• mil

    Ahoj, dnes když jsem čistil kolo zjistil jsem prasklinu u středového uložení viz obrázek.Mám kolo Author Instinct.Dle manuálu je záruka na rám 5 let pro prvního majitele. Záruka mi končí tento měsíc 28.8.06. Myslíte si že,to má cenu reklamovat.Má někdo zkušenosti s reklamací rámu na koci záruky a u firmy Author?

    Dík za každý názor

    0 0
    • jaski  

      je to v zaruce tak bych to tam soupnul.

      0 0
    • easyrider  

      Jasně! Čím dřív tím líp… Mimochodem – docela zajímavá prasklina. Já už Artura reklamoval a reklamace uplně vpoho!

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Reklamace je samozřejmostí. Jinak jezdit 5 let hliníkovej rám je např. pro mne absolutní sci-fi. Myslim, že strejda KOVAŘÍK to taky tak cítí :P

      0 0
      • Veeteck  

        Jestli myslis Borika, tak ten ma asi na Al ramy alergii :) Ale o mym titanovym taky nerikal nic moc peknyho…

        0 0
      • MARIN  

        Takze svyho Spesla mam uz vyhodit? (no o vymene ramu uz uvazuju ale porad si rikam ze pockam az to rupne:). Slouzi uz 6rok a nalitano ma pres 60000km.

        Jinak toho Arura bych bezel hned v pondeli reklamovat.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Existujou 3 možnosti: 1) málo si na něm jezdil

          1. moc si ho šetřil
          2. vážíš 40kg

          :-DDD

          0 0
          • MARIN  

            Tak ani jedna z moznosti neni pravdiva a vyhazovat jsem se rozhodl az po prasknuti – snad to nerupne najednou tak abych se zabil :)

            0 0
          • fousek  

            Koukni se na myho Scotta, 7 let starej, no nevim, ted uz ho setrim, ale myslim ze jeste porad mu obcas dam kapku zabrat, vazim 73–4kg a jeste neprask, cim to je? Jestli to neni nahodou konstrukci a ne materialem

            0 0
        • kurýr na bajku  

          Ale vyhoď ho v každým případě, než to prdne a zabiješ se ,–)

          0 0
    • mosquito  

      hnus velebnosti .. jasne ze reklamovat

      0 0
    • Blade  

      mne taky praskl artur instinct asi 4 cm od mista co tobe :) vyreklamoval sem to a dostal sem novej ram. takze nevahej a toc :)

      0 0
    • Mamut  

      Pred pol rokom som reklamoval Author Sector po 4 a 2/3 roku a v pohode vymenili. Zaruka bola 5 rokov.

      0 0
      • easyrider  

        čéče a kde ti ro prasklo??? já ho právě koupil, tak abych věděl, kde to mam sledovat???

        0 0
        • Mamut  

          Bol to model 2000, zlty. Jazdil ho brat, len ja sommu ho reklamoval. Praskol tak uplne divne, nikdy som na tom mieste nevidel ram prasknut. Zvar hornej a hlavovej trubky, ale ZBOKU! Prasklo mu to koncom leta/zaciatok jesene. Chcel dalej jazdit, tak sa na to vykaslal, do vianoc sa prasklina rozsirila asi na 1/3 obvodu zvaru. Potom som to odniesol do Prahy na rklamaciu a za 11 dni bol novy ram -posledny ocelak Sector, modrosivy Sector 2005. Vidlicu jazdi 80mm a kotuc (ale Juliu 2001 takze ziadna extra sila).

          0 0
    • Bajker16  

      TAková malá otázečka…může prasknout rám tak,že to není vidět ? (od středovýho složení je při záběru slyšet praskání. Kliky a vše okolo jsem rozebral,vyčis­til,složil a pořád to praská)

      0 0
      • saab  

        to dělá snad každému třetímu… mně teď taky, ale rám to s nejvyšší pravděpodobností není – neviditelné praskliny vzniknout můžou, ale ten zvuk bys nejspíš poznal…

        0 0
        • Bajker16  

          Je to možný,ale já jsem puntičkář,leštič :-D,tak mi pořád vrtá v hlavě PROČ ? :-)

          0 0
          • Excel  

            no…taky to může být záležitost zadního kola…resp. upnutí, taky jsem dělal s klikama všchno možný, protože ten zvuk se zdál že jde od nich, ale problém mám tam. Zkus úplně povolit upínák a kousek se projet, jestli pocítíš nějakou změnu.

