• Martin

    Zmar fšem, chystám se na týden do Bílých Karpat. Místní znalci, poraďte, kde se dobře jezdí. Bydlet budu asi v Luhačovicích­. Díky

    0 0
    • ihik  

      V Karpatech jsem byl 14 dní. Trasy ti moc neporadím, ale chtěl bych tě odradit od Luhačovic. Párkrát jsem se tam dostal a mezi námi nic moc. V okolí pár kilometrů strašně pěšáků (jinak v celých Karpatech na turistu nenarazíš za celej den), nažehlený a navoněný Déčka, samá pěší zóna. Fakt nic pro bikera, mám pocit. Vol spíš něco jiného, třeba Bojkovice. Já bydlel na Mikulčině Vrchu a nevýhoda byla, že to bylo zpět vždy do kopce, ale jinak ubytování super…

      0 0
    • maxtor  

      Já pocházím kousek od Bílých Karpat – určitě si nenech ujít kopec Velká Javořina!!!

      0 0
      • Bike-o-Noor  

        z Vlčnova přes Horní Němčí a po červené přes Kamenú Búdu…zpátky dobré brzdy!!

        0 0
    • Balrog  

      Jo,jo, javořinu si vyjeď, jde to různýma cestama a je to cca. 970 m.n.m.Jenže od Luhačovic dost daleko, odhaduju tak 50 km

      0 0
      • maxtor  

        To nebude tolik. Každopádně ať se připraví na to, že jede po silnici až do Slavkova a odsud příšerným stoupákem až na Velkou Javožinu. Ta vyhlídka ale stojí zato!!

        0 0
        • Balrog  

          není příšerný ani zdaleka a je po asfaltě

          0 0
          • maxtor  

            Tak to ale myslíš jinou cestu – na Strání a potom doprava. Já jsem myslel po takové polňačce ze Slavkova. Tam je to celkem o hubu, ale jet se to dá.

            0 0
        • mekky  

          Vyhliadka z V.javoriny od vysielača je parádna,ale z vedlajšieho kopca, z bývalej vojenskej základne ešte krajší. Vlastne z toho stožiaru.Dá sa dostať až na vrch po železnom rebríku.

          0 0
    • marapara  

      Taky bych doporučil Mikulčák a hřeben Lopeníků. Na Velkém Lopeníku je rozhledna, krásný výhled. A sjeď si po zelené sjezd k Březové, ten je hustý. Jinak tě čekájí poměrně náročné terény – dlouhé stoupání a sjezdy, poměrně liduprázdná a krásná krajina.

      0 0
      • Martin  

        Tak přesně tohle jsem chtěl slyšet. Já se tak těším!!!!

        0 0
        • marapara  

          Tady přikládám pár foteček z Bílých Karpat, nafotil jsem je asi v půli července, kdy jsem jel vlakem do Bojkovic a pak přes Mikulčák, Lopeníky, do Březové, Strání, Javořinu, po červené po hranici do Filipova údolí a Velké, přes Lučinu, Strážnici a Bzenec-Přívoz do Kyjova. 125 km, 2200 m převýšení. Měl jsem skvělé počasí a výbornou viditelnost.

          0 0
        • marapara  

          další

          0 0
        • marapara  

          ešťééé :)

          0 0
        • marapara  

          ešťééé :)

          0 0
        • marapara  

          pohled z rozhledny

          0 0
        • marapara  

          druhý pohled z rozhledny

          0 0
    • robby1  

      něco fotek z Bílích Karpat www.deadpoxk.com/…_05/foto.htm

      0 0
    • vzduch  

      Jsem ze Zlína, 20 km od Luhačovic . Okolí Luhačovic je parádní bajkerský revír . Sežeň si mapy od Shocartu – Zlínsko, Hostýnské a Vizovické vrchy, Slovácko, Bílé Karpaty a můžeš vyrazit. Já osobně se držím, pokud neznám oblast raději turistických značek než v mapě vyznačených cyklostezek . Doporučuji např. z Luhačovic po modré – Pozlovice-Starý Světlov-Komonec-Sehrad – Horní Lhota Hájovna – Spletený vrch a pak po červené zpět do Luhačovic nebo dle chuti pokračovat po modré na Lidečko ( Čertovy skály, Pulčínské skály ) a zpět třeba po silnici. Variant je nepřeberně . Ve vesničce Podhradí se dokonce jezdí sjezd, je tam vybudovaná trať ( nad pramenem Sirčena ) . Užij si to .

      0 0
      • pop  

        jojo, akorát jsem tam jel asi před 14 dny a všude popadaný stromy :((

        0 0
    • patapuf  

      trasa bojkovice,pitin,žít­ková,hrozenkov,vá­penice,lopeník rozhledna

      0 0
    • BH  

      na jezdeni v Bilych Karpatech ( Mikulcak, Javorina a pod.)to mas z Luhacovic pomerne z ruky. Radeji bych jezdil smerem na Zlin- Vizovice., tedy Vizovicke vrchy. Vice dostupna pak bude pro tebe cast B. Karpat nad Bojkovicemi a Slavicinem (smer Brumov Bylnice), ovsem je to z bajkerskeho hlediska spise krajina " terra inkognita".

