• maly bob

    dneska sem byl v obchode a vaham ktera z nich je lepsi jestli axel nebo ta splice?? maji nejake odlisne funkce? obe sou myslim 80 mm ale co sem zkousel tak splice chodila lip

    0 0
    • jirkag  

      Splice je tuzsi, ma silnejsi nohy. Zalezi na tom, kolik vazis. Mel sem obe. Obe dve sou tak na 75kg. Vsude se pise, ze se tam da vymenit pruzina, ale ja s tim mel strasny problemy a dovozce tu spravnou nebyl schopnej poslat. Tak sem koupil vzduchovou Marusku. A jen o trochu draz.

      0 0
      • maly bob  

        mam pod 70 kg, jeste sem videl nejak enove rst ale nevim jaky model ale mel tak 30–32 mm vnitrni nohy bo byly fakt tlusty

        0 0
        • jaski  

          a co J3? :-) btw vitej zpatky

          0 0
        • enjoy  

          v tyhle kategorii to mas asi jedno.dobra vidlice z toho nebude a na silnejsi nohy se vybodni.leda bys ji chtel nekde zabijet skakanim,to si pak porid neco „tlustsiho“.

          0 0
          • maly bob  

            tak skakat moc nebudu, spis nevim jaky je rozdil mezi tou splice a axel, mezi normalni splice a axelou je rodzil jasny ale mezi tou comp 80 mm nevim

            0 0
            • jaski  

              rozdil je jenom v prumeru kluzaku. ber splice. axel je divnej. ja osobne bych bral splice ale 80mm uz bych nechtel. stacilo mi na skarebovi. minimalne tak 100.

              0 0
              • maly bob  

                no to zas nevim, ja nejsem moc tezky a nejezdim nejaky maximalni teren takze myslim ze mi bude aspon rok stacit tech 80 a pak to bude neco lepsiho vetsiho drazsiho

                0 0
                • jaski  

                  to sem si se svejma 50 kilama myslel taky. ale pak sem se skarebem opustil silnici a zpevnene cesty a bal sem se o zivot ze se nekde po prejeti klacku zlomi a radsi sem ani moc nebrzdil predni brzdou abych mu neublizoval. axela bych ale nechtel. splice se mi zda lepsi. nebo pak jeste J3 :-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    teda ty musis davat masirku!:-D

                    0 0
                    • jaski  

                      jak urcite jako majitel skareba vis tak tomu staci opravdu malo ;)

                      0 0
                      • enjoy  

                        no jako majitel mekky a i tuhy vidlice muzu rict,ze to s tim skarebem neni tak kriticky a hodne snese,bez poskozeni.chod je proste XC,ale to k tomu patri.no:-),kdyz jsem naposled jel na mym visionovi tak jsem pristihnul ze jsem jel jenom asfalt,takze..:-))

                        0 0
                        • jaski  

                          nerikam ze je riskantni na nem brzdit ale proste kdyz sem to videl co to snim dela tak abych ho tak rychle neznicil tak sem radsi kdyz to slo a mel sem dost casu brzdil vic zadni a predni jenom dobrzdoval.

                          0 0
                          • enjoy  

                            tak ja na nej povesil hydru a prijde mi,ze se sklidnil:-)

                            0 0
                            • jaski  

                              ja na nem hydru mel taky :) jeste ted mi zvoni v usich jak neustale cinkal kotouc. kdyz sem na nem mel vecka tak sem zapruzil a najednou koukam ze levej spalek se dotknul rafku :-) btw bovdenem to nebylo

                              0 0
                              • enjoy  

                                jj,presne to s levym spalkem jsem tu popisoval 100×,lidi nechteli verit:-))

                                jinak koutouc necinka..,vubec­.pohodicka.

                                0 0
                                • jaski  

                                  taky bylo hezky jak se pekne roztahoval pri brzdeni veckama. ale tomu spalku sem se musel smat :-D to me fakt dostalo

                                  0 0
              • enjoy  

                nerad tak rychle 100mm.kazdej levnejsi ram neni delanej na vyssi zdvih a pak je z toho akorat vysoka mrcha.sice si na to zvyknes,ale proc.. navic tech 100mm,nevidim duvod,nevis co jezdi a jak rekl,zadnej dravec z nej zatim nebude.u tehle vidlic bych radil vyssi zdvih snad jenom proto,aby chodila o centak vic.tak na 70mm:-))

                0 0
                • maly bob  

                  tak nejezdim jen po cestach, ale nejaky mega teren uz ne, mel sem rozsekanou ruku a ted mi to dost dava zabrat, proto mi zalezi na vidle, moje elsatomerova rst 321 se mi zda ze jeste pridava tem ranam nez tlumi, a me zavodni leta uz sou take pryc takze jezdim tak kolem 3–4000 rocne

                  0 0
                • jaski  

                  no vidis a to je ten duvod :) ja jenom rikam ze sem si myslel ze mi musi 80mm stacit ale pak sem vjel do lesa a uz to nestacilo. pokud s tim chce jezdit fakt jenom po zpevnenejch cestach tak by mu to mohlo na rok stacit protoze pak pozna ze 80mm neni ta spravna cesta :-)

                  0 0
                  • maly bob  

                    uvidim teda co koupim, kdyz zapracuju na otci a reknu ze uz mi dalsi kolo nekupi tak mozna bych z neho dostal dost na splice nebo jeteho blacka

                    0 0
                    • enjoy  

                      normalne mu rekni,ze kdyz budes od mlada jezdit furt na takovejch sitkach,tak z tebe jednou akorat vyroste zamindrakovanej a zavistivej typek:-).pak dej vedet:-))

                      0 0
                    • jaski  

                      hlasuju pro blacka :-) presel sem na nej ze skareba a k plne spokojenosti.

