• andrej

    jake řazeni na osmikolo?

    0 0
    • sportovni_biker  

      Alivio

      0 0
    • Nimrod  

      starý XTčko

      0 0
      • Radek Broz  

        V CR sehnat kde? Jinak je ta rada vcelku k nicemu.

        0 0
        • Nimrod  

          já to sehnal jetý, takže koukat po bazarech

          0 0
          • Radek Broz  

            Jety nechci. Ted cekam na novou Alivio packu, tak uvidime.

            0 0
            • goofy  

              Tak hod pak echo jak chodi. Taky mi uz packy (po 5,5 letech) pomalu odchazeji :-/

              0 0
              • Radek Broz  

                Nekdo tady uz psal, ze chodi mnohem lip, tak jsem zvedavej… Akorat mi porad jeste neprisla, mam tam ted provizorne namontovanej gripshit (a to jeste az za brzdou, abych jimel presne v pozici, na kterou jsem zvyklej a nemusel rezat grip)

                0 0
                • goofy  

                  No prave jsem taky na to slysel jenom chvalu, tak jsem zvedavy… Dlouho to uz tam mas na tom cyklovb objednane? Ja tam objednaval prehazku, a za 3 dny jsem ji mel doma…

                  0 0
                  • v3d  

                    S chválou se musim přidat. Sice ještě mevim, jak s výdrží, ale jinak choděj moc pěkně. Mám to vzadu spojený s inverznim LXem a je to paráda. Odřazeno je hned a proti pružině lze jít najednou i o tři stupně.

                    0 0
              • Radek Broz  

                Tak Vbike mi k ni do balicku prihodili 2 plechovky piva – na poste jsem si rikal, ze ta packa je OPRAVDU tezka;-) Timto se i pres delsi cekani dostaly na seznam shopu, ke kterym se rad vratim.

                Chodi podle me o neco lip nez starsi Alivio, ale pri cvakani naprazdno se treba se Sramem X-7 neda porovnat, takovej chod to zase rozhodne nema.

                Je lip udelana vevnitr (nemela by se tak lehce rozsypat, je tam pojistnej plis,ek kolem matky, pruzina neni az dole, celkove je to reseny lip.

                Budik jde konecne odmontovat (ale nedavaji k tomu krytku jako k starejm XT, takze jsem si ji vyrobil) Celkove jsem packu napred dost odlehcil;-)

                0 0
                • kovar  

                  na výrobu krytky se chystám taky, až někde splaším nějaký materiál a čas

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Na tomhle alivku je po sundani obrovskyho budiku rona plocha, takze jsem vystrihl kus plastu z diskety a prilepil chemoprenem.

                    0 0
                • goofy  

                  Jo dneska dorazil i bratrankovi, a muzu potvrdit co jsi napsal.

                  Ad pivo: kdyz jsem si objednaval prehazku, tak jsem dostal jenom jednu :-(

                  0 0
    • Jane  

      Dnes Alivio, nebo pak starší LX, XT či XTR… ale to se dost těžko shání. Koukám – jseš z Brna, já jezdím LX 24 speed a kupovala jsem ho v Hape Sportu – sice je to delší dobu, ale myslím, že to nebyl poslední kus… No a beztak je docela možné, že až dojezdím řetezy Connex 804, tak přejdu na páčky XT 27 speed – v poslední době mi nějak nevyhovuje ozubení kazety Sram PG-850 v podobě …18–21–26–32z. Chybí mi tam pastorek se zuby mezi 21 a 26, takže do kopce, když se mi nechce tahat 21, musím jít „zbytečně“ až na 26… Řetězy na 27 speed (Connex 904) o mnoho dražší nejsou, takže budou vyšší výdaje akorát na kazetu (asi Sram PG 980). Beztak mi osmičkové řetězy vydrží tak 1200 km, takže mnoho důvodů pro 24 speed už bohužel nevidím…

      0 0
      • jonti  

        Na osemkolo je podla mna blbost vozit 11–32, daj si klasicku XT kazetu 11–28 a mas dobre odstupnovanie, podobne ako 9kolo na 11–32.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Já mám teďka taky 11–32 a v prudkých výjezdech je to mnohem lepší než 11–30 co jsem měl. Jinak mám taky PG850

          0 0
        • pepek  

          NO ono záleží na motoru, dyž už nemá ten krouticí moment, tak je lepší mít aspoň těch 32 zubů :-). 28 mě stačilo před 10 lety, těď mě někdy nestačí ani 34.(nebo že by ty naše kopce nějak ještě rostly?)