      0 0
      • Bananovnik  

        V Bílých Karpatech je problém, že jsou tam děsně hluboký údolí a špičatý kopce. A Luhačovice jsou pěkně daleko. Musíš přejet přes Kladnou anebo přes Petrůvku a to nění úplně příjemný. Na Petrůvku je úzská silnice a sráz. Jinak jsou tam docela dost pěkný výhledy. Doporučil bych jet přes kladnou do Rudimova a pokračovat po silnici na Bojkovice. Pěknej je hrad v Brumově, ve Slavičíně je muzeum (neskutečně vtipná otvírací doba), taky infocentrum a v Bojkovicích je krásnej zámek s nulovým interiérem a muzeem. Hezký město je Brod, ale v lese se moc jet nedá. Možná se svez vlakem do hradiště a prubni Chřiby nebo jeď severně do Vizovických vrchů…

        0 0
        • marapara  

          No to je právě to pravé – ostré kopce, hluboká údolí, ne? :)

          0 0
          • Bananovnik  

            Ale zase sem jel z Domanína (Bzence) do Rudimova a to bylo fakt pěkný, zase je pravda, že to je občas zábava šlapat nahoru a dolů, jen potom, co sem viděl polní cesty nad luhačovicema sem si cestu tim směrem rozmyslel…

            0 0
      • Martin  

        Počítám s tím a nemám problém ráno trošku někam popojet autem.

        0 0
    • Murray  

      Zdar,

      nemáte někdo místní info, jak to vypadá aktuálně v Bílých Karpatech? Chystám se tam příští tejden na bajk, i když počasí hlásí bohužel na nic, zajímalo by mě, kolik tam je nahoře aktuálně sněhu, jestli nějakej? Velká Javorina a okolí, jestli je to reálný vůbec

      Díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tam spíš kvetou kytky než aby byl sníh :-))

        0 0
      • postman79  

        Pár dní zpátky byl ještě vrcholek Javořiny vidět bílý. Teď se ti nepodívám, protože je venku tma )) Jinak bylo docela teplo (18 ve stínu, tak je možné, že už je po sněhu i tam.) Dnes to na kolo moc nebylo, prší a +7st.

        0 0
      • Concorde  

        Budou to bahenní lázně :))

        0 0
        • Pavel  

          Přesně tak, sníh možná už nebude, ale Píšťany určitě.

          0 0
      • marapara  

        Kolem Javořiny jsou ještě zbytky sněhu, i když teď už asi ne, ale v lese pod Javořinou najisto sníh ještě bude. Co je horší, tak tento týden hlavně v druhé části týdne se má dost ochladit a kromě silného větru by mělo od středních poloh sněžit. Takže s velkou pravděpodobností v Karpatech koncem týdne bude nejspíš zase sněžit: http://www.yr.no/…na/long.html

        Takže bych asi doporučil spíš bajk nechat doma. Teď to budou bahenní lázně, o víkendu i se sněhem.

        0 0
        • Murray  

          díky, za info, hm… s tim počasim mě to štve, máme tam naplánovanou s mladou dovolenou od pátka a předpověď na nic, no kola asi přeci jen vezmem, nejhorší je když pak vyleze slunce a člověk si řiká, že jsme ty kola nevzali…:-) v nejhoršim dojedeme autem na vápenky, odtud to vyšlapem nahoru, to bude teplo, zažijem trochu sněhovýho dobrodružství, dolu zmrzneme a ohřejem se v autě:-)

          hele a stav tý červený z javoriny směrem na jihovýchod po hranici? od středy by nemuselo už pršet, bejvá to tam hodně mokrý? jel jsem to tam přesně před rokem a zážitek, to ale nebyla žádná zima

          0 0
          • marapara  

            V podstatě po hranici k Dibrovovu pomníku je pár míst, které jsou blátivější, ale dá se to objet. Od pomníku buď můžeš jet po hranici dál po červené, později se ale cesta stočí na Starou Myjavu a už jsi na slovensku. Dá se pokračovat po zelené na Šibenický a Kubíkův vrch, kde se zase napojíš na hranici. Na tomto úseku je už víc míst, kde bývá mokro delší dobu, jsou tam i potůčky, které se přejíždí. Pak je otázka kam chceš jet. Pokud pojedeš někam na Vápenky, tak asi sjedeš po asfaltce od Kubíkového vrchu do Nové Lhoty a po šotolino/asfaltové cyklostezce se dostaneš do Vápenek. Pokud si chceš dát víc, můžeš sjet do Filipovského údolí, po zelené je tam krásný sjezd, hlavně ten v lese je parádní, dá se jet hodně rychle s techničtější tečkou – sjezdem k chatě Megovka. Také se dá od Kubíkového vrchu jet po modré dál po hranici asi 4 km, místy jsou to krásné zábavné trailíky až na rozcestí Kamenné vrata a za ním asi po 100–200 metrech odbočit vpravo a sjet na rozbitou asfaltku zvanou Letiště (vede od Megovky a končí kousek od Javorníka). Z ní se dá sjet do Filipovského údolí také. Akorát tady po hranici je více míst, kde bývá bahno, většinou jdou objet, ale některé dost stěží. Filipovského údolí projedeš a sjet do Javorníka a dojet po silnici do Vápenek. Pokud by nevadil další kopec a necheš jet jen po silnici, dá se asi v polovině Filipovského údolí zatočit na šotolince vpravo a vystoupat pod kopec Hradisko (cca 200 metrů převýšení) a po loukách sjet do Nové Lhoty a pak po cyklostezce do Vápenek. Jezdí se tudy maraton Karpatský Pedál.

