• RomanH

    Letos se nejak nemohu zbavit cca 5-ti prebytecnych kil. Nekolik let jsem byl zvykly na vahu 75 v lete, 78 v zime, merim 177cm. Na jare mi stoupla vaha na 80kg a nechce to jit dolu. Vim, ze se letos diky pracovnimu vytizeni (i dve deti davaji vice zabrat nez jedno) dostanu na kolo mene, tak potrebuji vybrat nahradni vhodnou pohybovou aktivitu. Na kolo mam cas (5 a vice hodin) tak 1–2× do tydne (o vikendech), jinak tak 1–2 hodky denne, a to se mi prijde zbytecne na takovou chvili kolo vytahovat. Do telocvicny se mi nechce, tak premyslim o behani. Co je podle Vas pro zhubnuti lepsi ? Jit na 1–2 hodiny denne na kolo ci jit hodinu behat po lese ?

    A jeste prikladam svuj obvykly jidelnicek, ktery bych ale moc nechtel menit (radeji se budu vice hybat) : 06:30 snidane (1 cerealni rohlik ci 2 dalamanky) 11:30 obed (menicka v hospodach, pestra strava od testovin pres lusteniny az treba k vypeckum se zelim, kazdy den neco jineho dle chuti 16:30 krajic chleba 20:00 krajic chleba ci rohlik nebo buchta.

    Spat chodim kolem 22:30

    Piti vcetne kafe a caje piju neslazene (sladke mi nechutna), a k tomu padne tak 10 piv za tyden.

    Anketa: Co je nejucinejsi ?

    0 0
    • RomanH  

      Jo, a jeste mi v ankete chybi „Starnes, smir se s tim“

      0 0
      • Lance  

        potrebuju to stejne co ty, ale nejde to, behat jsem byl v cervenci jednou...... a nic jsem neshodil

        0 0
        • kubad  

          Taky se hlásím do klubu :-))

          0 0
          • Lance  

            jeste tak, ja nejsem vubec tlustej, ale proste vsecko je v brisku:)

            0 0
            • RomanH  

              Jsem na tom stejne…

              0 0
              • Cejlon  

                Pořiď silničku a když to budeš brát poctivě,tak za tu 1–2 hodiny co máš každý den volné určitě kvalitně potrénuješ a určitě i váhy půjde dolů.

                0 0
      • Rychlej turista  

        Tak tohle je základní chyba. Lidé, co se tím řídí, stárnou opravdu hodně rychle a protože je jich většina, podstatným způsobem tak zkreslují obecné povědomí o tom, jak má člověk v určitém věku vypadat a v jakém stavu má být. Proto ten, co o své fyzické a duševní zdraví dbá, z tohoto pohledu dost vybočuje, protože stárnutí jako kdyby se ho netýkalo. Přitom je to tak jednoduché, stačí mít pod kontrolou čtyři fakrory, které se na stárnutí z podstatné části podílejí:

        1. Váha
        2. Výživa
        3. Pohyb
        4. Stres

        Z drtivé většiny si za to, jak vypadá a v jakém je stavu, člověk může sám. Každý určitě zná spostu 30ti letých starců a 50ti letých mladíků. Stačí porovnat jejich způsob života.

        0 0
    • Ivoch  

      Jíš málo ovoce a zeleniny. Má se jíst 5× denně. Tak třeba bych ti doporučil ještě v 9 sníst banán, nebo jablko. To samé odpoledne ve 2. A naposled jez max v 6 večer a zase hodně zeleniny. Vidím, že vůbec ovoce a zeleninu nejíš. A 10 piv týdně? Tak to se vůbec nedivím, že 5kg nejde dolů. Pokud chceš zhubnout a píšeš, že enchceš měnit jídelníček, tak to nepůjde. To je pak těžký. Zruš piva, jez víc ovoce + zeleniny. Zruš výpečky. To je rada pro zhubnutí.

      0 0
      • zum  

        S ovocem souhlasím.Ale to ostatní? Dyť nebude mít proč žít :-)))

        0 0
        • Krys  

          S tym ovocim nesuhlasim a uz vobec nie s tym vecernym nejedenim. f-sport.cz/prin­t.php?id=272

          0 0
          • Želva1  

            Tak tenhle článek nedoporučuju brát vážně. Ne vše, co je na netu zveřejněné, je fakt kvalitní. Zrovna dneska jsem narazila v práci na knihu od p. Fořta od výživě a sportu a tenhle mýtus o ovoci je tam pěkně vyvrácenej – ale fakt logicky.

            0 0
            • Krys  

              Hod sem, prosim, nejake presnejsie info. Odkaz alebo ak je to kniha, tak autora, nazov atd. Dik.

              0 0
              • Krys  

                Akosi sa mi nechcelo spat, tak som chvilu krtkoval internet … Spominany pan bude zrejme RNDr. PETR FOŘT, CSc fitlinie.cz/por­tal/index.php?in­dex=vypis&typ=1&id­=24

                Nenasiel som zatial ale nikde ziaden clanok od neho, ktory by pojednaval o sacharidoch. Dokonca som nasiel stranky, do ktorych p.Fořt prispieva, a zaroven tam niekto (zrejme nie pan Fořt) tvrdil nieco v tom duchu, ze fruktoza je zla. Holt, kompilacne stranky treba brat s rezervou.

                Ta moja prosba o info o tej knihe stale plati.

                0 0
                • Beeda  

                  Dr Fort – „V současnosti jsem začal intenzivně spolupracovat s firmou AMINOSTAR“ + www.szpi.gov.cz/…/article.asp?…

                  takze vse je treba brat s rezervou…

                  0 0
                  • Želva1  

                    To máš pravdu, s Aminostarem bych taky nesouhlasila. Zase na druhou stránku – kdyby mi někdo fláknul nějaký peníze abych na poslední stránce knihy propagovala Aminostar,udělala bych to taky. Na reklamy nekoukám,důle­žitější jsou přece informace.

                    0 0
              • Želva1  

                V pátek sem hodím ten kus o sacharidech naskenovanej…

                0 0
            • JJ  

              No p. Fořt obcas hlasa taky pomerne velky bludy.. Osobne se o tohle moc nezajimam, ale tata dela ve stejny branzi a vim, ze Fořt mezi kolegy moc oblibeny neni

              0 0
            • lOlA  

              s tema sacharidama je to pravda.ovsem jak a kdy. Jednou denne nejaky ovoce je velmi dobra a potrebna vec.nesmi se ovsem prehanet, ze by clovek porad jedl ovoce.to jde totiz opravdu na tuky…jelikoz se fruktoza nespaluje ale rovnou premenuje. A i kdyby se spalovala tak se spali tak rychle ze ten prebytkovy inzulin v krvi nema co vazat a uklada se misto te fruktozy:)

              0 0
              • MlokCZ  

                Přesně tak, nějaké ovoce ano, ale s mírou a doplním, že to ovoce by se mělo jíst nejlépe v první části dne a hlavně ne před spaním jako poslední jídlo.

                0 0
          • PetisV  

            Zajímavé články tady mají :o))) f-sport.cz/prin­t.php?id=69

            0 0
        • balwan  

          Vzdáte-li se alkoholu, kouření a milování, nebudete žít déle, jen vám to tak bude připadat. :-))

          0 0
      • RomanH  

        Ale taky pisu, ze bych si sel tu 1–2 hodiny denne zabehat ci zajezdit. Je pravda, ze ovoce moc nejim, ale zeleninu mam rad a jim ji celkem dost.

        0 0
      • elbi  

        Souhlas já takto shodil 5 kilo za 14 dní, je to hlavně o jídle, hodně zeleniny, jíst často a málo. A hlavně si vybírat co jíst, je to hrozná otrava ze začátku ale dá se zvyknout, horší je pak si tu váhu udržet.

        0 0
      • MlokCZ  

        Souhlas se vším, až na jednu věc. Rada nejíst před spaním je úplně špatně a je to jeden ze zažitých obecných mýtů. S večerním jídlem je to stejné jako s více jídly přes den, když dlouho před spaním nejíš tělo dlouho hladový a příspusobuje se úplně stejně jako když se jí málokrát denně.

        Akorát samozřejmě poslední jídlo těsně před spaním nemůže být cokoliv mu přijde pod ruku, obzvlášť ne buchta. Před spaním co nejméně jednoduchých sacharidů a tuků, takže nejlépe jen zeleniny + nějaké netučné bílkoviny (málotučný bílý jogurt, netučné maso bez přílohy, tedy jen s tou zeleninou, atd.) nebo případně jen zelenina. Ale rozhodně se jídlu v těch 20 hodin nevyhýbej.

        0 0
        • pajik  

          A co když ve 20 hodin zdaleka neni před spaním? Myslim tim, když člověk chodí spát dejme tomu o půlnoci…

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak jasně, že je třeba vše přizpůsobit tomu, jak kdo chodí spát. Takže jinak, 2h před spáním se klidně najíst, pokud to bude vhodné jídlo.

            0 0
        • pepino  

          Bych se buchtě do postele nebránil:)

          0 0
    • grafik  

      vecer bych vypustil krajic chleba s buchtou :)

      Loni jsem taky sem potreboval shodit par kil – pres zimu sem chodil pravidlene behat na cca 1h 2× tydne po dobu 4 mesicu a zbavil sem se „definitivne 5kg“, musim to zaklepat ze se jojo efekt zatim nedostavil :)

      0 0
    • Daf  

      Trochu bych omezil to pivo ;) Vytahnout kolo na 2h rozhodne neni zbytecne. Pripadne ho muzes prostridat s tim behanim. Zer vic zeleniny a ovoce ;)

      0 0
      • RomanH  

        Je pravda, ze ovoce nejim skoro vubec. Ale zeleninu (papriky, rajcata, okurky) mam vetsinou k tomu chlebu.

