• fireman01

    Zdar všichni, vím že už se to tady několikrát řešilo tak mě prosím nekamenujte ale potřebuji radu. Doteď jsem jezdil na HT meridě a nyní vážně přemýšlím o přechod na full respektive chci koupit rám cena do 3Ot, favorit je zatím giant trance a reign. Abych trochu přiblížil co jezdím, spíš xc a martony nechci proto nějákou vysokozdvižnou houpačku ale zase nic moc zavodniho typ spešla s brain tlumičem, to jsem skoušel a připadá mi to jako HT :) Poradíte někdo? Dikes.

    0 0
    • Lister  

      no za ty peníze si už můžeš slušně vybírat, myslím že základní volba je dobrá, já bych se ještě poohlídl po rámech Ghost. Jinak u fullu je nákup samotného rámu bohužel dost nevýhodný, pokud bych kupoval Trance tak ho koupím komplet – základní model a zbytek bych přeházel na zimáka případně vhodně rozprodal :o)

      0 0
      • black.horse  

        jojo, taky sem slyšel, že ty Ghost sou celkem fajn:-) mají prej dobrej tlumič, anodizaci povrch, sedlovka Syncros v ceně, váha slušná, zdvih taky, jezdí fajn a stojí 27litrů… jen už prej moc kousků skladem není:-(

        0 0
    • fireman01  

      Jo ten testovací model trance je za dobrou cenu ale já měřím 193cm takže ta velikost by na mě nebyla pak jsem taky objevil toho ghosta cykloexpert.cz/hor­ske-ramy/ghost-amr-9000-ramova-sada váha je slušna jen neznám ten systém respektive neznám nikoho kdo to jezdí ale jinak vypadá fakt dobře.

      0 0
      • Lister  

        no tak se podívej na čem jezdí černý koňík :o))))))

        0 0
        • fireman01  

          :) aha kua toho jsem si nevšim, jen jestli už to není něco ve stylu reigna přeci jen je to už all moutain, co ty na to koníku? nejezdil si i trance nebo reign že bys tu hodil srovnání?

          0 0
          • black.horse  

            já na to, že se mi na Ghostu jezdí dobře, klidně bych bral větší zdvih, i těch 150, ale víc už ne… když si rozumně ohlídáš hmotnost a hlavně hmotnost kol, tak to celopéro pojede skoro líp jak HT… podle mě je ideální 150/150 nebo 130/130, lock u obou kol, spíš lehčí kola a slušně jedoucí gumy, uhlídat váhu pod 14kg a pokud nemáš závodní ambice na bednu, bude to božskej bajk do každýho terénu:-)

            0 0
            • fireman01  

              Ten ghost ma vzadu 126 že? no ta barva rámu je nádhera a co tlumič no problem? s mannitou nemam zkušenosti tak se ptám dá se zamknout, co pohupování při šlapání třeba do kopce, žere to hodně energy? dikes za opověď :))

              0 0
              • Lister  

                nevím jestli půjdou sehnat i jiné varianty, ale existuje i černá myslím že je tam RS 3,3

                0 0
                • Lister  

                  tak chyba, černej teda není :o) www.ghost-bikes.cz/2006/index.php?…

                  0 0
                  • black.horse  

                    tohle má jen 100zdvih… na můj vkus moc málo:-D původně sem chtěl ten model ERT se 145mm, ale už neměli moji velikost:-( zas na druhou stranu ta AMR verze má hezčí barvu a pár set gramů menší váhu:-)

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Ten tvuj má jen 100 vzadu? Jsem myslel, že má 120mm vzadu (aspoň u AMR co jsem všude viděl to píšou).

                      0 0
                      • black.horse  

                        si přečti tu větu a podívej se na jakej odkaz reaguje:-) (napovím že RT7500:-))… to moje má těch 120mm;-)

                        0 0
              • black.horse  

                ten tlumič se zamknout nedá… jde na něm nastavit progresivita a SPV (proti pohupování)… já to vozím puštěný na plný kule, takže se to houpe, ale zase to žehlí krásně:-) ale jak si ho nastavíš, takovej bude… samotnej rám dodávaj pouze s tímhle tlumičem a v týhle barvě, takže výběr je jen ve velikosti rámu, ale zas zas ty prachy:-) s tlumičem sem zatím spokoje, původně sem ho chtěl vyměnit za něco s lockem, ale nakonec sem si zvyknul, jen ať houpe a žehlí, od toho tam je:-) jinak co se týče ubytku energie, tak skoro žádnej nepozoruju… proti minulému kolu to nabralo 1kg váhy a houpe se to(vzhledem k mému nastavení), ale zase to žehlí a nestarám se kudy jedu(kromě stromů:-)) navíc sem dal lehčí kola, takže mi to z energetického hladiska připadá stejný, spíše lepší než předchozí HT… drobné pohupování po rovince mě netrápí, jedinej problém je houpání při silový jízdě do prudkých kopců, to budu řešit nastavením SPV, ale momentálně mě to nevadí a kašlu na to:-)

                0 0
    • Pavlos  

      3 roky jsem jezdil RM Tsunami a pak ho prodal. Na jare jsem si pujcil Gianta Trance3 na prodlouzeny vikend a zjistil jsem ze tenhle system funguje docela dobre ale ten zdvih na trance je maly tak jsem koupil ram Giant Reign a vysledek je u me v profilu:)

      Vcera jsem na nem najel nejakych 75km se dvema kamosema kteri meli hardtaily no a stihal jsem jim uplne krasne:). Ale ja mel jednu velkou vyhodu nebolely me zada kdezto je jo:)

      0 0
    • fireman01  

      Kua tak ten ghost mi zamotal hlavu zase mám nad čím přemýšlet a to jsem myslel že na stopro budu brát toho trance.

      0 0
      • black.horse  

        tak já Ti ji ještě víc zamotám… ten Trance totiž taky není špatnej:-) ačkoliv já váhal spíš o Reignu;-)

        0 0
        • fireman01  

          Joj já se z toho asi nevymotám teď do mě kámoš na icq hustí něco o spešlu ach jo a já myslel že to budu mít rychle z krku :) Reigna ma brácha nechci mít stéjné kolo :) navíc teď není nikde na skladě dle dovozce.

          0 0
          • enjoy  

            zajimalo by me,jestli uz zase,nebo jestli porad.jestli neni furt(od dubna),tak bych neveril komercakum ze nekdy vubec bude.

            0 0
            • enjoy  

              fuj to by me pani ucitlka za ty „jestli“ pekne vyhubovala..:-)

              0 0
              • fireman01  

                Jsem to trochu nepochopil ale asi myslíš že jako od dubna neni reign skladem?

                0 0
                • enjoy  

                  no,ze ja chtel trance v dubnu a blekotali neco o kontejneru na ceste.celkem mi netrvalo dlouho zjistit ktera bije.a mam ted i celkem radost ze neprekvapili..

                  0 0
                • enjoy  

                  jinak nejaky cely kola na ukazku meli,to zase bych jim moc krivdil:-)

                  0 0
                • black.horse  

                  před týdnem sem na něj u nich koukal na krámě;-) jinak Ti chtěl naznačit, že sou řekněme „časově méně spolehliví“… sice s nima špatnou zkušenost nemám, ale třeba sem měl štestí… i když tu storku s kontejnerem sem slyšel, když sem čekal marně na helmu:-D

                  0 0
    • fireman01  

      Aha nejsou sami kdo má s ''časovým prodlením'' problémy ale kámoš co má shop tak tam volal a tvrdili mu že mají jednoho trance 1 vel.22 na obchodě tak snad jo…

      0 0
    • fireman01  

      Chtěl jsem všem poděkovat za rady a podněty, nakonec jsem si vybral toho Giant Trance 1. V pátek už by měl být doma :))

      0 0
      • djano  

        Kupujes komplet alebo iba ram ?

        0 0
        • fireman01  

          Jenom rám komponentu už mám

          0 0
          • djano  

            Mne ho zhanali 3 mesiace, nakoniec objednali komplet a prehodili sadu na '05. V podstate som rad, lebo som tam hodil kotuce a nemam navarky na rafkove brzdy. Myslim ze na samostatnom rame su. Dalsia vec je, ze sa mi najviac pacil, aj ked je na nom dost vidno spinu (odstranennie je praca na 15 sekund). Len si mohol zvazit co radil Lister (ak nevadi farba ramu), oni su v podstate totozne, lisia sa tlmicom a ja malokedy pouzivam nieco ine ako tzv.vyjazdovy mod. Koniec kecov – gratulujem k vyberu.

            0 0
          • djano  

            A este nezabudni na sedlovku. Ak chces karbon, asi najskor zozenies Woodman, s priemerom 30,9 velky vyber nie je.

            0 0
            • fireman01  

              No ta barva se mi právě taky líbí kámoš co má shop mi nabízel za dobrou cenu trance 3 celý bajk ale mě se ta modrá prostě nelíbila. Sedlovku jsem vybral Easton EA 70 tak doufám že jsem vybral dobře je to přesně těch 30,9

              0 0
            • fireman01  

              Nemáš od řetězu omlácenou zadní stavbu myslím tím horní vzpěru, bráchovi se to na Reignu celé otřískalo tak uvažuju že dám chránič pod i nad řetěz.

              0 0
              • djano  

                Nemam. A jemu sa to ako podarilo ? Ze by mal dole kopcom najmensi pastorok ? Ten ja pouzivam iba ako „parkovaci“ a kontakt neregistrujem. Jedine stopy na rame (minimalne) mam po presune asfaltom ked nam v lesoparku kreteni „odstranovali vytlky“ tym asfalto-kamienkovym zblitkom. To je v laku vidiet, inak zatial nic (jazdim opatrne, nerad padam).

                0 0
                • fireman01  

                  To nevim jak se mu to povedlo ale vim ze to ma obite proto se ptam vi

                  0 0
                  • djano  

                    Dnes rano som to este prezeral, nemam tam ani skrabanec.

                    0 0
                    • fireman01  

                      Kua divne, no ja jsem ho dneska poskladal zitra hodim nejake foto na bajkforum, ale ta bila je nadhera samotnemu se mi to moc libi :))

                      0 0
                      • djano  

                        Na holom rame mi vadili navarky na rafkove brzdy, ale pozeram ze na skompletovanom biku sa to celkom straca.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.