Zase M515 a vetší kotouč a nebo neco jiného??

18 nepřečtených
  • MarT

    Četl jsem tady skoro všechno a co jsem četl tak někomu Deore M515 brzdí někomu ne tak me napdalo , že bych k ní koupil větší kotouč tak 185mm a to už by mělo něco ubrzdit. Počítal jsem to zhruba na tech 2200Kč s redukcí a nějakým Italským kotoučem. Avid za 2900Kč se mi zdá už moc a takhle by to už mohlo taky brzdit????

    0 0
    • vlk  

      Ono asi nejen podle kotouče ale i podle toho kdo má jaké destičky jaká lanky a jaké brzdové páky.

      0 0
    • TinkTink  

      Ciste vetsi kotouc nebude stacit…musis vymenit i desky…a pak to bude brutaaalne tezky :)…tak si vyber. :)

      0 0
      • MarT  

        Asi koupim kotouč 185mm a pokud to nebude ono tak asi ty desky, páky mám klasické Deore. A chci se ujistit pokud větší kotouč = tím lepší účinek brzdy, menší teplota.?

        0 0
        • MartinXC  

          Kotouč 160 a 185 má pomerně malý rozdíl v brzdném efektu (Avid CPS – asi +12%). Když, tak rovnou 205 (cca +30%)

          0 0
          • panaczek  

            nechci vypadat jako kverulant, ale aby ti to utah komin, teda vidlice…osobne bych zkusil nejdriv sasit s destickama (vyjde to taky levneji)

            0 0
            • MartinXC  

              Presne tak – na destickach se da vylepsit brzdeni i o vic nez 12% (jako ekvivalent k 160->185mm).

              0 0
            • Pá-dlista1  

              To uz se tu probiralo. Velikost kotouce na to nema vliv. Jenom ta vetsi brzdna sila a ta bude vetsi i s lepsima destickama.

              0 0
            • Vilém  

              Jo zacni deskama.Osobne mam 525, maj myslim stejny desky,original nebrzdi.Zkousel jsem Goldfren,byly o dost lepsi jak Sh.Ted jezdim Fastop a ty jsou jeste lepsi nez Goldfren.Brzda jde lip davkovat a konec je dost silnej. Jinak kotouc tam mam 180mm, narust proti 160mm neni moc znat,akorat se lip chladi.Tento cely sortiment,vcetne adapteru mam od Cykloprofi.Neberte to jako reklamu,jsem spokojenej. Kotouc stal do 400,–,adapter kupoval kamos tak jsem ho obslehnul a desky cca 300,–

              0 0
              • kovar  

                Neprehrivaji se ti desky Fastop? Jaky mas typ? AZ-620 nebo AZ-615? Mi v Cyklorofi prodali na brzdu 525 desky do 515 (AZ-620) s tim, ze je to to same, coz neni (wiz web a2z.com – smes T-25 pro hydrauliku versus T-68 pro mechaniku)

                0 0
                • Speedy  

                  Tohle je asi vůbec oblíbená hláška u Cykloprofi. Mně taky prodali Fastop desky na mech. Hayesy i když jsem jim přímo napsal označení destiček který chci a to, že je to na hydry:-(

                  0 0
                • Vilém  

                  Tentyz problem,na obalu bylo napsano pro 515. Po telefonickem dotazu mi rekli ze je to totez, tak jsem to neresil.Shimano sice v manualu ke kotoucum pise ze je mezi nimi rozdil,nevim vsak jakej. S prehrivamim problem nemam, dlouhy sjezdy moc nejezdim,spis trial a tam ji urcite neuvarim:)

                  0 0
                • TinkTink  

                  Mne se FastStopy neprehrivaly…mne jenom nebrzdily :)…prej ze to neni mozny…

                  0 0
                • Pavlos  

                  Uz se ti podarilo sehnat ty desky fastop AZ-615? Popripade jak brzdi ty AZ-620 v porovnani s origos deskama M08

                  0 0
                  • kovar  

                    Ty AZ-615 myslím že ani nikdy neměli. A pokud mám porovnávat AZ-620 s origos deskama M08, tak ty Fastopy byly tragické, nebrzdily a přehřívaly se (asi zmetky), tak jsem je úspěšně reklamoval, za což má Cykloprofi moje uznání, a koupil znova M08, které brzdí a nepřehřívají se.

                    0 0
                    • Pavlos  

                      Sem jim pred chvili psal mejla no a ta pani mi uz odpovedela. Psala ze pry maji jak AZ-620 tak i AZ-615 No nic asi zase pujdu do M08

                      0 0
                      • kovar  

                        Během sezony ještě otestuju BBB (už je mám nachystané, až sjedu M08, nandám je tam) a Koolstop. Jsou ještě nejaké možnosti ? KDo ví, jestli se různé desky neliší jen nápisem – třebas ty fastopy a bbb vypadají naprosto totožně.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.