        0 0
        • jonys  

          Ovoce přidej.Během dopoledne ho chřoupej jak to jen půjde.Má vlákninu,jabka třeba pektin,co tě zasytí,banány zas spoustu draslíku,pomeranče céčko,…odpoledne už spíš zeleninku-fruktóza je přeci jenom taky cukr…

          0 0
        • MlokCZ  

          A pokud nechceš příliš měnit ten jídelníček (jíst 4× denně ještě není tak hrozné), tak především se zaměř na to poslední jídlo, které nech klidně v těch 20, ale vyhni se buchtě a nejlépe téměř zruš ty sacharidy a zkus jen netučné bílkoviny a zeleninu.

          0 0
    • maxtor  

      Deset piv týdně mi nepřipadá moc. Teprve kdyby to bylo za den, tak by mi to asi přišlo trochu divné.

      0 0
      • minikin  

        „Dnes je pondeli, dnes mi dvanact piv staci!“

        0 0
      • MlokCZ  

        10 piv není až tolik sice, ale na hubnutí, když nemá velkou nadváhu (a to nemá), ale jen pár kilo navíc (vždy se ty poslední kila hubnout nejhůře), tak to znát je a dost.

        0 0
      • hawrda  

        Souhlas.Co by to bylo za život českýho bajkera,kdyby nesplách prach cest chutným pivním mokem!:-)

        0 0
        • MlokCZ  

          No jo, když je to 10 piv týdně přes léto, kdy bude hodně jezdit, tak se to ztratí, ale přes zimu a když chce k tomu hubnout už je to horší.

          0 0
      • pepino  

        No , já splňuju obojí. 10piv týdně naráz za den:)

        0 0
    • Lister  

      plavání zabírá spolehlivě, pokud na něj nejsi zvyklí tak ještě líp, u mě to m jedinou nevýhodu, že když začnu plavat tak sice zhubnu, ale váha přitom leze rychle nahoru :o)

      0 0
      • maxtor  

        Nesmíš při tom plavání pít vodu z bazénu:-)

        0 0
      • Daf  

        Plavani je dobre na kondicku. Jelikoz se ale plave ve studene vode, tak odbouravani podkozniho tuku neni zrovna efektivni. Leda plavat v teple vode ;)

        0 0
        • Lister  

          no to záleží kolik ho máš :o)

          Mě je teplo všude tak možná proto. Když jsem ještě pracoval na koupališti, tak jse byl schopný vyplavat cca 5 kilo běham 2–3 týdnů a ještě jsem výrazně nabral v ramenou a na hrudníku.

          0 0
          • grafik  

            zapni si icq, mam dotaz :o)

            0 0
          • Daf  

            To neni z me hlavy, to jsem nekde cet.

            0 0
            • Lister  

              no on ale ten můj trening znamenal cca 2 hodiny ve vodě každý den a to si asi běžně člověk dovolit nemůže :)

              0 0
    • MARIN  

      Behanim to resim pohyb hlavne na podzim a v zime. Kdyz je malo casu a nechce se mi 10min oblikat pak to same svlikat a jeste se postarat o zadelane kolo – to pak z 2h uz je na kolo jen 1,5h a to si jdu radeji zabehat a nevadi mi ani rozmary pocasi. Hodne se mi taky na zhubnuti osvedcilo kombinovat to s plavanim aspon 1h tak 2× tydne – ne se pulku z toho valet v saune :)

      0 0
    • maxtor  

      Hele borci, a co rotoped?? Jezdíte na tom přez zimu někdo??

      0 0
      • grafik  

        nekdu to psal ze je to zbytecne drahej vesak, ale i presto o koupi uvazuju :o)

        0 0
        • maxtor  

          Tatík si v zimě pořídil Tescorotoped, ale už sedět na tom je hrůza – nepohodlné sedlo řidítka, do kterých kopeš koleny a o pedálech ani nemluvím. Vážně jsem uvažoval o tom, že bych si na ten rotoped, když jsem na něj z nouze vlezl, namontoval aspoň nášlapy. Jinak to stojí fatk za pytel.

          0 0
        • vlk  

          Máti si jeden pořídila a nikdo ho doma nevyužívá.Nikoho nebaví šlapat v pokoji u televize.Hlavně to sedlo je fakt humus.Je to dělaný na široký ******.

          0 0
      • yetti  

        V zime je to dobry, ale je to strasnej vopruz. Jediny, kdy na tom vydrzim aspon 20minut, je u televize a to si musim predem vybrat neco hodne zajimavyho a pak kdyz me to zaujme, tak i obcas zapomenu jak me to na tom rotopedu s… Takze v lete je to opravdu jenom vesak na hadry. Jinak na hubnuti je opravdu nejlepsi behani, to funguje na 100%. Mam s tim zkusenosti, protoze moje vaha se pohybuje mezi 75 a 100kg a to je jak uznate slusnej vykyv :-)

        0 0
        • maxtor  

          S tím běháním souhlas – teda pokud si při tom nezk… kolena.

          0 0
          • yetti  

            Sportovnbi lekar mi zakazuje behani, pri vaze vetsi nez 85kg. Takze z tech 100 kg to musim shodit hlavne dietou. Podle rad dietologa jde, jak uz tady nekdo psal, hlavne o to jist casto (po cca trech hodinach) male porce. Pricemz neni treba se priliz omezovat ve skladbe jidelnicku, ale dulezite jsou prave ty male porce, tak aby se zrychlil metabolizmus a telo si zvyklo ma plynuly prijem potravy a neuklada si zasoby, ale naopak je zacne odbouravat jako zbytecne. Velmi dulezite je take se rano dobre nasnidat, protoze to startuje ten metabolizmus. Ja jsem snidane vynechaval, protoze po ranu stejne nemam hlad a tak mi prislo zbytecne jist, ale bylo mi vysvetleno, ze je to silne kontraproduktivni.

            0 0
            • maxtor  

              Přesně tohle jsem slyšel taky. Jen můžu dodat, že člověk si musí zvyknout na to, že mu většinou stačí mnohem méně jídla, než skutečně jí a musí vědět, kdy přestat. Já jsem si takhle zvykl na málo jídla po tříměsíčním pobytu v USA, kde jsem makal od rána do večera a od té doby se držím. Jím mnohem méně než předtím a stačí mi to. A co je hlavní – za 2 roky jsem nepřibral ani deko.

              0 0
              • yetti  

                Jeste dodam, ze mi lekarkou bylo doporuceno davat si jidlo na co nejmensi talir a jist co nejpomaleji. Jak jednoduche je oklamat mozek :-)

                0 0
                • elbi  

                  Mě zase doktorka doporučila nasnídat se hned po probuzení, aby tělo „nastartovalo“ a začalo spalovat od rána.

                  0 0
                • maxtor  

                  Já dokonce vím proč to tak je. Nějaké receptory, které dávají mozku vědět, že je člověk sitý, pracují se zpožděním. Takže pokud člověk jí rychle, má pocit, že má pořád hlad a přitom je už přejezený. Pokud jí pomalu, tak se mu to tak lehce nestane.

                  0 0
                  • wroum  

                    zhulenec ji este minimalne 20 minut po tom, kdy uz jeho telo nemuze :-) vyzkouseno :-D

                    0 0
                • Jane  

                  No já doma normálně jím malou lžičkou – mi to tak vyhovuje, občas jsou sice nějaký námitky, ale ty přecházím…:-))

                  0 0
    • mdk  

      Tak kamos bol tedka v irsku hledat praci…Nic nenasel cely vystresovany…Bol tam tri tyzdne vratil sa a 4kila bolo dolu

      0 0
      • RomanH  

        NJN, kdyz jsem 6 tydnu v Pakistanu ci v Indii, tak jsem za tu dobu zhubl vzdy 10 kg. Prestoze jsme tam jedli mnohem vice nez doma, tak pravidelny celodenni pohyb ve vysoke nadmorske vysce udelal sve. Ted se ale jeste alespon rok do Asie nepodivam :(

        0 0
    • jonys  

      Tak nejlepší by bylo začít radou ZMĚNIT JÍDELNÍČEK!Ale pokud se jej chceš ortodoxně držet,tak nejrychlejší a účinná metoda je o víkendu ráno vstát,nalačno si dát 20ml L-carnitinu(1000mg) a BCAA(dle dávkování) a jít se na 30 min. proběhnout.Tuk z tebe jen poteče a BCAA zajistí,že si tělo nebude pro energetický výdej brát moc svaloviny. Jinak ale vážně přehodnoť ten jídelňák :-)!!!

      0 0
      • JJ  

        No fuj, to je nechutna predstava tohle snidat:(

        0 0
        • jonys  

          Ne ne!Snídani si dá jak se vrátí!Fór je v tom,že když takto hladovej začne tělo nutit k výkonu,tělo začne hledat,kde vzít palivo.No a protože žádný cukry nebudou(proto nalačno),sáhne po tuku(taky po proteinu=BCAA jinak akorát sežere svaly).

          0 0
          • maxtor  

            A pak si začne tělo hned ty tuky ukládat, protože si bude pamatovat, že potřebovalo energii a nemělo ji. Říká se tomu Jo-jo efekt, nebo tak nějak, ne??

            0 0
            • jonys  

              Samozřejmě se nesmí po příchodu nakytarovat dortama a zbytek víkendu proválet u bedny :-).To o čem píšeš se děje pokud někdo jí 1× denně systémem bagr.

