• Zdeno Micio

    Když to tady tak čtu, tak se nestačím divit jak se dá z češtiny udělat paskvil. Napsat třeba „mílím se“ nebo „neryskuju“ atd., to už musí být člověk otrlý. Když něco někteří píšete, tak to prosím po sobě čtěte.

    0 0
    • pepino  

      Tak si taky dej nick „češtinář“ a ne „časovkář“, to má pak na členy B-F větší účinek:-)

      0 0
      • Zdeno Micio  

        Možná jsi jeden z těch komu to nevadí, ale pobavil jsi me :)

        0 0
        • Chuck  

          spíš jsi asi jedinej, nebo jeden z hodně mála, komu to vadí. :o) nic ve zlym.

          0 0
        • Ivoch  

          „......ale pobavil jsi me :)“ Pobavil jsi ME? Ty po sobě asi taky nečteš, že? :-D

          0 0
          • Lance  

            vzdyt to ma dobre ty troubo!:)

            0 0
            • kajulka2  

              Za tuto odpověď dostáváš 1* ;)

              0 0
              • Lance  

                dekuju soudruhu uciteli:) heled mi je to taky jedno,ale proste to o necem vypovida jak kdo pise, preklep udela kazdy, carky, hacky apod., ale paskvil typu „milim se“ „neryskuju“ to je dilo proste, nebo 2,3,4,6 pad me, mne to jsou zaklady, ale je mi to fuk, pouze si pomyslim svoje, nerikam, ze nedelam chyby,ale nejake zaklady mit je normalni ne? vypadnout pismeno taky muze,ale nekteri co vyplodi:)

                0 0
                • kajulka2  

                  Je to tak jak píšeš český pravopis dostává pěkně na frak, nevim jestli za to můžou sms nebo inet, každej udělá chybu, ale tohle někdy vypadá jako úmyslný , to přece nemůže průměrně vzdělanej člověk napsat

                  0 0
                  • Lance  

                    myslis treba jako jdu na objet?:)

                    0 0
                    • kajulka2  

                      Jo třeba, nebo fšichni, a podobný…

                      0 0
                  • Páník  

                    jj…asi to budou ty technologicky vymozenosti – kdyz pisu na klavesnici,tak nad tim musim vic premyslet,nez pri psani rukou

                    0 0
            • Ivoch  

              Nemá to dobře. Píše normálně s háčkama a tady ho neudělal. Takže špatně. Všimni si toho!

              0 0
      • kubad  

        Chyba se občas stane – ale snad nejde o pravopis, ale o to poradit. Takže si tu češtinu strč někam.

        0 0
    • kurýr na bajku  

      než sem zas něco takovýho flákneš, tak zkus využít vyhledávání…

      0 0
    • BH  

      Neni to jedno? Hlavne ze si vsichni ruzumime, ne? Mozna jsi svedkem pocatku nove „simple“ cestiny.

      0 0
      • wroum  

        neni to jedno. Cestina je krasna a ma relativne jednoduchy pravidla a na tech par vyjmenovanejch slov, ktery do nas na zakladce vtloukali neni tezky si vzpomenout a I/Y na konci ma snad este jednodussi pravidla. a to ze rozumim prispevku este neznamena ze si o dotycnym nemuzu myslet ze je idiot.

        0 0
        • Zdeno Micio  

          Už jsem si myslel, že na B-F jezdí jen bikeři s neukončeným základním vzděláním. Překvapuje me jen, kolika lidem vadí kultura projevu.

          0 0
          • lOlA  

            Ty kulturo projevu! aspon nad tim „me“ pis hacek kdyz jsi pan dokonaly.

            0 0
            • kajulka2  

              Háčky čárky neřeš, nevíš odkud píše, tady spíš jde o naprostý ignorování pravopisu a „ku*vení“ češtiny

              0 0
              • Blade  

                lOlA má pravdu, ono to docela vypadá, že neví jestli napsat „mě“ nebo „mně“ tak napíše neutrální „me“ a je to :-)

                0 0
        • ota  

          ..jednoduchá pravidla..vyj­menovaných slov..které do nás..není těžké..ještě.­.o dotyčném.. :-)

          0 0
          • pepek  

            No tak to už přeháníš, zase tady nejsme na pedagogické fakultě, že?

            0 0
            • ota  

              jo jo,já jen zažertoval,není třeba hned reagovat:-) já tu češtinu zde zas tak neřeším,ale je fakt,že jsem asi stará škola a jak tu někdo napsal,jazyk -náctiletých bez interpunkcí,di­akritiky a s chybami v i/y ,to je fakt k pláči.já to nekomentuji,ani zde,jen mi je z toho trochu smutno,no… tady na fóru je určitě důležitější obsah,s tím souhlasím. ta má reakce na wrouma byla opravdu v žertu,chápu,že v Praze se prostě mluví jinak než u nás,jinak to má v pohodě a s jeho příspěvkem souhlasím. jo,vlastně jednou jsem reagoval na Tomcata,to je fakt.ale to se opravdu nedalo…

              0 0
              • pepek  

                Tož to ja, tak je to spravny, tak to má byt.