            0 0
            • Murray  

              jo chtěl jsem napsat po červené na jihozápad…:-)

              loni jsem jel z javoriny asi až na ty kamenná vrata (taková hezká loučka tušim) a odtud pak trochu dál a pak do filipovského údolí dlouhej sjezd po takový šílený neznačený kamenitý cestě rozježděný od techniky, docela brutál

              no tak uvidíme, v tom lese by nemuselo až tak fučet, tam je to boží, skoro jak nějakej singltrek, bude to boj, hlavně pro zmrzlou mladou.-)

              dík za info

              0 0
              • marapara  

                Jo, tak to asi myslím, že vím o co se jedná. Od těch Kamenných vrat, jak sjedeš na tu rozbitou asfaltku (Letiště) je skoro naproti cesta, která také vede do Filipovského údolí. Je to rozbitá, kamenitá svážnice, kde lesáci sváží dřevo. Jezdí se tama Karpatský Pedál, ale směrem nahoru na Letiště. Místy je to tam také dost blátivé, i když je dlouho sucho.

                Nemusíš jezdit nutně tudy, ale můžeš se dát po té asfaltce vpravo. Pokud bys jel až do konce, tak bys dojel k chatě Megovka, která je samém závěru údolí. Dá se ale cca po cca 2,5–3 km odbočit vlevo a kousek po svážnici, po kilometru je to už taková rozbitá či horší asfaltka, dojet ke studánce u Liščí boudy v údolí. Pak bys jel vlevo a po necelém kilometru je výjezd pod Hradisko vpravo po šotolině. Tady jsem to naklikal: http://www.mapy.cz/s/gQiu

                Ale já bych tam teď nejezdil. Je téměř jistota, že to budou bahenní lázně skoro všude :).

                0 0
                • Murray  

                  i když se mi to tam motá trochu dohromady, tak tuším, že já jsem to jel minule tudy

                  http://www.mapy.cz/s/gQGM

                  ta cesta byla fakt brutál, dole jsem necítil ruce, strašně vyklepanej, ale jinak z tý javoriny po červenej a pak po modrej úžasný, chtěl jsem to ukázat o krásnejch prosluněnejch velikonocích mladý (jedeme tam spolu), tak to mě asi nebude mít ráda:-)

                  0 0
              • gerrard  

                Ted se tam drz asfaltek nebo sotolinek. Hnusne jilove blato vsude :(. Kdyz zaparkujes v Javorniku, tak se da se jet cestou na Vrbovce a napojit se na cyklostezku 5047 a vratit se pres 5046 nebo to jeste prodlouzit pres Vrbku a Kuzelov kolem vetrneho mlyna. Pak kdyz zaparkujes na Vapenkach Tak jet po 46 ke kamenne bude a tam bud zkusit vyjet na Javorinu a zpatky Po 5052 nebo sjet do Do Strani pres 5051 a vyjet zpet po 46. Ale vsude tam muzes potkat binec na ceste. Ale ja touto dobou jezdim radsi to Veseli z tama po rovine do Uherskeho Hradiste do Kostelan a kolem sterku zpet do Veseli. Je to sice rovina a vetsinou asfalt, ale neni tam blato :).

                0 0
                • marapara  

                  Od Kamenné búdy je několik celkem bahnitých míst i na té zpěvněné cestě na Javořinu. S jistotou se dá říct, že tam bude marast.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Je to mozne, takto brzo zjara jsem za budu nikdy nejel. Tak mozna duvod to ted o vikendu zkusit :). Kdyz bude blatoi tak to otocim.

                    0 0
                    • marapara  

                      No je možné respektive pravděpodobné, že na Javořině bude i čerstvý sníh :)

                      0 0
                      • Murray  

                        no jak tak koukám na webky u nás ze šumavy, tak přemejšlim ještě o běžkách s sebou:-)

                        0 0
                      • gerrard  

                        Se rano skocim mrknout za barak z tama ji vidim a jak bude nahore bila cepica tak na silnicku a na hradiste :) snowbike nemam.

                        0 0
              • Murray  

                jinak díky za tipy a info! každopádně to bude chtít dobrý oblečení a pevnou vůli:-) na tu javorinu bych každpodáně rád vyjel, asi budu preferovat hlavně ty asfaltky atd… no uvidíme

                0 0
                • Lukáš97  

                  Já jel ve čtvrtek od Kamenné boudy na Javořinu po červené TZ. 1,5km pod vrcholem jsem to musel otočit, sníh mě dalej nepustil… Dnes když jsem jel do školy, tak jsem si všiml, že na vrcholu už žádný sníh není, takže bude spíš jenom to blato + zbytky sněhu. Snad ti můj popisek k něčemu pomůže… :))

                  0 0
                • Palo TT  

                  Vybehni z Novej Lhoty po asfaltke na hranicu a odtial po tejto trase – takmer vsetko je asfalt:

                  http://www.mtbiker.sk/…t668692.html#…

                  http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html…

                  Z Javoriny mozes skusit hrebenovku (podla trasy) alebo cez Kamennu Budu na Vapenky. Dolu sa uz nejako dostanes.

                  0 0
                • marapara  

                  Tak aktuálně je tam bílo, ale to jsi asi nechtěl slyšet :). Když jsem jel ráno busem do práce, tak Javořina byla vidět, vršek krásně bílý a bílo začínalo někde na horním konci luk na Novou Lhotou, řekněme tak od 700 m.n.m. Otázka je, jestli nebude třeba i na běžky :).