              0 0
              • maxtor  

                Stejně tak když někdo drží nějakou příšernou dietu a pak chvíli popustí uzdu… Obecně platí, že aby člověk nepřibíral, musí se vydaná enerhie rovnat té přijaté. To si myslím, že je základní rovnice, takže jíst s mírou a hýbat se.

                0 0
                • jonys  

                  Souhlas.Příšerný diety jsou špatně.Chce to racionální stravu pořád a korigovat jen dávky a lehce složení možná.Takoví ti(hlavně byby) co jsou samej smažák a vepřo knedlo a pak si někdy v časáku něco přečtou,vydrží to 4 dny a pak se vrátí do starých kolejí…no comment.

                  0 0
      • RomanH  

        Hmm, tak to bude problem. Vztavam v 5:10 a v 5:30 odjizdim do prace. Behat ve ctyri rano se mi fakt nechce. Mohl bych to zkusit o vikendu, vyjet na kole na lacno a nasnidat se nekde cestou. Mam ale strach, abych nedostal hladaka a misto prijemne straveneho dne na kole se v hladaku neplazil domu.

        0 0
        • jonys  

          Vstaň i o víkendu dřív a zkus to běhání(mimochodem-i nepravidelné vstávání prý není pro tělo dobré,ale vstávat o víkendu v 5 je asi horší :-)).Já to dělal asi před 3 lety,když jsem „kreslil“ valchu na břichu.A fakticky odpadl i ten poslední tukovej povlak,co se jinak držel zuby nehty,posilka neposilka,kolo nekolo,dieta nedieta :-).

          0 0
    • piskot  

      Já jsem měl začátkem července jakousi střevní chřipku a během čtyř dní bylo 5 kilo dole :)) Jinak bych byl určitě pro běhání – njelépe nějaké kopce.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Já jsem měl taky před začátkem července nějakou chřipku a 3 kila jsou nahoře… :(

        0 0
      • Ivoch  

        Jenže to se ti nespálilo vůbec nic tuku, ale z těla ti ubyla voda.

        0 0
    • GTman  

      Já boxuji a nejlepší dle mého je pravidelný trénink boxu. Schodíš tuky a vyrísuješ postavu. Navíc si i dobře zařádíš. je to prostě takovej dobrej popracovní relax na duši. Jinak perfektní je taky hrát hokej. Tam z Tebe ty tuky úplně lezou dolů před očima.

      0 0
    • Kovak  

      Tak já bych pořeboval přibrat tak 5 kg, kdo mi poradí. Měřím 195 cm a vážím jen 75, prostě jsem hubený ( jak koza, to říká má babička)

      0 0
      • maxtor  

        Nemáš tasemnici:-)???

        0 0
      • yetti  

        Mam kamarada, ktery dokonce nesmi sportovat, protoze jeho telo si nedokaze vytvyret zasoby a pri sportu nekontrovatelne hubne. Uz jsme spolu parkrat u piva resily, jaky je paradox, ze ja tloustnu jako vepr a on hubne i kdyz nechce :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Sou starosti… dle mých zkušeností nandej na záda 20 kg batoh a vyraz na nějakou hřebenovku. Mně stačil týden na hřebeni Nízkejch Tater abych shodil 3 kila. Před pár lety sem po měsíci v Norsku shodil 6 kilo a to už mi padaly gatě. Normálně mam 181 cm/76 kg… no teď už 3 týdny 73 kg…

      0 0
      • Mamut  

        Suhlasim, za 11 dni v Rumunsku (Fagaras, Padis) – 7kg dolu. A to som zral kolko som chcel. Len som proste vacsinou nemal chut. Zistil som, ze na treku bud chodim alebo zeriem. Ked robim jedno, nepotrebujem druhe.

        A inac najrychlejsi sposob na zhodenie 5kg, spolahlivy a zarucene sa ti to naspat uz nevrati je gilotina.

        0 0
    • tjuren  

      Useknout levou ruku, na kole ju nepotrebujes a bude to opravdu hned:-))

      0 0
    • Petr 1  

      Jednoduchá,ale těžko proveditelná rada-rozvod.Když si má chlap sám vařit,tak tomu moc nedá.Jsem 11 let rozvedený a nemám problém-snídaně čínská polívka/překo­paná,hodně zeleniny/,oběd udělaný mraženky/kuře,ryby s rýží či těstoviny/,večer zase nic moc.Žádný cukr,žádné tuky. Dvě piva a půl litru čer.vína denně/teď přemýšlím jestli je to už alkoholizmus.No a pak střídat sporty,já pokuď to jde jdu na kolo,pravidelně posiluju,plavu v bazénu.Vše však potřebuje to nebrat rekreačně,ale stanovit si své cíle,měřit časy,zvyšovat počty cviků atd.Tělo potřebuje prostě dostat zahulit.Už léta potkávám spokojené,nespocené tlouštíky na kole či v bazénu,bez jakékoliv změny jejich exteriéru. Je mi jasné,že bych tohle všechno nemohl dělat v manželství, stačí mi krátkodobá známost a všechen můj řád je v háji.Takže neporadím,prostě začít brát kila navíc jako pleš,či padání zubů,prostě nevyhnutelnost.

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        0 0
      • Lance  

        no jo,ale abych byl rozvedeny,tak si musim nekoho vzit ne?:)

        0 0
        • maxtor  

          Ano, přesně tak, jinak to nemá smysl a budeš za pár let jako koule:-)

          0 0
      • Ivoch  

        2,5l vína denně? To myslíš vážně? To seš alkáč jako prase s odpuštěním. Kdyby jsi napsal 2,5dcl, budiž, ale 2,5l?!?!?! Takový množství alkoholu a sport nejdou vůbec dohromady.

        0 0
        • wroum  

          dve piva a pul litru…

          uz to nepij, ani cist pak neumis :-)

          0 0
      • rasto  

        cau, ja piju 1 pivo denne. kdyz nemam pivo, dam si panaka. taky se nad sebou zacinam zamyslet… ale k Tobe :-) myslim, ze mas docela vysokou davku… byt Tebou, bud si odpustim 2 pivka nebo 1/2l vinka… ale…

        0 0
    • Běžec  

      Podle mě běhání – pomalu, aby se spalovaly tuky (což začne až po cca 30 minutách běhu) a aspoň tu hodinu. Ze začátku bohatě stačí 4krát týdně, pak můžeš zkusit postupně prodlužovat víkendový běh.

      0 0
    • rasto  

      a nemuzes zacit jezdit na kole do prace? me to pomohlo fest. nyni vazim 65kg (180 cm).

      0 0
      • RomanH  

        O tom jsem premyslel. To by mi navic denne naskocilo 70km. Jednak ale nemam v praci sprchu a spocenej sedet v kanclu nechci, a dale se rano docela bojim probouzejicich se ridicu. Nicmene zvazuji variantu na kole 7 km s kopce k nadrazi, tam vlakem do Brna a odpoledne na kole zpet.

        0 0
        • rasto  

          35km na 1 trasu je idealnich. (sam davam 30, po praci 60). sprchu neres, staci oplachnout krizove partie vodou. neni to idealni reseni, ale ucelne. co je dulezite: abys mel svou skrin s par kusama civilnich hadru. na auta si zvyknes. a fakt to je po 2 mesicich znat ;-) pak nemusis resit bile/ tmave pecivo, jedno nebo tri piva, spagety nebo vypecky. argument pro nebikery: usetris na dopravnem :-) my bikeri vime, ze tento argument je draze vykoupen cyklosoucastkama :-/

          0 0
    • Jane  

      Doporučuju si řádně pročíst tyto stránky: f-sport.cz/prin­t.php?id=267 Dále si vyhledat i jiné stránky věnující se glykemickému indexu, kaloriím, sacharidům, tukům apod. Na netu je fakt dost informací – kupovat knížky o hubnutí mi připadá úplně zbytečné… To ovoce – pokud to dobře chápu – obsahuje „rychlé“ sacharidy, které organismus příliš brzy stráví, což není žádoucí. Proto, když jím třeba ovoce, tak si k tomu vezmu dexi chlebík (Racio pšeničné), který obsahuje zase dlouhé sacharidy a mělo by to mít za následek to, že se jídlo bude trávit déle… Jinak na snídani si vařím ovesnou kaši – ta zasytí, jím už to snad 12. den v tahu a zatím se mi vůbec nepřejedla, fakt mi chutná. Příprava zabere v poho do 15 minut a vychází to mnohem levněji než ovesná kaše Emco…:-)) Přes týden jím špagety se sýrem + šunka a zelenina, o víkendu je doma nejčastěji kuře (to jím i s kůží no), tak jednou za 14 dní (kdoví jestli) vepřové, občas ryba… Jinak jsem vyloučila všechny sladkosti (oplatky, čokolády) a bílé pečivo vč. všeljakých buchet. Jediný co si dám, je obyč. zmrzlina, ale sama si to tedy nekupuju – leda že to někdo dotáhne dom a to je tak jednou za 3 tejdny… Ze salámů jím akorát tu šunku, tvrdé salámy, paštiky, párky obcházím velkým obloukem – má to zbytečně mnoho tuku. No a na čem teď ujíždím jsou mléčné výrobky (hlavně různé zákysy, jogurty, sýry, tvarohy…) – tady budu muset ještě spotřebu nějak omezit. Kam mě tato strava dovede, nevím, ještě to není úplně optimalizované, stále sbírám info, ale vyhovuje mi to víc, než se cpát buchtami, oplatkami a bůhví čím (a že takové období bylo). Ono je to všechno beztak v hlavě. Já když jdu do obchodu, tak už si nekoupím žádnou čokoládu – prostě jsem si jinak vytrénovala myšlení, a to zabralo dost času (rok??). Byla období, kdy jsem sladkosti nejedla, pak zase kdy jsem si je dopřávala každý den – se to tak nějak střídalo, takže váha zůstavala furt stejná a dnes jsem tam, kde jsem. V červenci min. 75 kg, dnes 68 kg – zatím. Na druhé straně vím, že rozhodující budou teprve vánoce…

      0 0
      • Jane  

        Jo a na kole to tedy nějak nepřeháním. Včera jsem k večeru střihla 20 kilásků, jinak dělám tak do 50 km (asi 4× v tejdnu – dle počasí) – hlavně po silnici nebo po cestách, kde nemusím používat nejmenší placku… Naopak se snažím šlapat více frekvenčně a začínám se tak nějak připravovat na nákup pulsmetru (ve čtvrtek skočím pro 1 kousek do Lidlu). Každopádně mi lehčí převody vyhovují více a jsem zvědavá, co na to řekne tepák…:-)

        0 0
      • RomanH  

        No nejak se mi tam vytraci ta radost ze zivota. Sladke me netrapi, ja jsem masozravec. Rozhodne bych i pri pripadne nadvaze nezacal jist jen vlocky ci zeleninu. V podstate mi jde o to, abych energii ziskanou z jidla, ktere mam rad, zase nekde spalil. A hledam nejucinnejsi venkovni aktivitu.