                0 0
                • ota  

                  spravne(podle vzoru fajne)..byť..:-))

                  0 0
          • ravo  

            Pořád lepší jendoduchý pravidla než švestkoví povydla :-)

            0 0
    • Páník  

      no je fakt,ze obcas nejaka chybka „kopne do oka“,ale ze bych kvuli tomu musel zakladat thread…

      0 0
      • Zdeno Micio  

        Nemyslel jsem to ve zlém, tím spíše, když čtu ty podrážděné reakce. Je jasné, že smysl fóra je poradit(všichni přece jezdíme), takže pokud jsem se někoho dotkl, tak se omlouvám! Smysl všeho byl jen to, aby si každý svůj příspěvek přečetl než jej odešle :)

        0 0
        • Páník  

          ja se nekdy tak tesim,az mi nekdo odpovi,ze to odeslu este nez to dopisu:)

          0 0
        • BH  

          jsi si jisty, ze mas v poradku mezery u zavorek?Viz.:www.jakpsatweb.cz/…rpunkce.html

          0 0
          • pepino  

            Hlavně mu v prvním i druhém příspěvku chybí čárka:-)

            0 0
          • blue  

            priste si to po sobe radsi precti, nez to posles, nevypada to dobre, kdyz udelas stejnou chybu jako ten, kteryho za ni peskujes ;-)

            mimochodem, „viz“ neni zkratka, ale obycejny sloveso, takze bez tecky ;-)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              to máš zcela vyjímečně pravdu, taky sem to nedávno zjistil ,–)

              0 0
              • grafik  

                nejste sami :) pro poradek: viz-vizte-vidis (pohled, podivej se) :)

                0 0
            • BH  

              to brecis na spatnem hrobe, ja jsem jen naseho ucitele ceskeho jazyka upozornil, ze take neni dokonaly, z cehoz nemuzes dovozovat, ze se takovym citim byt. Muj nazor na jazykovou cistotu na B-F viz (ted uz bez tecky-mas asi pravdu) vyse. Prave naopak z casovych duvodu to po sobe vetsinou nectu a sekam ve svych textech spousty chyb.Navic jsem dislektik, takze ty chyby vubec nevidim, ale cestene se k tomu priznavam.

              0 0
              • blue  

                ja nikomu problemy s cestinou neberu, uznavam, ze ne kazdej na ni ma talent, ale upozornovat nekoho na chybu, kterou sam udelam, to me proste pobavilo :-)

                0 0
              • pos3k  

                Nejak jsem na vazkach u „dislektik“. Ja bych radeji psal dyslektik (mam to spojene s dysfunkci a nejakou mam taky) :-)

                0 0
    • Greyhound  

      Mě zase minulý týden ohromně pobavila cedule pod rozcestníkem cyklotras nedaleko Příbrami, kde stálo „VHODNÉ PRO TRATINGOVÁ KOLA“…

      0 0
      • vt  

        a pritom je ta cesta same kameni, pro trating uplne nevhodna

        0 0
    • Darkson  

      je fakt, že spousta věcí mne bije do očí, ale přecházim to. já se snažim po sobě věci číst, ale taky ne vždy se zadaří.

      PS: na základce jeden spolužák dokázal vyplodit např. „oksit sýroví“ nebo „lyška“…

      0 0
      • pepino  

        Bať bať, spolužák třeba „fčela“, ale komunistku na občan.výchovu dostal výrokem, že ve znaku je svatá hora:-)

        0 0
    • orca  

      Na to že ti ještě nezaschla registrace máš celkem zajímavé připomínky …
      Každej píše jak umí , a myslím že tady to není nikterak horší než obecnej průměr jinde . Čili pro mne je to v pohodě fše zde čitelné … A pokud problém máš ty tak je to jen a jen tvůj problém …

      0 0
    • rasto  

      mno, myslim, ze B-F neni to prave misto, kde by clovek mel hledat hezkou cestinu. a taky proc? to Te radeji odkazu nekam na cestinarske fora ;-) na druhou stranu je fakt, ze nejvic (gramatickych) chyb delaji mladi, tak kolem 20 let. myslim, ze to o necem vypovida… ale nac si kvuli tomu honit triko, sem chodime kvuli jinym vecem ;-)

      0 0
      • Phoebe  

        Přesně tak, naprostý souhlas. Kromě gramatických chyb tu vidím ještě další – bohužel mám státnici z kancel. psaní na stroji. Některé texty jsou opravdu parádní, ale je to úplně jedno, jsme přeci na B-F a né ve škole, i když… o:))))

        0 0
    • mdk  

      j@ to mam uplne f prdely :-)

      0 0
      • Zdeno Micio  

        Přijímám přihlášky k výuce českého jazyka bo to je samý dyslektik vedle dyslektika :)

        0 0
    • Peslezedirou  

      Pane jo, časovkář je asi suterén, tak bacha aby jsi nedostal ze špatného pravopisu samovolnou evakuaci.

