hydry: Avid Juicy 7 vs Shimano XT 04 ?

49 nepřečtených
  • Lapák

    … vím, psali o tom ve Velu…, přesto jaký je Váš názor. Chystém se letos do kotoučů, tak se snažím sebrat nějaké další rozumy. Podělte se o své! Dík.

    0 0
    • enjoy  

      jestli se dobre pamatuju,tak ta „recenze“ dopadla asi tak,ze se nedaj snad krome ceny srovnat.myslim ze kdyz pudes do avidky,tak litovat nebudes.brzdnej ucinek vecek(za sucha) uplne staci,takze nevim na co bysis u tehle koutoucu mel stezovat

      0 0
    • Meesha  

      Jedinej problem vidim v tom, ze jestli chces XT, musis chtit i DUALY… Osobne bych to klidne s nima chtel, ale to je pak zase docela palka za razeni a brzdy…

      0 0
      • Lapák  

        No upřímě řečeno dualy zatím nechci (ještě mě to nepřesvědčilo) ale o čem fak vážně uvažuju je kombinace třmeny XTR03 a Deore páky. Doufám, že to není úplná blbost.

        0 0
        • Meesha  

          A jde to? Temhle nekompatibilitam u shimana fakt nerozumim…

          0 0
        • lubos  

          Ano, jde to. Trmen XTR 2004, paky Deore, nebo XT 2003 , nebo 2002 ted nevim presne. Kotouc 6dir. Jinak mne se ale Avidy hrozne moc libi … ten cervenej kotoucek co vypada jako meric prutoku vody je mi moc sympatickej :-)))

          0 0
        • grizzly  

          doporucuju vyzkouset si chod tech pak. bal bych se u Deore, ze budou mit hrubej chod.

          ja mam nove „Hayes HFX-9“ jsem nadsenej.

          • zabirani je plynuly a lehky. staci mi 1 prstem lehce zmacknout cca o 1 cm a brzdim na plno…
          0 0
          • bajker  

            Opravdu jeden cm? Jak jsi toho dosáhl? Jen tím šroubkem na 2mm imbus?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tim nestelujes chod brzdy, ale jenom vzdalenost paky od riditek. Proste je ma dobre odvzdusneny, no.

              0 0
      • bikemanx  

        Hele to nejde koupit komlet kotouč XT 04' a k tomu jiný páky??? Ty DUALY se mi moc nezamlouvaj..

        0 0
        • Lapák  

          Podle toho, co zatím vím, by měly jít kombinovat XT04 třmeny a Deore03 páky. Usuzuju tak proto, že určitě je kompatibilní XTR03 třmeny a Deore03 páky; a XT04 je dvoupístková stejně jako XTR03. Naživo jsem to ale zatím nikde neviděl.

          0 0
          • libik  

            Psal jsem primo do shimana a odpovedeli mi toto :Dobrý den

            co se týče dotazu jestli se dá třmen XT 04 kombinovat s pákama brzd XT 03 tak odpověd je ano, určitě se dá kombinovat, ale nikoliv s pákou ze sady deore.

            s pozdravem

            Jiří Galatík ( reklamační technik ) PAUL LANGE OSTRAVA s.r.o. Tel. : 597444161 Mob. : 602730074 e-mail: servis@paul-lange.cz

            0 0
            • Lapák  

              hm…, takže všechno je jinak.

              0 0
              • Franta  

                no nevim nevi, ale borci vozej Saint trmeny s pakou Xt a s pakou Deore a problem teda nemaj. Jo a mimochodem Bob Sticha ma na webu kombinaci Hope trmen + Shimano Dualy :c)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ten byl vzdycky divnej :))

                  0 0
                  • Franta  

                    Ani ne, spis Sticha podle webu fakt dela s Hopama rad a venuje se tomu. Njn ale plakat nebudu..

                    Ted jsem namontoval Avid Juicy seven. Je to tragedie to mit na sjezdaku s 160mm kotoucema :-), no jdu to projet…

                    0 0
                    • lubos  

                      Daj pak vedet jak. Zajima me sila, davkovatelnost, stelovani, skrtani, jestli nechyta vyplet, a tak.

                      0 0
                      • Franta  

                        No chci je vozit tak mesic, mam to na test. Jak rikam, mam to na sjezdaku, ale jsou to bohuzel 160mm kotouce, ale mozna se (bohuzel z vlastnich nakladu) povede na pulku testu vozit 200kotouce. Nic neskrta pokud se to nanda jak ma, stelovani docela super, jen aby to diky tem vsem stelovanim se pak nevysralo :-) Prinos je podle me ze muzes paku pouzit jako levou ci pravou. Hadicky se me zdaj dost tenke, nemam z nich dobry pocit. Brzdy byly uz zajete (velo + dirt biker) nicmene, zadni je ok, brzdy pekne, fakt super, jen ke konci plne brzde sily, kdyz fakt zmacknu paku, je to takove mechove, mekke- usuzuji ze je mozna zavzdusnena. Uvidime co ji reknou dlouhe sjezdy. Predni zatim nic moc. Mozna je tam nova jedna desticka jak to vypada a spis me prijde ze se musi zajet.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          U Hayese muzes taky zamenit paky. To jen tak na okraj pro Houpaře co uz si odvykli :)

                          0 0
                    • BoB  

                      Já bych právě stál spíš o srovnání Juicy a Hope mono M4. Co je lepší? A kde se dají hopy u nás koupit a zakolik byste prosím prosím neporadili?