        //Jezdim prototo, abych si to uzil a abych se mohl nazrat :-) //

        0 0
        • tjuren  

          Další důležitý faktor je spánek. Čím kratší, tím lepší na hubnutí. Můžeš vzít třeba noční na vrátnici,

          0 0
          • Krys  

            Pokvial viem, tak pravidelny a dostatocne dlhy spanok je nevyhnutny, ked chces chudnut. U mna teda urcite. Samozrejme, ze ked spis malo, tak privadzas telo do stresu, co sposobuje ubytok vahy. Ale to je presne ten ubytok, ktorym zacina jojo. Stratis akurat vodu a svalovu hmotu, co nema vyznam. Dolezite je predsa odburat tuky. A su len dva sposoby ako odstranit z tela tuk. Svalova cinnost a liposukcia.

            0 0
        • Jane  

          No, tak asi nejlepší bude kolo popř. běh. Já třeba neběhám, protože mi už ve škole dělalo problémy uběhnout 800 m – a to ne, že by byl člověk až tak tlustý, ale prostě nízká úroveň vytrvalosti, špatné dýchání – mi hned začlo píchat v boku a bylo to na houby. Možná teď by to bylo lepší, ale raději jdu na kolo… S tím jídlem to není až tak hrozný, na kolo chodím, protože mám pocit, že nějak moc jím, takže se to snažím trochu kompenzovat. U mně byl a stále je největší problém v tom, že když si koupím třebas Zlaté oplatky, tak sním najednou celé balení, ne 1 oplatek – takže proto to raději vůbec nekupuju. Jako když mi někdo ten 1 oplatek nabídne, tak si možná vezmu, ale jinak ne…:-) Navíc mi strašně chutnají ty ovesné kaše a mléčné výrobky – místo zmrzky si koupím jogurtové mléko – to je taky studený a sladký (k tomu rohlík) a cítím se fajn – nemám pocit, že by mě to nějak omezovalo. A dnes možná budu mít i tu zmrzlinu…:-D

          0 0
          • Želva1  

            A není to divný – jezdit na kole jen proto,že člověk má chuť jíst? Vždycky jsem si myslela, že je normální, když mě kolo baví. Ale představa, že tím vlastně kompenzuju svojí nenažranost mě děsí… nic ve zlým, ale pak u toho ježdění chybí endorfiny (mimo to mají u hubnutí taky svůj význam) a převládá jen počítač kalorií…

            0 0
            • Jane  

              Noo, asi to z toho vůbec nevyznělo, ale mě kolo fakt baví, protože jinak bych nevyrazila jen tak na 20 kiláků – půl hodiny se oblíkám, připravuju camel…, po návratu můžu zase prát kraťasy atd. – to se moc nevyplatí a to že člověk spálí nějaký ty kalorie – to tak prostě je, ani nevím kolik přesně, protože kalorie na straně výdeje nepočítám – jen jsem trochu změnila složení stravy. Pokud váha dolů nepůjde, tak je jasný, že dělám něco špatně a budu se holt muset zaměřit na příjem a výdej komplexněji – zatím tomu nechám čas, protože když si někde přečtu, že někomu na snídani stačí 1/2 ovesné kaše Emco, tak fakt nevím… Snažím se nežrat sladkosti, buchty, tvrdé salámy, párky, paštiky, bílé pečivo.., protože to všechno mohu nahradit něčím jiným. Navíc si myslím, že tato změna tělu dost prospěla (je to takový lepší pocit) a je pravdou, že člověk nemá takový hlad – holt teorie GI má asi něco do sebe…

              0 0
              • JancA  

                v rijnu jse mela 14%tuku (i kdyz ne ze bych byla dramaticka koule, to vubec:), najezdeno kolem 5 tisic. Zacala jsem trosku systematickeji a vic jezdit a slo to dolu uplne samo. Ted v kvetnu uz jsem mela 8% tuku a zeru porad stejne – sladkosti, cokolady, susenky v mnozstvi vic nez optimalnim. Pride mi,ze ty cukry potrebuju, jak si dam slany jido, mam okamzite hlad.

                0 0
                • Darkson  

                  konečně někdo, kdo jí:-). s tím jídelníčkem, co tady někteří prezentujou, bych nedojel ani na Zbraslav.

                  přijde mi jednodušší zvýšit energetický výdej, než snížit příjem.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    moje řeč, když někdo napíše že jezdí 20km tak to je k ničemu. Tak 60km a víc už má smysl a stejně je lepší to měřit hodinama. 3 hodiny a víc častěji a váha jde dolů.

                    0 0
                • Cryzyy  

                  Aha, tak uz mi je jasne, proc mi jeden pan na podzim rikal, ze 10,4% tuku je moc a at s tim neco delam. Jenomze kdyz jezdim, tak si rikam, ze se radeji poradne najim a dam i neco sladkeho, nez aby mi pak nekde po 100 km seklo a ja nedojel domu :) A pritom vazim jenom 62,5kg pri 170cm… takze uz takhel vypadam dost pohuble :)

                  0 0
        • Rychlej turista  

          Moje řeč. A protože ráno nemám hlad, snídám v noci, než jdu spát :-D

          0 0
    • wroum  

      starnes, smir se s tim :-D

      0 0
    • maxtor  

      Nedávno ukazovali v televizi seriózní reklamu z nějakého dámského časopisu z období první republiky, a tam radili ženám, které chtějí zhubnout, aby kouřily (cigarety – aby všichni správně pochopili). Prý nikotin zahání hlad. Tak nevím…

      0 0
      • JancA  

        jo, na tom asi neco bude…jenze ja si dam vecer kaficko, cigarko a cokoladku:)

        0 0
      • ydaho  

        nikotin nezahání hlad, ale váže tuky........

        0 0
      • enjoy  

        po cigaru skutecne lehci budes,pac se ti docela pravdepodobne po nem bude chtit na velkou:-).teda ne ze byses z toho poto:-),ale funguje to tak.

        0 0
      • Krys  

        V kazdom pripade, ked som sekol s cigaretami, pribral som asi 6kg a teraz neviem co s nimi. Tam ide skor zivotny styl. Ked som studoval, chodil na pivo, hulil co mi prislo pod ruky a jedlo bolo sviatok, nebol problem udrzat tukove zasoby na nule. :)_).

        0 0
        • ydaho  

          každej kuřák, kterej skončí, tak přibere. takže nevěš hlavu, nejsi v tom sám :)

          0 0
          • Krys  

            A este by som chcel podotknut, ze skoncit s cigaretami v zime (moj pripad) je dobra blbost. Samozrejme, netyka sa to bikerov, ktorych zima neodradi od jazdenia.

            0 0
    • Lance  

      ja uz tyden rubu drevo:) mrknul jsem na Rockyx IV, jak tam Apollo Creed bojuje s Ivanem Dragem a pak cvici na te siberii:) a sel rubat:)

      0 0
      • wroum  

        tak az budes mit zapas, dej vedet. urcite se prijdu kouknot. :-D

        0 0
      • RomanH  

        Toz jo, rozstipnu odpoledne par polinek a jeste k tomu udelam tchyni radost :o)

        0 0
    • ydaho  

      nechce se i to celý číst, ale…

      1. zapomeň na chlepa a pečivo vůbec
      2. večer 2 hodiny před spaním nejez
      3. hodiny běhu je na nic… 3 hodiny svižný chůze je pro hubnutí mnohem víc, než 1 běhání. Př intenzivnějším pohybu berš z cukrů, tukový zásoby začínáš likvidovat nejdřív po hodině, spíš po 75 minutách, ale je to dost indviduální
      0 0
      • Krys  

        dovolim si pripomienkovat:

        1. zapomen na biele pecivo. Celozrnny chleba a pecivo su v pohode a dokonca ziaduce. Zlozene sacharidy v nich sa spaluju pomalsie, takze nedochadza k nadbytocnemu mnozstvu jednoduchych sacharidov v krvi, a teda sa ukladaju do tuku len nepatrne.
        2. kdesi vyssie v tomto threade som vlozil link k clanku, kde to pokladaju za „mytus“.
        3. s tym behom suhlasim, je to najoptimalnejsie spalovanie. Beh je proste prirodzena cinnost. Na f-sport.cz som sa tiez docital, ze tuky sa zacinaju spalovat cca po 40 minutach (ano je to samozrejme individualne) svalovej cinnosti.

