• sir_mike1

    Ahoj, nevíte o nějaký pěkný lokalitě kolem Prahy, kde by se dalo na jednu noc přenocovat pod stanem?.. Nevím jak je to se zákazama a do kempu se nám nechce. Nejlíp někde, kam by se dalo dostat se vlakem? Díky moc…

    0 0
    • mosquito  

      jako ted nevim co resis, idealne obdobi, zajed par km za mesto nekde kde je strniste a zbytky slamy a nekde u remizky lehni .. lepe bez stanu

      0 0
      • mosquito  

        a co se zakazu tyce tak podle me u nas zadny nejsou (mimo CHKO atd) .. akorat je pravdepodobny ze budes nepravem na cizim pozemku tj. majitel te muze hnat vidlema, popr u lesa te potka hajnej – vadit mu nebude ze tam prespis ale ze mu plasis zver

        0 0
    • Vrci  

      spát můžeš kdekoliv, platí jedna zásada: být vzhůru před sedmou a do půl hoďky mít zbaleno

      0 0
      • sir_mike1  

        diky za info,ale tahle zasada je z duvodu?…

        0 0
        • Vrci  

          být vzhůru než dorazí stráž NP, myslivec (hajní chodí dříve, ale těm slušní lidé nevaděj)

          Spal jsem takhle při přechodu Roháčů, Nízkých Tater, Fater, Šumavy a nikdy jsem neměl problém.

          0 0
          • mosquito  

            jj zaklad je vstat driv nez te nekdo uvidi, taky zelenej nebo jinej tmavsi spacak a karimatka nejsou od veci .. maskovat se tim vic cim je to vic „proti pravidlum“

            0 0
    • Wojtkingson  

      Zdravím Vás, stanující osazenstvo BF. Poslední dobou mě začalo bavit jezdit relativně na těžko a zakempit, kde se mi to zlíbí (víceméně). Nicméně nedávno jsem narazil na článek o vlcích v ČR např.: https://ceskolipsky.denik.cz/…0171222.html :D Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je něco, co by člověk u sebe případně měl mít, resp jestli člověku něco hrozí, když spí ve stanu.

      0 0
      • mr.antik  

        nebrat si do stanu ovci

        0 0
      • waters  

        tady je to výstižné…

        Můžou vám zakázat přespat pod širákem?

        myslím, že to je o lidech. žádná strana se nesmí chovat jako pí.. a je to ok.

        edit: aha, ty ses ptal na zvířátka, tak to nic nehozí. nejhorší bude asi klíště

        0 0
        • Pavel  

          Spal jsem už na všech možných a někdy i nemožných místech a nikdy jsem s nikým žádný problém neměl. Jak píšeš, stačí se nechovat jak pí… A ráno když tak dostatečně brzo vypadnout (nebo se aspoň pobalit, sedět a svačit můžeš už kdekoliv).

          A se zvířátkáma taky zatím vždy OK, jen jednou v USA jsme museli půl hodiny čekat, než se ten bison pasoucí se hned vedle stanu uráčí odejít do ******. ;-)

          0 0
      • petrx  

        Pokud se cítíš ve stanu ohrožen vlkem tak si pořiď https://www.zbozi.cz/…inam-100-ml/ :-D :-D

        0 0
    • Honzajs  

      Řeknu ti na vlky pohled z druhé strany. Podle toho, jak se chovají, tzn. že neutikaji a jsou zvědaví se jedná IMHO o vlky z nějakého nepřírodního odchovu. Takže je možné, v oblastech výskytu (i Křivoklát), že se zvědavě přijde podívat… Když se přišel podívat i na harvestor. A je to šelma… Nicméně desert eagle nebo snad 357 Magnum je snad důstojné plašící zařízení, nicméně se dostaneš do průseru. Ale zatím tě mohu uklidnit, v posledních 50 letech nebyl zatím útok vlka na člověka na našem území zaznamenán, resp nahlášen. Nepočítám ty vlky v elasťácích…

      0 0
      • Jezevec70  

        Co vlci, ale v Krkonoších prý byla viděna medvědice se třemi mláďaty!

        https://ekolist.cz/…az-mozna-ted

        0 0
      • Vilém  

        A nebo jsou ti „vlci“, vic ci min, smrncli psama.

        0 0
      • Smazaný účet  

        cituji: „Jednotlivá pozorování vlka se začala opětovně objevovat až po roce 1947 a do roku 1969 je několik dokladů z oblastí Králického Sněžníku, Opavska a Českého lesa, kde však byly nalezeny pouze stopy. V 70. letech byli vlci pozorováni pouze v oblasti Šumavy a Českého lesa, jednalo se ale o zvířata uniklá ze zajetí. [3] V období let 1990–1999 se udává občasný výskyt 23 jedinců nejčastěji na Šumavě, v Jeseníkách a Beskydech.“

        za takových okolností je ovšem pochopitelné, že útok na člověka nebyl zaznamenán (vlk, který není, nemůže útočit)

        a protože rozmnožující se smečky jsou prokazatelně zaznamenány až v posledních pár letech, dá se pochopitelně očekávat, že adekvátně tomu budou narůstat i průvodní jevy (sežraní turisté a podobně…)

        0 0
      • Kouba_2005  

        Útok není zaznamenán či nahlášen, protože oběť útoku byla sežrána, tak nemohla nic nahlásit :-)

        Bejvalej soused vlky choval a byl pořád pokousanej. Jsou to pořád šelmy, byť jde o domácí chov, takže potkat „divokýho“ vlka v lese bych fakt nechtěl a už vůbec bych mu nevěřil, že je jen zvědavej.

        0 0
    • Honzajs  

      V jiné skupině na fb z těch domácích vlků máme docela srandu, což ale neplatí o skupině chovatelů skotu a ovcí.....

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.