                      0 0
                      • lubos  

                        Zjistil jsem, ze v anglicku jsou Hopy temer za babku. Ve srovnani tady. Jinak osobne se domnivam, ze rozdil velkej nebude. Oba maji stejne moznosti (myslim). Jenom Juice ma hezke cervene kolecko :)

                        0 0
                        • BoB  

                          No pouze potud pokud si nepřečteš hodnocení na mtbr, kde hope hodnotí výrazně výš než avid. A je to čtyřpístková technologie bez možnosti seřízení

                          0 0
                        • PePu  

                          A nechtel by jsi se podelit kde? Par UK e-shopu jsem prosel a Mono M4 je zhruba cenove (120–140liber) srovnatelna s CR (kdyz uvazuju, ze bych u nas teoreticky nemel problem se zarukou na brzdu koupenou v CR).

                          0 0
                          • lubos  

                            Aha, tak potom je to tady u nas o dost drazsi :o)) Ale videl jsem je treba v DE shopech za cenu tak 250$ a vic .. treba.

                            0 0
                      • Pá-dlista1  

                        V nejhorsim muzes pouzit vyhledavani. Prej ty nejlepsi a nejchytrejsi programatori ho pouzivaji a uz i neco nasli.

                        0 0
                        • BoB  

                          Víš bublifuku, že ho vozí yarroline vim taky, ale ty sám si kdesi říkal, že od někoho je lze sehnat líp. A můj dotaz směřoval spíš na to porovnání, kterého jsem se nedočkal

                          0 0
                      • Franta  

                        bude neboy

                        0 0
                  • Air  

                    Jen pro zajimavost: http://www.sticha.ch/…2-GA0007.jpg http://www.sticha.ch/…1-GA0007.jpg

                    • koncept bezudrzboveho kola do mesta, kardanovy pohon, lefty tlumicova vidle, softtail, loukote…

                    mozna Sticha vypada divne, ale rozhodne divnej neni… Jinak psali o nem ve Velu 1/2001, ktery se mi nahodou dostalo do ruky… A na tech Hope co obcas vychvalujes se on podili na vyvoji, jestli je rovnou nevymysli :). Takovej „obycejnej“ sikovnej garazmistr z Cech…

                    0 0
                    • Air  

                      razeni se samo v nabe a ta zadni stavba je righty :) ty pozohybany trubky me ale uchvatily…

                      0 0
            • lubos  

              XTR 04 + XT 04 paka ano. XTR 04 + Deore paka ano.

              Videl jsem, mel jsem to v ruce, jezdilo to, zadnej problem. Nevim jestli XT 04 !+ XTR 04.

              0 0
    • tutite  

      No, Juicy je zajímavá volba, určitě neprohloupíš, je to jistota, když skvěle brzdí Avid mechaniky, tak jak na tom asi bude hydraulika? Co se týká Shimana XT 04, prej maj o něco menší brzdný účinek, možná to bude tím, že je zatím dlouhodobě nikdo moc netestoval. Jo a BOTTICO nabízí komplet s novými XT 04 třmeny + XT 03 páky + XT 03 kotouče. Snad to bude i naplněné a odzvdušněné. Ale i komplet XT 03 se ještě dají sehnat. Na mtbr.com mají jako jediné z brzd vynikající recenze.

      0 0
    • Rici  

      Neni to uplne presne jsem, ale kdyz uz je rec o Juicy 7 – kde se da koupit? Dejte prosim odkaz na obchod kde ji maji.

      0 0
      • x-mass  

        Odkaz ktery jsem dnes objevil. Daji se tam opatrit ty Avid brzdy: www.progresscycle.cz/ spolehlivosti tohodle shopu nic nevim.

        Zajimalo by mne jaky mate nazor na Hayes HFX Mag. Pro pristi sezonu si je chci koupit. Zkousel je tu nekdo?

        0 0
        • keksik  

          pokial viem, od hfx9 sa lisia len drobnostami. napr. uz od kupy mas metalicke brzdove dosky, hadicka z paky k prasatu je nejaka spevnena (kevlarova ci aka), paka sa uchytava dvoma srobmi – da sa (od/na)montovat bez zhadzovania gripov a radenia. inak super, jazdim s nou vpredu tuto sezonu.

          0 0
          • x-mass  

            diky moc za postreh. do ted jsem poradne netusil, jaky je rozdil od HFX 9 a HFX Mag. Krom designu.

            0 0
          • bajker  

            HFX Mag má jinou konstrukci páky – včetně pajšlu než HFX 9 jinak je úplně stejná.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Ale i tahle hadicka se da proseknout..

            … stejne jako jakakoliv jina hadicka :)

            0 0
    • BB  

      v německým Mountain Bike byla recenze a Avidy byly výnikající, XT 04 nevyhovující, vítězem testu byly některé Magury, ale to je jasné, německý časopis nejspíš nadržuje německým výrobcům. Já bych šel stoprocentně do Avidů, protože mám celkem negativní vlastní zkušenost s XTR 03, což je podle fotek stejný systém jako XT 04, akorát to XT má úchyt jako Hayesy, což je fajn.

      0 0
      • libik  

        Jake mas zkusenosti ? Muzes to nejak upresnit ?

        0 0
      • visby  

        precitaj si ten test este raz, ale pozri si saint brzdy a zistis, ze shimanoXT nie su take zle ako pisu :-) saint=XT 04…

        aj mne sa tie avidy najviac pozdavaju…

        0 0
      • Air  

        myslim, ze Mountain Bike Action vyhlasil Avid Juicy 7 jako „The best brakes ever“…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.