• Vezirek

    Siiim, nevite co zkusit? Mam cross kolo a boli me po delsi jizde zapesti. Co by mohlo pomoc? Zkusit delsi predstavec nebo spis jina riditka (mam rovna Ritchey Rizer Comp) nez rovna? Nemel nekdo podobne problemy?

    0 0
    • McBlacky  

      už se to tady probíralo a i v diskuzi na ivelo.cz tak se po tom podívej ve starších příspěvcích…

      0 0
    • Staenly  

      Nevim co se presne se tady psalo, takze mozna budu neco opakovat, v historii se me to hledat nechce…

      Pokud jezdis v kamenech nebo podobnym terenu na polnackach bez odpruzene vidlice, tak to muze byt tim. Nebo mas moc nizko riditka, tim padem drzis na rukach moc velkou hmotnost – zvedni je…

      0 0
      • Vezirek  

        Odpruzenou vidli mam, a riditka v urovni sedla. Nemam pocit, ze bych mela velkou vahu na rukach.

        0 0
        • martt  

          mozno Ti zapastia prechladnu. Ja bez zapastnikov nedam ani kilometer.

          0 0
          • keksik  

            asi na tom tiez nieco bude. doteraz ma zapastia nikdy neboleli. tento rok som vsak zacal jazdit aj (hlavne) na cestaku. sice bez rukavic ale s dlhym rukavom. no a zacalo ma lave zapastie najprv iba pobolievat, neskuor to uz bola celkom brutalne nechutna bolest. hlavne taky srobovaci pohyb som lavou rukou skoro ani nevedel urobit. no zato som urobil pokus: zobral som rukavice z horaku a narval si tie dlhe rukavy z dresu pod ne az po dlan. no a div sa sevete, hned je vsetko okolo mna ruzovsie. ;-) teda, uz viem srobovat aj lavou rukou :-)

            0 0
            • Vezirek  

              No pripadalo mi divne, ze me zlobi taky jen jedno zapesti, druhe je v poho. Jsem vselijak zkoumala, jestli nemam kriva riditka nebo jendu stranu delsi :) Tak ho zkusim jeste nejak teple obleci…

              0 0
              • lubos  

                Mel jsem problem s levym zapestim, mravenceni a tak (rovne riditka + rohy). Myslim , ze na 99% pripadu jenom leve. Odkdy vozim sirsi vlastovky (bez rohu), rohy nepotrebuju ( i kdyz ruce meni casto svoji polohu), problem zmizel. Ale je pravda, ze s puvodnima rukavicemi jsem to jednou opet zaznamenal. Pravdepodobne to bude kombinace spravneho zahnuti riditek, sirky riditek, uchopu, rukavic a zatepleni.

                0 0
        • MartinXC  

          Co máš za vidli? Nekope ? Nebo i délka posedu – posed vzadu a zatěžování zápěstí na ohyb. Rodla – prasečí kosti mají mírný průhyb – ten by měl směřovat k sedlu a mírně dolů pod úhlem cca sedlové trubky.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Sedlove? Mozna horni ramove, ale i to nema s geometrii posedu nic moc spolecneho.

            0 0
            • MartinXC  

              Ježišmarjá jasně – horní rámové (sorry za mystifikaci, to je tak, když člověk dělá dvě věci současně). Ten úhel je spíš orientační – proto, aby byl sklon dolů, ne nahoru – viz třeba motorky – aby odpovídal ergonomii úchopu.

              0 0
          • Vezirek  

            Hmm, vidli mam Suntour SF-CR920. Z te nadsena taky nejsem, na mych 56 kg tvrda. Takovy blbosti clovek zjisti bohuzel az po zajezdeni, takze nezbyva nez setrit na novou. Nebo myslite, ze mas smysl ji zkusit dat nekam vytunit?

            0 0
            • MartinXC  

              Suntour – nemám žádné zkušenosti. Já šel ze SIDa na Foxe (rozdíl funkčního zdvihu z 65mm na 90mm) a je to dost znát, i na únavě rukou. Fox spolyká kde co, SID jen dotlumoval.

              0 0
              • Vezirek  

                O jakyho Foxe jde? Neni jen na MTB? Za kolik?

                0 0
                • MartinXC  

                  Je to F100RLT (100mm, 1630g, XC, maratony), stál mě 16.400 v Program­cycle/Finská/Pra­ha. Mám slevu jako stálý zákazník :-), ale jejich ceny jsou pod 18.000. Jen dodavatel neplní objemy, jak by si pánové představovali.

                  0 0
            • JJ  

              Vzhledem k tomu, ze je to pruzina s elastomerem, tak jedine mekci pruziny. Nebo zkus z jedny nohy pruzinu uplne vyndat. Nebo trosku priber:)

              0 0
            • SunBiker  

              o tuningu Suntouriek je niekde dole rozsiahla diskusia v piatok som si to tlačil, aby som sa na to mrkol cez víkend, vyšlo to tak na 50 strán spústa info! mrkni sa na to

              0 0
    • Žanek  

      A nebo je máš moc daleko od sebe (to by ale na krosu nemělo být) a máš tendenci zápěstí ohýbat – osa ruky je před řidítkama…

      0 0
      • Vezirek  

        Tohle je celkem dobrej postreh!!! Driv jsem nemela rovna riditka. Tedka s rovnejma a stejne dlouhejma riditkama nejspis vytacim zapesti. Takze zkusim posunout gripy vic ke stredu, uvidim, co to udela. Dik!

        0 0
        • P.B.  

