Mavic Aksium vs. Shimano WH-R550

29 nepřečtených
  • TinkTink

    Nazev threadu je vsevypovidaji­ci…nemam se silnici zkusenost a protoze se tam nyni musim presunout, tak skladam fitness kolo… :) – mate nekdo zkusenost s vyse uvedenymi zapletenymi koly? (stavim to hodne na design, ale tydle jsou si hodne vyrovnany…) Diky :)

    Anketa: Ktery zapleteny kola? :)

    10x
    67%
    0 0
    • McBlacky  

      copak byla rakvička? já ti můžu tak max napsat že aksia maj super zvuk ve vyšší rychlosti a slyšel jsem na ně zatim jen kladný názory…

      0 0
    • jecnak  

      Aksia super bzuci/svisti ve vyssich rychlostech – nad 40 je to slysitelne kolem 70 super. Zvuk ale nejezdi. Pro Aksia mluvi hlavne pouzite technologie.

      0 0
    • Pebe  

      Mám ty 550, taky krásně sviští a i rádobyhučí :-) Ale když jsem měl havárku, nepřežil to ráfek. Nejenom že ze začátku nešel vůbec sehnat a když potom šel, trvalo to 3 týdny a samotný přední ráfek stál 1950Kč :-( Takže bych asi šel do Aksií, tuhostí a hmotností na tom budou podobně, servis bude u Aksií když už ne levnější, tak snad rychlejší. Jinak jsem se svejma Shimanama spokojenej, aby to nevyznělo vyloženě negativně :-)

      0 0
    • yetti  

      Aksia maji nejvetsi vyhodu v prumyslovych loziscich, diky kterym skvele jedou a myslim, ze diky nim budou mit i slusnou zivotnosti. Ja jsem s nima zatim maximalne spokojenej!

      0 0
    • pegal  

      ja mam taky aksia .. ale zatim jsem na nich nenajezdil nic pac bych uz snad konecne v utery mel mit tu silnicku hotovou ..

      0 0
    • Haryk  

      Sice nemám zkuenosti ani s jedněma, ale viděl jsem ty Maviky (objednal si je kamoš) a vypadají velmi, velmi zajímavě. Za tu cenu jsou super, mají za sebou 3 měsíce hustýho provozu a bez problémů. Taky o nich uvažuju. Buď tyhle, nebo něco od Campy. Jinak přeju brzký uzdravení.

      0 0
    • pegal  

      plochy draty rulezz .. :)

      0 0
    • Radek Broz  

      ale, Tinku, fuj! :D

      0 0
    • Vrci  

      v téhle cenové hladině (150 EUR) bych bral Fulcrum 5 www.fulcrumwheels.com/racing5.html, pokud to musí být z těhle tak Mavic

      0 0
    • Vrci  

      Jen takovej dotaz jakou sadu chceš použít?

      0 0
      • TinkTink  

        Diky vsem za odpovedi, ty Aksia vypadaj hooodne nadejne… :)

        Sada – zadna…stavim to tak, at jsem spokojenej, takze volim veci, ktery mam rad a ktery (teda jenom nektery :o))) ) mam i na bajku…takze lehci vypis:

        razeni – Dual XT (mam i na MTB) prehazka – Ultegra (na MTB mam 105 zatim…) presmyk – LX (mam i na MTB) pedaly – 520 (taky tak) sedlo – Fizik Pave (jo, ten taky…)

        a dal: kliky – Truvativ Elite brzdy – Shimano XT

        Proste to stavim tak, at se vlezu do 20KKc :)

        0 0
        • Vrci  

          řazení – to budeš mít rovná řidítka přesmyk – jestli použiješ klasické převody bude se to špatně seřizovat (53 zubá má jíné zakřivení než 42) brzdy – to stavíš na MTB rámu

          0 0
          • TinkTink  

            Razeni – jo, 640mm rovny… Presmyk – to se udela…to bude v pohode… Brzdy – ne, fitness…MXM Fitness…mne se libi :)

            0 0
            • Vrci  

              jestli máš ten smyk koupenej taky bych to neřešil, jestli ho teprve budeš kupovat tak bych koupil silniční. Další možnost, pokud už máš smyk je koupit compakt kliky a 11–23 kazetu

              0 0
              • TinkTink  

                Mne se doma nekolik smyku vali, tak tam dam ten, ktery tam bude optimalne sedet…kliky beru 53/39 a kazetu ted resim… :)

                0 0
                • Vrci  

                  k 53/39 je do Čech ideální 12–25.

                  0 0
                  • Lister  

                    k 53/39 je v čechách ideální 12–50, ale každý je na tom jinak :o)))

                    No ale vážně, když jsem ještě ztrácel čas na silničce tak jsem jezdil vzadu 12–28, ale už si ani nedokážu vybavit, proč jsem to tenkrát dělal :o)

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Tak to já jsem ještě větší látro. Vzadu mám na silničce 13–39 a když jsem měl k tomu 53/39, tak to na mě bylo pořád ještě moc těžký. Teď k tomu mám kompakty 50/34 a je to úplně super (nejtěžší převod mi stačí).

                      0 0
    • TinkTink  

      Jeste dotaz – co takhle Campagnolo Vento? :))

      0 0
      • Vrci  

        asi ne. campa kola od protonu nahoru.

        0 0
        • Thorn  

          Preco? Nenasiel som ziaden vyslovene negativny ohlas na Vento a su lahsie ako Aksia.

          0 0
      • Pebe  

        hlavně na Campa kola nasadíš jenom Campa kazetu, ta má jiný mezery mezi pastorkama ⇒ Campa přehazka i řazení :-(

        0 0
        • Jarda  

          To ne, Campa dela i shimano orech.

          0 0
          • Pebe  

            tak to jsem nevěděl, to pardón.

            0 0
            • Vrci  

              možnost, že by si někdo s osazenim shimano koupil campa kola tu je, ale že obráceně je to nereálný pochopilo i shimano :-)

              0 0
              • Pebe  

                to je jasný, kdo by si taky ke krásnejm Shimano kolům kupoval Campu :-P

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.