Ram 29´´ - 16.5´´ alebo 18´´

19 nepřečtených
  • ras

    Nazdar. Chcel by som kupit 29´´ ram.

    Moj dotaz znie: traba brat do uvahy vacsi priemer kolies a vybrat ram o 1 palec mensi ako pri 26´´ rame? Ram nemozem odskusat – kupa na internete. Nerad by som sa oplachol.

    Do uvahy pripada 16.5´´ a 18´´

    Mam vysku 176, rozkrok 79.5 cm – mam skratene nohy podla rozkroku my vychadza 16.65´´ podla dlzky ramien 17.75 ´´

    Nerad by som aby to vyzaralo moc komicky 16.5 ram a obrovske kolesa

    Len neviem ci ta 18´´ – Stredova rurka nebude prilis vysoko… Dakujem za napady

    0 0
    • zirecek  

      Na komičnost bych nehleděl; dle toho co uvádíš, zvolil bych 16.5". Dlouhodobější trend je ve zkracování výšky rámu (délka zůstává) a nahrazování sedlovkou… .

      0 0
      • Pebe  

        prešně tak, aby potom nešla vytáhnout flaška z druhýho košíku :-D

        0 0
        • ras  

          to ma tiez napadlo chcel by som mat dve flase…

          boh vie ako to tam maju osadene na 14.5 lke…

          0 0
          • Pebe  

            občas mám problémy i na 18" rámu

            0 0
            • ras  

              Tak ak je toto 18´´ tak to by ma nastvalo. Co to je za geometria? Sedlovku mas 25 cm von. Trojuholnikovu tasku das len s jednou flaskou a j to so stastim

              0 0
      • ras  

        No ako na teba pozeram, asi nemas problem s dlzkou noh … www.vannicholas.com:80/…ngSteps.aspx tu mi to zratalo na desatiny…

        Keby som vzal tu 16.5 nebude to mat neblahy vpyv na stabilitu ? – myslim dlhe zjazdy, oproti tej 18´´ je len o 2 cm kratsia (whel base).

        Nepotrpim si na rozbijanie bicykla v terene. Ale bolia ma trosku krize a hlavne zadok…

        Preto rozmyslam o takomto rieseni.

        0 0
    • Bea  

      Ahoj, jezdil jsem 29, mel jsem ram 17,5 a mam co se tyka rozmeru stejnou postavu jako ty. Tech 17,5 byl akorat, nicmene ten ram byl vyrazne slopovany. Jinak ted jsem sel do fullu takze 29 je na prodej.

      0 0
      • ras  

        Asi mas Fishera. Keby si mal Airbona tak by som to bral. GF robi 17.5 palca Ale „experti“ z Airborne tento rozmer preskocili a minut dalsich 200 E. za ram na mieru sa mi moc nechce… Beztak je ta kostra velmi draha…

        Ja sa teraz pre zmenu potrebujem zbavit HT Gianta 19´´… Clovek si ma dobre premyslet, ked kupuje bicykel ale nato pride az ked trosku pojazdi…

        0 0
        • Bea  

          Ano je to GF. Neni probem v tom ze bych nechtel 29" nebo ze by mi to kolo nesedelo, je to vyborne kolo, ale uz jsem dlouho touzil po celoperu a potrebuji penize. Jinak bych si ho asi nechal.

          0 0
    • Daf  

      Bral bych urcite 18" Ta geometrie by mela byt uzpusobena tem vetsim kolum. Takže nebudeš sedět vyš než na 26" kolech. Uz kdyz se podivas na fotku je videt miniaturni hlavova trubka a zadni savle s vetsim provisem jako u kol 26".

      0 0
      • ras  

        Presne v to dufam. Chyba im jedna podstatna kota – a to vzdialenost od vrchnej – slopovanej trubky v mieste, kde sa spaja so sedlovou trubkou po zem – ked su na rame nahodene kolesa.

        Hned by som vedel ci to obkrocim a aka bude medzera na rozkrok ak bude.

        0 0
        • Bea  

          Tady myslim ze delas chybu v te predstave, nebot tam kde pises ram neprekracujes, prekracujes ho tak v pulce delky slopovane trubky. Protoze nejaky presah pres ten spoj co pises ma sedlo smerem dopredu a navic tve telo ma taky nejaky rozmer smerem od zadku dopredu:)

          0 0
          • ras  

            Mas absolutne pravdu. Minuly rok som kupoval Gianta na jesen. 17´´ mi nevedeli zohnat a tak som zobral 19´´, ze ked je to 26´´, ze to rozchodim alebo nech cakam az na jar. V tom mieste co spominas – zhruba v 1/3 od sedlovej trubky medzeru nemam ziadnu 1cm nizsie by bolo OK.

            Kdeze je tych doporucenych 5–7 cm (:-

            0 0
            • Bea  

              A ve sve podstate to asi neni moc dulezite, ted mam 19" ram na svou vysku a neni to nijak hrozne, jeste ho prekrocim, sice tak tak, a za jizdy mi to vubec nevadi, je to pak spise o delce kola posezu a tak, ale spousta veci se da v tomhle rozmezi doladit predstavcem a sedlem, je to stejne takova ducharina:)

              0 0
              • ras  

                Tak mame skutocne rovnake postavy (:- Nekonfekcne Presne tak, za jazdy to nicomu nevadi. Len ked sa vysypem mozem prist o vercajg.

                Predstavec 10 mm, sedlo dozadu. Krasne to drzi stopu dole kopcom.

                0 0
            • Daf  

              Tak tenhle udaj uplne ignoruju. Dnes je to navic hodne ovlivneny zdvihem vidlice. Kdyz budu mit 7cm mezi rozkrokem a horni trubkou, tak si temer jiste budu kopat do riditek. Nebo bych pak musel mit kolo nahnane prilis dlouhou sedlovkou a predstavcem. Ale nejsem priznivcem tohoto reseni. Tohle podle me svedci o spatne vybrane velikosti.

              0 0
              • ras  

                Ved prave. Kazde nastavovanie hlavne predlzovanie ma asi nevblahy vplyv na tuhost bicykla ako kompletu. Nemas nahodou skusenost – osobnu s Ti kostrami – ci je to skutocne „balzam“ na krize ?

                0 0
                • Daf  

                  To bohuzel nemam, ale moc tomu neverim. Mozna to lip ultlumi drobne vibrace jenze o ty v terenu moc nejde. Tlumic to zdaleka nenahradi ;) Vhodne vybrane plaste a sedlo urcite odvedou lepsi praci.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.