• Andre3w

    Dobrý den, při stavbě kola, jsem si objednal u blízkého prodejce měnič SH XT se strednim raminkem inverzni, nadiktoval jsem mu obj cislo RD M750 GS. Rekl jsem mu, že to chci s inverní pružinou, přesto mi dodal normální. Je možné že by měl typ bez i s inverzní pružinou stejné číslo? Díky.

    0 0
    • Veeteck  

      Inverzni ma cislo RD-M760, takze chybka bude asi tady.

      0 0
    • audino  

      RD-M760 je podla mna normalna pruzina. Inverzna je RD-M751 (teda aspon podla webu shimana). A RD-M750 tam ani nie je.

      0 0
    • kubad  

      Chyba je u tebe Pořadě: RD-M750 GS neexistuje www.shimano-cz.cz/…_M750_99.pdf RD-M750 je XT od roku 1999 normální pružina RD-M750 -střední ramínko RD-M750 SGS -dlouhé ramínko.

      Od roku 2005 – inverzní pružina www.shimano-cz.cz/…EN/EV_XT.PDF RD-M760 GS Dlouhé ramínko RD-M760 SGS Extra dlouhé ramínko

      Správná objednávka měla být RD M760 GS

      0 0
    • TinkTink  

      Dobrej nadpis … chudak obchodnik. :)

      0 0
      • kubad  

        ale řekl mu přesně co chce – bohužel dal špatné číslo. Obchodník si to měl ověřit líp co zákazník vlastně chce.

        0 0
        • Vrci  

          já bych si na místě obchodníka napsal: přehazovačka XT RD M750 GS

          Ale už bych si nepsal do poznámek směr tahu pružiny, protože když někdo zná objednací číslo, zná i vlastnosti a 75* znamená normální tah.

          Jen tak mimochodem nebylo 750 číslo XT přehazovačky před rokem 2003 než přišlo shimano s duálama pro MTB a inverzníma přehazovačkama?

          0 0
        • TinkTink  

          Nezname presne okolnosti, treba tu inverzitu zminil jenom tak, treba hodne zduraznoval 750 atd atd…neni v silach obchodnika byt jasnovidec.

          0 0
          • kubad  

            To sem jen tak podotkl, nevím jak se domluvily při objednání. Výsledek je ale nespokojený zákazník a obchodník, který má asi o zákazníka míň.

            0 0
            • TinkTink  

              To je fakt, ale nemyslim, ze za neco takoveho muze obchodnik.

              0 0
              • kubad  

                Jasně sem psal, že chyba je u Andre3w obchodník mu objednal podle čísla co chtěl. Jen sem doplnil, že se mohl líp přesvědčit co vlastně má objednat, ale pokud mu někdo suveréně nahlásil číslo asi neměl důvod.

                0 0
                • TinkTink  

                  Psal jsi, ze si to MEL overit, ne ze mohl…to jsou dve rozdilna slova.

                  0 0
                • Andre3w  

                  No ja jsem daval hlavne duraz na to ze to chci mit inverzni, prodejce me ujistil, ze se jedna o inverzni, dokonce mi rikal, ze nelze pouzit RF razeni, to si pamatuju, ze to rikal … to je fuk chyba byla ve me ze jsem si to 5× jak de*il neoveril

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Hmmm…zajimavy obchodnik :)…na inverzni se v pohode RF da pouzit :)

                    0 0
                  • maxtor  

                    Asi před deseti lety jsem si kupoval svoji první silničku – Reta Feeling. Měsíc jsem na ni čumněl za výkladem a když jsem se konečně odhodlal, tak mi ji před nosem někdo vyfoukl. Obchodník mi nabídl, že tu samou sežene. Domluvili jsme se na všech detailech včetně velikosti a barvy (chtěl jsem jen modrou) asi po měsíčním čekání mi ji skutečně sehnal – bohužel v jiné barvě a ještě k tomu fakt křiklavé růžové. Odmítl jsem to vzít. Obchodník začal vyskakovat, co si myslím. Když jsem mu řekl, že růžovou nechci, tak se mě zeptal, co mi na ní vadí a že bych si zvykl…

                    0 0
                    • Andre3w  

                      No tak tohle sice neni uplne k veci, ale budiz, ja bych to uz ukoncil, proste jsem si dostatecne neoveril ze 750 neni s inverzni a duveroval jsem obchodnikovi. Chybama se clovek uci priste se to nestane

                      0 0
                      • BH  

                        nema cenu se v tom hrabat, ale ono je to mozna jinak, nemel jsi delat chytreho a uvadet kody, aby jsi ukazal jaky jsi borec. Mozna Ti ten obchodnik udelal i schvalne, co sis objednal to mas.Obchodnici totiz primo miluji zakazniky, kteri je chodi na obchod skolit a zkouset ze znalosti. Stejne to ale nechapu, kdyz jsi pri prebirani zbozi videl, ze to neni ineverszni prehazka, proc jsi ji platil? A nebo nejsi takovy borec a poznal jsi to az to byla na kole, ze?

                        0 0
                        • maxtor  

                          Přesně tak – a pak ještě píše jiným, že jejich příspěvky nejsou k věci. Myslím, že celý tento thread se autorovi moc nepovedl.

                          0 0
          • maxtor  

            Normální XT má taky číslo 751 a ne 750. Jasně, že neznáme okolnosti, ale praktiky českých obchodníků jsou hodně zajímavé podle toho, co jsem si tady přečetl a co vím z vlastních zkušeností. Já jsem zažil jeden pozitivní přehmat: Kupoval jsem před několika lety sadu Deore a oni mi místo šlapací osy Deore dali XT. Nehádal jsem se. Jen ta specifikace, co mám v profilu vapadá divně – komplet Deore s osou XT.

            0 0
            • TinkTink  

              Nova XT s normalni pruzinou je 751, stara XT s normalni pruzinou je 750, nova XT s inverzni pruzinou je 760 :)

              Treba tady – www.bikestore.cz/…/sestava.asp?… – koupis podle objednavky 750 i kdyz to vypada, ze by Ti mohla spis dojit 751 (aspon podle nadpisu :o) )

              0 0
              • maxtor  

                Aha, tak to mě nenapadlo. Myslel jsem, že předchozí byla 740.

                0 0
    • Vrci  

      Tak je to jak jsem si myslel RD M750 GSje číslo přehazovačky z roku 2002 a starší. V současnosti pod nim nic neni. Když pod nim nic obchodník nenašel, vytáhnul starší katalogy (nebo se zeptal v shimano service centru) a zjistil, že jde o klasický tah.

      weightweenies­.starbike.com/lis­tings/componen­ts.php?type=re­arderailleurs

      Takže jediná možnost je dojít za nim, a zkusit se domluvit na výměně.

      0 0
      • TinkTink  

        Toz ony se 750tky uplne normalne ale prodavaj, takze objednat se da v pohode…i kdyz ja bych si vzal radej 751 :)

        0 0
        • Vilém  

          ja bych zase vzal 750,ta 751 je osizena napriklad o prachovku na vystupu lanka,coz povazuju za dobrou vec.

          0 0
          • TinkTink  

            NJN…ja vozim Avid kladku, kdyz mam Shimano prehazku, tak tudle prachovku nepotrebuju :) – akorat ted na silnicce ji nemam :)

            0 0
    • Vrci  

      podle mně by, bylo nejjednodužší, dojít do krámu. Říct, že došlo k nedorozumění a domluvit se na výměně (pokud je šaltr v pořádku neměl by to být problém).

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.