                  Na bajka s Javořinou asi zapomeň, teploty tam moc nad nulu nepůjdou, spíš přes den ± kolem nuly a v noci dost pod. I když v únoru, když jsem tam byl na běžkách a bylo tam kolem půl metru sněhu, možná víc, jsem nedaleko Vavrouškova pomníku na vrcholu viděl borca s bikem, jak bika smejčí ve sněhu po kolena po louce po červené od pomníku na rozcestí nad Strání. Dál se pokračuje po hranici k Dibrovovu pomníku. No, nepochopil jsem to :).

                  0 0
      • Murray  

        tak jo, díky za všechny vaše informace a tipy, i vy jste přispěli k tomu, že jsme se správně rozhodli to skrečovat, to peklo co je venku nám za těch 350km na 4 noci fakt nestojí, radši si počkat až bude líp a vychutnat si javorinu v plný kráse, momentálně to vidim spíš na běžky na šumavě:-)

        jen pro info, jak to vypadá na vrcholu javoriny nyní? bílo?

        0 0
        • Pavel  

          Jel jsem sice dnes tak nějak okolo, ale vrchol vidět nebyl. Teda nejenom vrchol…

          0 0
        • marapara  

          Vypadá to následovně, spadlo tam 30 sm sněhu :). Mám uživatele velká javorina/holubyho chata na FB a borec včera večer postoval fotky a psal, ze už na louce nebyl sníh a teď ho napadlo 30 cm. Že možná upraví česko-slovenský běžecký okruh rolbou :). To si nedělám prdel, ale je to fakt, to je fotka z jeho FB.

          No uvažuju, že si tam odskočím ještě na běžky přes víkend :)

          0 0
    • zbartos  

      Jen kvůli informaci o celkem pohodlném (ale neznačeném) výjezdu na hlavní hřeben od vlaku (Javorník nad Veličkou), když už se vytáhl 9 let starý příspěvek.

      Viz http://www.cykloserver.cz/…lety/detail/?… .

      0 0
      • l.bily  

        co to znamena pohodlnem?

        0 0
        • zbartos  

          Znamená to, že průměrně zdatný jezdec se v sedle dostane z cca 350 m n.m. (Javorník n. V.) až do cca 580 m n.m. po asfaltové lesní cestě a nemusí na hřeben tlačit kolo po modré tur. značce ze žel. zastávky Vrbovce…

          0 0
          • l.bily  

            Ok, super ja len ci to nebude nejake brutalne stredom lesa kde su napadane stromy atd, to je gpx z projetej trase alebo len natukana rukou?

            0 0
            • zbartos  

              Je to stažené z mé gpsky a je tam tudíž i vidět kousek SV od restaurace Nový Dvůr/Rasová, jak jsem přejel kolmou levotočivou odbočku ke křižovatce Bzová…

              Ale to, že je to z mé gpsky ještě neznamená, že tam nemohou být nepříjemná místa. Vždy záleží na druhu půdy (jíl je horší při mokru), vlhkosti půdy, zda byla nedávno vichřice, která vyvrátila stromy, zda tam jezdil za mokra traktor, příp. zda tam někdo nezačal pást krávy.

              A zrovna krávy totálně (v podstatě za vlhka pro MTB nejetelně) rozdupaly úsek po louce od rozcestí Březová http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/… kolem rozhledny U Křížku http://rozhledny2.webzdarma.cz/vslovacko.htm směrem na SV až k nejbližšímu kraji lesa…

              BTW Rozdupání plochy kolem rozhledny a posezení se stolem a lavičkou místní zabránili jen tím, že kolem natáhli elektřinou nabitý drát. Viz foto č. 1.

              P.S. Na závěr akce jsem před Šanovem v rychlosti cca 8 km/hod přeletěl přes řídítka do blátivé cesty (viz foto č. 2), takže na nádraží jsem pak zjistil, že zezadu vypadám dost podezřele (viz foto č. 3).

              0 0
        • Palo TT  

          To znamena, ze ked si tam este nebol tak na Javorinu mas ist tade :)

          Tu modru (stupanie na hranicu) si pamatam najma ako zle prejazdnu (zarastenu), ale bolo veeela rokov dozadu.

          Podla heatmap tade ale niekto resp. nieco :) jazdieva.

          http://labs.strava.com/heatmap/…

          Ja chodim opacne po hranici len za Vysoky Vrsok (tam uz to byva mierna zarastene) a potom odbacam k rozhladni Polana.

          http://cmaps.gpsteam.eu/index_cz.html…

          http://trasy.gpsteam.eu/index.html…

          0 0
          • zbartos  

            Parádní prásk Palo !

            0 0
          • marapara  

            Tak tak, potvrzuji. Ta modrá od Vrbovců je dost špatná na sjezd i výjezd, je to zarostené a také ne moc dobře značené. Jednou jsem tama jel a nějak jsem netrefil tu odbočku vpravo na Vrbovce, jel jsem z Javořiny dolů a kdesi jsem sjel u nějaké samoty na silnici mezi Vrbovcema a Myjavou :).

            V podstatě ale po odbočku, která je pár set metrů za Kamennýma vratama je to celkem hezká a zábavná pěšina, pokud není zrovna po dešti nebo to není rozjebané od lesáků, což je na pár místech, která jdou většinou objet. A výjezd z Filipovského údolí, po té svážnici kus za hotelem Filipov vpravo, není nic moc. Je to dost rozbitá cesta, hodně kamenitá a také místy dost rozblácená, holt těžba udělá své. Je lepší jet, jak píše Zdeněk po té cyklostezce za Javorníkem vlevo a cesty se potkají u „Letiště“. Tam už se odbočí vpravo a vyjede se na hřeben a dá se pokračovat až na Javořinu (nebo z Javořiny obráceně). Výhodou té hřebenovky na Javořinu je ta, že není jen do kopce, ale tak nějak se to vlní a vác to začne stoupat až za Kubíkovým vrchem.

