Dura Ace nebo Record?? Nebo spíš: Shimano nebo Campa

118 nepřečtených
  • maxtor

    Zdravím všechny silničáře!! co preferujete, Shimano nebo Campagnolo?? Já dávám hlas Shimanu…

    0 0
    • kubad  

      Funkce asi pro Shimano, srdce pro Campu, tak si vyber :-)

      0 0
    • Orbis  

      obecně: Shimano řadí hned od začátku skvěle… campa se po pár kilometrech rozřadí taky slušně… design pro shimano ale itálie je na silnici itálie…

      0 0
    • Vrci  

      Prohlédni si pfd dualů a erg ať víš co se dá v případě problémů objednat, přečti si zkušenosti s řetězy, zkus se zeptat na kvalitu špalků a pak se podívej, jak to všechno vypadá namontovaný na kole. Mě z toho vychází jako vítěz Campa. Jediné kde dosud shimano vedlo byla teoriticky tuhost klik, ale s tim bude taky konec.

      0 0
      • maxtor  

        No nevím. Vzhled je věc názoru – v tom např, u mě vede Dura. Váha – počítal jsem to podle oficiálních stránek: Dura Ace (přehaz, přesmyk, kliky + osa, kazeta, brzdy, řazení) přesně 1900 g, Record v carbonu 1 881 g. Když jsem hleděl na Tour, mám pocit, že Dura, co do počtu, vede. Tak nevím…

        0 0
        • zirecek  

          Počty sad na Tour nevypovídají zrovna o tom, která sada lepší.

          0 0
        • Vrci  

          To že má shimano víc týmů, neznamená že je lepší. Vzhled – jsem konzervativní, bambule na dualech se mi nelíbí, ale neni to důvod, proč jsem ji nekoupil.

          Důvodem byla v 2002 životnost řetězů (ta se nezměnila), špalky žeroucí ráfky (furt stejné). Cena (tenkrát stejná 105 – chorus) – dnes nemám moc přehled, středy (v té době stejné, za rok budou taky).

          0 0
          • Bulda  

            za tu bambuli se prave dobre drzi, sem myslel, ze chlapum by to melo nanejvys vyhovovat :))) ta spicka u campy tlaci, kdyz si chces odpocinout a cytis se shora, dale vykloubit si temer palec pri kazdym odrazeni taky nic moc, ale vzhled musim uznat ......jenze na ten to nejezdi

            0 0
        • Vrci  

          tak jsem si dal tu práci a přepočítal to: shimano: Discovery, CSC, T-Mobile, Gerolsteiner, Rabobank, Credit Agricole, Euskatel, Fr. Des Jeux, Milram, Agritubel a nepřipuštěná Camunitat Valenciana campagnolo: AG2R, Davitamon, Lampre, Illes Balears, Quickstep, Cofidis, Saunier-Duval, Liquigas, Boygues Telecom a nepřipuštěná Astana

          takže půl na půl

          0 0
          • Vrci  

            tak tu mámy výsledky:

            campa: vítěz, nejlepší spurter, nejlepší jezdec do 25 let, nejaktivnější jezdec, 8 výher v etapě, 14 dní ve žlutém shimano: vrchař, 12 výher a 6 dní ve žlutém

            0 0
            • hanz  

              a co to říká?

              0 0
              • Vrci  

                jen to jak dobře mají firmy zvládnutý marketing

                0 0
            • maxtor  

              Nevím, jestli tohle je zrovna objektivní hodnocení. Lance má 7 vítězství na TdF a všechno na Duře. Taky by se dalo říct, že sedm z osmi TfD vyhrálo Shimano…

              0 0
              • hanz  

                todle je hlavně porovnání k ničemu. zajímavé jak sou campagnolisté stejně militantní jak marcošisti…asi uchylka „italizmus“

                0 0
                • maxtor  

                  Zbytečný thread. Stačilo udělat anketu, na čem kdo jezdí. Těžko bude někdo, kdo jezdí Shimano, obhajovat Campu a naopak.

                  0 0
                  • Jarda  

                    Ja treba jo.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    třeba já jezdim Shitmano, ale radši bych jezdil Campu. Campa má spolehlivější páky a i se mi líp držej. Sh. má ale zas lepši kliky. Každýmu vyhovuje něco jinýho, mezi Recordem a Durou asi podstatný rozdíly ve funkčnosti ani hmotnosti nebudou, ale žádnou z těchto top sad jsem nejezdil.

                    0 0
                    • Vrci  

                      a co ti brání zkombinovat campu se shimano klikama

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        brání mi to, že Shimano jsem vyfasoval od týmu. Do kombinace Campa+Sh. kliky bych nešel, moc se mi to nelíbí a ten rozdíl v klikách na výkonu steně nepoznám.

                        0 0
                        • maxtor  

                          A jsou kliky Shimano 10s kompatibilní s klikami Campa 10s?? Psalo se tady, že Campa vyřešila přechod na 10s vyhnutím posledního pastorku směrem do výpletu – takže zůstal stejný odstup mezi pastorky u 9s a 10s, kdežto Shimano zužovalo odstupy se zachováním celkové tloušťky kazety. Netýká se to i převodníků Shimano vzhledem k užšímu řeťezu Shimano??

                          0 0
                          • Jarda  

                            Campa ma na razeni u presmykace vice poloh, takze to je v pohode. Myslim, ze Lada Kozlikova vozi kliky Dury a zbytek Campu.

                            0 0
                            • maxtor  

                              Pokud máš dvojku tak to jde stejně doladit dorazy, tak v tom asi problém nebude. navíc jem viděl stejné kliky FSA jak zkloubené s Campou tak Shimanem. Přiznám se ale, že kombinace Campa-Shimano mi nějak nesedí.

                              0 0
                    • maxtor  

                      V čem jsou páky Campa spolehlivější? Tohle jsem ještě neslyšel.

                      0 0
                • Vrci  

                  ne psal jsem to kvuli tomu, že jsem tu zaslech, že víc týmů vozí shimano a protože je asi kvalitnější, tak jsem si dal tu práci a zpočítal kolik týmů co vozí (stejně to neni kvuli týmům, ale jezdcům se kterými chce být výrobce spojován – proto s příchodem Simoniho přešlo S-D na campu) a teď jsem jen doplnil statistiku

                  0 0
          • Paja  

            ale u campy ti chybi ten nejdulezitejsi…Pho­nak:o)

            0 0
    • yetti  

      Jo nebejt klik jezdil bych Campu. Dokud neprijdou na trh jejich inovovany kliky nema podle mne cenu o Campe jako o celku uvazovat. Leda pouzit kliky treba od FSA, ale to je zase spis financni otazka, protoze kupovat komponenty jednotlive se docela prodrazi.

      0 0
    • Vrci  

      Líbyla se mi odpověď na podobnou otázku do vedouciho marketingu Campagnola: Porovnávat Record s Dura Ace neni fér. Dura Ace je na úrovni Chorusu. :-)

      0 0
      • zirecek  

        Ty se mi taky lýbýš, prdelko.

        0 0
      • yetti  

        Kdyby byla Dura na urovni Chorusu, tak by ji na TdF nikdo nejezdil :-)

        0 0
      • kubad  

        Ty kliky bych až tak neřešil, rozdíl v tuhosti na kole těžko poznáš, víc se kroutí rám. a Campa ví proč zůstala tak dlouho u čtyřhranu. A to co vozí profíci na Tour není otázka co je lepší ale co mu sponzor dá na kolo to musí vozit.

        0 0
        • yetti  

          Samozrejme, ze zalezi na sponzorech, ale kdyby byla Dura horsi nez Record, tezko by ji nekdo jezdil, protoze by nemel sanci na uspech.

          0 0
          • kubad  

            Naopak, je to otázka marketingu.

            0 0
            • yetti  

              To je jasny, ale myslim, ze ten kdo by jel na Chorusu by mel slusnej handicap a tezko by mohl pomyslet na uspech. Podle mne je Record i Dura na stejne urovni a tomu odpovidaji i vyrovnane vysledky tech co jezdi Campu s temi co jezdi Sh.

              0 0
              • Pebe  

                si myslím, že i kdyby někteří jezdili Ultegru nebo Chorus, tak je to úplně jedno. Stejně váhový limit doženou jinde a výsledky jsou v nohách a v týmové strategii

                0 0
              • kubad  

                Jak říká jeden kamoš – závoďák, „Když máš formu a den vyhraješ i na vratech od stodoly“ A nemyslím si že Chorus je o tolik horší – možná trochu těší.

                0 0
              • Vrci  

                v čem by měl tu nevýhodu? V těch pár gramech – na kola se montují olověná závaží, ve funkčnosti – v pelotonu se vozí i chorus díly (Simoniho smyk), tuhosti – většinu tvoří stejné součástky (prohlédni si pdf a porovnej objednací kódy)

                0 0
                • yetti  

                  Jednou jsem nekde cetl, ze rozdil neni jenom v hmotnosti, ale take v pouzitych materialech a presnosti vyroby. Tam kde jsou u jednotlivych soucastek stejna objednaci cisla, tak se soucastky po vyrobeni a promereni tridi a ty nejpresnejsi miri do vyssich rad. Ale jestli tomu tak je nevim.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Na silničním kole jezdím jak Campu, tak i Shimano. Campu Choruse a shimano Ultegru. Musím se přiznat, že mi vyhovuje lépe funkčně, vzhledově i co se týká ND rozhodně Campa. Je taková surově funkční – prostě mužná. Shimano je sice tižší, ale Campa vede na celé čáře. Kdisi, ještě před zrušením diskuze na IVELU byla anketa – kdo používá Campu a kdo Shimano a campagnola na silnici zvítězila na celé čáře.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Omluouvám se za to „kdisi“ – kdysi. To je tím, že si svůj příspěvek přečtu až po zveřejjnění.

      0 0
    • Pebe  

      vzhledem Campa, funkcí Shimano. Třeba se mi víc líbí Ergo páky než DC, zase jsem se na Campě projel a ty řadící malé páčky mi nevyhovujou chodem. tak asi tak :-)

      0 0
      • maxtor  

        Ergopovery mi prostě nesedí. Naopak nová Dura se drží skvěle a to bylo pro mě při výběru rozhodující. Také způsob řazení mi na Shimanu připadá přístupnější než u Campy. V ostatním podle mě zase takový rozdíl není a je to jen otázka vkusu.

        0 0
        • Pebe  

          vždyť píšu „líbí“ ne sedí :-)) měse Campa líbí, že když jsoz ty páky namontovaný, vypadá to jako za starejch časů. Shimano vypadá dost odpudivě, páky jsou vytrčený nahoru a dopředu. Zase se líp drží a líp se mi na Shimanu řadí. OK? :-))

          0 0
          • yetti  

            Ale uz by taky mohli u Sh konecne schovat radici bovdeny pod omotavky.

            0 0
            • zirecek  

              jj

              0 0
            • Pebe  

              zase se ty bovdeny nelámou tak jako u Campy, já bych je nechal. Navíc když měníš pouze řadící bovdeny, nemusíš sundavat omotávku :-))))

              0 0
            • maxtor  

              Jenomže to konstrukčně nejde!!! U EP je řadící mechanismus v zadní části, u FD díky té menší páčce v místě, které se ohýbá při brždění. To fakt nejde při stávajícím systému vyřešit…

              0 0
          • maxtor  

            Taky se mi nelíbí, když někomu ty páky trčí dopředu jak antény – to platí jak pro FD tak EP. Taky jsem je měl takhle vytrčené, ale nepřipadalo mi to moc praktické, tak jsem to změnil. Viz foto mojeho kola. Mě osobně se víc líbí i sedí Flight Decky.Na Ergopowerech se mi víc líbí způsob vedení obou lanek spodem a ne bokem jak u Shimana.

            0 0
            • Vrci  

              odhaduji podle velikosti, že máš přes 190 cm. Proč máš tak krátký kliky?

              0 0
              • maxtor  

                No, měřím 188, a co se klik týče, tu Duru jsem sehnal komplet naprosto novou, pouze sundanou z kola z Německa za 14 500. Jinak bych šel do Ultegry, protože nejsem žádný magnát. Kdybych si ale mohl sadu poskládat podle sebe, šel bych do 177,5… Nic většího už se myslím nedělá.

                0 0
                • Vrci  

                  u velký dvojky se dělá i 180. Jinak se daji sehnat i 185 a 190 kliky.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Teď jsem mrkl na oficiální stránky Shimana a píšou o max. 180 mm. Délka klik by správně prý podle propočtů měla být v délce jedné desetiny výšky jezdce… Příště…

                    0 0
    • maxtor  

      Slyšeli jste už o tom, že Shimano chce zavést 14ti rychlostní kazety?? Prý si to vyžádá novou (větší) rozteč zadní stavby… No nevím jak jiní, ale mě to připadá jako naprostá blbost. Mám Duru 2× 10, a nevím, co bych mohl chtít víc…

      0 0
      • kubad  

        O 14 nic nevím ale po 11 už pokukuje.

        0 0
        • maxtor  

          No, já jsem to slyšel v souvislosti s novým XTR, které už se prý připravuje aniž by bylo v prodeji XTR 2007, ale nechápu… NA CO???? Moje Eska Premier měl řazení 2×5 a jezdil jsem jak čert:-)

          0 0
        • yetti  

          Jsem zvedavej kde se to zastavi.

          0 0
          • fousek  

            Bych rek ze nakonec vymyslej variator a budou u toho takovy reklamni slogany jako revoluce v cyklistice atd.

            0 0
      • Vrci  

        shimano nechce dělat dvě déky os 130 silnice, 135 MTB, tak to musí nějak zdůvodnit. Už vidim, jak k tomuhle rozměru dokope italské rámaře.

        0 0
        • Pebe  

          bude se jezdit na XC rámech a UCI povolí 140mm kotouče :-DD

          0 0
        • maxtor  

          Přesně, četl jsem v článku, že chtějí první prosadit jiný standart zadní rozteče (snad 180mm) No jsem zvědavý. Zajímalo by mě taky, kolik bude převodníků a co na to řetěz… Prasata, které jezdí stylem největší převodník a největší kolečko asi čekají těžké časy:-)

          0 0
          • Vrci  

            tohle mám zařazeno celkem běžně. Jediné co neřadim je 39–12. Jenom nevim, jak daleko bych musel mít zadní kolo nebo jak kliky od sebe, abych si neomlátil nohy o zadní vidlici (180 kliky, 47 boty)

            0 0
            • maxtor  

              Na silnici se to ještě dá. Taky se někdy nechám unést a najednou zjistím, že jsem úplně nahoře… Mám kazetu 11–23, tak to zase není takový rozdíl a přehaz to veme, ale na biku je to fakt hnus, velebnosti!!!

              0 0
    • nooski  

      Campa vždy (aspoň teda na silnici) nezochybňovat nadvládu campy. Je lehčí (když shitmanisti machrují z tuhostí klik, tak campa může machrovat s tou hmotností), hezčí (shitmanská tykadla a parohy to je hnus), spolehlivější, jednosužší na servis. Jediná věc, co mě napadá, že by mohla být u shitmana lepší je, tak brzdy v tomhle ohledu je campa dost pozadu. A tolikrát vzpomínaná hlučnost: kurňa můžete si vybrat před vámi stojí japonská suzuki ignis (s tichým motorem) a vedle uřvané Ferrari Enzo. Shitmanisti vyberou kvůli tichosti právě suzuki. Já bych bral enzo. A na kole jezdím Campu jak jinak (shitmano je na zimáku)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Možná se vám to bude zdát divné. Zatím dávám přednost Shimanu, ale to jenom proto, že jsem ještě nic jiného neodzkoušel. Jinak jsem slyšel na Campu samou chválu a celkem mě to láme. Jediné, co bych asi nezkousl na Campě je řazení, prostě si na to nemůžu zvyknout ani za boha. Nevíte jestli by šlo zkombinovat řazení Shimano a zbytek Campa??

      0 0
      • maxtor  

        Nemám s tím zkušenosti, ale asi bych do toho nešel. A kdyby, tak aspoň bych k tomu řažení Shimano vzal i kazetu Shimano,

        0 0
      • maxtor  

        S tou menší hmotností Campy jsi to trochu přehnal. Než něco takového napíšeš, zkus si to nejdřív propočítat… Jedíná výrazně lehčí věc u Campy jsou Ergopowery (porovnávám Duru a Record). Shimano má zase výrazně lehčí kliky a o něco lehčí zapletené kola. Takže pokud bys zvážíl celou Duru a Record, budeš se pohybovat v rozmezí pár gramů. Fakt jsem to počítal.

        0 0
      • yetti  

        Vzhledem k tomu, ze kazeta i prehazka je nekompatibilni, tak to asi nepujde. Jediny co pasuje je presmykac, ten pry jde pouzit na oboji, ale nezkousel jsem to. Na lonske TdF jsem videl, ze nekdo jel komplet Record s Dura klikama, ale uz s tech zaberu v TV nebylo patrne jaky mel presmyk.

        0 0
        • maxtor  

          Proč není kompatiblilní přehazovačka Campy s řazením Shimano???

          0 0
          • mawerick  

            marketing…

            0 0
            • maxtor  

              Jde jen o to, o jaký kus přehazka poskočí, když přeřadíš. Pokud o stejný kus poskočí jak Shimano tak Campa, není co řešit. Obdobně záleží na tom, v jaké vzdálenosti od sebe jsou pastorky u Shimana a Campy. Pokud je vzdálenost stejná, nevidím důvod, proč by neměly být kompatibilní. Asi to tak ale nebude.

              0 0
              • mawerick  

                no to jo:) ale proč jsou ty vzdálenosti (poměry) rozdílné?;) když by mohli být stejné?

                0 0
                • maxtor  

                  Aby to nebylo tak jednoduché. Pokud se nepletu, tak Sram kazetu a výbavu Shimano zkloubíš bez problému. Campa je ale Campa. Fakt nevím, jak to je, ale co vím jistě, tak minimálně ořech mají svůj odlišný od Shimana. Divil bych se kdyby to šlo dát dohromady.

                  0 0
                  • mawerick  

                    no to nevím:) silničář nejsem:) ale je to stejnej případ jako sram vs shimano na bajku:) i když tam je to daný i trošku jiným systémem sram šaltru.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Takže Sram přehaz a řazení Shimano nezkloubíš??

                      0 0
                      • mawerick  

                        ee… opačně to ale někdy jde (sram dělá řazení na shimano šaltry)

                        0 0
                        • maxtor  

                          Já naštěstí tohle raději moc neřeším. Na bike jsem koupil kompletní Deore a na silnici kompletní Duru. Nemám sebemenší problém. Mýchání komponentů se mi moc nezamlouvá a kyž vidím, co jsou někteří výrobci schopni na kolo nasázet, zvedá se mi kufr.

                          0 0
          • Vrci  

            když se dělala desítka, campa šla tou cestou že poslední pastorek vyhnula k drátům, shimano opět zužovalo. Takže dneska jsou jak tloušťky pastorků, mezety mezi nimi tak i šířka kazety jiná. Mimo to používají jiný poměr posun lanka / pohyb přehazovačky. Někde jsem kladky které to mění, ale už si nevzpomenu kde.

            0 0
            • maxtor  

              Teď jsem si vzpoměl, že jsem o tom vyhnutém kolečku slyšel. Tak to jsme doma!!!

              0 0
            • Pebe  

              takže devítka kazeta Shimano půjde s Campou řazením a přehazkou?

              0 0
              • maxtor  

                Asi ne…

                0 0
              • Vrci  

                dost lidí vozilo a vozí shimano kazety na kompletní kampě kvuli zapleteným kolům a fungovalo to.

                0 0
    • rasto  

      mels tam dat anketu ;-)

      0 0
      • maxtor  

        Good idea!! Nechceš to tam hodit ty?? Už jsem dnes založil 2 thready a nechci si připadat, jako by to bylo moje fórum.

        0 0
        • rasto  

          uz je pozde :-) myslim, ze by mi malokdo odpovedel na 2. thread shimano vs. campa. mozna tak za 1/2 roku ;-)

          0 0
          • maxtor  

            Hlavně je to zbytečné. Ti co mají Campu, budou obhajovat Campu, a ti, co mají Shimano, budou obhajovat Shimano. Takže by z toho byla anketa ne téma: Jezdíte na Canpě nebo na Shimanu. Pryč od tohoto tématu!!!!!!!!!!­!!!!!

            0 0
            • kubad  

              A hlavně je to zbytečné srovnání, Dura i Record je na špici a neuděláš chybu ani u jedné z nich, a určitě při výběru budeš zohledňovat jiné věci než která je lepší :-)

              0 0
            • Biker jak Pes  

              A proč pryč ?? Jindy, když se řeší něco jiného než je téma, tak nadáváte a teď, když se konečně řeší něco k tématu, tak chcete od toho pryč… :))

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.