• LUKAS

    Co říkáte na tento stroječek? navigovat.mobil­mania.cz/testy­navigaci/AR.as­p?ARI=112965

    Pokud ho někdo máte, pochlubte se… :-)

    0 0
    • riku  

      Nemám, ale líbí! Takže se s přidávám k dotazu…

      0 0
    • St1c  

      historia.....

      0 0
      • LUKAS  

        v historii toho moc neni, nenasel by se stastny majitel, ktery by se podelil o zkusenosti??

        0 0
    • náčelník  

      Já nevím, ale podle mého je to jen lepší cyklokomp s GPS měřením. Takže já bych volil klasický cyklokomp – bude levnější a nebude mít zdaleka takovou spotřebu energie. Pokud toužíš po GPS, tak raději kup plně vybavený přístroj.

      0 0
      • rasto_t  

        Ja som mal tento pristroj pozicany na testovanie. rovnako som testoval aj forerunner 305 www.lsi.sk/…v-praxi.html takze rozdiel je jasny: oproti FR305 je vacsi displej dobre citatelny na biku, moznost mat udaje na 3 obvody kolies teda 3 biky, je vstavany samokalibrovany barometer a je tam cela paleta gps funkcii, o vsemoznych udajoch na displeji nehovorim. foto z jazdenia prikladam. V pristroji som videl dve nevyhody:

        1. treba dobijat bateriu (vydrz nad 10 hodin na jedno dobitie akumulatora – nie teda vymenitelne baterky)
        2. ma len drziak na bike a chyba mi nieco na ruku ked v zime bezkujem

        Vyhody – gps pristroj, presny zaznam treningu (sirf3 cipset prakticky nestraca prijem signalu), moznost sa sutazit so starsim zaznamom podstatne viac udajov ako v polare co vlastnim, moznosti merat medzicasy podla dopredu stanovenych lokalit (napr. v kopcoch), zobrazenie profilu trasy ak sa necham nejakou navigovat/sutazit, skratka cakam kedy sa mi vybije baterka na hrudnom pase polara a to bude impulz na migraciu k tomuto pristroju. v recenzii je odkaz na skvely soft ktory priamo zobrazuje kade som siel na google earth a je to akysi dennicek na styl polarovskeho softu. Takze na margo nazorov vyssie – kto chce mat pulzak aj gps zaznam a to v jednom, plus planovanie treningov, plus sutazenie sa s predchadzajucimi jazdami plus kto si rad zaznamenava kde bol tak nemusi vahat nad tymto pristrojom. Kto je typ co potrebuje navigaciu a jazdi cele dni mimo civilizacie toho bude obmedzovat energia… ten asi kupi klasicke gps, kto sportuje na biku tak sa nema coho obavat, trennigove plany su tu premakane a s polarom nijak nezaostavaju

        0 0
        • milanr1  

          A co potom urobis s Polarom, ked premigrujes?

          0 0
        • LUKAS  

          Takze moje představa zadaní trasy podle mapy a poté navigace v terenu je asi scestná, co? :-(

          0 0
          • rasto_t  

            Ako som pisal, pristroje edge aj forerunner su pribuzne dvojicky zamerane najme na sportove trenovanie vytvaranie planov, analyzy a porovnania vykonov. K tomu je prisposobeny firmware ako aj softver v pc. Preto nema uplne identicke vlastnosti ako klasicka gps ale je viac zamerana na pracu s puzmetrom. Z GPS teda okrem logovania moze ukladat waypointy, robit route. Princip navigacia podla tracku je tuna viazany na uz prejdenu trasu tzv. course. Jasne je ze sa uz nasiel na internete nie jeden program ktory aj z mapy vytukany track alebo akykolvek zaznam z inej gps vie konvertovat do formatu course a teda pouzit ako navigaciu. potom navigacia v edge je vlastne spustenie virtualneho partnera zo zvolenou trasou – course. teda drobnou oklukou to ide uplne v pohode. samozrejme uplne jednoduche je ked niekto ma nejaku trasu s tymto pristrojom prejdenu a ta sa len vlozi do pristroja a ide sa… na to je aj moznost sa registrovat a vyuzivat a zdielat trasy na webe motionbase ktory je odporucany garminom

            0 0
    • Martin  

      problém. možná jenom prkotina, nevím

      kamarádka má edge 305, origo baterka jí už dosloužila, tak si ji podle tohohle návodu http://www.jimcarson.com/…in-edge-305/ nechala vyměnit za novou baterku. budík žije, měří, satelity vidí, akorát z mně neznámého důvodu (neměl jsem ho v ruce, radím na dálku) po připojení k počítači program sporttracks nevidí záznam vyjížďky.

      netušíte, kde by mohl být zakopaný pes? možná je to opravdu jenom prkotina.

      díky

      0 0
      • Martin  

        tak to vyřešil japonský technik SamoSaTo :) už to prý fachčí

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.