            0 0
      • lidumil  

        a co vyndat střed, vyčistit, promazat, nebo třeba ložiska ve středu??? Ve čtvrtek to nedělaj :-))

        0 0
        • Bajker16  

          Vše rozebraný a vyčištěný v dobrým servisu,ale teď jsem zkusil z boku jednou nohou šlápnout na kliku a zkusit jestli to praská i tak…a byl jsem docela překvapenej že to praskalo u šroubů s košíkem na bidon. No nic,jedu to zkusit do lesa.

          0 0
          • lidumil  

            jestli je to hliníkovej rám, pak se to rozléhá všude, a chce to všechno pořádně namazat

            0 0
      • Blade  

        Já vyměnil rám, střed, pedály a praská to pořád. Ale co sem tak vypozoroval, tak nejvíc při šlápnutí pravou nohou, takže to na 99% bude ve spoji klika-pavouk

        0 0
    • smith22  

      mě by spíš zajímalo kde ten rám vezmou když jak píše ,,mil,, tak ten rám je 5 let starý a z vlastní skušenosti vím že už se kolikrát nedají sehnat ani loňské modely.To mají jako někde na Thaiwanu skovaný starý rámy pro případy reklamace nebo co? :-))

      0 0
    • miťo  

      Před měsícen a něco jsem reklamoval Synergy krosový rám, bylo tomu to co máš ty. Vrátili mi peníze. Jinej rám na výměnu neměli. Jdi do toho!

      0 0
    • mechanik  

      No já osobně bych to už nereklamoval…přeci jenom pět let je na Al rám ježděný v terénu dost už má nárok na to aby prasknul, ale zkusit to každopádně můžeš i když u UA… :(

      0 0
      • kudlanka32  

        zaruka je zaruka.....at se staraji, je to jejich povinnost.

        0 0
        • saab  

          Jde o obchodní chvat – tím, že poskytují pětiletou (panebože!!!) záruku na rám, kdy z hliníku už je dávno mrtvola – vždy, tak se snaží zákazníka přesvědčit, že to kolo je bomba – spoléhají přitom na to, že po téměř pěti letech se člověku nevyplatí otravovat se s lítáním kvůli reklamaci…

          Pro příště, hliníkový rám po dvou třech sezonách pošli pryč, už pak prostě nemůže mít tytéž vlastnosti, co nový rám… Něco jiného to bylo u chromolybdenů, jenže to je minulost…

          0 0
          • pajik  

            To jo no, ale praskat by to přece nemusele…

            0 0
            • saab  

              po pěti letech si myslim, že už má nárok…

              0 0
              • kudlanka32  

                nesmysl…kdyz dam 5-let zaruku na ram tak ho nadimenzuju na to aby 5let vydrzel…kdyz se bude vsechno konstruovat s timhle pristupem pak nevim kambychom dosli...... kdyz prasnkne driv tak splnim co jsem slibil a vymenim ho..... jina je kdy nekdo o 100kg poziva chrtiram na bikrosce to se pak nemuze divit, ale na druhou stranu kdyz se to umi tak proc ne:)

                0 0
                • Manas  

                  Spis to je tak ze vsichni pocitaj s tim ze po 2 letech ten ramu bude moralne zastaraly a koupis si novej. Coz je pravda.

                  0 0
          • slou  

            A to, že je po dvou až třech letech z hlíny mrtvola, je praxí a zkouškou potvrzená teorie, nebo je to jen takový malý trik na lidi aby kupovali furt pryč nové? ;)

            Bo jinak bych měl ty mrtvoly co mám asi zakopat :)

            Naštěstí nesmrdí … :))

            Jinak ten rám bych reklamoval, když si za tím výrobce stojí a dává záruku tak by měl být v poho. vyreklamován.

