29 - Snižování cen plošně modelů 2012

24 nepřečtených
  • JanSkrivan

    Vítám přítomné. Zajímaly by mě vaše zkušenosti z minulých let s plošným snižováním cen u 29 (nebo i u jiných typů kol)- modelů z daného roku v průběhu sezóny, případně o kolik % padají v průměru.

    Předpokládám, že se to váže na sníženou poptávku nebo časově před uvedením nové řady.

    Nejlepší by byly konkrétní informace.

    Nyní si vybírám bike z této kategorie a zatím mám v hledáčku GF Cobii a X Cala. Ale určitě uvítám info i u jiných značek (Superior, Specialized, Author aj.)

    Potřebuji koupi vyřešit v krátké době, několik týdnů by bylo moc dlouho, do podzimu nemůžu čekat.

    Zatím jsem si všiml 10–15% slevy Meridy u Šterba kola.

    Děkuji předem za příspěvky

    0 0
    • Kamikaze 591  

      Nevím jak si vysoký a ani neznám tvůj rozpočet, ale o jednom Xcalu na prodej bych věděl.

      0 0
    • JanSkrivan  

      Nový X Cal stojí cca 30 litrů, já bych rád 10–15% slevu, individuálně to začínám zkoušet. Ale možná skončím u jiné značky.

      Výrobci vždy přicházejí s podporou prodeje v podobě jednorázového snížení cen modelů v prodejní síti. Podle mě je hlavní poptávka letoa už skončila.

      Snažím se zjistit situaci i u jiných výše vyjmenovaných výrobců.

      Svoji potřebu potřebuji řešit tak do konce měsíce. Déle bych čekal jen při zaručeném tipu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ale X-Cal má „akční“ cenu od začátku sezóny, tak nevím, jestli letošní pude nějak dolů…

        0 0
      • Barberry.pha  

        To slevni pouze dany prodejce, takze v jednom obchode muze byt pord za tu akcni cenu, v jinem uz muze byt se slevou.

        Jinak jsem nepostrehl odkud jsi a kde se koukas po cenach.

        0 0
      • Barberry.pha  

        Jsem s Prahy a v prodejne u baraku prodavaji treky a mam tam karticku na 10% slevu, takze by asi nebyl problem. Spise zalezi jestli ma Bretton jeste na sklade nejaky x-caly ve velikosti 19 nebo 21. U nas jsem uz zadne tusim nevidel, ale nebyl by problem se poptat jak je to s dostupnosti.

        Pripadne tyto velikosti skladem maji tady

        http://www.kola-visek.cz/index.php…

        Pripadne tady

        http://www.eurobike-praha.cz/index.php…

        Ale tam neni napsane ktere maji skladem.

        0 0
        • JanSkrivan  

          Mohl bych tě požádat o kontakt na prodejce s kartou na 10% slevu ? Díky

          0 0
          • Barberry.pha  

            www.zpmsport.cz

            Karticku na 10% mam u sebe a nebyl by problem ji pujcit.

            Dneska jsem se tam byl divat 29 maji pouze levnejsi modely, pokud lze jeste objednat x-cal nebo cobii nevim.

            A netusim zda ta 10% sleva lze uplatnit i na x-cala, to se jich asi zeptat.

            Jinak maji tam tedka ve sleve Superfly 100 Al za 42 tisic ve velikosti 19 ;)

            http://www.trek-bikes.cz/…erfly-100-al

            0 0
            • JanSkrivan  

              Díky za info a nabídku na půjčení.. Já se tam zkusím nezhzávazně vyptat na dostupnost a případně bych se ozval. Jako majitel kola bych ale musel být uveden já kvůli registraci doživotní záruky rámu.

              Všiml jsem si na webu , že nabízejí možnost vytištění 10% slevového kupónu na sortiment prodejny.

              0 0
              • Barberry.pha  

                Ta slevova karticka je bez jmena ;) takze zadny problem pak kvuli registraci ramu, ten si stejne registrujes pak doma a az tam zadavas svoje jmeno ;)

                0 0
            • marco  

              Kartička není třeba stačí si vytisknout slevový kupon co mají na stránce. No někteří prodejci už moc letošní kola na obchod neberou chtějí předejít prodeji kola s následnou slevou.

              0 0
              • jonti  

                Nebo taky letošní kola už distributor prostě nemá.

                0 0
                • marco  

                  Tak to je příklad CUBE některé modely do ČR přišly v počtu kusů. Lukrativní trhy mají přednost

                  0 0
    • JanSkrivan  

      Jsem z Prahy, osobně jsem to neúspěšně zkusil u tří větších prodejců Treku.

      Ale X Cal nebo Cobie není definitivní výběr. GF mi padla první do oka, protože jsem dlouhá léta jezdil na 26 Treku 6500.

      Zajímají mě i kvalitní 29 jiných výrobců tak do výše 30 litrů, ale z této relace bych chtěl snížení ceny.

      0 0
      • Kamikaze 591  

        Podívej se do bazaru. http://www.cyklobazar.cz nebo tady. Ten můj ti ale bude malý.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Píši po několikáté, X-Cal se prodává za akční cenu již od zahájení prodeje, pochybuju, že by prodejci měli mít důvod jít s cenou ještě dolů.

        0 0
      • Necris  

        X-Cal 2012 do naskladnění 2013 (zima tuším) určitě těžko někdo sleví. Proč by to taky dělal. Kromě fiktivních slev.

        Když už zmiňuješ pražské prodejny, tak Radotín > Víšek. Nechce se mi moc do detailu popisovat proč, obě prodejny jsou fajn, ale já kupoval na Radotíně a kamarád u Víška. Na jeho kolo před prodejem nikdo ani nehrábl (včetně povoleného šroubu u smyku), takže jsem mu věci co zvládnu pak seřizoval sám, než mu v tom při jízdě začalo hrozivě lupat, takže tam stejně musel znovu.

        Měli tam jednoho trochu staršího pána co se tvářil jako vedoucí/majitel a jeho služby byly bezchybné a skvělé. Zbytek mužského personálu a jejich přístup nic moc. Já měl z Radotína vše OK od začátku a to jsem tam kupoval s dlouhým časovým odstupem dvě kola, pokaždé stejně dobré služby. Ale je to jen jedna zkušenost a chyba se stane asi všude.

        Jen se snažím říct, že někdy není nejlepší obchod s největší slevou.

        0 0
        • JanSkrivan  

          V obou zmíněných krámech jsem byl.

          Potencionální šance je asi u menších prodejců nebo mimo metropoli. Nemám čas je obcházet. Zkusím to asi obtelefonovat, mail je ještě méně vhodný.

          Dík za uvedené zkušenosti při nákupu. I to je podstatné hledisko, i když neuspěji se slevou

          0 0
          • marco  

            No já naopak email použil při dotazu na zboží a cenu a dostal jsem hodně odpovědí a nabídek a to i po mém odmítnutí a poděkování že již nemám zájem. Pokud jsi z Prahy tak šance je u např. v Radotíně – kola se jim tam vcelku točí tak dokáží snížit si marži nebo u malého obchodníčka typu Cyklosauer dejvice nebo 7art z Lysé nad Labem domluvit se dá vždy. Bretton povolil od 1.července prodávat testovačky a hlavně hýbat s cenou dle přání obchodníka.

            0 0
        • šimlos  

          Radotín je fakt dobrej krám,potvrzuji.

          0 0
    • JanSkrivan  

      Dík marco za tipy. Někam brnknu, na zbytek pošlu mail,aspoň je to levnější a časově míň náročnější.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.