      Mně je celkem jedno kdo jak píše, občas se i mě zadaří, no? Spíš mě občas naštve co kdo napíše :o) Někdy si chybky u někoho všimnu a pak machruju, hip hop!!

      0 0
    • Lister  

      této dyzkuse se nemíným sůčasdňovat

      0 0
    • wroum  

      ono to je dobre, ono to o cloveku dost rekne. a ze nekdo na omluvu napise, ze to psal v rychlosti je IMHO nesmysl, protoze to ma vliv spis na preklepy a tak, ale kdyz dela dospelej clovek chyby ve vyjmenovanejch slovech…

      ale samozrejme nikdo neni neomylnej a chybka se stane, ale sou tu jedinci, ktery by bylo tezky trumfnout i kdybych se fakt moc snazil. a nikomu nikdo nebrani si to po sobe precist nez to pusti do „eteru“.

      0 0
      • Lance  

        Lance

        0 0
      • Manas  

        Napriklad Tomcat :-) Toho nekdy ani nedokazu pochopit :-)

        0 0
        • wroum  

          nevim co nechapes… :-)

          0 0
      • Lister  

        ono taky občas není na škodu používat háčky a čárky, to jsou vlastně taky hrubky, když tam nejsou. Jinak já když tluču do klávesnice tak nevnímám rozdíl mezi měkkým a tvrdým i, to si všimnu až když to čtu.

        0 0
        • pos3k  

          ja mam zafixovano z dob zacatku pocitacu psani bez ´¡°…to uz mi zustalo dodnes :-D

          0 0
          • grafik  

            a to je dobre – ne? :) Kdyz vidim jak si kolegyne z prace pojmenovava dokumenty … strilel bych :)

            0 0
            • wroum  

              napodobne. hacky a carky nemaj v nazvech souboru a adresaru co delat.

              kolega dela vetsinou v MAS OS 10 a ja delam upravy fotek pod MAC OS 9. kdyz mi da soubory s diakritikou, tak to devitka nevydejcha a vsechny diakriticky pismenka prehazi na nesmysly a pak ty obrazky nejdou zaktualizovat treba v Quarku dokud se neprejmenujou na puvodni nazev.

              0 0
              • pos3k  

                ano, my znali vime :-)

                0 0
              • enjoy  

                a ci je to chyba?:-)

                0 0
                • wroum  

                  toho kdo pojmenovava soubory, protoze tamto je VLASTNOST systemu a nekdy je holt jednodussi ustoupit :-)

                  0 0
            • pos3k  

              ano, my znali vime :-)

              0 0
    • Radek Broz  

      Mne to treba taky neni jedno, i kdyz tady pisu bez diakritiky a nejaka ta hrubka se mi obcas taky povede;-) Prekvapuje me, kolik se vas vzteka, ze tady nekd otravuje s pravopisem

      Myslim, ze tady je to jeste celkem ok, ale kdyz se podivate nekam, kam pise vic tak patnactiletych a mladsich (dolekop.com;-) ), tak by jeden brecel – napr. totalne nepouzivaji interpunkci, takze rozpoznat, kde je konec vety, co je otazka atd. je dost nadlidskej ukol. Na to uz jsem asi i ja starej;-)

      0 0
    • Martula  

      Tak se podívej na thread : Kudy na Radhošť :) hned Tě to praští do očí…;)

      0 0
      • Lance  

        je to tvrdak:) toto prece nemuze byt preklep proboha

        0 0
      • Lister  

        mě teda nic nepraštilo, ale já jsem pravopisně slepej :o)))))

        0 0
        • Martula  

          Kůkni na slovo – (výkend)

          0 0
          • Lister  

            nikde ho v tom názvu nevidím ?? :o)

            0 0
          • maxtor  

            Výkend nebo víkend – hlavně když je pěkně a dá se vyrazit na kolo. Raději mám hezký výkend než hnusný víkend:-)

            0 0
            • Cejlon  

              mám hrozní pravopys......

              0 0
            • Cejlon  

              mám hrozní pravopys......

              0 0
            • Cejlon  

              mám hrozní pravopys......