            0 0
    • Jirka24x  

      Ahoj, chystám se na kole přejet Bíle karpaty, dá se tam nekde přespat na nouzovych nocovoštích nebo jak to tam funguje díky za odpověd

      0 0
      • marapara  

        Nouzově se dá přespat skoro všude v Karpatech :). To by bylo lepší napsat spíš kde bys to měl v plánu dojet a přespat. Budeš spát pod širákem nebo v horských chatách?

        0 0
      • RomanH  

        Na kazde louce ci v lese :-) Pro pripad deste treba kaplicka nad Strelnou (jeste Javorniky) a pak treba Velky Lopenik.

        0 0
        • Ondrasik  

          Prespi v Kvetne dole u kurtu. Kamos tam provozuje hospodu a ubytovnu. Vecer te paradne ozere z borovicky a rano to vyslapes na Javorinu :)

          Z toho Lopeniku se to dolu da sjet, ale dej bacha aby pred tim nezaprselo, ten sklon je tam misty velkej.

          0 0
          • RomanH  

            To asi nebylo na me ;-)

            Jinak, my to jeli v cervnu „na tezko“ – s baglem na zadech. Ze Vsetina pres Kohutku po hranici az do Hodonina. Jedna noc prave nad Strelnou (spali jsme pred kapli u tulaka Karla na louce), a druha na Lopeniku – uderila bourka. Ten sjezd z Lopeniku je prave uplne nejvic nejlepsi na cele trase (jeste byl teda supr singlik pred Sidonii).

            Zato tlaceni po zelene z Kvetne na Javorinu v bukovem pralese, kde bylo rano jak ve vyparniku a mraky much, to byl taky silny zazitek :-)

            0 0
            • Ondrasik  

              Ajaj, tohle je cesta pesky a nejlip kdyz je uz chladno. Ja to chodim jen smerem dolu. Jednodussi je slapat kolem Sajby po sotoline, nebo po louce. No priste uz budes vedet. Kazdopadne tu vecerni borovicku bys nemel opomijet :)

              0 0
            • marapara  

              Všechny místa znám moc dobře :). V podstatě mám celý hřeben sjetý od Kohútky až po Strážnici, ale nejezdím ho v kuse, ale jako jednotlivé výlety.

              Nad Střelnou je grandhotel Pod širákem super místo :). Na Velkém Lopeníku se dá také přespat, jsou tam přístřešky, rozhledna, takže možnost shlédnout západ slunce. Sjezd po zelené směrem k Březové považuju za asi nej v Karpatech, brzdy dostanou pořádné pokouření. Tam není slabé místo, od singlíků, přes technicky náročné úseky, kde musí být člověk pořád ve střehu a vybírat správnou stopu a zakončení brodem přes potok. Prostě mazec. Singlík nad Sidonií je ovšem také parádní, myslím ten od kapličky Brezová až nad Sidonii.

              Ovšem výjezd na Javořinu bych volil jinak než po zelené. Dá se jet od skláren v Květné po asfaltce údolím, je tam cyklostezka a později asfaltka skončí a je z toho kamenitá cesta a šotolinka. Vyjede u Kamenné búdy. Pak se dá jet po červené TZ nebo to objet po zpevněné cestě. Červené je celá jetelná, ale jsou tam prudší úseky a nejprudší je výjezd po louce pod vysílač (24–26%). Ale když se chce, jet to jde, když je motivace :). Tato varianta je lepší obráceně, z Javořiny je to super sjezd po červené ke Kamenné búdě. Já osobně jezdím trochu jinak, sjezdu po zelené TZ z Lopeníku a jak dojedu na silnici jedu do Březové. Tam se většinou zastavím na občerstvení a pokračuju po silnici přes serpentýny až vyjedu nahoru na křižovatku a rozcestí a jedu po červené na Hrabinu a pak po ní přijedu až ke Kamenné búdě. Dál na Javořinu buď po cyklo nebo červené TZ.

              0 0
              • RomanH  

                jj, ve sjezdu z Lopeniku jsem obrousil predni desky, na Javorine jsem je menil :-)

                Tu cervenou na Javorinu znam. Ale rozkaz znel jasne, navic uz jen ten nazev Tezky vrch :-)

                Na tom tlaceni nebyl nejhorsi ten sklon, ale ty muchy (je jich tam v lete porad tolik ?) + pocasi. Naopak konec te zelene kousek od Jelence se uz dal jet.

                0 0
                • marapara  

                  Já vím, konec zelené se dá jet celkem v pohodě, ale mouchy jsou tam pořád.

                  0 0
              • wanderer  

                Dá se na kole bez problému červená TZ z Trojáku přes Březovou na Kamennou Boudu?

                0 0
                • marapara  

                  Dá, je to alternativa, když necheš jet přes Velký Lopeník

                  0 0
                  • wanderer  

                    Přes velký L určitě jo, je to vidět z trasy v odkazu. Ještě by mě zajímalo jak je jetelná ta modrá z Ondrášovce na vrchol a jestli není lepší objet ten poslední kus před vrchem bokem. Ta cesta je ale na mapě přerušená a ze satelitu tam taky končí

                    0 0
                    • marapara  

                      Na odkaz jsem se nedíval :).

