• Kolík

    Jezdíte to někdo? Zajímalo by mě jaké vybavení potřebuji navíc na kolo nebo s sebou. Napadá mě jen buzola a otočný mapník na řídítka.Dělá se sundavací? Dík za info.

    0 0
    • fish  

      vsetky mapniky sa daju dat dole, su rozne typy od roznych vyrobcov a ceenovo od xxx-do 2000 to xxx znamena, ze ked si urobis sam tak ta to nemusi stat skoro nic(chod na nejake preteky a tam ti plno ludi poradi ako na to).inak nic ine vlastne nepotrebujes, este asi slimak na permanentku na vlek, na ktory si da SI-CHIP, pouzivany na razenie kontrol a pravdaze helmu a orientacny zmysel.ale varujem ta, nepoznam nikoho kto raz s orientakom zacal, ze ho prestal robit:-)))

      0 0
      • Kolík  

        To vím. Běhal jsem normální orien?ák ale už to nějak neudejchám tak chci zkusit to kolo.

        0 0
      • mAk  

        jojo ČP MTBO nejen po sportovní stránce je vždy bomba akce i po stránce kulturního vyžití. Jinak muj typ na mapník, výrobní cena je max do 200,– Základ teda je dobrá deska a fólie, ale s tim se budeš muset prát u jakýkoliv konstrukce. Chce to aby deska byla dostatečně velká (tak aby se tam bezproblému vešla mapa velikosti A4, ale aby si zase mohl brzdit, řadit a vůbec mít ruce na řidítkách) a taky aby si se o ni v případě tlamky nerozsápal, já mám nějakej polyblabla a to je ohebný. Pak folii mám připevněnou ze 4 stran na samolepící suchej zip, takže nemusíš hledat kde nechal tesař díru. No a deska je přidělaná na úchyt od odrazky, která se přidělává na sedlovku. Chce to vybrat takovej průměr aby se dal připevnit na představec a máš vyhráno, dá se nastavit i pod jakym úhlem budeš mít mapník připevněn, montuješ jen jeden šroubek (nábytkářskej s plochou hlavičkou) když mapník nasazuješ a neškrábe ti to barvu z řidítek nebo představce, tak jako různý kovový konstrukce. Tak asi tak, časem snad udělám popis k nám na webík www.sns.cz

        0 0
    • blue  

      na nekterych orientacich nepotrebujes ani tu buzolu, jezdi se podle normalnich turistickych map… jinak pokud si uz orientak delal, tak mozna vis, ze se hodi siroka pruhledna izolepa na polepeni mapy a nejaky dve ruzne barevny fixy na zakreslovani (dve barvy v pripade, ze se jede ve dvou dnech, aby se ti pak ty kontroly nemichaly dohromady)

      0 0
      • J.A.V.  

        To jo, ale to jsou řekněme dlouhý závody – jako Bike-Adventure, Polaris nebo RuskáRuleta. Při MTBO závodech v rámci ČP máš mapu v ruce minutu – za tu dobu jí tak maximálně stihnu poskládat do mapníku – takže nějaký lepení a fixy něhorzí. A i při těchle dlouhých se někdy může buzola hodit – zejména při dohledávkách kontrol.

        0 0
        • blue  

          na bike-adventure sme na prvni den mapu dostali vecer pred zavodem, vcetne polohy kontrolnich bodu, takze si je muzes v klidu zakreslit… druhej den se zakreslovalo az po startu, ale to uz si mel mapu v klidu polepenou, takze si jenom zakreslil a pokracoval

          0 0
    • J.A.V.  

      Je to tak jak už se tu psalo. V podstatě jen mapník – jestli se ti s tím nechce bastlit tak na www.mtbo.cz jsou v odkazech asi tři nebo čtyři lidi co prodávaj svoje výrobky.

      Co se buzoly týká tak je to asi tak že se na ní stejně podíváš maximálně na startu – na rozdíl od klasického běhu přece jen sí? cest dost vede. Na druhou stranu se může hodit i v lese, pokud hodíš nějakej kufr a potřebuješ nabrat ztracenou jistotu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.