• Mucha

    Nazdar, konecne jsem se odhodlal prejit z klipsen na SPD. Jezdim ale silnicku i MTB, a tak nevim jaky univerzal-pedaly a tretry koupit. Mate s necim podobnym nejake zkusenosti? Predem diky za typ!

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Kámoš má od Shimana silniční SPD na silničce a 525 na bejku. Má na to jedny boty se Shimano kuframa a pasuje to. Neni ale nad to mít jedny boty na bejk a druhý na letadlo :-)

      0 0
    • Clodman  

      Shimano vyrábí jeden silniční model, kterej je kompatibilní s bajkovejma, jmenuje se A525, je to klasický SPD.Jinak na silnici vyrábí SPD-R, ale to už taky končí a SPD-SL.Když koupíš ty A525, tak nebudeš mít problém s kompatibilitou

      0 0
      • Mucha  

        A ma pak vubec vyznam je kupovat? Vypadaji jako klasicky SPD, jsou ale jednostranny :-( Neni uz lepsi pouzivat i na silnici klasicky MTB SPDcka?(V cem jsou A525 „jiny“?)

        0 0
        • Milann  

          Cau! Taky jezdim silnicku i bika a mam jedny tretry (Adidas Nola) a i na silnicce bikovy pedaly… A jsem spokojenej, zadnej problem. Bike ma VPcka a silnicka Shimana…

          0 0
          • P.B.  

            Ja taky, uplne v pohode – nejlevnejsi varianta, ted mam vysypany jedny pedaly, tak prehazuju jen jedny z kola na kolo.

            0 0
        • Clodman  

          No to už yáleží jenom na tobě, ale ty A525 na tý silnici budou vypadat líp

          0 0
    • homat  

      Jezdil jsem minulý rok na silnici s bikovýma pedálama, letos jsem přešel u silnice na Looky a silniční tretry. Je to poměrně velkej rozdíl v pocitu z jízdy, se silničníma pedáláma to jede zase o trochu líp, ale je nutná investice. P.S. v bikovech tretrách můžeš případně někam kus dojít, v silničních ne!

      0 0
      • marhi  

        Ale můžeš. Ale je to takový ekvilibristický výkon. A odrovnáš kufry.

        0 0
        • martt  

          hlavne po schodoch s keramickymi dlazdicami je to v cestnych tretrach uzasne :-). Ja uz pouzivam aj na cestaku mtb tetry a mtb pedale. Nevidim rozdiel.

          0 0
    • pivař  

      Taky jezdím MTB pedály i na silničce. Proti klipsnám je i tohle velkej posun.

      0 0
    • czertd  

      Jezdim MTB tretry SIDI jak na horským, tak na silničce. Nášlapy MTB Ritchey M3, a silnička taky takový malý silniční Ritchey.(nevim co jsou zač. koupil jsem je s kolem) Sedí to všechno parádně a jedny boty stačí na oboje.

      0 0
    • Siddha  

      mimochodem SPD je hnus. Nemam tenhle system rad… pevny uchyceni, kvedlani vseho… bleee zlaty LOOOKy

      0 0
      • Siddha  

        ale vozim prastary jednostranny spd na zimaku(cyklokros­ce)…

        0 0
    • Mucha  

      Tak jsem si obešel v Brně několik obchůdků a žádný tretry se mi nelíbí :-( Vzhledem k těm cenám taky zvažuju koupení jetých treter. Máte s tím někdo nějaký zkušenosti? Tretry jsou sice docela pevný, ale určitě se taky postupně tvarují podle nohy. Na co dát hlavně pozor při koupi starších treter? Můžou tam být nějaký problémy s kuframa (vychozený nebo tak něco) ?

      0 0
      • Siddha  

        jo muzou, bude tam vytlacena poloha a tobe se tam bude ta tvoje spatne stelovat. jinak byl ses podivat v „Sekaci u lyzare“?

        0 0
        • Mucha  

          „Sekac u lyzare“ – to myslis ten bazik na lidicke – Pasko? No tam jsem nebyl uz pekne dlouho, postupne to tam totiz docela slablo – cyklo-veci tam bylo malo, jen samy lyze a lyze … Ale diky za pripomenuti, urcite se tam stavim!

          0 0
          • Santus  

            „U lyzare“ se rika i obchudku na rohu Gorkeho a Capkova, kde maji veci podle sezony.Mam ale dojem, ze jety veci tam nemaji, spise starsi modely, moc maly nebo zase obr velikosti, ale zase za celkem dobry ceny.
            Do jetych suflat bych nesel.

            0 0
            • Mucha  

              Diky, maji tam sice dost treter, ale jen silnice :-(

              0 0
            • Mucha  

              Jo a jeste dotaz: znas to tam uz delsi dobu? – jak casto se to tam „obmenuje“? (Obmenuje se tam vubec?…:-)

              0 0
      • jonti  

        cau mne sa zda kupa pouzitych tretier ako riadna blbost. Nove su predsa len nove, kup si nejake co ti sedia a nie su az take drahe, 2000 by malo stacit. Ked su pouzite tak maju uz predsa len meksiu podrazku, maju kufor mozno v inej polohe ako ho chces ty, ak je to blizke dost zle sa to steluje. Ja vozim na cestu aj na mtb horske tretry, pedale shimano na mtb a author(nikdy viac) na cestu.

        0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.