        Hlavnym zdrojom informacii na tuto temu je pre mna spominany f-sport. Ak by niekto nasiel podobnu stranku, sem snou. Aj odborne nazory sa v tejto oblasti niekedy lisia, tak by som chcel porovnat.

        0 0
        • ydaho  

          celozrnné pečivo má pouze více vlákniny – tedy je teoreticky lépe stravitelné – jinak pro hubnutí zcela nevhodné… :)

          je mraky odborných názorů, že jídlo před spánkem neškodí, že si pak ráno vyhladovělé tělo neukládá jídlo do tukových zásob, ale je to nesmysl :)

          jenže, kdo vydrží běžet v kuse přes hodinu ? tim spíš, že pokud máš kilo navíc, je to zátěž pro kolena, úpony, chodidla, atd…

          takže chodit, chodit, chodit (a nežrat) :)

          0 0
          • enjoy  

            mne se to taky nechce cist:-),ale muzu ti rict,ze kdyz se pred spanim poradne nazeru,tak pak uplne nepochpitelne me rano tak boli bricho z hladu,ze do sebe nemuzu nic dostat!:-)

            0 0
            • ydaho  

              jenže ty chodíš spát ráno :)

              0 0
              • zum  

                Mám stejnou zkušenost jako enjoy.Pokud se večer nažeru,tak jsem ráno hladový.

                0 0
                • enjoy  

                  jo jenze me jeste jakoby blbe,takze se mi zrovna moc jist nechce,ikdyz bricho mi jasne rika neco jinyho:-)

                  0 0
          • MlokCZ  

            S tím jídlem před spaním mě to kdysi před několika lety hodně zajímalo, jak to doopravdy je a hledal jsem co nejvíce informací, co se k tomu dalo sehnat a našel jsem k tomu i několik studií (bohužel teď už dávno netuším, kde jsem to našel a znova to hledat nebudu, dalo to tenkrát hodně práce to v angličnitě vše přelouskat).

            A z několika studií bylo prokazatelný, že opravdu je lépe si to jídlo 2h před spaním dát. Jak už jsem tu někde v tomhle threadu psal, samozřejmě, že to nemůže být jakékoliv jídlo, ale především zelenina + trochu bílkovin a s minimem sacharidů a tuků, co se dá. Pokud to jídlo obsahovalo více sacharidů nebo tuků, tak už to bylo vždy horší než žádný jídlo. Důvodem nebylo, že by ráno pak tělo neukládalo do tukových zásob (to když se ráno přežere špatným jídlem bude ukládat samozřejmě stejně), ale šlo o dlouhodobé lepší udržování organismu ve stavu zvýšeného metabolismu a to šlo s tím večerním jídlem lépe a celkové výsledky hubnutí pak byly lepší než u skupin, které se tomu jídlu večer vyhýbaly.

            S tim bodem 1 a 3 z tvojeho předchozího příspěvku souhlas, jen u trošku trénovaných jedinců začneš pálit tuky při přiměření intenzitě pohybu už dříve, uričitě do dříve jak za hodinu (i když samozřejmě jak píšeš je to individuální).

            0 0
            • Bebe  

              Nemohl by jsi prosím napsat nějaký příklad ideální večerní stravy, která by doplnila tu zeleninu, nebo nějaký odkaz na „jídelníčky“. Bohužel mám v práci zablokované vyhledávání :(

              0 0
              • MlokCZ  

                Libové maso (kuřecí prsa, libové hovězí), netučný bílý jogurt, i netučný tvaro by se dal, některé ryby a nemusí těch bílkovin být nějak zase moc

                Ale klidně se dá jíst pouze zeleninová miska salátu samotná.

                Jídelníčky jsem tu kdysi nějaké měl, ale teď je nemůžu najít. Já sám je moc nepotřebuju (proto nevim kde jsou), s váhou nemám problém, takže to moc neřešim a jim co mi chutná (i když to samozřejmě má k ideální stravě hodně moc daleko).

                0 0
                • Bebe  

                  To Ti závidím, taky jsem nemíval problémy, ale zmněnil jsem zaměstnání a během roku jsem šel o 10kg nahoru :(

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Není co, sice nemám problémy s váhou, ale zase poslední dobou je nějak hodně zdravotních (čemuž jsem ještě „pomoh“ pádem v srpnu, po kterém mám problémy se zády ještě pořád). S tou váhou aspoň sám můžeš jednodušeji něco dělat, než s těmi zdravotními problémy.

                    0 0
                • Rychlej turista  

                  To já se živím jak prase – jenom plesnivé sýry, suché salámy a piju samá stará vína :-D

                  0 0
        • milanr1  

          Hmm, zeby chronicky zname KPO? www.kpo.cz/…ziologie.htm > konkretne cast 3. Diesel nebo benzín – Zdroje energie:

          0 0
          • Ivoch  

            KPO je dost dobrý. Z tama jsem pochopil pár rad, jak to vlastně všechno funguje. Jen je to někdy až moc odborný, ale to nevadí. Je to fantasticky napsaný a ten člověk má 100% pravdu.

            0 0
    • enjoy  

      no ja ti nevim..,mam to asi uplne opacne,me by se ti to radilo:-).staci kdyz reknu ze shodit 5 kilo by mi trvalo tak 2 dny?:-).staci abych dodrzoval svy stravovaci navyky a sel oba dny na kolo.moje navyky jsou celkem odstrasujici,ale porad ziju.znamena to vetsinou nesnidat,jim tak od poledne a posledni jidlo mam treba ve 2 v noci,proste nez jdu spat. ale nekterejch lidi se tuk drzi a nepusti:-),ja mam opacnej problem a nechapu tvoji starost:-D

      0 0
    • Lance  

      ted jsem udelal takovy pokus, dal jsem si na kraj stolu petikilovou kupku papiru a rukou do toho prudce zduchnul – zjistil jsem, ze celych pet kilo jsem shodil a trvalo to asi vterinu, tudiz nevidim ve shazovani peti kil zadny problem:)

      0 0
      • elbi  

        Prosil bych nákres .. taky chci shodit 5 kilo :)

        0 0
    • filipes  

      V zime zacni seriozne bezkovat. Staci 10 hodin behu za vikend a cely tyden jsem hladovy ikdyz jim nekolikanasobek jidla co ty.

      0 0
    • mosquito  

      levne odkoupim (za odvoz) … 5kg potrebuju jako sul :)) :(

      0 0
    • hup73  

      Nečetl jsem to celý, ale nikde nevidět nic o tepovce. 2 hodiny denně na biku musí stačit. Na redukci váhy tj. co největšího spalování tuků je optimální 55–65% z maximální TF. Není to tak jednoduchý jak to tady podávám, ale sám žeru co se mě zlíbí a od jara mám dole 6kg aniž bych chtěl hubnout. Když vynecháš hodně tuků, tak to musí jít. I s těma škopkama :-))

      0 0
    • RomanH  

      Tak vcera jsem hral hodinu fotbalek 2 na 2 na hristi cca 8×16 metru. Prestoze jsem u toho vypil 4 piva (hold se dopijela becka po hodech) a sezral jeden spekacek, jsem o kilo lehci. Sice ted nemuzu skoro chodit, ale co uz.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Skus toto. www.chudnutie-ako.sk/ Mira Veseleho poznam z ineho fora aj osobne. Je to pravdivy pribeh.

      0 0
      • RUMcajs  

        Co se mi na Slovnestine libi, tak to jsou ty souvislosti a asociace.

        Cesky: zhubnout – nevyjadruje financni stav

        Slovensky: „schudnuť“ – nevim jak se to presne pise, ale kdy kamaradi mluvi o nekom hubenem, rikaji „on je taky chudy…“ Kouknes na dotycneho a on fakt vypada, jako kdyz nema na jidlo :-))))

        0 0
        • Krys  

          to su tie male cesko – slovenske nedozrozumenia :))

          hubený – chudý chudý – chudobný

          zelí – kapusta kapusta – kel

          jalovec – borievka borůvka – čučoriedka

          vojtěška – lucerna lucerna – lampa

          a este by som dodal, ze „taky“ sa po slovensky povie „tiež“

          0 0
    • tjuren  

      No zdá se že se to celé nějak zvrtlo. Příspěvků je opět mraky a zaručených receptů kvanta. Všichni chtějí pomoct.
      K tloustnutí přispívá: nepravidelná strava, rychlé cukry, spokojenej život (k tomu patří pivo s kamarádama), málo pohybu a nepravidelně, velký talíř a velká lžíce, sportovní anaerobní aktivita do 30minut, přibývající roky

      Hubnutí pomáhá: pravidelný pohyb, aerobní činnosti více jak 45 mninut v kuse, pravidelný příjem stravy v malých porcích, rozvod, bílé víno, noční směny, vláknina.

      No něco jsem určitě vynechal a něco možná popletl, ale jde určitě o to aby návod byl jednoduchý. Když vidím ty různý jídelníčky na hubnutí, se kterýma chodí moje žena domů tak ji lituju. Samozřejmě že ona nehubne, jenom se trápí. Na kolo se mnou nejede, oběd sní vždycky dřív než já. Já toho sním mraky, ale pravidelně, nikdy nehladuju, kolo nepravidelně jak čas dovolí 5000 km ročně. Přiberu v zimě asi 5 kilo protože mě na kole mrznou prsty na rukách a na nohách a na běžkách vydržím tak hodinu. Kolem května jsou kila zase pryč. Jezdím do práce na kole a kam to jde tak jdu pěšky, do auta sedám jen při převozu těžkých předmětů a při cestě na dovolenou.

