• HonzaG

    Zdar,

    stavím si cestovní kolo, něco jako na obrázcích. Jedno je 29 bajk, druhé CX/cestovní silnička. Nejradši bych oboje v jednom, podle terénu…

    Jaké ráfky, hlavně, jak široké byste dali, aby šly v pohodě klidně i 2.2" pláště a stejně tak nějaké užší na asfalt?

    Budu rád i za konkrétní tipy:) Jezdím relativně nalehko, cca 10kg nákladu. S dušema, na kotouče, 32 drátů…

    Dík,

    Honza

    0 0
    • Smazaný účet  

      Taky začínám uvažovat o nějakým CX/fatroad/mon­stercros prasopsovi s těma „rozšláplýma beranama“ na zimu, aby tam šly dát pořádný blatníky…

      Jak často chceš gumy přezouvat? (lepší možná budou dvoje kola), jak široké chceš na asfalt ? Široká guma na úzkým ráfku se zase žvýká…

      0 0
      • HonzaG  

        Tak spíš podle dovolené… Kdyby to mělo být furt po silnici, tak takové tlustější silniční (nevím, tak 35?), kdyby po polňačkách, šotolině, tak bajkové (třeba na Race King 2.2 vypadá ta Salsa moc pěkně:)).

        Rám bych si nechal svařit, aby se vlezly i ty širší gumy, ale s odpruženou vidlicí nepočítám, takže asi opravdu takový monstercross.

        Ultimátní by bylo, aby pojal i snowbiková kola a bylo by to 3 v 1, haha:)

        0 0
        • Dejv94  

          Tak šlo by to, 29 ráfky na trekové a bikové pláště a pak třetí kola s 27,5 ráfkama a WTB Trailblazer pláštěma.

          0 0
          • HonzaG  

            Hmmm, hmmm…

            Tak narvat to tam evidentně jde:) Dík za tip!

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tenhle rám jsem zahlíd včera naživo, ale chtěl bych normální dualy a lanka vrchem…

              0 0
              • HonzaG  

                Já si chci nechat svařit, možná SingleBe… Ale asi použiju tu geometrii. Na aktuálním prasopsovi (26 bajk s beranama) mám bar-end páčky (zlákala mě ta „nezničitelnost“ a cena proti dualům), ale je fakt, že zrovna moc po ruce nejsou (mám je v koncích řidítek, ne s tou úpravou, jak má na obrázku na pákách).

                0 0
        • Smazaný účet  

          Imho není problém na běžných 29" ráfcích ani šíře pláště 25mm.

          Mně osobně by se líbila geo nepočítající s odpr. vidlí…

          0 0
      • HonzaG  

        Uvažoval jsem třeba o http://sun-ringle.com/…s/inferno-25

        Dobrá váha i cena, ale nevím, jestli na ty užší gumy není vnitřní šířka ráfku 20 už moc…

        0 0
        • Marskatin  

          vzhledem ktomu, že jako „tenké“ gumy plánuješ 35 mm tak úplně v poho, na 21 mm ráfek (vnitřkem) jde v pohodě i 25mm plášť.

          0 0
        • Dejv94  

          Mám tyto ráfky na druhém kole, celopevné mtb, nasadil jsem na to silniční 25 pláště a jezdil jsem s tím do školy. Plášť byl roztáhlej a patky ráfku byly o chlup širší než plášť. Pokud bys chtěl, můžu ti vyfotit 25 silniční plášť na tomto ráfku.

          0 0
          • HonzaG  

            Dík, to by mě zajímalo, i když takhle úzké jsem neplánoval. Já spíš váhal, jestli tam nedat radši ráfky s 18 vnitřkem. A jinak, jak se ty Inferno 25 osvědčily?

            0 0
            • Marskatin  

              Jelikož neplánuješ chrtí raketu, tak bych nechal širší. Úspora s užším ráfekm bude tak 50g na kolo. Jinak jsou pozitiva pro učel na jaký to chceš na straně širšího ráfku.

              0 0
              • HonzaG  

                O váhu primárně nejde – takový kompromis k odolnosti. Dokonce i myslím, že na cestování, kdy se spíš udržuje rychlost, než v jednom kuse zrychluje a brzdí, jsou větší setrvačníky lepší…

                Spíš jsem myslel ten profil úzkého pláště na širokém ráfku, kvůli pružení, i když u těch úzkých nabouchaných na větší tlak asi stejně nic nepruží…

                0 0
            • Dejv94  

              Mel jsem je jako tovární záplety na Cannondalu a před tím i na Cubu (pod jiným názvem) v profilu. Přijde mi to jako nezničitelnej ráfek, ale velmi nevhodný na bezduše. Já s něma byl spokojen. Večer, jak budu doma sem hodím foto toho pláště na ráfku.

              0 0
    • HonzaG  

      Tak ráfíky objednány. Díky všem za rady:)

      0 0
    • HonzaG  

      Ahoj,

      ještě dotaz k náboji – dopředu jsem koupil ten na obrázku (resp. od Force, ale to bude to samé). Není to odlehčené už moc, na cesťáka? Myslím ten unašeč kotouče a odvrtané „nožičky“ levé příruby… asi bych ho mohl ještě vyměnit.

      0 0
      • Vilém  

        Vzdyt je to horsky naboj, tak ceho se bat, ma to tak hodne vyrobcu a normalne to drzi.

        0 0
        • HonzaG  

          Radši se ptám. Třeba to bude někdy vozit brašny cestou necestou a bez odpružené vidle…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.