• foxhound

    Potřeboval bych radu, vymlátili se mi ložiska na XT II a potřeboval bych nové, nevíte někdo, kde by se dali sehnat nejlevněji nebo jestli tam nedat jiné, třeba FSA, Race Face aj. dík ;)

    0 0
    • RichieSatan  

      Kolik si na nich nalital? Ty loziska jsme resili ale nejsou bezne k sehnani tzn. ze nejsou normalizovana, nejjednodussi je objednat to z ostravy jako nahradni dil…To se ovsem podepise na vyssi cene

      0 0
    • pos3k  

      neco kutil tusim jecnak

      0 0
    • Frankie  

      Jak jsi prisel na to, ze jsou mrtvy?

      Premyslim, jestli nemam taky jedno uz spatny. Pri zaberu pravou klikou dolu mi nekde lehounce praska, je to trosku slyset a citit v tretrach.

      Zatim jsem nemel cas to moc zkoumat, hledat v historii a tak…jen jsem sundal kliky, jestli neni nekde nejakej bordel – nebyl – zkusil jsem rukou otacet tim plastovym vnitrkem loziska a zdalo se to ok, necitil jsem nejaky drhnuti nebo tak. Tak jsem to jen otrel, napatlal novou vazelinu, nasadil kliky, ale dela to dal.

      Jeste jsem zkoumal pedaly – Shimano 520 – ale taky jsem toho moc nevyzkoumal, otaci se hladce…

      FV

      0 0
      • vlk  

        takové jakoby lehonké cvakání dělají pedály 520 i když se nezdají, že mají vakl a navíc to dělají i když jsou trošičku povolený a i když jsou trošičku přetažený.Ty pedály jsou v tomto šílený, ale vliv na funkci to nemá.

        0 0
        • Frankie  

          Vzal jsem malou 15 (klic :) a zkusil je dotahnout a nic, tak to zkusim jeste velkou :) Mozna je sundam a namazu zavity, jestli to nepomuze… Pripadne se tu nekde mrknu po schematu rozborky SPD…

          Jeste jeden dotaz… taky jsem nemel jeste cas to studovat v historii :)… kdyz ma kufr v pedalu lehky vakl nahoru dolu pri slapani (to zas dela levej pedal :), znamena to, ze uz je tak osoupanej a je cas na vymenu?

          Diky

          FV

          0 0
          • vlk  

            ne ne tos mě špatně pochopil, ony ty pedály 520 nevržou v závitu v klice, ale vevnitř-osa pedálu/ tělo pedálu-tím sem myslel to že jsou povolený.To se musí dotahovat ne pedál v klice, ale jako samotná vůle v pedálu.

            0 0
            • Frankie  

              Rozumim, ale i v ty klice by to mohlo loupat, zkusim oboji…

              Az bude chvilka, tak to tu nekde nastuduju, rozeberu, poladim vuli, dam to zas dohromady a bude po problemu… just as easy as that :))

              FV

              0 0
    • jecnak  

      Tohle pasuje do LX II bajk.cz/web/gfx/­download/tom/tem­p/lozisko.jpg

      0 0
      • vrazdit  

        neni lepsi uz koupit za 800 komplet cele misky aj s loziskama??

        0 0
        • MARIN  

          ty loziska jdou samozrejme sehnat daleko levnejsi

          0 0
          • jecnak  

            Ok, hod sem link, na lozisko s odpovidajicim rozmerem.

            0 0
              • jecnak  

                Ty vyrazne levnejsi jsou bez tesneni…

                INA je taky moznost – trochu usetris, ale pocitam, ze levnejsi modely jsou zas bez tesneni.

                0 0
                • MARIN  

                  6805 2RS EZO 0,02 kg 220,– Kč náhled Kuličková ložiska – Tenkostěnná ložiska

                  tohle je z toho prvniho odkazu – neni to snad vyrazne levnejsi a i utesneny? ale to jsem hledal jen na netu da se sehnat i levneji nevyrabi je jen SKF ale i jine firmy

                  0 0
                  • kubad  

                    Eza jsou Japonské a dělaj je v super kvalitě. Doporučuju. 

                    0 0
                  • jecnak  

                    V prvnim odkaze jsem byl moc linej hledat… Kazdopadne dik za tip.

                    0 0
                    • MARIN  

                      no zatim te ta lenost vysla jenom neco malo pres 200,– tak to neni tak hrozny :)

                      0 0
        • jecnak  

          Neni protoze stejne shitovy loziska jako XT snad nejsou.

          0 0
          • kubad  

            Standartní označení je 6805 2RS1 a rozměry 37×25×7 mm.

            0 0
            • foxhound  

              takže stačí jen si zapsat tady ten rozměr a pak je koupit, jo?

              0 0
              • kubad  

                V podstatě ano

                0 0
                • foxhound  

                  takže to nevíš jistě, jo? :) asi bude nejlepší, když si ty ložiska nechám vyndat, příjdu do obchodu a řeknu, že chci tyhle ložiska ;)

                  0 0
          • vrazdit  

            mozna vim o jednech, dela je nejmenovana kultovni znacka :/

            0 0
          • vrazdit  

            jak to menis? da se nejak v pohode nedestruktivne dostat pod ty plastove zk*rvene krytky? me se to na raceface nepodarilo…

            0 0
            • jecnak  

              Kritka jde sundat velmi spatne – nejak jsem ji vypacil nozem nebo cim. Samotny lozisko jsem pak sundal myslim malim sekacem vzpricenym primo o lozisko a oprenym o misku uchycenou ve sveraku. Pokud je ale jeste lozisko v celku, tak by melo jit vyklepnout – ja ho mel uplne rozpadly na kusy…

              0 0
            • kubad  

              Pokud jsou plastové tak jo. pod plechové je to horší

              0 0
    • vasil  

      paul lange ostrava celý komplet pr+l. ložisko s miskama dop. moc 1080,– (jenom ložiska nemají momentálně-jako spoustu jiných věcí, skladem)

      0 0
      • enjoy  

        ze sem lezu.. co znamena momentalne?ja jenom jestli je uz nekdy videli..

        0 0
        • MlokCZ  

          Jo, jednou už je viděli, když vyndali ložiska z toho kompletu s miskami (a klidně to udělaj zase a za 1080 ti ty samotný ložiska prodaj).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.