      181cm,76–82kg

      0 0
    • Paja  

      Jestes zapomnel na tu slivku se svagrem:oP Mozna bys mel dat jeste jednou Praded:o) tos musel urcite shodit i neco vic nez vodu, jinak 1–2hod. mi malo neprijde – tuky se spaluji uz po pulhodine.

      0 0
      • RomanH  

        Prave ze ted ani moc ne. Jednak nam doma sliva dosla (uz se tesim na podzim), a navic pres leto na ni ani nemam moc chut. Co se tyce te hodiny, tak mi slo o to, zda spalim vice behanim ci MTB. Stejne to asi budu kombinovat (dle pocasi), pac me behani moc nebere.

        Praded byl skvelej, ale dalsi az na jare (v hezkem pocasi, aby clovek videl i neco jineho nez mlhu). Ted v zari dam asi Sudety a podle casu i prodlouzeny vikend nekde v Alpach.

        0 0
        • Lance  

          presne tak, slivka je nejlepsi v zime, jeste kdyz za oknem snezi nebo na bezkach:) to je ta spravna atmosfera:)

          0 0
    • Honzas  

      Kdyz jsem jeste delaval judo, tak mi to fungovalo nejak takhle:

      Pondeli pred treninkem 67 – 69 kg, v sobotu rano potrebuju mit 62. Trening, sauna, bez piva Utery – ctvrtek: trenink kazdej den, sauna obcas, akorat snidam, pres den maximalne kousek ovoce. Po treninku samozrejme bez piva. Ve ctvrtek vecer po treninku tak 63 – 64 kg. Patek: nezeru, nepiju, vecer sauna. Podle vahy se trosku napit a najist. Sobota rano vazeni, 62 kg presne (rychle shozeno cca 5 kg). Nazrat se, napit se. Pokud nejsou proisti vikend zavody, tak vecer orgie, v nedeli taktez, v nedeli vecer opet kolem 67 kg;-)

      Ted mam spokojenejch 72 – 75 kg (na 172 cm) a k nakymu shazovani uz mne asi nikdo nedonuti;-))

      0 0
      • Krys  

        standardne jojo :)_)

        0 0
        • Honzas  

          jasne… ale ja jsem nechtel bejt hubenejsi… ja akorat potreboval v sobotu rano vazit 62 kg ;-)

          0 0
          • Krys  

            A nebol si potom v sobotu rano dehydrovany a slaby? Kolko si mal vtedy rokov?

            0 0
            • Honzas  

              Tenhle extrém byl asi akorát poslední rok v dorostencích (druhák/třeťák na gymplu). Jsem měl docela slušný výsledky, sem tam možnost vyjet ven. Pak další rok možná na nějaký závody v M18. Od juniorů už byla váha do 65 kg, to už byla pohoda;-)

              Musím říct, že vyshazovanýmu se mi pralo mnohem líp, byl jsem agesivnější. Nedovedu si to vysvětlit, ale je to tak.

              Asi v tom byla taky větší motivace, když se tejden takhle huntuju, tak neprohrát v prvnim kole;-))

              0 0
              • Krys  

                jo tak, mlade telo. To dokaze zit aj zo vzduchu. Ta agresivita mohla byt sposobena stresom, do ktoreho si priviedol telo tym hladovanim. To sa potom tvori viac adrenalinu tusim. A obzvlast v tom veku, ked su hladiny hormonov nestale.

                0 0
                • Honzas  

                  copak mladý tělo, ale znám kluky, co ještě minimálně ve třiceti shazovali 10 kilo. já už jsem docela rád, že jsem z toho venku;-)

                  0 0
      • Eli  

        To jsi měl teda docela bouřlivé období, na gymplu. Trochu jojo efekt, s tak rychlým klesáním a nabíráním váhy. Hlavně by mě zajímaly ty orgie, jak probíhaly?? :-0)) Teď už jsi se usadil a máš rodinu?

        0 0
    • dancing dog  

      je to to, co tam chybí- „Starnes, smir se s tim“

      do 28i až 30ti mi stačilo tejden se krotit a jen malinko víc se hejbat, nebo vyrazit v pátek na víkend na vandr a 5–6 kg v pohodě dole teď je to měsíc dřiny a hladovění, proto taky nejsem žádnej koncentráčník, už tak mám dost jinejch stresorů… váhu nemáš strašnou, vy..r se na to, jen si hlídej,ať se to moc ještě nezhorší…

      0 0
    • Eli  

      Zásada – pravidelně se hýbat a správně jíst. Lepší je jít na hoďku běhat, než hodinu jezdit na kole, běh je intenzivnější. Hlavní je sportovat nejlépe denně, a o víkendech si můžeš dát samozřejmě i těch 5 hodin :) Jíš ve velmi malých frekvencích, klidně jez 6–7 denně, ale v menších dávkách, víc ovoce,zeleniny, hlídat si procento tuků v sýrech a jogurtech. Stop Obezitě – sdružení na pomoc při hubnutí – tak tam si musíš počítat kalorie a psát si, kolik jsi toho za den snědl – pro hubnutí je to mezi 6 – 9 000 kJ za den. Ale mně to nestačí, když sportuju, tak sním klidně i 12 000 kJ a stejně hubnu.Ale mimochodem – nepozoruješ se trochu moc? 5 kg přece není zas takovej problém…u chlapa to přece není takovej průšvih, jako u nás žen!

      0 0
      • RomanH  

        :o)

        Nejde o to, ze bych se pozoroval. Nechce se mi do kopcu tahat zbytecna kila. Na druhou stranu, vzdy, kdyz jsem se vratil po 5–6 tydnech z treku v Asii, vazil jsem zhruba o 10 kilo mene. Tabulkove idealni vaha cyklisty, ale mne se jezdilo spatne. Byl jsem zvyklej na tech 75. A pri tech 80-ti se mi taky nejezdi nejlepe. To je vse.

        0 0
      • Beeda  

        hmm to je pekna hloupost.....„Lepší je jít na hoďku běhat, než hodinu jezdit na kole, běh je intenzivnější“. Jednak tvrdit ze bude intenzivnejsi a pak, ze intenzivnejsi je lepsi k hubnuti… B

        0 0
        • Peslezedirou  

          Podle mě není. Intenzivně přemýšlím o tom, že bych měl víc intenzivně přemýšlet nad tím, že bych měl začít trénovat. Není té intenzity na zimu moc?

          0 0
        • Eli  

          Jo uznávám, jsem to trochu plácla. Dělala jsem ve 13 závodně orienťáky, a už je to nějaká doba, tak nejsem v tolik obraze :( Ale já dyž jsi jdu na hoďku zaběhat, tak jsem pak daleko víc vyšťavená než po 100 km na biku…

          0 0
          • Beeda  

            po hodce „intenzivniho“ behu bych se taky odrovnal :-)), ale pocit vystavenosti nebo bolesti svalu nema tez s hubnutim moc souvislost…B

            0 0
            • Eli  

              jo jo. já bych potřebovala jít s váhou dolů tak 5–10 kg, což se povede, když se budu hýbat a nebudu labužnice. :) Ale zas to tolik neřeším, není mi 18 a některým mužským se líbí baculatější slečny, nebo ne, pánové? :o))

              0 0
              • Gorgov  

                je ti 30 a s těma baculatejma je to tak, že někteří říkají, že se jim líbí, protože na hubený nemaj, nebo si nevěří:)

                0 0
                • Eli  

                  Tak to je blbost…v 21 ještě toho o vkusu a navíc u mužskejch ještě moc vědět nemůžes…

                  0 0
                • Luka  

                  mas i teorii o buclatych chlapech? bo by me zajimalo jestli „mam“ na hubenoury nebo ne.

                  PS: hubeny se mi nelibi… zlaty kluci s peknou normalni postavou, zadne vyrysovane svaly, zadne vystupujici kosti… PPS: baculky a baculini, maji vetsinou prijemne povahy a jsou v pohode, bo maj obaleny nervy, a nejsou ze vseho hned na prasky jako hubenouri. Ja mam bucliny rada, vsichni co znam jsou desne hodni.

                  0 0
                  • Ice-goofy  

                    No ja znam buclina a to je oproti me teda sakra nervak ;) takze myslim, ze tento primer nebude uplne platit ;) A je to asi na v kusu kazdeho jedince si myslim… jak bud byt buclik ci ne ;) Ja si zas nedokazi predstavit jim byt ;) nejen, ze bych asi ztratil praci (i kdyz i znam bucliky hrace , ale hrozne malo ) , ale i to , ze se mi brisko nelibi ;)

                    0 0
      • ydaho  

        právě proto, že běh je intenzivnější, tak je pro hubnutí míň vhodnej…

        0 0
        • kankrlicek  

          Mluvím ze zkušenosti: Běh na mé hubnutí měl opravdu výrazně vyšší efekt, než jaká jiná činnost. Před tréninkem jsem šel na záchod :) a když ne, tak jsem s sebou měl pro jistotu toaleťák, protože jsem ho určitě potřeboval. Poslední jídlo před tréninkem jsem mohl tak 2 hodiny a po tréninku jsem velmi často neměl na nich chuť :) Na kolo můžu skoro hned po jídle, a 1 hodinu po jízdě už bych zase jedl :)

          0 0
      • pepino  

        Pravidelně se hýbat-vynechat to „se“:)

        0 0
    • Meesha  

      Toxoplazmózu nebo jak se to jmenovalo… Jeden luxusní langoš na výstavišti a celou noc sem nevěděl jak se mam k tomu hajzlu otočit… Za noc skoro 5 kilo dole! Sice sem byl průsvitnej, sotva se udržel na nohou a doktorka mě chtěla poslat do nemocnice, ale ustál jsem to a zpátky přibral jen 2 kg :-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Nezrat a makat! Hlavne pevnou vuli to chce :-)

      0 0
    • fíha  

      Mam 200/80, Tvoj problem naprosto nechapem..

