Deore nába - povolování pojistné matky

15 nepřečtených
  • CZiko

    Ahoj. Mám takový problém, který mi docela vadí. Během ježdění se mi na deore nábě, na straně ořechu povoluje matka ložiska. Už mi to dělalo na předchozí nábě, ale měl jsem zato že je to už jejím stářím. Teď mám novou a mám stejný problém. Opakované utahování nepomáhá. Teď jsem jí pojistil barvou, doufám, že by to mohlo pomoct. Máte podobný problém? jak to řešíte? Díky.

    Anketa: Měli jste už podobný problém?

    2x
    100%
    0 0
    • CZiko  

      kua:) měly tam ještě být možnosti „Nepamatuju se“ a „Ne, neměl“ :))))) Ach ten enter:)

      0 0
    • Otelo  
      1. Ne, nemel.

      zatial nie … 3000km.

      0 0
    • Sabbath  

      Taky zatim bez problemu, najeto asi 6000 km.

      0 0
    • raceman  

      mam tez deore naby a po 1600 km bez problemu.

      0 0
    • cyklomaratonec  

      rozebrat celý náboj, matku utáhnout proti sobě s konusem, dát dohromadym, na druhé strane to samé a nemůže se to povolit.

      0 0
      • vlk  

        No nechápu jak, ale může. Grafik měl stejný problém.Nevyřešili jsme to. Nakonec si stejně koupil jinej náboj. Vzal si ale už raději Novatec.

        0 0
        • cyklomaratonec  

          dokud neuvidim, neuvěřim. když to dotáhneš proti sobě silou, že skoro zlomíš klíč, tak se to samo nepovolí

          0 0
      • Vilém  

        muze to zpusobovat kriva patka ramu.Nejlip by bylo zmerit ji pomoci „zvonku“

        0 0
    • blaza84  

      Už asi potřetí za sezonu se mi povolil konusový náboj v zadním kole. Je to nába Ride Alpha na mém HT Commencalu v profilu, uchycení rychloupínák. Vážím 85 Kg, jezdím těžší terén, ale zrovna v poslední době jsem jezdil spíš po polňačkách. Ty náboje jsou nedostatečné a v plánu je tuning, ale toto? Kde může být problém? Nemám sice klíče s dlouhou pákou, ale takové ty starší, kratší, viz foto, ale zarvu to vždycky poměrně dost.

      0 0
      • novas752  

        Zkus dobře odmastit část závitu, kde jsou matice, styčné plochy matic a použít lepidlo na závity. Jo a potom měj i dobře utaženej rychloupínák.

        0 0
      • Jakobo  

        Tak uz jen to, ze tu kontramatku dotahujes tim plechovym konusovym se ani nedivim, ze se to povoli. Takhle to nemuzes nikdy poradne dotahnout. Ten plechovy reze do ruk, aspon na tu matku si vezmi normal 17ku klic.

        Nejlepsi upnout do sveraku na druhe strane, pak se pekne vymezuje vule. Dotahnout co to jde, driv protocis ten konus klic nez strhnes zavit, je pomerne z mekkeho plechu. Lepsi by byly aspon ty 13–16 Force, SuperB apod, prodavaji se v paru kolem 100 Kc http://www.kupkolo.cz/…89518_z2636/ Jeste lepsi klice od JV, mam doma celou sadu nebo Kovysu.

        0 0
        • Vilém  

          S tim utahovanim na krev bych byl opatrny. U nekterych shimano nab, ktere nemaji zavit az do konce osy, aby lip sedly do patek, to zas takovy problem servat, driv povoli zavit na ose, nez konusovy klic. U klasicke osy, se zavitem az nakonec, to clovek nejak poresil posunutim o nejaky zavit, ale tady to nejde:(

          0 0
      • blaza84  

        Díky, zkusím tedy odmastit, a pořídím lepší klíče.

        0 0
        • Stancek  

          Jeste nez to budes dorvavat na krev, zkontroluj, jestli nemas ohlou osu, to se potom rado povoluje. Samoze utahnout se to musi, ale aby z toho „tekla stava“ pri utahovani neni nutny.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.