                      Modrou na slovenskou stranu jsem nejel, ale kamarád ji jel a je to kopec jako prase, spíš asi tlačení, než jízda. A nepamatuju se, že se k zelené TZ z VL někde přifařila nějaká cesta nebo pěšina ze slovenské strany.

                      0 0
                      • wanderer  

                        Ze slovenské strany je to jediná cesta na VL ale ta prudká část je jen kilák, tedy zkusím, Jen doufám že nebude k tomu zapadaná stromama nebo zarostlá zeleným peklem. díky za info. Ještě mi prosím zhodnoť časovou zvládnutelnost té trasy.

                        0 0
                        • marapara  

                          Časově bych to viděl kolem 5ti hodin jízdy i se zastávkama, když bych to bral u sebe. Záleží na kondici.

                          Jezdím něco podobného, ale opačném gardu, vlakem do Bojkovic, pak dlouhý výjezd na Lopeník, kdy na 18ti km mám necelých 900 m nastoupáno. Sjezdu po zelené na Březovou, pak nad Březovou po červené ke Kamenné búdě, Javořina, po červené po hřebenu do Javorníka a Velké n. V. Tohle je cca 65 km a 1600–1700 m nastoupáno, vyjíždím z Bojkovic kolem 9.15 a ve Velké mám druhou pauzu a jsem tam kolem 13.00. Většinou to pak jezdím až do Kyjova a to je přes 100 km a celkem mám nastoupáno kolem 2000 výškových, někdy i přes.

                          0 0
    • Jirka24x  

      chtel bych to přejet od spodu Strážnice az do Půchova tam přespát.

      0 0
      • marapara  

        To asi na jeden zátah nedáš. Kopců je fakt hodně a jsou tam dost velká převýšení.

        0 0
        • wanderer  

          A jak myslíš že by se dalo toto zvládnout za den (cca 12 hodin včetně přestávek na jídlo a pití)? Nastoupané metry asi 1650–1700m.

          http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?…

          0 0
          • marapara  

            Tohle celkem v pohodě. V podstatě je tam jeden velký kopec – Lopeník, zbytek nejsou nějaké dlouhé a těžké kopce. Možná ta modrá na Lopeník bylo i dost tlačení, ale zbytek je už jetelný celý bez tlačení.

            Když se podíváš na to co naklikal Jirka24×,tak je to 113 km a skoro 5000 m výškových, to je jiná darda. Tady je náročný a docela dlouhý výjezd na Javořinu, pak Lopeník po zelené je dobrá vražda, další kopce jako prase kolem Žítkové a na tlačení okolo Vršatců. To je zcela jiný level :).

            0 0
            • wanderer  

              Tak to vypadá dobře ;) Jestli to tam znáš na české straně, dá se ta trasa nějak optimalizovat aby na ní bylo za VL víc míst kde se dá občerstvit, koupit něco k jídlu, pití?

              0 0
              • marapara  

                Dá se občerstvit na Mikulčině vrchu, v okolí je několik horských chat – Arnika, Jana, Valmont, kde i vaří. Není to daleko od Lopeníku. Jinak vaří také na Vápenkách, což je spíše ke konci trasy, je tam penzion u Černého potoka a pak rekreační středisko. Pokud bys potřeboval, dá se sjet také do Březové, kde se dá občerstvit. A tuším, že něco k pití a nějakou tatranku koupíš i na rozhledně V. Lopeníku. Pokud tam bude vybírač, bude chtít 20 Kč a u něj můžeš něco koupit :).

                0 0
                • gerrard  

                  Na Vapenkch na sodovku a tatranku jedine k Pomajbikom je to tam takovy punk :) a kdyz mas stigro a jsou tam mistni borci aj se neco dozvis.

                  0 0
                  • marapara  

                    Pomajbiky jsem zapomněl :). Pravda, tá jejich slivovička je něco :)

                    0 0
          • Palo TT  

            Ta trasa sa mi zda velmi nevyvazena, pre MTB vela asfaltu na Slovensku, pre cykloturistiku zase ustrel ten Lopenik.

            Ak preferujes MTB a jazdis teren, tak chod trasu naopak. Z Lopeniku ale potom po zelenej do Kvetnej a odtial po cyklotrase cez Kamennu boudu na Javorinu. Potom si mozes vybrat, ci pojdes po cervenej po hranici dalej juh, alebo zakoncis zjazdom na stanici v Starej Turej (napr. po zltej ale poznam aj lepsiu chutovku :) )

            0 0
            • marapara  

              S tím asfaltem na slovensku bych to viděl podobně, to je celé v podstatě po asfaltu a v čr v terénu.

              0 0
      • RomanH  

        V podstate takto (jen mezi Starym Hrozenkovem a Mikulcinym Vrchem jsme jeli pres Vapenici, aZitkovou jsme obtaceli z druhe strany, ale je to asi prast jak uhod) jsme to jeli, akorat obracene. Priprav se na obcasne tlaceni. Pokud s tim pocitas, tak je to paradni trasa.

        0 0
      • marapara  

        Ten Velký Lopeník bych si rozmyslel zespodu po zelené. Dolů je to super, nahoru jsou místa, kde poneseš kolo na hrbu po čtyřech. To jeď raději po červené nad Březovou na Troják.

        0 0
    • Jirka24x  

      RomanH – Tlačení me nevadi za ty pohledy to pak stojí :)

      marapara – Díky za upozornění. vážne je to takovej záhul na ten lopeník po zelene ? určite se ten kousek dá nejak překousat jsem zvyklej na extremy. a v podstatě to mám rád.

      0 0
      • RomanH  

        Az to vytlacis po zelene na Lopenik, budes si rikat, jaka je skoda, ze to nejedes obracene, ten sjezd za to fakt stoji. Zvaz to (pokud teda muzes) ;-)

        0 0
        • marapara  

          Přesně. Je to na tlačku v podstatě asi celou cestu, nestojí to za to.

          0 0
      • marapara  

        Poradím ti, vyjeď ze Strání po zelené, napoj se nahoře na žlutou a nad Březovou pak na červenou TZ, je to protější hřebínek Lopeníku a dojeď až na asfaltku nad Lopeník, sjeď po ní kousek dolů do Lopeníku a až uvidíš šipku v zatáčce – odbočka na rozhlednu Lopeník, jeď po ní. Je to asi kilometr stoupání po asfaltce a v lese narazíš na odbočku na kamenitou cestu vlevo a po ní se dostaneš až na Velký Lopeník. Je to pořád celkem slušně do kopce do doby, než narazíš na zelenou TZ z Mikulčáku: http://www.mapy.cz/s/jWFX

        Pak si dej od rozhledny sjezd po zelené dolů a uvidíš o co bys přišel :). Až to sjedeš, tak jeď po asfaltce do Březové a zpátky po asfaltce do obce Lopeník a vyjeď na červenou na Troják. Pak můžeš pokračovat dál na Mikulčák a trasu, jak jsi naklikal. Jen bych podotknul, že tohle asi celé za den nedáš, jak jsi to naklikal. Leda že bys měl formu jako Cink nebo Kulhavý. Je tam 5 km převýšení, což je masakr. Ono to reálně bude třeba o kilometr míň, ale i tak. Reálně bych to viděl, že bys mohl dát úsek od Strážnice někde po Bylnici a budeš toho mít celkem plný kecky, pokud jsi opravdu v dobré formě a vyježděný.

        Jen tak pro zajímavost, ten výjezd na Velký Lopeník po zelené TZ má cca 3.5 km a dole jsi kolem 400 výškových, nahoře 912m. Celé je to prudké a nejspíš na tlačení, možná až nahoře půjde kousek jet. Ale v místě kde jsou vrstevnice hodně blízko sebe, je to dolů tak, že sedíš nad zadním kolem, abys nepřepadl přes řídítka :).

        0 0
    • Jirka24x  

      No nahoru se chci dostat a pokračovat dal bez zbytečynyho objíždení. určite to stojí za to když to říkas :) a z druhe strany smerem kterym budu pokračovat po zelene je ten sjezd jakej ?

      0 0
      • RomanH  

        Na druhou stranu k Lopenickemu sedlu neni nic vyrazneho, co si tak vzpominam.

        0 0
      • marapara  

        Jak píše RomanH, není to nic tak parádního, jako směrem k Březové.

        0 0
    • Jirka24x  

      marapara – Tted jsem přejel cely chřiby a ždansky les 132 km 3500 m stoupaní s pár gelama a tyčinkama uplne na klid.takže hledam vetší vyzvu a prave bych to chtel přejet za jeden den Nekde bych prespal a pak uz nejak po asfaltu zpet. ta trasa co jsi naklikal na lopenik je zajimava ale vracet se mi nechce a ten sjezd si klidne odpustím takze asi pojedu jak jsi ukazal a pak budu pokračovat po menším navratu dál.

      0 0
      • Singlespeed  

        Tak, pokud jsi na tom opravdu dobře, klidně celý hřeben Bílých Karpat za den dáš. Já to jel ze Strážnice do Lyského průsmyku za den vcelku v pohodě: http://www.bike-forum.cz/…bile-karpaty

        Není od věci pak přespat nad Střelnou a následně přejet i komplet hřeben Javorníků až do Čadce, tam přespat a vrátit se hřebenem Turzovské vrchoviny a přes Vsetínské vrchy až do Vsetína.

        0 0
      • marapara  

        OK, pokud jsi na tom fyzicky tak dobře, tak proč ne :). Ale Chřiby a Ždánský Les jsou kopečky oproti Karpatům, i když se tam dá nastoupat ty 2 km výškové při 100 km pojezdu. Ale kopce nejsou tak dlouhé.

        Stejně bych V. Lopeník vynechal a objel to tím bočním hřebenem nad Březovou po žluté a červené. Osobně bych z Javořiny jel po červené ke Kamenné búdě, pak nad Březovou viz mapka: http://www.mapy.cz/s/jXuW

        Sjezd po červené z Javořiny je také parádní, řadím jej mezi TOP5 v Karpatech :)

        Můžeš poslat mapku, jak jsi jel Chřiby a Zd. Les?

        0 0
        • Singlespeed  

          Taky bych Lopeník vynechal. De facto tam nic není, kromě rozhledny. Buď tedy po červené z Javořiny po hřebeni nad Stráním a Březovou, nebo náročnější varianta přes Jelenec (ultimátní 40m vysoká rozhledna asi nejlepší v Bílých Karpatech), po zelené do Květné, skvělým, fyzicky náročným singlem na Novou horu a po bočním hřebeni po žluté opět na červenou hřebenovku nad Březovou, jak píše Mára.