      0 0
    • L4coste  

      posilovna + aminokyseliny. vim o cem mluvim ;-)

      0 0
    • Loner  

      Na hoďku že je zbytečno kolo špiniti? Ale kdež! Dyť pulsmetr, dolů k silnici, Pejškov, maršovœký žleb – Maršov – Branškov – Debilín – no a až kolem truhlárny nebo co to tam u silnice je rychlý dokopec a máš zasloužený pivko a netřeba se omezovat. Zdar

      0 0
      • RomanH  

        Ale jo, da se tam krasne za hodinu pojezdit. Tedka jezdim i v noci se svetlem (Dolni Loucky, Predklasteri, Tisnov, lesem Nelepec, Zernuvka), ale spise mam pocit, ze takto kratky kopcovity trenink je spise na svaly. Proto mne zajimalo i to srovnani treba s behem.

        0 0
        • Excel  

          ta zelená kolem Vás je prima :-) letos jsem si ji párkrát dal, škoda jen že u Chytálek to bylo zarostlý někam do lesa, tak jsem zkusil alter. žlutou na Katov a to byla hotová katastrofa

          0 0
          • RomanH  

            A ze jsi se neozval. Co mas proti Te zlute ? Parkrat se projedes potokem, kousek koprivami a jsi v Katove :o) Je ale pravda, ze se tam spise vracim, dolu mi to tak otravne ani neprijde.

            0 0
            • Excel  

              sem do teď netušil, že Úsuší je teď tvůj rajon. No nevím, já si pamatuju ještě pár smrčků přes cestu a pak nějaká trní nebo co a když jsem se přes něj vyškrábal k prvnímu stavení, tak tam jsem málem vrazil do dvou důchodců co tam bydlej, měli židle vytáhlé venku a chytali bronz. Jak mě uviděli, tak spráskli ruce a ptali se jak jsem to mohl projet, že už tama nikdo ani nechodí jak je to zarostlé. Taky sem jim řek, že mě tam viděj naposled, kua :-)

              0 0
    • mastihuba  

      ses někým vsaď. to je motivace.

      0 0
    • Smazaný účet  

      toho nadelash, tydle starosti maj zensky ne ? :)

      0 0
    • Honza z H  

      Pokud nechceš měnit jídelníček, tak jedině plavání. Netrpí při něm pohybový aparát, a přidá se odvod tepla, takže nemusíš ani tolik makat. Vlastně bys mohl pít i to pivo, ale s podmínkou, že musíš být ve vodě 1 hod. na 1 pivo. Pak jsou šílenci, kteří si kalorie přesně spočítají a večer mají jasno, ale to ty asi nebudeš. A jestli jsi chtěl slyšet něco jako. Nic si z toho nedělej, jsem na tom mnohem hůř, tak jsem :-))

      0 0
    • Treker  

      Ahoj tak v tom koukám nejsem sám, když jsem to čet tak sem si řikál že jsem to asi psal já :-) Dtto výška i váha akorát v létě mám kolem 75, v zimě po týdnu na horách kdy mám tak 4 hodiny denně na běžkách a moc nejím tak i 73, po týdnu lezení v alpách mám i 72, ale to už je za málo bych řek, jsem jak rachetik. Takže te´d taky z různých důvodů mám méňě času na sebe. Dvě malé děti, jiná práce… Řeším to již asi pět let, že přes zimu chodím 2–3×týdně plavat. protože večer nemám čas, tak chodím ráno od 6–7 hod. Za tu donu jsem se celkem naučil i plavat :-) takže když dáš za tu hodinu 3500 metrů jako já, celkem i zhubneš a udržíš si slušnou kondici do doby než začně být na kolo. Ovšem nohy neposílíš, ale pumpa pojede perfektně. A je tzo tedy znát když vyrazím na jaře s klukama co jezdí i v zimě tak nestíhám i tak :-( Ale na kondici obecně a postavu super. tak tak

      0 0
    • o.1  

      Ze 1 rohlik! Vsak ty mas jedalny listok jak modelka! Ja mam ako zaklad na zaplnenie zaludka 4 rozky a potom sa uvidi … Ked si zamakas denne 1 – 2 hodiny hociako tak mozes jest cokolvek kedykolvek a kolkokolvek. Na MTB stihnes za dve hodiny 2 dlhe vyslapy, dva dlhe zjazdy a este si medzitym hodinku zajazdit, to je az az… Inac aj ked sa to nezda, velmi ucinne je lezenie. Poznam asi len dvoch lezcov na svete s vecsim bruchom. Ale 10 piv denne je 10 piv…

      0 0
      • RomanH  

        cca 10 piv tydne, nekdy to je (bylo – psal jsem to v lete) opravdu za den (becka), ale pak cely tyden nic.

        Ale overil jsem, ze alkohol na to u me moc vliv nema, stejne tak beh.

        Na dovolene jsme parili docela zodpovedne, ale po 10ti dnech zadna zmena vahy. Jedina aktivita v danou dobu byla plavani.

        A k tomu behu – zkousel jsem nekolikrat behat (cca 30–45 minut po lese), jedl jsem vecer salaty a stejne se to nehejbalo. Mam vyzkousene, ze zhubnu akorat pri dlouhodobe aktivite, a jeste nejlepe ve vysokohorskem prostredi.

        0 0
        • o.1  

          To posledne to je tutovka. V horach clovek musi mat talent aby neschudol.

          Pri tom behu zalezi od intenzity. Asi to bolo prilis vegetne. Su take hranicne ciary, kedy sa meni sposob fungovania tela. Ta hranica medzi lahkym a tazsim je pocitovo asi takato: ked si das lahky trening, hned po nom sa ti zvysi chut do jedla – to je pocit pod tou hranicou, treba zvysit zataz aby sa telo preplo na system „vydaj“, po tazsom treningu musis chvilu cakat kym dostanes chut na jedlo. V tom myslim ze je cely figel, vediet prepinat medzi tym „vydaj“ a „prijem“. Pricom dolezite je aj prepnut na „prijem“, lebo to ci chudnes nezavisi velmi od toho kolko zjes ani od kalorii(to su len formalne hodnoty) ale od toho ako funguje travenie. (Pred kazdym jedlom treba citit hlad)

          0 0
          • MattsSpeed  

            ano ano hlad, clovece, ja som jedol rano cca 6:45, dva rohliky s dzemom, 9:30 velky jogurt, 11:00 250g balicek medvedigov, 12:30 kuraci rezen zemiakovy salat, 14:30 maly jogurt rozok, teraz mam hlad ze na oci nevidim a somrem od kolegov, to by jeden neveril… :-) inak mam 180cm cca75kg… mamka stale vraviela:' uz nech si zdomu, nech ta zivi niekto iny…' :-)

            0 0
      • Luka  

        „Inac aj ked sa to nezda, velmi ucinne je lezenie“ tak ted si me potesil… leženie a velmi účinné…to bych musela byt s vahou uz v minusu, kdyby ležení bylo účinný :))) bohuzel, docetla jsem to do konce a uvedomila si svuj omyl :(

        0 0
      • vrazdit  

        no ja par lezcu s docela solidnim briskem znam, ono neni lezec jako lezec, ale je pravda, ze kdyz pravidelne lezes, ono si to telo sakramentsky samo rozmysli, co bude tahat nahoru :))

        0 0
    • Fuck8r  

      já teď shodil ze 83Kg na 75Kg za 4 týdny a jediné co jsem dělal bylo to, že jsem si koupil trenažér ROTO Mistrál, dal jsem si na horský slicky a jezdil jsem 1–3h denně na puls 60–70% (u mě je to 120–140 … max jsem jel 150) ani jsem se nezadýchal ale prostě to funguje … kdybych jezdil na větší intenzitu (třeba 170t/min) tak bych spálil prd …

      0 0
    • pepino  

      Navštívit posilovnu, při benchi nebo rozpažování vleže si co nejtěžší činku pustit na hubu. Poté hubnout se zdrátovanou čelistí při konzumaci tekuté stravy :) (teda ne, že by se mi to stalo, jen nás to napadlo s kámošem ve fitu:))

      0 0
      • Beeda  

        nebo nakymu Rambovi rict, "uhni prde:-D B

        0 0
      • MlokCZ  

        To potvrzuju, akorát 5kg během 6týdnů, co jsem měl hubu zadrátovanou (stačí jezdit na kole, není třeba chodit do posilovny). A to jsem se snažil toho pít, co jsem byl schopnej pozřít.

