pomoci robotu je uplne normalni vec v tovarnach produkujicich ramy ve velkem mnozstvi pro ruzne znacky. Tzv. Handmade ramy jsou podle meho nazoru kvalitativne srovnatelne, pokud svarec zrovna neni po tahu.Mozna dokaze vizuelne zhodnotit nepovedeny svar, coz mozna robot nepozna, pokud je to v nejake male mire. Slavna technologie Robotweld od Meridy, kterou nas masiruji v reklamach neni zadna novinka, jen to pro nas hezky pojmenovali, aby to vypadalo zajimave. Stejne jako tvarovani trubek pomoci kapaliny (HFS tubing) neni nic prevratneho, myslim ze Giant to uz taky nejaky patek dela a nejen on, jen asi nema takovy dobry propagacni oddeleni. Takze je asi jedno, kdo a jak to svaril, hlavne aby to bez problemu a dlouheho cekani slo vyreklamovat.

      0 0
      • Jenda  

        jinymi slovy jste prave panove rekli ze at to svari kdo to svari stejne to praskne (a kdo neveri at se zepta padlisty:-)

        0 0
        • lubos  

          Jo, presne tak :-))))))

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja si sice myslim, ze praskne vsechno, ale me jeste zadnej nepraskl. Jen se nejaky ohly :) To bude asi tim, ze vozim jenom ocelaky :) Posledni dobou je tu na me nejak moc odkazu. Asi uz zacinam lezt lidem krkem :)

          0 0
          • rasto  

            nenech se odradit ;-) docela dobre to zde ozivujes. obcas mas docela trefne poznamky :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jen jestli se nestraceji v hromade blbych kecu :( A kdo ma taky porad cist ty moje hrubky :) Nicmene se nenechavam zastrasit a dokud mi to zamestnavatel nezatrhne budu plkat i pres den :)

              0 0
    • jecnak  

      No kdyz to vemu zcela mimo obor vyroby ramo, tak kvalitnejsi svary delaj vetsinou svareci. Napr. v atomovych elektrarnach se v prvni zone najdou vetsinou svary od lidi a ne od stroji. Jde o to, ze stroj proste nema zkusenost a ci v ruce. Umi sice na pohled uzasny svary, ale neni dulezitej pohled, ale jak to pak vypada pod rentgenem nebo pod jinym druhem defektoskopickyho mereni. Proste svarec dokaze svar udelat na miru tomu danymu mistu mnohem lip, nez robot. Je obsem otazka jakej svarec a jakej robot. Pokud se vratim zpet ke kolum, tak tady je to opravdu tezky, neznam osobne ty lidi a ntusim jak jsou zrucny a zkuseny, takze je kavlita asi silne individualni. Na druhou stranu, kdyz se podivate na nejcastejsi problemy u ramu, tak ne vzdycky je prasklina ve svaru a ne vzdycky je na vine prave ten svar. Problem je podle myho spis v dimenzovani a tepelny uprave po svareni, kterou se vsichni snazi bud vypustit, nebo co nejcic zkratit – jde proste o prachy.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jen k tej elektrarne: Ja s tim sice souhlasim, ale treba v Temeline… by ses asi divil jak to „prej“ vypada. No slysel jsem zajimavy veci. Ale nejsem zadnej aktivista a rozhodne nechci stat proti jaderny energii, tak to nebudu moc rozmazavat.

        0 0
        • morgoth1  

          Nevim co si o Temeline slysel ale kdyz jsem tam byl tak prave svarovany nerezovy trubky v prvni zone me hned zaujaly – opravdu uzasna prace!!

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No z venku mozna :) Vim o tom jen moc malo na to, abych se tady poustel do nejaky debaty. Ale preci, vis na pokolikaty to vypada tak jak to vypada? :)

            0 0
            • Cyril  

              No, nedá mě to. Tata stavěl Dukovany – ráno nafasoval elektrody večer odevzdával stejný počet „vajglů“, KAŽDÝ svár v té první i druhé zóně kontrolován rengenem – a ty snímky jsou dodnes někde archivovány. Nemyslím, že u Temelína je tomu jinak. Když někdo někde něco jen tak nějak „lepí“ tak to nebude nic na čem by něco záviselo, ale nejspíš utržený pant u dveří :-) Proč se u atomovky nenasazují roboti je jasné – velká rozmanitost. Co se rámů týká tak určitě u velkosériově vyráběných nepřichází nic jiného než robot v úvahu – jak bylo výše řečeno – cena a pondělkopátky. To že se tím někdo chlubí je marketingový tah. U malých sérií člověk – robot se neoplatí. Kvalita práce je si myslím u kvalitního svářeče stejná jako u robotů. Zdar!

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja nic z toho nevyvracim. Jen co sem tak zaslech „po hospodach“. Prej kdyz zrengenovali svary po prvnim pokusu, tak jich 80% neproslo (mozna prisnejsi normy:) na treti pokus to uz dopachali tak, ze to prej stacilo (ale 100% to nebylo). Ale je to JPP s odvolanim na verohodne zdroje :)

                0 0
                • fousac  

                  se tady taky ohreju… :)) kdyz vidim svarece u nas v „kolbence“ (jaderny prumysl..), tak hlasuju jednoznacne pro robot, ale na druhou stranu, ten clovek vari nejlepsi kontejnery na zarice ve stredni evrope a prilehlym okoli… a ted babo rad…

                  0 0
    • lubos  

      Ja bych jeste doplnil, ze Merida nema mozna az tak problem s praskanim ramu kvuli robotum, tam je to spis mozna kvuli spatne technologii, nebo nasetupovani toho svareni, ale rekl bych, ze diky seriove vyrobe, alespon 2002 a 2003 ramy jsou docela povestne kvuli ruznym pazvukum vsude mozne. Coz teda ram delany rucne, s citem tenhle problem asi nebude mit. Jenomze, co ram delany s citem a rucne. Bude jich 100 min, a bude drazsi 10×. Toz tak :-(

      0 0
      • Gatier  

        Vibrator tiez neuspokoji zenu tak,ako muz. Resp. ani ten najkvalitnejsi sa nevyrovna takemu lepsiemu chlapovi.A tak nejak to bude aj pri ramoch.

        0 0
        • lubos  

          Bohuzial, ale tvojmu pripevku, priznam sa, nerozumiem ako k problematike zvarania ramov prispieva.

          0 0
          • Gatier  

            Tak sa spytaj nejakej zeny! Ona Ti uz tu problematiku dovysvetluje.

            0 0
            • Gatier  

              Ja zas bohuzial nerozumiem tomu, ze pises na Ceske forum po cesky :-)

              0 0
              • lubos  

                Aha .. tak to by tvoj prispevok od veci vysvetlovalo.

                0 0
                • Gatier  

                  Vidim,ze Blavakom treba vsetko polopate vysvetlit. Ale necham to tak. Takto to vsetci chapu, len pre teba je to od veci.

                  0 0
                  • lubos  

                    Mylis sa vo viacerych veciach. Ja chapem to, co si ty myslis, ze nechapem. Ty ale nechapes, o com som si myslel, ze pochopis. Dalej, zjavne nechapes co je, a co nie je od veci, alebo to nechces pochopit. Dalej sa mylis v tom, ked si myslis , ze som Blavak. Ale aj keby som bol, nic to na tom nemeni :)

                    0 0
                    • Robbie  

                      Kurna, tomu rikam alespon odborna diskuzia. Tak trochu filologicky kruzok, bysom povedal :-))) (Uz hovorim ceskoslovesky jako sudruh Husak)

                      0 0
                    • Cyril  

                      Špica! COGNI ERGO SUM

                      0 0
    • fotis  

      Keby som si to zvaril ja sam rucne, tak to bude urcite lepsie ako stroj. No ked to ma zvarat nejaky Pepa zo Zahoria co ma rodinne problemy a je alkoholik, tak radsej si vyberem stroj.

      0 0
      • Gatier  

        Vidis Lubos!? Pise presne to co ja, staci miesto slov stroj a Pepa dosadit vibrator a chlap. Vidno, ze sa zrejme nechapeme, ale to tu aj tak nikto nepochopi vratane mna. Ospravedlnujem sa, ze som Ta nazval Blavakom, aj ked som si touto chorobou nebol isty. Nehnevaj sa :-)

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.