                      0 0
                      • enjoy  

                        to si jeste presel hodne kratkej kus cesty..:-) skareb s 30mm nohama,fakt je to takovej rozdil?:-)

                        0 0
                        • jaski  

                          ten black je pruzina rtwd 90–120 takze pro me je to skok a ze sem si myslel ze skareb je zehlicka tak nevim jak nazvat tohle. sebere i malej kaminek a to mam rad. sice se pak trochu zvejka ale to mi nevadi. kdyz ho mam na 120 tak sem ho nedostal ani jednou uplne nadoraz. takze pro me je ro ideal. a krouti se o dost min nez skareb.

                          0 0
                          • enjoy  

                            black je fajn.. ja bych si jenom jako upgrade skareba vybral neco uplne jinyho.

                            0 0
                            • jaski  

                              ja dostal dobrou nabidku ze ho jenom vymenim. to se mi vyplatilo protoze skareba bych nikdy neprodal za takovy prachy abych si bez pridavani moh koupit blacka v tomhle stavu. me to vyhovuje takze nemam co resit uz :-)

                              0 0
                            • scret  

                              ono taky zalezi jakyho Blacka. Toho co jsem mel -Black Super Air LO 100mm 2004,tak ten by strcil do kapsy i ted moji nynejsi R7 Super 100mm!!! Ja bych klidne sel ze Skareba do Blacka,proc ne?:)

                              0 0
                  • enjoy  

                    kdyz se jenom bezhlave nedrzis riditek a nedrtis to pres koreny hlava nehlava,tak ti 80mm staci,proste jo.nerikam ze nekde taky jenom nekoukam a netrpim,ale to i na 100mm.takovejch mist ale moc neni. ale at si to kazdej vybere sam.pak te stejne nekde predjede borec s pevnou a jakej si byl:-).ja bych radil jenom kouknout na ram,jakej zdvih zkousne.

                    0 0
                    • scret  

                      jj,mas pravdu s tim ramem. 80mm staci,asi kazdej jsme na nich jezdili… ale prave ze dost zalezi na vidli,protoze ikdyz mam porad 100mm zdvih tak cejtim ze ted s R7ckou me bolej vic ruce,neboli ze neni takova zehlicka jako Black…Takze lecktera 80mm vidle muze byt pohodlnejsi nez 100mm vidle…

                      0 0
    • L_i  

      Já mám Splice comp s air asistem (prodávala se pokud vím jen s kolama Merida). Cením si na ní, že nemá vůli a je tuhá. Na Axelu jsem nikdy nejel, ale vyzkoušel jsem Manitou Trace (levnější vidlice hodně podobná Axelu) a ta Splice je tužší, má lepší korunku, mám z ní daleko jistější pocit. Určitě bych bral Splice. Také se přidávám k jirkag, bral bych určitě něco se vzduchem ať to jde seštelovat, na druhou stranu pokud Ti pružina na Tvou vahu a potreby sedne… . Blacka jsem bohužel nikdy nevyzkoušel i když jse mi líbí a trochu o něm uvažuju. Kdybych byl spokojenej s 80mm na mé vidlici tak ale o výměně neuvažuju.

      0 0
    • Andrea  

      Nechceš trochu jetého Axela? Loňský model, najela jsem na něm jen cca 1200 km, je v perfektním stavu. Koupila jsem si vzduchovou vidlici se 100 zdvihem. Za 2.500 (dohoda možná), mohu zaslat i na dobírku.

      0 0
    • gobike  

      Bych se nerozmyslel a vzal Splice. Je hezci, tuzsi a proste ji vem a nad Axelem nepremyslej…:)

      0 0
    • scret  

      A co vnitrnosti? Maj obe FFD nebo treba LO? V tom bude taky pak rozdil. Ale pokud jsou vnitrnostma obe stejny,urcite bych bral Splice!Je pevnejsi (30mm nohy)…

      0 0
      • maly bob  

        myslim ze vnitrek je stejny ale porad nevim kolik mi fotr da takze se nemuzu rozhodnout, kdyz da dost du do jeteho blacka nebo skareba

        0 0
        • scret  

          a za kolik mas tak nabidku Blacka a Skareba??? Ja treba prodaval svyho Blacka Super Air s LO,jezdenyho 1,5 sezony,v per­fektnim stavu,byl jako novej,pravidelne mazanej, a proste byl hyckanej a daval jsem ho za 4500,– Takze vic bych asi do toho nedaval…

          0 0
          • maly bob  

            a kde si ho prodaval, psal sem plno lidem ale kvuli blacka ale uz byly prodane

            0 0
            • jaski  

              hele ze zase rejpu nebyl si nahodou pred mesicem rozhodlej myslim pro splice? a ze uz si pro nej des? to ti asi tatik nakonec nedal co. jo a taky si rikal ze za rok nasetris na lepsi tak jestli to pude timhle tempem tak ani tenhle rok uz nemusis nic kupovat a rovnou nasetri na lepsi.

              0 0
            • scret  

              jenomze ja ho prodaval loni na podzim:)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.