            0 0
            • MlokCZ  

              A co teprve mám řikat já. Mám tu jeden hliníkový rám z roku 95. A ani na něm nepoznám, že by třeba měknul.

              A takových kol znám mnoho.

              0 0
            • saab  

              ten rám ztrácí – už to holt neni ono, dá se na tom jezdit, ale dejme tomu koupíš si nový Fuji SL (mam já) a za tři roky už jede hůř, ten rám je vošlapanej.. Po třech sezonách je tak akorát ten rám vyměnit… Sice se už dneska dělají hodně dobrý slitiny, ale pořád je to hliník.. Prostě to, že je lehoučkej (páni s karbonem se nebudou smát, prosím..) zase vykupuje životnost (mimojiné)

              0 0
              • Misiak  

                tak to si boss, ked rozoznas vymaknutie hlinika. nebude to nahodou len placebo?

                0 0
                • saab  

                  jsem chemik a trochu víc do toho vidim chemicky, takže vim teoreticky to, co někteří znají z praxe…

                  0 0
                  • Misiak  

                    ja z praxe po 6 rokoch pozorujem rovnake vlastnosti ako po kupe (ak neratam rozbitu vybavu :). btw je to author. tak teraz neviem co si mam mysliet. vlastne viem. myslim si, ze maknutie hlinika je marketing. unava materialu je blba vec, o jej existencii sa hadat nebudem, ale aby niekto pozoroval ine vlastnosti ramu… no, mne to do hlavy proste nejde.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Jenze tvuj ram Author ma tak podctivy 2kg,tzn neni ze ztencovanejch trubek.Tam se neco takoveho musi projevit mnohem driv.Kamos ma doma jednoho historickyho Amuleta, ze ztencovanejch trubek a ten byl hodne mekkej tak po 4 letech,kdy na nem zavodil.Doted drzi pohromade,ale kdyz se opres z boku o kliku,tak ti stredova trubka uhne tak 5–10 do strany.

                      0 0
                      • Misiak  

                        moze byt, author je 7005 NB (no-butted). som zvedavy jak bude na tom novy ram z 6061 T6… kazdopadne keby som o nejakom maknuti hlinika nic nevedel, tak ma ani nenapadne nieco take skumat-zrejme preto, lebo som nic take nepostrehol. je to vobec registrovatelne? ak teda neratam tlacenie stredovej trubky do boku…

                        0 0
                        • Vilém  

                          Nejezdim na tom jeho Amuletu,ale podle jeho slov to hur jede do kopce a stezuje si na spatne vedeni stopy ve velke rychlosti.

                          0 0
          • Excel  

            kaviárový tousty…

            0 0
    • Vevoda  

      Co udělat, aby al rám praskl? Záruka 5 let, letos je to 4 sezona, takže nejvyšší čas začít na tom pracovat. Díky za typy.

      0 0
      • rasto  

        ?? nehrabe ti?? nechceš se nechat léčit?

        0 0
        • Vevoda  

          To možná taky, stavající rám jest nevyhovující, vyměna by bodla.

          0 0
          • rasto  

            proč to řešit podrazem na výrobce? některé lidi nechápu!! :-/ raději se zdržím komentářů, musel bych začít nadávat a to nechci!!

            0 0
      • Manas  

        A co mas? Ze bych to protahnul na dirtech. To je pak hned, ale uhradis mi lecebne vylohy :-)

        0 0
        • Vevoda  

          artura cross 29" úprava

          0 0
          • kámen úrazu1  

            A čím je nevyhovující? Značkou, velikostí, váhou, tím, že se jedná o crosse? Promysli si to, abys nebyl překvapenej, že v rámci reklamace dostaneš rám se stejnými „chybami“, např. že Ti u Authorů dají zase rám Author. :-)

            0 0
            • Vevoda  

              tady nejde o stejný chyby, stavající rám nemá 1 1/8 a-head hlavu, tudiž nejakou lepší vidlu krom rst a santur se závitem tam nedám. Když nedaj rám, tak snad prachy na další skládačku.

              0 0
          • sway  

            …na dirt idealni ram:D

            0 0
          • Jirik123  

            staci ho jemne prejet autem, jen nevim jestli ho pak vyreklamujes :-D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.