          0 0
    • Jirka24x  

      Všem moc děkuji za reakce nečekal jsem takovou odezvu :) Zatím to vše davam dohromady.Trasy, pěkná místa atd. i se spaním nekde pod širakem (premiera) .už se nemužu dočkat :))

      0 0
      •  jarek1  

        dej pak prosím vědět, jak jsi to dával. chystám se na stařecké sólo koncem srpna – ale tak do 1500 výš.m. denně, dva dny s přespáním na lehko.

        0 0
        •  jarek1  

          Včera jsem dal Bojkovice – Mikulčák – Lopeník – Březová – Nivnice ..-Veselí n.M.

          Příště bych se vyvaroval:

          ŽTZ z Komni pastvinami k ZTZ – moc havěti v lese a je tam v okolí bývalého lomu těžká tlačka – možná se dá nějak objet. Ale zase i v tomto pařáku trochu funkční studánka.

          Pak zcela jistě ignorovat strastiplnou objížďku prudkých 500 m ZTZ u rozcestí Lopenické sedlo – část obchvatu je po neuválcovaném štěrku – pro mne částečně nejetelné.

          Chválím chatu Jana – do stovky se najíš, Svijany , pohodka na terásce.

          Na Lopeníku chladnej lahváč na rozhledně, ZTZ dolů celkem OK, suchý drolivý podklad, občas korýtko, neubrzditelnou pasáž pokorně slízám z kola, ale mladí kluci nebudou mít problém.

          0 0
          • marapara  

            Z Bojkovic jezdím na Rasovou a Troják po silnici přes Komňu. Ta zelená z Bojkovic na lom u Rasové je místy na tlačku, po silnici je to prostě rychlejší a snažší za cenu toho, že jedu na slunci.

            Dřív jsem jezdíval až na Mikulčák, pak do sedla a prudký výjezd/výtlač (ale vyjet to jde celé) na Malý Lopeník. Po loňském prozkoumání jsem tudy přestal jezdit za cenu toho, že se nestavuji na chatě na Mikulčáku ( i když já jsem tam nikdy nezastavoval) a moje první zastávka je až v hospůdco Pod Lipami v Březové, i když na V. Lopeníku si lze koupit tatranku nebo pití také, pokud je tam člověk, který vybírá vstupné (mimo sezonu ve všední den tam není).

            Zelená z Lopeníku je dle mého v TOP sjezdy v Karpatech :). Ta nejprudší část se celkem v pohodě dá sjet, ale musí mít člověk trochu koule :).

            Loni jsem zkusil vyjet na Lopeník jinudy, a to z vesničky Lopeník. Tady je mapka: http://www.mapy.cz/s/kqCm

            Sice je tam asi o něco málo víc výškových, protože z Trojáku spadneš cca 150 metrů dolů do Lopeníku, hned ze pravou zatáčkou je šipka rozhledna Lopeník vlevo a je tam taková prudká horší asfaltka mezi chatkama. Jak vjedeš do lesa, tak je to poměrně hezká asfaltka až do další odbočky na rozhlednu Lopeník, kdy se odbočí z té asfaltky na lesní cestu, která je místy více, místy méně vysypaná kamenem, ale je to téměř všude ujeté, kromě nájezdu z asflatky. Je to celkem pohodové stoupání do 10% až na Malý Lopeník a tam se napojíš na zelenou TZ z Mikulčáku, je to cca 1,5 km na Velký Lopeník. Tohle je asi nejsnadnější výjezd na Velký Lopeník, ta stojka ze Lopenického sedla je docela prudká.

            0 0
    • Jirka24x  

      určite dam vedet ;) Do konce srpna to chci sjet.

      0 0
    • rockab  

      Měl bych jeden dotaz, dá se dostat na Velký Lopeník po modré z Nové Bošáci? Nejel to někdo? Díky.

      0 0
      • marapara  

        Samozřejmě že se tam dá dostat i odsud. Vyjet se to sice nedá, ale dá se to vytlačit :).

        0 0
      • wanderer  

        Též se ho chystám zdolat východní stěnou. Ten sklon je dost prudkej (přes 100vm/km) ale zase až k začátku lesa je to slušná cesta takže záleží na tvé fyzické výbavě, v tom lese to vidím na jasnou tlačku, je to jen kilák.

        0 0
        • marapara  

          Raději zdolávám Lopeník relativně pohodovou západní cestou :). Dřív jsem jezdíval od Mikulčáku, kde nejdřív spadneš do sedla a pak je prudký výjezd po zelené TZ asi půl kilometru, možná i víc. Sklon byl v nejprudším místě tuším přes 30% (33%), ale vyjel jsem to. Nicméně stálo mě to vždy poměrně dost fyzických sil, které mi pak třeba chyběly ke konci pojezdu, když jsem jel až domů, tak jsem začal praktikovat raději metodu tlačení i odsud :). Loni jsem objevil sice výživný, ale oproti stojce z Lopenického sedla relativně málo prudký výjezd na Lopeník ze stejnojmenné vesnice a jezdím tudy.

          0 0
    • rockab  

      Já se ptal hlavně proto, že chci jet z Velké Javořiny na Slovensko a zpět přes Velký Lopeník. Jinak ostatní cesty kolem Lopeníku atd. znám. Tak proto ta modrá z SK.

      0 0
      • wanderer  

        Dej pak vědět jak aktuálně vypadá ta poslední část modré pod vrchem, kvůli výluce se tam v nejbližší době nedostanu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.