• defik007

    Mám menší problém, koupil jsem vidlici Fox F100× terralogic na inzerát a bohužel má sloupek pouze 18 cm, která je kvůli tomu pro můj rám k ničemu. Chtěl bych se proto poradit, zdali je možné s tím něco dělat, jestli je možnost nechat nalisovat sloupek nový za přijatelnou cenu, jinak bych vidli prodal, i když nevím jestli s takhle krátkým sloupkem to bude asi problém......

    0 0
    • Veeteck  

      Me by 18 stacilo, kolik za ni chces? :)

      0 0
    • kubad  

      18 cm je poměrně dost – co máš za rám???

      0 0
      • defik007  

        Rám mám Spyder Columbus zonal vel.21,velikost hlavové trubky 16 cm, konec vidle bohužel přesně kopíruje konec hlav. složení,na představec už se nedostává:-(((

        0 0
        • kubad  

          Tak to jo na velký rám potřebuješ delší krk. Zkus kontaktovat dovozce tuším: www.cyklosvec.cz tam ti poradí jestli je vůbec reálné ten krk přelisovata za kolik.

          0 0
          • cíca  

            Kdybych věděl o tom, že mám přelisovaný sloupek asi bych nebyl ve své kůži.Myslim si, že je to o hubu.

            0 0
            • kubad  

              Lisovaný je stejně, pokud je to uděláno jak má být nevídím problém. Ale odpověď na tuhle otázku bych nechal na dovozce.

              0 0
              • cíca  

                To vim, ale já psal přelisovaný.

                0 0
                • wroum  

                  vyndat, zacistit a pouzit „o presne definovane neco“ tlustsi novej krk, tak je to stejny jak z fabriky a pokud to dela nekdo fakt dobrej, tak mozna i lepsi.

                  0 0
                  • kubad  

                    Pokud se zvolí vhodné tolerance-není důvod se bát.

                    0 0
                    • wroum  

                      to je to „o definovane neco“. mel sem takhle udelany blacka a bez problemu. ale este podotykam, ze to musi delat profik, zadnej smudlal v garazi.

                      0 0
                      • kubad  

                        Trocha přesného měření – znalost norem pro lisované spoje. Šikovný soustružník a hlavně vhodný materiál a jde to. RS Psyllo SL před 3-roky a jezdí dodnes v pohodě :-))

                        0 0
    • dieegoo  

      Tohle ti pomůže – www.jmctrading.cz/shop.php?…

      0 0
      • defik007  

        Díky za radu, nevíte náhodou jak je to tam uchycený? To se do té trubky nalisuje?

        0 0
        • mdk  

          Proste to nasadis do krku a utahnes tu srubu na vrchu

          0 0
        • dieegoo  

          Nacpeš to dovnitř a při utahování toho šroubu se ten spodek roztáhne a ve sloupku bude držet.

          0 0
        • defik007  

          Díky za vysvětlení…jen ještě nevím jak bych se zbabil nalisovanýho ježka co tam překáží…

          0 0
          • dieegoo  

            To ti určitě pomůžou v servisu.. Nebo odvrtat a zkusit vyrazit, ale to nevim jak by šlo.

            0 0
          • kubad  

            Kladívko a tyčka a proklepat ho dolů ke kolu, až vypadne. Jde to celkem lehce.

            0 0
            • wroum  

              ale pouze u vidlic, ktery nemaj dole zesilenej krk.

              0 0
              • kubad  

                To je možné, ale u XC vidlic do 100mm sem se s tím ještě nesetkal.

                0 0
                • MartinXC  

                  U Foxe zesílený krk je, tedy proklepat ježka raději nahoru.

                  0 0
                  • Veeteck  

                    Uz ji mam ja :)

                    0 0
                    • kubad  

                      tak fotky kola !!!

                      0 0
                    • raceman  

                      nadherna vidle :-)

                      0 0
                      • Veeteck  

                        Musela ale na vylet do Pisku. Byla docela zprasena, takze vymena komplet tesneni a futer, sranda za 3000 :( Ale dohodli jsme se celkem rozumne, takze pohoda.

                        0 0
                        • TheIF  

                          To není tak strašné, když vemeš kolik stojí nová. Spíš jak dlouho jim to tak trvá ???

                          0 0
                          • Veeteck  

                            No meechanik se dneska vratil z dovoleny, takze tam ma prej docela dost prace. Prej bych to ale v pondeli/utery pristi tyden mel mit doma.

                            0 0
                            • TheIF  

                              No já uvažuji jestli ji tam poslat přes zimu (to bude teprv pul roku) nebo počkat do leta (zase nerad bych byl měsíc bez vidle)

                              0 0
                              • Veeteck  

                                No jestli nebude mit ten mechanik dovolenou, tak to i v sezone budes mit do tydne.

                                0 0
      • McBlacky  

        radši než tohle bych dal litr za přelisování sloupku, systém vypadá jako na klasických 1" složeníh před zavedením ahead

        0 0
        • kubad  

          Taky tak funguje :-)) Ale je to jedna z možností.

          0 0
          • Lone1  

            Tenhle problém řešil nedávno můj kamarád.Krk jsem vylisoval,změřil a ukázalo se,že je naprosto stejný,jako krk marzocchi 1,1/8palce.Tak­že,lisování 100kč,krk ocelový 330kč,hliníkový 1000kč.Nic není o hubu,jak tady někdo psal,neboť některé značky,můžeš bez obav lisovat krk třeba dvacetkrát.Sa­mozřejmě při dodržení správného postupu.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.