• petebike

    ahoj, rad bych se konecne podival do orechu, ale myslim uplne, praporky, kulicky a tak, jen nevim co presne a jaky naradi na to potrebuju, uz jsem to parkrat videl rozmontovany, takze budu rad kdyz to slozim, vim jen ze potrebuju konusovy klice a desitku imbus, nevim jestli jeste neco ? pls poradte..diky P.

    0 0
    • blue  

      prozkoumej to tady: parktool.com/re­pair/readhowto­.asp?id=45

      0 0
    • jecnak  

      Inbus nepotrebujes uplne nutne – pokud je to klasicky orech s konusem uvnitr, tak potrebujes stahova na te horni konus orechu.

      0 0
    • bajker  

      No raději to nech tak, pokud máš schimano a sežeň si napřed stahovák- na ten ořech! – Pozor je tam levý závit- tak bacha, sundávat z kola ho vůbec nemusíš, rozděláš to přímo na zadním kole bez imbusáku. Dnes jsem to rodělával po Xté. Je tam na každé straně 25 kuliček na smontování tam budeš muset dát nějakou vazelínu, ale nesmí se dostat do cvrku – takže nesmí tec při teple – tak ať se daří.

      0 0
      • petebike  

        dik, ted jeste mi zkus doporucit nejakou super vazelinu, nejlepe do zimy – preci jen v zime to dost zatuhava :-(, no pak sem hodim jak to dopadlo, zkusim to na nejaky nabe a uvidime :-)

        0 0
        • bajker  

          Tak to ti neporadím, já jsem tam dal dnes vazelínu určenou do vodní pumpy na auto. Ale nevím, jak se vycajchnuje. Zatím se jeví nejlépe. Nesmí být moc lepivá aby neunášená ořech a také nesmí stékat do cvrku, takže ji tam dát co nejmíň, tak aby to šlo smontovat.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Poraďte, jak demontovat ořech z náby Specialized Hi Lo disc, double sealed cartridge bearing, QR, 32h?

      Sundal jsem krytku s červíkem na imbus, osa na imbus není.

      Dík.

      0 0
      • Vilém  

        Vypada to, ze orech je na loziscich, tzn. mel by jit dolu stahnout. Pokud ne, tak zkusit vyklepnout osu spolecne s levym loziskem a pak uvidis co dal.

        0 0
        • Vilém  

          Jen dodam, ze po tom vyklepnuti se bud oddeli orech od tela naby, nebo bude videt z ktere strany je imbus drzici orech na tele naby.

          0 0
      • Specík  

        Tuhle jsem měl Spešláckej venku.

        1. vyklepnout osu z ložiska směrem od ořechu (z druhé strany ti vylítne

        celá osa spolu s ložiskem na ose – nevyklepávat z druhé strany!)

        1. směrem od příruby na kotouč strčit 12ku imbus a povolit (na imbus

        nasadit trubku, je to stáhnutý jak prase).

        1. ořech máš venku, pokud se chceš dostat do ořechu ještě musíš

        vyklepnout to ložisko z druhé strany (tam kde byl ořech našroubovanej)

        PS: ořech jsem měl jinej model, ale vypadá to že to bude stejný.

        0 0
    • Lachtis  

      Ahoj, dovolím si oživit vlákno.

      Prvně v životě chci demontovat ořech z náboje. Mám ten základní Specialized náboj. Zatím jsem skončil na připojených fotografiích.

      Pokud jsem starší diskuzi pochopil správně tak:

      1. osu vyklepnout směrem od náboje (silou kladivem) – tím dostanu ven celou osu i s ložisky?
      2. vyjmu osu a imbusem 12 povolým ořech, ze strany u kotouče – proti směri hodinových ručiček?
      3. ořech je venku

      Díky moc a sorry, nechci bezmyškenkovitě použít sílu a něco zničit, raději se zeptám, byť třeba hloupě…

      0 0
      • Vilém  

        Zacal bych tim, ze vyklepnes lozisko v orechu, uderem palickou ze strany kotouce. Pak osu zpet a vyklepnout druhe lozisko. Potom uvidis, z ktere strany se povoluje sroub drzici orech, muze to byt z obou, podle toho jak to vyrobce vyresil. Pokud ti jde pouze o namazani orechu ap, tak ho teoreticky sundavat ani nemusis, da se rozebrat i na nabe, v sundanem stavu se to dela snadneji.

        0 0
      • plzakj  

        Nejlip si sehnat navod na demontaz od vyrobce naboju. Treba fulcrum to ma uplne jinak.

        0 0
        • Vilém  

          A vyrobce naboju je kdo?

          0 0
          • Lachtis  

            Píši, že jsou to nějké shit základní od Specialized, tuším, že značení mají Hi-lo disc.

            Dnes už jsem se k tomu nedostal, ale zítra zkusím vyrazit ty ložiska, to je dobrý nápad a pak snad uvidím více… A ano, dělám to kvůli promazání a kontrole ořechu.

            0 0
            • Vilém  

              Jasny, ten dotaz byl reakci na radu od plzakj. Kdo ty naby pro spesl dela, to tezko rict, mozna formula, mozna nekdo jinej a ze k nim existuje nejaky navod, o tom dost silne pochybuju. Ono ale tady neni moc co podelat. Az to vyklepnes, tak se uvidi. Pod loziskem orechu bude miska, v ktere budou zarezy pro jeji povoleni.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.