• martin_bakov

    Zdarec,

    funkcni reseni na plny predni 29er blatnik je nasledujici :

    • Planet Bike Cascadia Fenders MTB 65mm (29") Black
    • Objímka jednošroubová s gumou M8 31 – 38 mm – 1" (namereny prumernohy me vidlice je 39mm)

    Ty plastove blatniky z USA pokryji Nobby Nic 2,25 bez problemu a jsou dostatecne tuhe tj. nevibruji ve sjezdu/terenu, jen vam tam nesmi vletet klacek :) …mam to na kole na dojizdeni do prace a konecne to funguje jak ma – nohy v suchu.

    Zadni blatnik mam poreseny podobne, ale to nebylo tak tezke vymyslet – je tam vic mist kam ho uchytit. Uchyceni toho predniho byl mnohem tezsi orisek.

    0 0
    • Polka  

      Hmm, pekne, taky mam na zimakovi NN. Nahore ti to drzi za co? Ja mam vnejsi nohy spojeny az korunkou…

      0 0
    • riso44  

      pekny…mate nekdo tip na podobny blatniky na kola 27,5?

      0 0
      • martin_bakov  

        pokud ti nevadi experimentovat zkus si pujcit od nekoho 26" blatniky – s teplovzdusnou pistoli nebo nejakym prodlouzenim o par cm by to melo vystacit – ty blatniky 29" jsou zas neumerne drahy a 27,5" blatniky asi taky nebudou za hubicku kdyz je to novej segment na trhu…

        0 0
    • Polka  

      Kde jsi je kupoval? Vsude maji bud megapostovny nebo ty US shopy vubec neposilaji do CZ.

      0 0
      • martin_bakov  

        tak postovny je naprd :

        http://www.biketiresdirect.com/…adia-fenders

        ale jako jediny asi z 5ti eshopu zasilal do CR

        Jinak Mam ucet u shipito.com a tam si s kolegama nebo s rodinou ukladam veci co se obcas posilaji ze statu a pak si to poslem v jednom baliku, na jednotlivy zasilky to ale extra vyhodny neni.

        A ty blatniky fungujou porad skvele. To uchyceni pres ty instalatersky matice neni hitparade ale … :)

        0 0
        • Polka  

          Hmm, nasel jsem vcera teda levnejsi za $88.42 i s pos­tovnym na ebayi, ale nakonec jsem se na to vybodl. 2000 CZK za blatniky je celkem dost, ale treba se k vanocum prekecam nebo vyrobim neco vlastniho :)

          0 0
          • Dejv94  

            Ted na tu cenu taky koukám, to je fakt ranec. Nápad fajn, ale vyrobit to z něčeho dostupnějšího.

            0 0
    • eporedax  

      Na 26 zimakovi mam neco podobneho – NN a pres ne nejake plastaky striknute nacerno. Zadni v pohode, predni jsem na jedne strane chytnul do navarky na kotoucovky (mam tam jenom vcka) a z druhe stahovaci paskou. Zkousel jsem nejakou plastovou objimku z blikacky, ale ta odlitla po par kilometrech. Zkusim ale mozna tohle reseni s objimkou, co mas ty, protoze ta stahovaci paska to moc nedrzi a kdyz vlitnu do diry tak to vypada, ze blatnik ulitne ;-)

      0 0
      • martin_bakov  

        na 26" to bude jeste festovnejsi reseni kvuli kratsim dratum, navic i utazene objimky muzes trochu posunovat rukou kdyz poradne zaberes – takze to nastavis i bez naradi nekde v lese kdyby to zlobilo

        0 0
    • Polka  

      Tak ja jsem to nakonec na prednim blatniku vyresil bastlem slozenym z techto "blatniku:http://www.velohanak.cz/…-26–27–5–29/ (chtel jsem konec blatniku nizko, aby to nestrikalo na stred) + objimek z Bauhausu (musel jsem je trosku zvetsit) + napinaci drat na plot (zvladl jsem pozohybat z jednoho kusu). Vozim NN 2,25. Cena cca do 300,–, snad to neco vydrzi. Vzadu mam zatim nejaky SKS, protoze tam do ramu kolem smyku blatas zaboha nedostanu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.