• tom@s

    čau, potřebuju poradit. přítelkyně má klidový tep „normálně“ kolem 75 (i vyšší).. . Mám o ni trošku strach, je to běžné? mohla by s tím mít v budoucnu problémy? chtělo by to zřejmě navštívit lékaře. poraďte dík

    0 0
    • Mamutt  

      V pohodě. Průměrný človek má mít klidovku tak 70–75, nižší hodnoty jsou odvislé od trénovanosti. A holky mívají vždycky malinko víc, tak bych se nenervoval. Když ji budeš pořádně prohánět na biku, bude mít za rok třeba 40 ;)

      0 0
      • JohnLee  

        Presne tak,75 je celkem v pohode.Ja mam kolem 62,ale mam kamose a ten ma 43 a to uz je asi dost malo,protoze semtam omdleval…i kdyz mel vytrvalost jako hrom…:o) Vseho moc skodi

        0 0
        • enjoy  

          nic neni dost malo:-),muj otec mel v mladi kdyz zavodne behal 35 a ja pred nekolika lety kdyz jsem jeste da se rict nijak zvlast nesportoval cca 55. no a ted jsem to zkousel:-) a mam 50 a to se mi jeste pri tom mereni malinko zrychlil. ale mam nizsi tlak a obcas mivam zatmeni,ale nevim jak moc to s tepovkou souvisi.

          0 0
          • Pavlos  

            Treba malo pijes a proto mas nizky tlak=>mi to taky dela:( tim pitim se to dost spravi

            0 0
            • enjoy  

              piju okolo peti az sesti litru denne a to i kdyz jenom tak zevluju doma,kdyz jsem na kole tak samozrejme vic.taky jsem furt na zachode,ale nedokazu pit min.

              0 0
              • Pavlos  

                tak to tim nebude:(

                0 0
              • Steel  

                no ale třeba myslel něco jiného než nealko :)

                0 0
              • Mucha  

                Hele a byls us s tim u doktora??? Zajdi na endokrinologii a nechej si vse premerit – takovy mnozstvi to vyada na nejakej rozhozenej antidiuretin, nebo ne?

                0 0
                • enjoy  

                  u doktora jsem nebyl,nejak tomu nechaval volny prubeh,to vis,mladej a blbej:-) nekde jsem se dozvedel ze nad 5 litru muze hranicit az s otravou,ale zadny problemy s tim nemam.taky me ted napadlo ze docela dost solim,tak to tim taky muze byt,ale co ja vim.

                  0 0
                  • Mucha  

                    otrava? Je to jen kratkodoby nebo „odjakziva“? Antidiuretin se stara o rovnovahu tekutin v tele – ma na starosti zizen. Kdyz to s nim neni v pohode, mas proste zizen kdyz bys ji mit nemel. S tou soli to byva spojeny!

                    0 0
                    • enjoy  

                      s tou otravou nevim,snad mi to nekdo rikal,ale treba je to kec,fakt nevim. dlouho:-),jak moc to si nepamatuju,pamet mi saha tak 7 let zpatky,co si to uvedomuju. jinak ja uz si ani nedelam piti do sklenicek,to nema cenu.pekne litrovou flasku a… a sakra,uz je zase prazdna:-)

                      0 0
              • Dejv  

                Tak jestli takhle piješ,a maš stale žizeň tak to je typický příznak Diabetes Melitus, česky cukrovka.Nezahrával bych si a šel k doktorovi.Vím o čem mluvím.Brácha na tom byl podobně a dneska je už v hododě,ovšem na inzulinu :-(

                0 0
          • bikerGT  

            Mám běžně 37–40. Nejsem žádnej závodník, jezdím normálně tak 30km denně, o víkendu 50–70km. K tomu mám trochu nadváhu.

            0 0
        • Paja  

          Tot otazka, jestli za tim omdlevanim nebyl spis treba nizky tlak, 43-podobne a rekl bych jeste nizsi klidove tepy mel Indurain a treba jeste tenista Borg. Jinak myslim, ze ten nizky tlak na klidovy tep ma vliv, protoze moje pritulky neni prilis trenovana, ma dost nizky tlak a klidovku kolem 50.

          0 0
      • Siddha  

        moje holcina ma pod 45, ja asi tech 45–50

        0 0
    • sis  

      Ta moje je na tom stejně. Zatím vypadá celkem zdravě:-) Jenom se mi směje, když ji řeknu, že mám kolem 40–45 (v sezoně).

      0 0
      •  

        Ted jsem si to meril a zjistil, ze mam asi 62. Ale je to takova improvizace, spis si pockam na rano, to to bude regulernejsi. A zkouseli jste to porovnavat napr. s tepem mimo sezonu, nebo jeste nez jste zacali poradne jezdit? Muzete napsat hodnoty?

        0 0
        • sis  

          U ni je to celkem jedno, sezona nesezona…ona je vcelku nesportovec:-) JA mam v zime kdyz toho moc nedelam kolem 55–60,jak kdy. JE pravda, že to nemerim rano…

          0 0
      • robin!1  

        Pro hobika v sezóně standart. A mimo sezonu pod 50-ti.

        0 0
    • SELMIRA  

      hm. já se v těch tepech teda taky neorientuju. Doma na gauci mam vzdycky tak 41, ale na biku skoro furt 160.

      0 0
    • Thorn  

      Dnes som si meral tep (Sigma Sport PC14) pri tom, ako som lezal na posteli a sem-tam dobehol k pocitacu, cez noc – minimalna tepovka 37, priemerna 46, za skoro 3 hodiny merania. A to na biku mavam dlhodobo priemer tak 155, max. som vytiahol 201 (mimochodom vobec netrenujem, ani som nikdy netrenoval, tento rok navyse takmer nejazdim).

      Tiez rozmyslam, ci som normalny :-)

      0 0
      • McBlacky  

        to je docela slušný 37min a 201max. kolik ti je? a dělaj jsi nějaké vytrvalostní sporty?

        0 0
        • Thorn  

          Nerobil som nikdy ziaden sport inak ako rekreacne, mam 23 rokov a tento rok TOTALNE nahovno formu, kondicku, vahu etc. Holt statnice+diplo­movka+priatel­ka+hospoda ;-)

          0 0
          • notakale  

            jestli se ucis, chlastas a soulozis poctive podle laktatove krivky tak je to pochopitelne :)

            0 0
    • Glum  

      Klidovych 75 a vic u mlady holky moc normalni neni, mela by mit nizsi (treba ji tak vzrusujes). Pokud je to jednou dvakrat, pak OK, ale pokud porad… Zalezi na tom jak to merite, nekteri na vyzvu „ukaz, zmerim ti tep“ reaguji zvysenim tepu alespon o 15. Kazdopadne, asi by bylo lepsi, kdyby si ji poslechl nejaky kardiolog, pripadne natocil EKG (idealne kdyby monitorovali EKG delsi dobu a treba pri zatezi – HOLTER).

      0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.