          0 0
          • Garyk  

            jj, s přibývajícím věkem je každej zub dobrej, a nejenom na kazetě :-)

            0 0
        • PePu  

          Pokud chce vzadu víc než 28z, staré XT 11–30 nemá špatné stupně (…20–23–26–30). PG850 11–32 jsem vozil a také se dalo na odstupňování zvyknout. „Jemné“ přechody byla jedna z věcí, které mi na devítce vadily (ale nebudu radši dál rozbíhat flame). K výdrži řetězů mám jednu radu – C9 (klidně i na osmikolo, ale raději začít s novou kazetou).

          0 0
    • Aiax  

      Sram X-7 trigger nebo gripshift.

      0 0
    • Vilém  

      Shimano dela i jine razeni na 8micku nez Alivio.Nema zadne oznaceni sady a vypada jako XT.Presne cislo bohuzel nevim,ale dava se na zakladnejsi modely fitnes kol Merida.Chodi to pekne:)

      0 0
      • PePu  

        Po tomto jsem se před pár měsíci díval. Nevím, zda si to pamatuji dobře, ale mělo kratší páčky než XT (info z nějakého webu). Sehnatelnost u nás je také otázka (nezkoušel jsem).

        0 0
    • easyrider  

      jinak nového alivia se netřeba bát – dával jsem ho na kolo starý a čučel jsem jak péro z gauče jak to řadí. No a já právě čekám na 8mi rychlostní X7!! yeahh :)

      0 0
      • Radek Broz  

        Sehnal jsi ho kde a za kolik?;-)

        0 0
        • easyrider  

          jesli myslíš tu X7 tak mi jí slíbili z trinnity.cz a chtěj za ní 1210,– káčé…

          0 0
          • Radek Broz  

            Hmmm, jestli Vbike nepohne s tim alivkem, tak skusim asi trinity kontaktovat… Zase ja potrebuju jen pravou, coz u toho alivka lze. Stejne to zase rozmlatim:o(

            0 0
            • easyrider  

              na bikestore nebo velotrade nebo koloshopu (ted nevim :) ) nabizeli taky jen pravou…

              0 0
    • Veeteck  

      Ja na jare sehnal kombo packy/paky XTR 3×8 novy za vonavych 2700 Kc. Ted si chrochtam…

      0 0
    • Solis1  

      Taky sem resil tenhle problem a nakonec koupil Alivko 06.Byl sem hodne mile prekvapenej,jak hezky to chodilo.Ma pomerne bytelnou konstrukci a s mym puvodnim alivkem 04 co sem mel na biku se to neda srovnat.takze tak..

      0 0
      • pz-km  

        alivko 06 je tusim identicke s minulym deore – klasika, posunuly rady…

        0 0
        • Radek Broz  

          Nerekl bych – Deore bylo na 9sp, ALivio je na 8. Chod starsiho Deore proti 06 Aliviu se mi taky zda lepsi – rozhodne to neni to samy s jinym napisem.

          0 0
          • vlk  

            Stejně se bavíme o pocitech o neměřitelných veličinách.Mě např. přišly i staré alivio 2005 páčky lepší než deorka.O propas­tnémr ozdílu deore/ xt se ani nebavím

            0 0
          • pz-km  

            jo, ale „obal“ je shodny a vnitrek je veci stavitek – ale muze to byt i jinak… nejlepsi je to porovnat s katalogem, shimano ma v tomto plus, i kdyz teda skoro nejdou sehnat nahradni dily…

            0 0
    • Tinker  

      na eBay XTR (klidně i nejetý) za pár šupů, když má člověk štěstí :-)

      0 0
      • pos3k  

        (ne)chci videt co propasujes ze statu :-)

        0 0
        • Veeteck  

          Existuje i Ebay.de :)

          0 0
        • Tinker  

          Hele, tak uz mam kliky XTR, saltr XTR, presmyk XTR, vecka XTR, vidli FOX F100RL a to vse za dost smesny penize… eBay rulezzz!!! Jinak neni casto problem nechat si to poslat do CR. PayPal Ceskou republiku podporuje a kdyz je to nejakej mensi balik, tak je postovny tak 30$, coz se dost casto jeste vyplati…

          0 0
          • pos3k  

            ze si nepropasujes cely kolo :-) tim chces osazet konu?

            0 0
            • Radek Broz  

              Ja kdybych tam byl, tak bych to taky rovnou nahazel na neco emerickyho uz jenom proto, abych celnikum nemusel vysvetlovat, ze jsem si tam ty komponenty provezl z Cech;-)

              0 0
            • Tinker  

              Chtel jsem si jeste domu poslat ram Kona Supreme, ale uz asi na nej nebudu mit prasule… Takze to nahazim na svoji starou Konu Nunu a bude. Uz dlouho sice premyslim o ramu, ale nechci jen hezky polakovany trubky s nejakym napisem, ale nejaky ram s „dusi“…

              0 0
              • pos3k  

                :-)vysperkovanej veteran, uz se tesim na fotku (ve velu napr :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.