          Jestli to bylo na vlastovkach v pohode, tak neni co resit, nasad vlastovky, nech mechaniky at se vyblbnou na vidlici (aby zmekla) a myslim, ze bude po problemu. Me to na byvalym biku delalo taky, mel jsem dost siroky rovny riditka, ale ja si myslel, ze je to tou pevnou vidli :-)) A ono asi riditkama.

          0 0
    • BB  

      taky muzes zkusit lehce zvednout spici sedla, hodne tim ulehcis zapestim.

      0 0
    • Daf  

      Zkus jine zahnuti riditek. Rovna se delaji se zahnutim 3 a 5st. Me vyhovuje tech 5st.

      0 0
    • RBbur  

      Předpokládám, že brzdové páky nevidíš, když sedíš na kole a tak při brždění nezalamuješ zápěstí. Zkus taky anatomické gelové gripy u autora tuším za 120 Kč.

      0 0
      • kovar  

        co? jak brzdove paky nevidis? to jako ze jsou bez mala kolmo dole?

        0 0
      • Žanek  

        A ty gripy nebrat, praskají!!

        0 0
        • Vezirek  

          Mate tip na nejaky jiny gripy nez Author, ktere nebudou praskat?

          0 0
          • ddd - andy  

            „sroubovaci“ ODI – to jsou uplne nejvic luxusni gripy co sem kdy vozil :-) (bohuzel cena je vyssi – cca 600)

            0 0
            • fousac  

              sem minulej tejden koupil slusivy sroubovaci gripy za 190,– … :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                …od authora. To je jako jezdit luxusnim trabantem :)

                0 0
                • fousac  

                  author=spatne ???

                  0 0
                  • ddd - andy  

                    No arthur, proste, nejak neni to to pravy – abych to tak nejak asi… :-/

                    0 0
                    • fousac  

                      nejak nechapu, asi sem debil.. stejne to seka jedna fabrika nekde na TW a pak se to lisi jenom popiskama… tak v cem je author horsi???

                      neco takovyho uznam, pokud se ty gripy do mesice rozpadnou…

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Zacni stopovat :) Ty gripy od Authora jsou uplne jine konstrukce. Nevymene gripy a nevyberes si design nebo smes. U ODI neni problem je vozit 3 roky bez potreby vymeny. Nechci je nejak schazovat, ale je to proste jina liga. Ja sem o nich taky premejslel kvuli cene, ale nakonec si rikam, ze s tema co vozim jsem taky spokojenej a lacinejc. Obcas se Authorum podari dat potisk na (za ty prachy) dobrej vyrobek. Ja treba od nich vozim pedaly a i kdyz maji svoje mouchy jsou proste cenove vyhodne. Treba ty gripy budou jeden z tech vyrobku. To ukaze az cas.

                        0 0
                      • ddd - andy  

                        Author zkupuje ruzny licence na spustu veci ktery si pak nechava vyrabet (ovsem ne vzdy ve stejne kvalite!!) author je masovka, promlouva do toho marketing a to se pak odrazi na kvalite..

                        0 0
        • dafe  

          Kruci to si nemohl napsat driv nez sem je koupil a praskly? :-)

          0 0
      • Andrew  

        to by mě taky zajímalo jestli máte někdo brzdový páky skoro na kolmo k zemi protože jinak je vždycky uvidím. Psali to tuším v cykloservisu nebo velu ale zdá se mi to až moc.

        0 0
        • biker.rm  

          páky by měly být vodorovně s rukama, když na kole stojíš. Pokud je máš moc vodorovně, tak ve stoji musíš zalamovat ruce.

          0 0
        • McBlacky  

          vozím je proklatě nízko :-) výhoda je pevný úchop řidítek při brždění. Páky by měli být nastaveny tak, aby při normálním úchopu řidítek šlo pohodlně přejít na brzdy pouze pohybem v prostředním článku prstů… Ale každému může vyhovovat něco jiného

          0 0
        • RBbur  

          Když sedím tak jsou v zákrytu s horní hranou řidítek. Není mi naopak jasný posed tak abych měl páky na kolmo, kam se dostaneš , když jdeš z sedla

          0 0
          • Andrew  

            Jestli tomu dobře rozumím, tak je máš v zákrytu, když sedíš v sedle a díváš se na řidítka. abych páky neviděl tak budou tak 30°od kolmice k zemi možná míň. zdá se mi to dost. když jdu ze sedla, tak se nejčastěji chytnu rohů tak ani nevím. Budu laborovat a uvidím.

            0 0
          • dřevorubec  

            páky vozím přiblližně rovnoběžně s vidlicí. jinak ty zápěstí doporučuju stáhnout obinadlem a hlavně jezdit.já jezdim na a.gangu ještě zatím s pevnou a byli časy, kdy jsem po ježdění pomalu neudržel příbor a navíc s nima nešlo kroutit do stran.avšak časem se to prostě nějak spevnilo a je to v pohodě.

            0 0
          • McBlacky  

            já to neměřil, ale bude v rozmezí 20–30 stupnů od kolmice, ne uplně kolmo k zemi. Tohle je ale hrozne individuální, treba u integrovanýho razení na pákách, musis taky mít pocitove pohodlné razení a pak je nastavení kompromis… každý s kým jezdím to má nastaveno jinak, tak to bude asi opravdu velmi osobní :-)

            0 0
            • fousac  

              i kdyz mas razeni a paky extra, tak je razeni dorazeny zespoda na paky a vejs ho stejne nedas… (mineno rapid fire..)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.