        0 0
        • Luka  

          :) pridam se… zdratovana celist… no…nebylo to ze sportu(i kdyz by bylo cool rikat, ze to byla desna drzka na biku, ale zas takovej mlzic nejsem)..zubar si usmyslel, ze je to nutne. 10kg za tyden dole. Fakt, staci nezrat. Nejvetsi utrpeni pro me bylo varit muzi. To bylo asi nejvetsi trapeni jaky jsem kdy zazila. Varit bez ochutnani, kdyz ti to voni pod nos a ty mas neuveritelnej hlad, jenze nemuzes vubec nic, ani hustou kasi…jen tekutiny. Ech, to byla sila. prvnich 14dni zadne jidlo, dalsich 14dni jen ridkou kasi (ale ja uz treti tyden porusila narizeni a jeda maso :) … Nutno podotknout, ze vaha se mi do 14ti dnu zase vratila. Diky piti kakaa ze 40% slehacky, slehackovych omacek na testoviny atd atd…

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak já byl celých 6 týdnů převážně na nutridrinku (speciální tekutá strava co obsahuje vše, co tělo potřebuje, ale je to hrozný hnus a docela drahý). Jinak nějaké polévky na chuť, jogurtové drinky, sem tam nějaký sachariďák. A jedl (tedy pil) jsem jídlo 5× denně, víc jsem do sebe nedostal, jak to byl hnus pořád to samý a téměř všechno sladký (a ještě to nebylo dobrý). U nutridrinků doporučují 5–7 denně, možná při 7 bych už ani váhu neztrácel. Já neměl nařízení žádný a moh jsem jíst cokoliv dokážu, ale nechápu jak jsi mohla jíst maso (teda pokud to nebylo zcela rozmixované v polívce). Mě nechybí žádný zub, takže problémy i s rozmixovanými věcmi, když v nich zůstaly i malé kousíčky.

            0 0
            • Luka  

              i kdyz mi v tu dobu zub chybel, dokonce dva, neresilo to problem… prosat se to proste nedalo a vtip jako ze protahnout brckem, to ani nahodou.

              JInak, celist zlomena na dvou mistech, sesroubovana titanovymi srouby a destickou…takze kousani mohlo posunout idealni postaveni…takze kousani prisne zakazano. Nejdriv pry po mesici. Ale bylo mi spatne ze vseho… ja nepila nutridrink, zila jsem z polivek, vyvaru, a monte-drinku. Taky jogurtovy napoje zcedeny aby tam nebyly kousky ovoce. Docela to slo. Jakmile jsem mohla zacit rozplejtat dratky(gumicky),kvu­li cisteni zubu, tak jsem se pri ty prilezitosti i napapala… dosyta. Jen to otevirani pusy byl problem, takze malou lzickou… Nikdy jsem s panty nemela problem, ale od te doby mi v nich preskakuje pri zivani, otevirani pusy dokoran atd atd. No.. a vadej mi jizvy…ty svy mezi dasni a tvari jsou pekne hnusny…

              0 0
              • MlokCZ  

                Aha, tak to už je jasný, tobě dávali destičku do pusy. To dávají jen když je to nutné, jinak já měl ještě leta starou jednodušší metodu (která se používá, když není nutná destička). Kolem 4 zubů (vždy na každé straně nahoře a dole jeden, proti sobě) omotají drátky. Pak zkousneš úplně k sobě a ty drátky dalším drátkem zafixují k sobě. Výsledkem je zcela zafixovaná čelist a nemůžeš hnout ani o mm a máš úplně zavřenou pusu. Proto není možné jíst vůbec a i hustší tekutá strava je problém, protože to prostě mezerou mezi předními a zadními zuby neproteče.

                Jizvy jsem díky té metodě neměl žádný, jen dásně po 6 týdnech s těmi drátky v dost bídném stavu + nemožnost čistit zuby (jen vyplachovat ústní vodou). Ale s panty po sundání problém ještě hodně dlouho. Těch 6 týdnů úplné fixace nic moc. Ještě teď po dalších 2 měsících neotevřu pusu stejně jako dříve. A přeskakuje mi v nich taky od té doby. Mě navíc srostla ta kost nepatrně křivě (při té metodě fixace to prý nikdy nesroste naprosto stejně).

                0 0
                • MlokCZ  

                  Jinak ale stejně čelist byla vlastně pohoda. Srostlo to a až na nepatrně horší kousání (kvůli nepatrně křivému srůstu), které se ještě pořád lepší to není problém. Ale ty blbý záda, ty mě trápí pořád i po 4 měsících a vypadají, že ještě dlouho budou (i když se pořád pomalu a jistě lepší, cvičím 5× týdně rehabilitační cviky včetně cvičení na míči).

                  0 0
                  • Luka  

                    preju brzke uzdraveni… ja jsem ready… od brezna kdy to probehlo…

                    Desticky tam jsou hlavne proto, ze rozriznuta celist se posouvala skoro o 7mm dopredu, takze rtg je velmi humorne… jinak zafixovano o rovnatka gumickama, ktere domodelovavaly spravny srust. Jednou je namotali nejak a za tyden zase jinak… aby byl tah… to bylo asi nejneprijemnejsi… a ze vseho nejhorsi bylo s tou zdratovanou hubou vyjet na kolo… kdyz musis dychat jen nosem a ani hubu nemuzes otevrit a vyplaznout jazyk a vetrat, tak to je fakt silenstvi (o piti z kejmlu ani nemluvim.. musel sis zmacknout naustek prsty a nasavat)… Presne mesic a den od operace: ulr:www.lukabike.com/…006/brdy.php

                    0 0
                    • jonys  

                      zdratovana celist… no…nebylo to ze sportu Domácí násilí??? :-)

                      0 0
                      • Zlatka  

                        zdratovana celist… no…nebylo to ze sportu Domácí násilí??? :-)

                        Já také nějak nechápu, to bylo jak ? U zubaře nebo uklouznutím ? Bojim-bojim :-(

                        0 0
                        • Luka  

                          u zubare… sam celist rozrizl a posunul… „ortodoncie“ tomu rikaji…ale ruku na srdce… sadisti jsou to :D Pro zjednoduseni orientace pouzivam termin zlomena celist, bo vysvetlovat vsem, ze jsem dobrovolne podstoupila (v narkoze) vyhaknuti spodni celisti z pantu, rozrezani na 2 mistech, posunuti kosti, sesroubovani titanovymi srouby spojenymi takovymi majinkymi destickami, sesiti a zadratovani na dobu nezbytne nutnou ke srustani… tak je lepsi rikat zlomena… Vsak v reale to byla zlomenina, i kdyz zpusobena pilkou na kosti :) ALe je to v poho… vubec nic neni videt (ale ten tyden po operaci jsem vypadala jak kdyz me zmlatili… podlitiny na krku, fialove modriny na celisti a v obliceji…) Nu, jsem dopadla dobre…byla se mnou na pokoji holcina, ktery odsekavali horni celist, kterou ji pak posunuli a privrtali + to samy co ja se spodni… ta byla chudak, mela desny bolesti…narozdil ode me. Me to nebolelo… jen clovek nesmel zivat a kejchat.. to pak bolelo strasne moc :)

                          0 0
    • Zlatka  

      Přes zimu téměř vždy přiberu 5kg aniž bych to nějak sledovala chorobně lezením na váhu. Březen+duben jíst pouze do 18:00, celý den chroustat jablka a mrkev, nepít vůbec pivo, nejíst sladké a tučné a 5kg je za ty dva měsíce spolehlivě pryč. Jinak mám 183cm a 75kg. Kdybych držela tuto dietku dál, tak asi začnu chrastit. Bikovat, bikovat, ještě lépe všestranně sportovat v rámci možností. Lenost Vás nesmí nikoho dostat !

      0 0
      • Werwolf  

        Já mám váhu pořád stejnou. Bude asi hloupost, ale potím se s prominutím jako prase a za letošek najetejch 7 000 km na biku udělá své.

        Vše má ale své pro i proti, ne každý ví jak chutná vlastní pot. V létě Vám často stéka pot až do úst někdy vám od něj začnou pálit i oči.

        Zkrátka za vše musíme zaplatit omlouvám se pokud jsem někomu způsobil nechutenství :-).

        Jen tak mimochodem 183 cm to jsi kus ženský :-)

        0 0
      • Gorgov  

        to bych za ty 2 měsíce pošel bez toho co vypisuješ. Dle mě stačí jenom dost jezdit a nemusíš se většinou vůbec omezovat

        0 0
    • Karaya  

      Mám opačný problém, několik let se mi nedaří vyhnat váhu nad 71kg při výšce 194cm. Jsem už tři roky ženatý, manželka dobře a hodně vaří, pohybu mám spíš méně než více – 3000 km za rok..

      • florbal 1× týdně, víc nic..

      Můj jídelníček: 7:00 budíček 8:30 snídaně 3 loupáčky 11:30 oběd – meníčka různě v hospodách 13:30 2 loupáčky 17:30 polívka tak 0,5l + hlavní jídlo – 300gr přílohy, 200gr masa. 21:00 nějaký rohlíky s nutelou, nebo piškoty, slanina – na co je chuť..

      Pivo teda obvykle moc nepiju..Caj neslazeny ve velkém množství.. Spát jdu okolo 23:00

      BTW pokud chceš shodit, inspiruj se výše uvedeným, slovy klasika „Musíš hodně jíst a spát aby bylo tělo silné a mohlo se obezitě bránit“ .-)

      0 0
      • Beeda  

        ty loupaky nahrad nakyma vicezrnyma rohlikam( or celozrny chleb), s jogurtem, sunkou nebo syrem… V sezone k snidani snim i maly bochnik 400g chleba a 500ml jogurtu:-))B

        0 0
        • Karaya  

          Sem tam nahradím loupáčky za 3 rohlíky s 10dkg debrecínky, v případě že u snídaně nepracuju, tak si dám třeba i 5 rohlíků s medem..

          0 0
        • Karaya  

          I když rohlíky s medem se dají jíst i u počítače :-)

          0 0
        • Ice-goofy  

          No nejsem si jist , ze Joghurt po ranu je to nej…

          0 0
      • Krys  

        Tak zacni pit pivo. Alebo zacni fajcit a potom prestan. :))

        0 0
    • easyrider  

      Uřízni si ruku…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.