              0 0
              • Manas  

                A to dokonce 3×. To je fakt hruza :-)

                0 0
    • JancA  

      Jestli je Roland Barthes (soudě dle profilu v emailu:)Tvůj oblíbený autor, tak to se nedivím, že Ti tady vadí hrubky:))). Já už jsem si vcelku zvykla, né každej má na jazyk talent.....

      0 0
      • Martyss  

        Ono to není často o talentu, ale pouze o lenosti…:-/

        0 0
      • Zdeno Micio  

        Roland Barthes ne, ale Fabien Barthes – to však nevím, jestli také dělá hrubky :)

        0 0
    • ddd - andy  

      Muhaha.. :-D

      0 0
      • Lister  

        máš v tom hrubky – správně je Muhehe :o)

        0 0
        • Radek Broz  

          Tak to se klidne budu hadat, tohle ma Andy naprosto spravne!;-) Doporucuju nastudovat 720.cz

          0 0
    • Rychlej turista  

      Abych se přiznal, tak nemám ani tak s problém s pravopisnými chybymi, pokud napsané dává smysl; nikdo není dokonalý. Raději příspěvek, který mi má co říct, i když s nějakými chybami, než pravopisně dokonalý příspěvek o ničem. S čím ale problém mám, je užívání slov, o kterých nemám tušení, co by mohly znamenat. Pak mi uniká smysl i hodně dlouhé a možná i hodnotné diskuze, protože prostě nevím, o čem to je.

      0 0
      • McBlacky  

        to znám jak se tam vyskytnou slova jako „kolo“ „terén“ apod tak jsem ztracenej

        0 0
        • ota  

          ty se slovem „křivka“ bývají nejdelší:-)

          0 0
          • Radek Broz  

            :D

            0 0
            • Rychlej turista  

              Co jako má být s křivkou? Nechápu…

              0 0
              • ota  

                vyhledávání..

                0 0
                • ota  

                  dobře teda:druhá indicie je „graf“.

                  0 0
                  • pepek  

                    A já už si křivku přeložil do němčiny, jinak mi to nedávalo smysl.

                    0 0
                    • ota  

                      Radek Broz to pochopil,ale to proto ,že se v "tredech"o vi­dlicích semtam pohybuje.myslel jsem tím to,že když tady začnou debaty o vidlicích(křiv­ky,grafy,průběh pružení,tlumení a jiné) rozpoutá se velice dlouhý flame.kdo tu semtam je,ví co myslím.Proboha,jen nechci aby se kdokoli proboha cítil uražen a alergicky reagoval..byl to žert..nejen proto,že jsou vánoce.tož tak!

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Tak už chápu. Já jen, že o vidlích nějak moc nečtu, protože jsem do teď jezdil skoro pevnou a od jara už budu jezdit nadobro pevnou :-D

                        0 0
                      • RUMcajs  

                        Navic kdyz je naprosto jasne ze nejlepsi je Marzocchi.

                        0 0
                      • Radek Broz  

                        Hlavně ho nepřivolat, co?;-)

                        0 0
                    • ota  

                      no hlavně teď nepřekládej naopak z němčiny „Graf“… i když ,šlechticů tu není nikdy dost a šlechetně některé thready nevypadají :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        No to by mě nenapadlo, ale vzhledem k úrovni některých příspěvků a pravopisu, ta „křivka“ byla docela pravděpodobná :-)

                        0 0
          • goofy  

            Prochazim resty, takze: :-D

            0 0
    • Brzdič  

      Místama jsou tady k přečtení skutečný skvosty. Teď mě pobavil „japkovy dzus“ ;-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Simte, ty toho nadelas… Uz se konecne smir s tim, ze doplacis na svoji znalost jazyka :-)

      0 0
      • Brzdič  

        No jestli bude číst b-f pravidelně, může se jeho znalost proměnit v neznalost :-) Začne to pochybnostma, jestli náhodou není správnější vydle, než vidle a skončí to u babyčki :-)

        0 0
    • Vrabčák1  

      Inu, někteří měli ve škole pravopis a jiní „prasopis“. Ale tolik bych to nehrotil, chybku občas udělá každý, byť některé výplody stojí opravdu za to…:-))))

      0 0
    • Pi†el  

      dyk je to jedno – hlavne ze tomu kazdej rozumi ne !

      0 0
      • wroum  

        jasne, muzem si treba kreslit obrazky a delat posunky, hlavne ze se nakonec domluvime…

        0 0
    • Standa  

      Já se předem za chybky omlouvám,zrovna jsem chyběl ve škole :)

      0 0
      • stan.zak  

        Mám to jasný, jsem, časovkáři, na tvý straně. Proti nepřeklepovejm hrubkám a nepoužívání interpunkce.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce