• Kol.ista

    Tak se u nas bude kupovat masinka… Jaky je vas nazor na tyto dva stroje od Yamahy? Cenove se hodne lisi, ale jinak mi prpadne ze sou si hodne podobne. I co se tyce rychlosti sou na tom skoro stejne, R6 je trochu pomalejsi, ale taky o 400 ccm slabsi… Co by ste brali, preci jenom rozdil 100k neni maly.

    0 0
    • Meesha  

      R6 a zbyde ti na pekny kolo az ti tu motorku seberou spolu s ridicakem. No, a nebo elektrickej vozejk, aby te nemusel nekdo furt tlacit kdybys to prezil…

      Jel jsem jen na R6 a svezeni pekne – rekl bych, ze by mi ta sestistovka stacila :-)

      0 0
      • Kol.ista  

        Sice je mi teprve 16, ale budu to pak dedit, teda jestli tata koupi, ale rikal. Jinak nevis jak je to s ridicakem? Jasny mi je ze na tu R1 je to od 21 ale na tu R6 mozna aj od 18 ne? Jinak rozdil mezi maximalkou 260 a 300 neni moc velkej…

        0 0
        • Meesha  

          myslim ze oboji je od 21 let

          0 0
        • enjoy  

          otazka je,jak prijemny pro tebe bude na ty R6 drzet i 220km/h a taky jak prijemny bude,cekat na ni 5 let:-)))

          0 0
          • Kol.ista  

            Myslim ze 220 bych fakt nejezdil. Proste takovy ty Honda CBR 125 atd. se mi nelibej. Sou moc takovy hubeny a tak… Myslim ze zacnu ale vybirat neco co muzu od 18. Pristi rok uz budu delat ridicak… To neni ani tak daleko. Jinak nevis jak je to teda s tema ridicakama? Cim je to omezeny od 18?

            0 0
            • enjoy  

              od 21 let

              motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj nad výkon 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost nad 0,16kW/kg

              mas pravdu ze ty 125 jsou takovy hubeny a hrozne kvicej:-),ale bacha aby ti to setikilo netrhlo ruce:-)

              0 0
    • Kol.ista  

      :-D Tata malem dostal po hube od mami ze nic takovyho nebude a ze si to budu muset koupit sam az budu mit ridicak. Ale stejne no. Nevite jak je to s tema ridicakama?

      0 0
    • Neil100  

      Čuz! No mám řidičák A+B.Dělal jsem ho před rokem,ted je mi 19. Mam řidičák na na nejvyšší možnou mašinu co ve věku 18 mít můžu a to je do objemu 25kW(nebo je tam kvocient na podíl výkonu a váhy).Co je nad 25kW je až od 21 let.

      P.S.:Nemusim ti asi říkat,že v techničáku u CBR 1000 RR Fireblade(i kde­koliv,jde to zařídt) můžeš mít 25kW a ve skutečnosti je normální „našlapanej“.

      Jáma je dobrá,ale já bych volil toho fireblada od hondy,ta repsolka s číslem Nickyho Haydena 69 je fakt něco…

      Zdar

      0 0
      • kubad  

        R6 ti bude bohatě stačit – až na ní budeš moc jezdit 21 let. O co má menší výkon o to je lehčí a ovladatelnější. R1 je přemotorovaná a nezkušený řidič s tím má problémy. Jinak při současném stavu na silnicích a s ohledem na nové pravidla , bych ti motorku vůbec nedoporučil.

        0 0
        • Pebe  

          já bych za cenu R1 doporučil radši MT-01 :-)

          0 0
        • fousek  

          hmm, rozdil hmotnosti 9 kg, takze kdyz natankujes u R6 plnou a u R1 budes jezdit na rezervu tak je to to samy, ovladatelnejsi bych nerek, vykonu neni nikdy dost takze R1, ale ja osobne kdybych kupoval supersporta tak bych asi sel do GSX-R 1000. Na motorce se jezdi zasadne bez SPZ a bez ridicaku:-). Ja bych motorku naopak doporucil…

          0 0
      • Kol.ista  

        Jinak pro zajimavost. Kde nekoho donutis aby ti prepsal papiry do 25 kW kdyz ma R6 92,7 kW. Docela rozdil :-D Divil sem se, ze aji Honda CBR125R je nad 11 kW, takze to znamena ze ne od 16 ale az od 18… Jinak fakt litr je az moc. Ty nejakou masinu mas? Kdyztak co?

        0 0
        • kubad  

          Aprilia SL Falco litr a 120 koní – ale šla do světa po 4 sezonách, nechci se zabít a hlavně řidičák potřebuju.

          0 0
          • Kol.ista  

            Drsne receny dva duvody proc ne. :-D Litr je uz moc. Sem este uvazoval treba neco jako 4 kilo ale nic takovyho neni… Jinak by me fakt zajimalo jak donutit nekeho prepsat z 97 kW na 25kW. A hlavne kolik bys musel zacvakanout jako uplatek :-D

            0 0
            • kubad  

              To přepsání u nových motorek nejde – to se možná dá řešit u dovozu ojeté motorky ze zahreničí. Ve tvém věku pokud na té motorce trváš tak nějakou 250 která je v limitu, a nechat potunit motor, pak to taky lítá.

              0 0
              • Kol.ista  

                250 se moc ve stylu treba te r6ky nebo Hondy CBR600 nedelaj. To sou pak takovy ty divny endura a cestaky atd. A treba co dovist treba rok starou R6ku ze zahranici (znamy auta vozi, moto taky za dobry peniz) a tam to nechat prepsat. Nebo treba nechat o neco priskrtit a snizit vykon a pak to treba v 21 zase predelat na origos?

                0 0
                • kubad  

                  www.aprilia.cz/…ia/index.php?…

                  co tohle – na začátek ideální

                  0 0
                  • Kol.ista  

                    Ta je moc pekna. kolik to tak vytahne? Navic uz od 16… Teda aspon podle vykonu co sem si vsim ma 11kW coz je presne na haranici…

                    0 0
                    • Pebe  

                      můžu se zeptat, proč tě pořád zajímá, „kolik to vytáhne“ ? :-)

                      0 0
                    • kubad  

                      Přesně a to otevření na ostrou verzi je jednoduché a dá se to tunit i dál, pokud máš peníze. Doporučuju zeptat se u dealera tam ti všechno řeknou.:-) Práve ta restrikce na 11Kw je jen kvůli …

                      0 0
                      • Kol.ista  

                        Tak jen tak sem nikde nenasel max rychlost, jinak je vsechno napsany v parametrech. A cenu sem taky nikde nevidel, jenom jetiny. Nevis kolik stoji nova? jinak uz sem o ni slysel ze se da pekne ladit. Navic to neni takova nudle jak ta CBR 125R.

                        0 0
                        • fousek  

                          max. rychlost tusim 160 km/h u otevreny verze ktera ma cca 30 k, 135000, u toho tuningu by bylo vhodne dodat ze se potom vetsinou dela vybrus 1–2 za sezonu, vpodstate cim vyssi vykon bude mit tim nizsi zivotnost

                          0 0
                  • Vampix  

                    Motorka pekna ale je to takove cinkatko. Neni to ten pravy zvuk jako to 6kilo třebas:) Ale motorka krasna

                    0 0
                    • fousek  

                      myslim ze ta aprilie bude mit lepsi zvuk nez zminovana R6, preci jen italove ty zvukove normy zas tak neresej jako japonci

                      0 0
                      • Jarous1  

                        Nevím co se všem líbí na tom kraválu, který to vydává… Se divím, že to už někdo nezatrhl… Opravdu je paráda, když celé sídlíště spí a najednou v 1 nebo ve 2 hodiny v noci přijede nějaký debílek s rozeřvanou krávou, že je to slyšet už kilometr předem… Pak to ještě na místě nechá hrkat, několikrát na volnoběh přidá plyn a pak je teprve klid… Já na to tedy nejsem zvědavý, hlavně v létě když mám otevřená okna a snažím se větrat…

                        0 0
                      • Vampix  

                        U nas jezdi borec na Aprilii 125 a zvuk docela nic moc no.

                        0 0
            • Duff  

              Poohlídnul bych se po nějaké ER-5, CB 500, nebo GS 500. Jsou to pětistovky, v TP mají výkon 25 kw, ale dají se otevřít a výkon zvýšit. A jsou vhodné pro začátky na motorce.

              0 0
              • fousek  

                a sou to supersporty o kterejch je tu rec? to je jako kdyby se ptal na DH kolo a ty si mu doporucil nakej city bike

                0 0
                • kubad  

                  Je mu 16 přece ho nepustíte na 6-kilo. A nepodceňujte i­taly,

                  0 0
                • Duff  

                  Já vím. Taky píšu, že jsou to motorky pro začátek. Protože těžko lze předpokládat, že v jeho letech to bude zkušenej jezdec pro nějaký supersporty. Obzvlášť, když prakticky jediné co ho zajímáje to, jak ta motorka vypadá a kolik má maximálku.

                  0 0
                  • Kol.ista  

                    Tak to me teda nezajimaj jenom tyhle dva faktory. Samo zalezi na hmotnosti, ovladatelnosti a tak. Taky zvuk. Ale rozhodne bych si nekoupil motorku, ktera ma nejyk 300 kg… Jinak supersport je i zminovana Honda CBR125R a ta aprilia, takze v mych letech se na tohle da v poho. Ale tak mozna pockat do 18 a pak neco jinyho.

                    0 0
                    • kubad  

                      To není dobrý nápad, pokud chceš motorku tak začni dřív na slabší, naučíš se jezdit a pak můžeš přesedlat.

                      0 0
                  • fousek  

                    No jestly je charakteristika motorky pro zacatecniky takova ze to bidne jede, spatne se to ovlada a jeste hur to brzdi tak to jsou ty pravy stroje, podle me jsou dnesni supersporty velmi nezaludny a snadny na ovladani, takova R6 seskrcena (doopravdy) na 25 kW je idealnejsi nez vyse jmenovane

                    0 0
                    • Pebe  

                      to jsi nemyslel vážně, že ne :-))

                      0 0
                      • fousek  

                        myslim naprosto vazne, mozna vhodnejsi pro zacatecnika by moh bejt nakej supermotard, ale musel by bejt zacatecnik dostatecne vysokej. Co sem zkousel tak se mi nejlip ovladala GSX-R 1000, zato treba GSX 400 (jeji nastupce je GS 500) se proti tomu ridila jak tank.

                        0 0
                        • Pebe  

                          tohle už má logiku, ale že by se lehká motorka ovládala hůř než těžší se stejným výkonem, to asi ne…

                          0 0
                          • fousek  

                            no to jiste ne, treba zminovana R6 163 kg, R1 173 kg, GS500 174 kg, ER-5 179kg, CBF-500 183 kg, no pak jsou tu ty sportovni 125ccm proti kterejm nic nemam, ale zas treba 2-takty potrebujou docela slusnou udrzbu, to CBR 125 bude slusnej stroj, ale rozhodne to neni sportovni nacini jak se honda tvari. O Yamaze konkretne vim ze nektery modely upravuje na tech 25 kW coz je podle me dobry reseni, do 21 to mit uskrceny a v 21 si to nechat otevrit, to ze si to naka trubka necha nekde v servisu otevrit hned jak to koupi je jeho boj

                            0 0
        • Neil100  

          No řeknu ti to asi takhle.Znám celkem dost lidí,který buďto jezdili na takhle vypsanejch moto,nebo ještě jezděj…Není to nic extra drahýho a nedostupnýho… Přijde mi,že žiješ v omylu kdy se auta jen „kupujou“,policisti vybírají pokuty,nikdo nikoho neuplácí.....no nic nechám tě spát…sladká nevědomost

          0 0
    • VencaV1  

      Proc tady vopruzujes s motorkou?

      0 0
      • Kol.ista  

        :-D Jen tak abych te nastval ne? :-D

        0 0
    • Manas  

      R6 – jezdilo se mi na ni mnohem lip – prisla mi o moc obratnejsi a na nse silnice je to vic nez dost. Spis u nas uplatnis cestovni enduro nebo Supermotard (ten si nekdy koupim pro radost :-) )

      0 0
    • wroum  

      ani jedno, kup si neco pomalejsiho a jezdi opatrne at se da pouzit co nejvic organu pro ty, kteri na ne cekaj.

      BTW: jezdit na takovyhle motorce je pro me asi stejna zhovadilost jako jezdit na silnicce po silnicich 1. tridy. Prijde mi, ze je jen otazka casu kdy dojde k pruseru.

      0 0
      • Manas  

        I na takovy motorce muzes jezdit uplne v klidu. Je to jen otazka povahy. Ale zacit na slabsi se rozhodne vyplati.

        0 0
        • Pebe  

          fichtl forever :-)

          0 0
          • Manas  

            Ani ne, ja zacinal: Parez, Mustang, MZ 150, Yamaha SR500, a chvilku Bandit 600 a pak mi sebrali papiry za zbytkac :-) Tak jsem si koupil kolo a vysledek vidis v mym profilu :-)

            0 0
            • Pebe  

              já začínal ve 4 letech na bandě naší Jawy 250, táta mě držel před sebou a já držel řidítka :-)) Potom fichtl, naše 250, moje první 350 panelka, potom zánovní 350 z policejní garáže, potom jsem se zamiloval a výsledek je na fotce :-) Jinak průběžne brázdim ČR na bráchově Hondě 650, kámošově Suzuki 600, jel jsem i na ZZR1200 a chystám se na Hondu CB1300 :-)

              0 0
              • náčelník  

                Líp si dopadnout nemohl. A na motorku se vykašli, po mým známým zůstaly dvě děti :(

                0 0
        • wroum  

          tak presne tohle mi rikalo spousta lidi, ale ja vim ze to je jenom kec :-)

          na takovy motorce udrzis 50 v obci jen ztezi a pri 130 na dalnici si vetsinou teprve zaviras stitek na helme :-)

          a vsichni tvrdej ze budou jezdit pomalu a opatrne. mel sem 4 kamose s motorkama a to ani ne zdaleka tak silnejma. ten prvni je mrtvej. ten druhej je do smrti odkazanej na automatickou prevodovku, protoze bezvladnou levou ruku ma jen pro ozdobu, tretimu motorku ukradli a na novou nastesti nema a ctvrtej dostal rozum a koupil si misto CBR Transalpa, na cemz se da jezdit i normalne.

          ale at si kazdej jezdi jak chce a na cem chce – organu je stale nedostatek a koneckoncu i ta ocni rohovka kdyz zbyde, tak se da rict ze udelal neco dobreho in memoriam :-)

          0 0
          • Manas  

            No dobre, tak jsem nemyslel konkretne CBR :-) Taky radsi SM nebo endurko :-)

            0 0
            • Pebe  

              nejradši SM, měl jsem jednou možnost a přesně jak jsi psal, jednou si koupim vlastní pro radost

              0 0
              • Manas  

                Husqvarna SM410 ci 610,Yama YZ450F ci Husaberg FX650 :-)

                0 0
                • Pebe  

                  Husaberg, ale asi nejvíc by se mi líbila ta Jawa co jezdila tuším loni na MČR :-))

                  0 0
      • Kol.ista  

        Tak ono je to nebezpecny, ale clovek musi znat svoje hranice. Navic uz me takovy ty slaby jako chrchl nebo ta stara 250ka prestala bavit, takovy utahany a ustvany uz to je po tech letech… Znam spoustu lidi co ma takovy motorky a porad zijou. Uz je maj dlouho :-) Zrovna vcera sme tak sedeli s kamosema na zastavce a koukam, jede tam masina. Jela pod 50, tak rikam, takhle budu taky jezdit, ale sotva zajela za znacku konec vesnice, tak to rozkalil tak na 200 a brzdil az pred dalsi znackou. Takovy silenci sou uz ti DDO…

        0 0
      • Kol.ista  

        Jinak kamos jezdil uz v 17 na Honde CBR600RR a nemel ani papiry od motorky ani nic jinyho. Poznavacku si doma udelal sma pomoci plechu a cerne izolepy a kdyz ho chteli chytit benga, tak temu topnul a nemeli sanci ho chytit, uz ji prodal, pac stavi barak… Jednou to teda polozil, ale shodou nahod to bylo pri poklidnym projizdeni sidlistem ve 120… Uskocila mu kdyz ji mel nahlou a polozil ju na bok… Ale v poho to rozchodil. Ale bez ridicaku je to moc o nervy…

        0 0
        • Manas  

          To uz je ale trochu moc – takhle se presne hazej vsichni motorkari do jednoho pytle kvuli par jedincum.

          0 0
          • Kol.ista  

            jj. Aji mu zebrali ridicak a to kvuli tomu, ze kdyz si ho jel vyzvednout este bez neho, tak ho chytli :-D To ale zamrzi…

            0 0
            • Kol.ista  

              To byl teda ridicak na auto, ale uz ho ma

              0 0
    • borda  

      kup si radši kloudný kolo

      0 0
    • Troll  

      Kol.isto, resis nesmysly. Jsou to v zasade stejny stroje, kazdopadne by jsi si mel koupit neco UPLNE JINYHO, nez se na tom naucis jezdit. To, ze jsou papiry od 21 let ma dost dobry duvod. Az ti bude tolik co mne (= pres 30), pochopis, proc to tak je. Pokud se toho teda dozijes… :-(

      Btw, asi bych to rekl takle – jestli se neumis sam rozhodnout mezi R1 a R6, vykasli se na to uplne a pockej, az jako jezdec dozrajes. Pak se tu nebudes ptat a budes vedet, co chces.

      Ani jedna z nich neni pro zacatecnika. A aby nedoslo k omylu – 10.000km at uz v aute nebo na masine neznamena, ze umis ridit. Obcas si to nekdo mysli…

      0 0
      • Pebe  

        správně, rozumnej názor. Navíc já už vyblázněnej „stařec“ bych do řadového čtyřválce nešel, pro mě je to „nuda“.

        0 0
        • Manas  

          Jj, jedine dvouvalec. Ducati, Moto Guzzi, Yama TRXko s tuningem, Buell :-)

          0 0
      • fousek  

        No docela zajimavi je ze treba Ferrari muzes ridit od 18 a motorku az od 21, by me zajimalo jak zakonodarci prisli na to ze motorka je nebezpecnejsi nez auto?

        0 0
        • kubad  

          To jako že, Ferari je nebezpěčnější než stréc v klobóku ve favoritu?

          0 0
          • kubad  

            I když částečně máš pravdu, jen by to rozlišení do katogorií u aut by bylo mnohem složitější naž u motorek. Ferari s 25 Kw. :-)

            0 0
        • wroum  

          zatimco Ferrari je zboznej sen kolikrat i padesatiletyho fotra, tak nadupanou motorku si za par korun dneska poridi i sestnactiletej cucak. a to je ten rozdil. a kdyz ma nejakej cucak dost penez na ferari, tak dopadne jako Leos Mares :-)

          0 0
          • Manas  

            Zacne straslive zpivat? Nosit kozich ? :-)

            0 0
            • wroum  

              leos nikdy nezpival – to poznam i ja, ktrej mam uplnej hudebni hluch :-) a kozichy uz taky nenosi :-)

              0 0
              • kubad  

                A ridičák už taky má

                0 0
              • Manas  

                No jo, kdo by je nosil v tomhle horku :-)

                0 0
                • kubad  

                  Ferari nemá klimatizaci?

                  0 0
                  • Manas  

                    By mel lehci si ji zabudovat do toho kozichu.

                    0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce